Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

http://tr.strawberrynet.com/skincare/estee-lauder/re-nutriv-ultimate/112959/
Estee Lauder göz kremi, 485 TL. En ucuzu burada 493 TL. Ben bir de %10 indirimle alıyorum 437 TL. 5 ürün de aynı anda alınca %5 de oradan indirim geliyor. Birazdan birkaç ürün daha vericem size isterseniz tabii. Hele parfümler gerçekten çok uygun
Canım bu topikte bir göz kremine o kadar para verecek çok azdır; ben de dahil! Benim amacım daha erişilebilir ürünler hakkında yol gösterici olmak. Ayrıca o markayı ben iki sene ewg de cosdna'da araştırmıştım ve kimyasalı fazla olan bir krem. Özellikle pahalı olan kremlerde kısa sürede etki etmesi için kortizon kullanıldığını bizzat bir doktorun ağzından duymuştum. Eğer bu konuda hassas isen bir kere daha düşün derim. Benim için içerik önemli değil; etkili olsun diyorsan sen bilirsin ama madem o kadar imkanın var tavsiyem Ren'e bakman. En azından içeriği güzel

Dermalogica ürünleri hele inanılır gibi değil

http://tr.strawberrynet.com/skincare/dermalogica/chroma-white-trx/86653/

156 TL. Burada en ucuzunu 327 TL ye alıyordum, hala da o fiyat. Nerdeyse Dermalogica nın tüm cilt bakımı serisini aldım diyebilirim.
Ben de toz peelingini, yağ gibi olan bakım sutünü bir de haftada bir sürülen maske gibi bir şeyini aldim.adlarini su an çıkaramadım.lekeli bir cildim var.o yuzden eczaci onerdi.sence iyi mi urunlet yani ise yarar mi?

Strawberry'den ben de alışveriş yapıyordum. Bu aralar sık sık mail gelince inanamadım ve evet doğruymuş. Ben de daha güvenli diye yurtdışı alışverişlerimde hep paypal'ı tercih ediyorum
Bu arada bu sitede eskiden fiyatlar daha uygundu. Şimdi fiyatlar o kadar uygun değil; acaba ödedikleri vergileri fiyatlara mı yansıtmışlar diye düşünmedim değil
Ben de alirsam ilk defa alicam.bir arkadasim alirdi.cesaret edemezdim.ama simdi alirim belki.

Canım bu topikte bir göz kremine o kadar para verecek çok azdır; ben de dahil! Benim amacım daha erişilebilir ürünler hakkında yol gösterici olmak. Ayrıca o markayı ben iki sene ewg de cosdna'da araştırmıştım ve kimyasalı fazla olan bir krem. Özellikle pahalı olan kremlerde kısa sürede etki etmesi için kortizon kullanıldığını bizzat bir doktorun ağzından duymuştum. Eğer bu konuda hassas isen bir kere daha düşün derim. Benim için içerik önemli değil; etkili olsun diyorsan sen bilirsin ama madem o kadar imkanın var tavsiyem Ren'e bakman. En azından içeriği güzel
Cosdnanın güvenirliği kalmadı diyordu ayşe nur yazıcı.hem de birkaç sene evvel.

Cosdnanın güvenirliği kalmadı diyordu ayşe nur yazıcı.hem de birkaç sene evvel.
Ben de zaten iki sene önce bakmıştım, şimdi değil ve Ayşenur Hanım la yazıştığımız için kendisi de bizzat söylemişti aynı şeyi bana ama her ne kadar iki sene önce araştırsam da fikrim değişmedi

Bu arada Ren fiyatlarında da baktım. Strawberrynet de daha ucuz! Şimdi baktığım sitede "Bio Retinoid Yaşlanma Karşıtı Konsantre Serum" 308 TL, Strawberry de 264,5 TL. Diğerleri de çok daha ucuz.
Tamam işte; benim demek istediğim de oydu. Madem ki yabancı menşeili bir ürün almak istiyorsun; o zaman tercihin Ren'den yana olsun. Strawberry'de ucuz olduğunu bu markayı takip ettiğim için ben de biliyorum çünkü Türkiye de Ren pahalı. Uygun fiyatlı üründen kastım da parfüm deodorant ve renkli kozmetikti. Yani yasaklanmadan önce çok daha uygundu bu sitede. Onun haricinde kremler konusunda birşey diyemeyeceğim

Ben de zaten iki sene önce bakmıştım, şimdi değil ve Ayşenur Hanım la yazıştığımız için kendisi de bizzat söylemişti aynı şeyi bana ama her ne kadar iki sene önce araştırsam da fikrim değişmedi
Evet 2 s e ne demişsin.ama bilmiyorsun belki diye soyleyeyim dedim.

Evet 2 s e ne demişsin.ama bilmiyorsun belki diye soyleyeyim dedim.
Emin ol senin sandığından çok daha fazla şey biliyorum. Ayrıca açtığım topiğin başlığını bir kez daha oku istersen. Kırıcı olmak istemiyorum; ahkam da kesmek istemiyorum ama bizim paylaştıklarımız inan fiyattan ve markadan ziyade hangisi daha sağlıklı, içeriği daha iyi gibi konular. Okuduysan neler paylaştığımızı da anlamışsındır ama yaklaşık 6 senedir araştırmadığım yer; okumadığım makale kalmadı ve işini bilen insanlarla da iletişime geçme şansına eriştim. Onun için bu konuda hassasım kusuruma bakma

Son düzenleme:
Emin ol senin sandığından çok daha fazla şey biliyorum. Ayrıca açtığım topiğin başlığını bir kez daha oku istersen. Kırıcı olmak istemiyorum; ahkam da kesmek istemiyorum ama bizim paylaştıklarımız inan fiyattan ve markadan ziyade hangisi daha sağlıklı, içeriği daha iyi gibi konular. Okuduysan neler paylaştığımızı da anlamışsındır ama yaklaşık 6 senedir araştırmadığım yer; okumadığım makale kalmadı ve işini bilen insanlarla da iletişime geçme şansına eriştim. Onun için bu konuda hassasım kusuruma bakma
Yok sorun değil

T
Yok sorun değil
Teşekkür ederim hassasiyetin için ama yine de dediğim gibi; madem imkanın var Ren ve dermalogica gibi gibi markaları tercih et. Boşver diğerlerini. İnan parana yazık. Ama tercih tabi yine sana kalmış
Ayrıca Ayşenur Yazıcı demişken, zamanında bu ünlü markalarda üst düzey çalışmış ve hiç korkmadan açık açık yazmıştı bana bu markalar zehir zehir diye.

Peki bir sey sorayim sana.dermalogianin toz pe e lingini aldim dunya kafar para vererrk.sivilce ve gunes lekeleri icin.set seklinde idi .üc parcalik ürun.dogeri yag gb olan süt ve digeri h aftalik kullanilan maske.kücücuk bir ürün.neyse.bunlar özellikle toz olan lekelerimi gecirir mi?
3 haftadir kullaniyorum.çok anlamadim.yalnizyeni sivilcemsi kabartilar çıktı.dokunuca ağriyordu kabartilar.sikinca sivilce degil ama.ilk defa boyle bir sey yasadim.bir de onlar leke oldu hafif morumsu kahve renginde.sasırdim napicagimi.

Peki bir sey sorayim sana.dermalogianin toz pe e lingini aldim dunya kafar para vererrk.sivilce ve gunes lekeleri icin.set seklinde idi .üc parcalik ürun.dogeri yag gb olan süt ve digeri h aftalik kullanilan maske.kücücuk bir ürün.neyse.bunlar özellikle toz olan lekelerimi gecirir mi?
3 haftadir kullaniyorum.çok anlamadim.yalnizyeni sivilcemsi kabartilar çıktı.dokunuca ağriyordu kabartilar.sikinca sivilce degil ama.ilk defa boyle bir sey yasadim.bir de onlar leke oldu hafif morumsu kahve renginde.sasırdim napicagimi.
3 hafta uzun bir süre. Aklıma iki soru geldi. Acaba cilt kendini yenilediği için kusuyor mu? Çünkü üç ürünü de kullandığını yazmışsın; yoksa herhangi bir madde alerjik reaksiyon mu yaptı? Bunun cevabını bulabilmek için 10 gün daha kullan bakalım sonuç ne olacak? Ama bu 10 gün içerisinde lekeler daha da artarsa, varolan lekeler büyüyorsa ve kaşıntı da başlamışsa hemen bırak! Dermalogica'dan bahsediyoruz yani hatayı affetmezler, ürünlerine de çok güvenirler ve dediğim gibi alerjik bir durumsa bu firmaya dava açsan kazanırsın. Ama açıkçası kusma olsaydı sivilce olurdu. Acaba senin cildin hassas mı ki sivilcenin haricinde böyle bir durum yaşadın?
Bir de senden ricam bu lekelerin fotoğraflarını çek ve sakla. Dediğim gibi dava açmayı düşünürsen ya da firmaya şikayetini dile getireceksen elinde kanıtın olsun

3 hafta uzun bir süre. Aklıma iki soru geldi. Acaba cilt kendini yenilediği için kusuyor mu? Çünkü üç ürünü de kullandığını yazmışsın; yoksa herhangi bir madde alerjik reaksiyon mu yaptı? Bunun cevabını bulabilmek için 10 gün daha kullan bakalım sonuç ne olacak? Ama bu 10 gün içerisinde lekeler daha da artarsa, varolan lekeler büyüyorsa ve kaşıntı da başlamışsa hemen bırak! Dermalogica'dan bahsediyoruz yani hatayı affetmezler, ürünlerine de çok güvenirler ve dediğim gibi alerjik bir durumsa bu firmaya dava açsan kazanırsın. Ama açıkçası kusma olsaydı sivilce olurdu. Acaba senin cildin hassas mı ki sivilcenin haricinde böyle bir durum yaşadın?
Bir de senden ricam bu lekelerin fotoğraflarını çek ve sakla. Dediğim gibi dava açmayı düşünürsen ya da firmaya şikayetini dile getireceksen elinde kanıtın olsun
Çok sağol canım .foto çekmistim.sonra oğlum silmiş yanlıslikla.ama yine çekeyim dediğin gibi.bildigim kadariyla cildim hassas degil .kadinin tarif ettigi sekilde de kullandim.ben aldigim eczaneyi bir arayayim.demesinler geç kaldiniz.yarin arayayim.bakim ne dicek.:KK68:Teşekkürler canım..

Arkadaşım gerçekçekten inanılmaz olan sitedeki indirim değil bence sizsiniz...437 tl ye göz kremi almışsınız ve inanılmaz ucuz diyorsunuz...Güzelliğinize bu kadar önem veriyosanız ve bu kadar bütçe ayırıyorsanız bitki sandığını ve naturalive tavsiye ederim...Nacizhane lütfen kusura bakmayınız gerçekten garip minnacık bi kreme bu kadar servet dökmeniz...
İmkanlarınızı durumunuzu alım gücünüzü tartışamayız tabi ki,ama boreasın da dediği gibi burada,sağlıklı,içinde kimyasal olmayan,zararlı olmayan ve bütçemizi yormayan ürünleri araştırmaya ve biribirimize önermeye çalışıyoruz...
O göz kremi vs. verdiğiniz serveti bitki sandığına harcayın inanın farkı göreceksiniz.
İçinde kimyasal barındıran ürünler zamanla cildinizin yaşlanmasına sebep olacak vs....
Birde şu açıdan bakmak isterim,birazda gözümüzün önündeki şeyleri görelim,yerli ürünleri ve girişimcileri destekleyelim arkadaşlar...

Biz yüzümüzü gülsuyuyla lavanta suyuyla maden suyuyla toniklemeye çalışıyoruz.Maske yapacaksanız kil muazzam,makyaj silmek içinde yine gül suyu içine portakal yağı bu saatte aklıma bunlar geliyor şimdilik yani...

Anggel duygularıma tercüman olup beni yalnız bırakmadığın ve bana, benim gibi düşünenler de var dedirttiğin için çok teşekkür ederim

Arkadaşlarım, benden sonra yazdıklarınızı şimdi okudum. Ben orta yaşını geçmiş 50 yaşında bir bayanım. 437 TL fiyata ucuz demiyorum ama servet hiç demiyorum. Gençlik en büyük servet ona bakarsanız. Ancak şunu söylemek istiyorum, eğer söz konusu olan cildi daha diri, daha canlı bırakacak, cilt yaşlanmasını mümkün olduğunca uzatacak bir şeyler için insanlar gerçekten bazen servet de ödeiyebiliyor. Gül suyu, lavanta suyu vs. bunları da kullanmaktan yanayım ancak size tavsiyem cildiniz ve saçınız için yemeğinizden kısın ancak gerçekten defalarca testlerden geçmiş, kullanıldığında etkileri gözle görülür şekilde sonuçlar vermiş ürünler için de para harcamaktan kaçınmayın. Daha sonra oluşacak çizgileri kapatmak için ne kadar para harcasanız boş olacaktır.Ben sadecetavsiyede bulundum.

X