Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Gün geçmiyor ki bu topic bana yeni bir şey öğretmesin :) Anggel'in yorumu üzerine Naturalive'nin sitesini inceledim. Keşke çok daha önceden bilseydim Bitki sandığını,Naturalive'yi.
Eğer bu iki markanın şampuanını kullandıysanız bir karşlaştırma yapabilir misiniz? Bitkisandığının içeriğinde sarımsak görünüyor, acaba bu şampuanın kokusunda herhangi bir problem yaratır mı?

Ben bitki sandığının şampuanını kullanmadım.Naturalivenin şampuanınıda şaç kreminide kullandım ayrıca bebek şampuanınıda.Şampuanların içeriği okuıduysanız gelen üründe aynı ne yazıyorsa o,performans olarak bitkisel olmasına karşın güzel köpürüyor ve temzliyor.Şaç kremide gayet güzel doğal olduğu için diplerede sürülüyor içerisinde slikon benzeri daha doğrusu hiç kimyasal yok.Fakat dolaşığı pek açmıyor ama çok güzel bakım yapıyor.Ben kendilerine bu konuyla ilgili mailde gönderdim (hemende dönüyorlar ayrıca) müşteriler dolaşık açma konusunda da çok memnunmuş belki sizin saç tipinize uyum sağlamamıştır dediler.Saç kremi olarakta dalan kullanıyorum uçlara tabi,onunda içinde adı çıkmış zararlı kimyasal yok ama diğer kimyasallar var...yinede güzel bir ürün.
Bitki sandığını boreas arkadaşımız kullanıyordu...Naturalive den de bitki sandığından da gönül rahatlığıyla alırım,bitki sandığıda çok ilgilidir,mail atarsanız cevaplarlar hemen.

Naturalivenin şampuanı güzel kokuyor,doğal bi koku,bebek şampuanı kokusuz,şaç kremide baharat ve bal kokuyor.

Yok canım sarımsak, aksine şampuanlarda koku yapmaz için rahat olsun. Naturalive şampuan için de anggel arkadaşımızın yorumunu bekleyelim. Saç kremi de varmış

Neyse olsun sonunda görüştük.Temizlik ürünlerinden sadece borakslı sıvı elde yıkama bulaşık deterjanını kullanıyorum,diğerlerine başalamadım,başlamayı düşünüyorum.Öncesinde deterjan olarak froch kullanıyordum yinede altarnetifim...

Teşekkür ederim yanıtlarınız için :) Naturalive'nin saç kremi baharat kokuyorsa biraz ağır gelebilir bana. Bitki sandığı lavanta ağırlıklıydı sanırım. Eğer lavanta suları gibi güzel kokuyorsa şampuan da tam bana göredir.
Bu gidişle diş macunundan çamaşır deterjanına her şeyi değiştireceğim. Düşününce cilde sağlıklı şeyler kullanıp kimyasallarla yıkanmış şeyleri giymek ya da dişleri fırçalamak çok anlamlı değil. Yaşam tarzını baştan sona değiştirmek gereiyor. Bu konuda sizler gibi yol göstericileri bulduğum için şanslıyım

Son düzenleme:
Bişi değil:) Saç kremindeki baharat kokusu rahatsız edici değil,kekik gibi kimyon gibi bal kokusu var belirgin yani içindekiler kokuyor ama ağır değil kesinlikle...
Bence de herşeyi değiştirmek gerek aslında kendimize zarar veriyoruz doğayada kimyasalla yıkanmış sular doğaya yer altı sularına karışıyor oradan da bitkilere,yiyeceklere,denizlere balıklara...Abarttım mı bilmi,yorum ama boreasa soralım birde.:) o bende çok daha fazla bilgilidir.Bende ondan çok şey öğrendim...Saolsun...

Estağfurullah canım; utandırma beni... İşin doğrusu hepimiz birbirimizden birşeyler öğreniyoruz. Hani Sokrates'in bir sözü vardır: Bir şey biliyorsam o da hüçbirşey bilmeyişimdir diye; ben de aynı mantığı güdüyorum.
Dediğin çok doğru bu bahsettiğin besin zinciri ekosistemdir ve döner dolaşır bizim zehirlediklerimiz, bizi zehirler. Onun için ben de dikkat etmeye çalışıyorum ama kendim uygulasam, çocuklarıma çevre etkilerinden dolayı uygulayamadığım pek çok şey oluyor ama yine de çocuklarıma örnek olmaya ve bilinçlerine yer ettirmeye çalışıyorum
Bu konu o kadar hassas ve uzun bir konu ki, bir konuşmaya başlasak sanırım hadi köylere kaçalım deriz Mesela bu gıda konusunda Pınar Kaftancıoğlu'ndan gelen mailleri okuduğumda ağzım açık kalıyor ve cidden korkuyorum.
Eskiler boşuna mı bitkilerden deva aramışlar? Boşuna mı kocakarı ilacı diye birşey çıkmış? Yabana atmamak lazım bunların etkilerini.
Nazım bey yani Bitki Sandığı sahibi il il köy köy dolaşıp günlük tutuyor, endemik bitkileri inceliyor ve bunları seminerlerde anlatıyor. Kendi kitabında da harika bilgiler var
Çok uzun yazdım ama bence bitkiden doğru kullandığımız sürece zarar gelmez! Biz çocukluğumuzda şimdiki çocukların kullandığı antibiyotiğin çeyreğini bile kullanmıyorduk. İlac eğer gerçekten gerekliyse tabiki kullanacaksın ama her başı azıcık ağrıyanın, burnu azıcık akanın hemen ilaca sarılmasına anlam veremiyorum. Biraz da piyasadaki kurtların kurbanı olduk

İçimden geçtiği gibi söylüyorum canım...
Keşke herkes bilinçlense dikkat etse...Elimden geldiğince yapabildiğimce yapıyorum ve insanları da uyarıyorum ama herkes de bir boşvermişlik var.
Önceden yani benim çocukluğumda organik diye bir kelime yoktu,bir sebze alırken tereddüt etmiyorduk,herşey zaten organikti...bu topraklarda bu sularda organik arayışımız ne garip...
Evet bende hatırlamıyorum antibiyotik kullandığımızı yani her öksürükte her gripte yada her ateşte,ben bi kere hatırlıyorum oda ağır bir boğaz enfeksiyonuydu...
ben oğlum ateşlendiğinde yada soğuk aldığında öksürdüğünde hemen götürmüyorum dr a.
Evde bitkilerle kestane balı vs.iyi geliyor,özellikle öksürükte sütün içinde hatmi çiçeği yapıyorum geçen ay öksürüyordu bu şekilde geçirdim,sadece ateş için ateş düşürücü verdim onunda içinde pareben var,elimize krem olarak bile sürmediğimiz pareben ve biçok şey..hastalandığında direniyorum çok ağırlaşmadığı sürece bir hafta elimden geleni yapıyorum,geçmezse götürüyorum.grip ise kesinlikle götürmem...

bu arada boreas ağzına sağlık söylediklerinin hepsine katılıyorum...gerçekten uzun bir konu ama bence yiyecekler konusuna da girelim...

Arkadaşlar biliyorsunuz 10 gün önce Strawberrynet.com Turkiye satışlarına başladı. Oradan istediğiniz ürünü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Tek problem 7 ila 10 gün beklemeniz gerekmekte.

Bence de en mantıklısını yapıyorsun. Zaten yurtdışında da böyleymiş. Çocuk belki riskli bir durum ama antibiyotik vermeden 1 hafta seyri takip ediliyormuş. Ateşi ne kadar çıkarsa çıksın sadece ateş düşürücü veriliyormuş. Bizim dr larımız da geniz akıntısı var deyip hemen dayıyorlar antibiyotiği; kolaylarına geliyor. Ben çok çok nadir ilaç kullanırım. Hiç abartmıyorum; belki senede 1-2 tane ağrı kesici, o kadar. Şimdi ikinci oğlumu emzirdiğim için hasta olsam da ilaç içmeden bol sıvı tüketerek atlatıyorum ve öğrendim ki ilaç içen ile içmeyen aynı anda iyileşiyor; ilaç mucize yaratmıyor

Arkadaşlar biliyorsunuz 10 gün önce Strawberrynet.com Turkiye satışlarına başladı. Oradan istediğiniz ürünü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Tek problem 7 ila 10 gün beklemeniz gerekmekte.
Peki canım, normal kredi kartiyla mi aliyorsun sen veya paypal miydi neydi o sistemle mi? Hangisi guvenli yani?

Peki canım, normal kredi kartiyla mi aliyorsun sen veya paypal miydi neydi o sistemle mi? Hangisi guvenli yani?
Normal kredi kartıyla alabilirsin. Strawberrynet.com güvenliği çok çok iyi bir site. Ben yıllardır alıyorum %10 bağlılık indirimi seviyesine geldim. Her ürünü de %10 indirimle alıyorum bu arada.

Strawberry'den ben de alışveriş yapıyordum. Bu aralar sık sık mail gelince inanamadım ve evet doğruymuş. Ben de daha güvenli diye yurtdışı alışverişlerimde hep paypal'ı tercih ediyorum
Bu arada bu sitede eskiden fiyatlar daha uygundu. Şimdi fiyatlar o kadar uygun değil; acaba ödedikleri vergileri fiyatlara mı yansıtmışlar diye düşünmedim değil

A
Ama strawberry'den parfüm ve renkli kozmetik dışında da pek bir şey alınmaz diye düşünüyorum. Bizim burada paylaştıklarımız doğal veya doğala yakın ürünler ya da az kimyasal olan ürünler. Strawberry'de bu tarz sadece bir-iki marka var ve onlar da cidden çok pahalı. Mesela Ren çok iyidir ama fiyat uçmuş da uçmuş. Bizim çabamız biraz daha uygun fiyata güzel içerikli ürünlere sahip olmak
Ben de baktım ama oradan alabileceğim şey sanırım parfüm ya da lipstick de diğer mesajda da belirttiğim gibi fiyatlar eskiden daha iyi ya da erişilebilirdi. Ama yine de sevindim Türkiye'ye tekrar gönderim yapmasına

Ben de baktım ama çok az kısmını yansıtmışlar fiyatlara. Bu arada aslında fiyatlar yüksekmiş gibi geliyor ama hiç öyle değil. Tabii ben bu sitenin aşığı olarak hızla araştırma yaptım. Mesela şu ürünler acaip uygun, bunlar benim bulduklarım. Üstelik çok da güveniyorum ne yalan söyliyim. Türkiye de bir sürü dedikodu var online siteler hakkında hatta mağazalarda satılanlar hakkında bile...neyse ben acaip uygun ürünleri söyliyim size:

bu arada boreas ağzına sağlık söylediklerinin hepsine katılıyorum...gerçekten uzun bir konu ama bence yiyecekler konusuna da girelim...
Aslında dediğin gibi bu konuya da girebiliriz. Çünkü konu başlığını geniş tutmuştum ama bunları irdeleyen birkaç topik olduğu için pek yazmak istememiştim ama sağlık söz konusuysa yazılacak elbette

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…