Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Az once jaleriz org... I aradim iceriklerini sordum.bayanin cevabina Gulsem mi aglasam mi bilemedim
"biz size INCI ye gore icerikleri gondeririz de siz anlamazsiniz ki orada yazan kimyasallari". Sok sok sok oldum anlayislarina!

siz ne dediniz peki? ilginç. bana teşekkür etmişlerdi böyle konularla ilgilendiğim için. ama işte muhatap olunan kişiler farklı olmuş olabilir. firmalar da alışkın değil böyle müşteriye. ayıp olmuş...

G...Hanim diye biriydi.siz yollayin emalime Ben okurum dedim.

Hangi urunu istedigimide sormadi ki:)
Acaba tum urunlerin iceriklerini mi yollayacaklar
Gerci Ben hic yollayacaklarini da sanmiyorum AMA.

Size icerik bilgisi verdiler mi pekii?

ben içerik sormadım ki :44: sertifikalarını sordum, neden güncellemediklerini... onlar da on dk sonra yazdılar, uluslararası alacağız diye. ben g hanımı bilemem ama e hanım hemen cevap veriyordu :44:

BOREAS09 50 faktörlü güneş koruyucu pudra almak istiyorum....bioderma ve avene de takılı kaldım...hangisi içerik olarak daha iyi?uygun bir zamanda bakabilirsen çok sevinirim

bu biodermanın içeriği :
Isodecyl Neopentanoate, Dıısopropyl Sebacate, C12-15 Aklyl Benzoate, Tıtanıum Dıoxıde, Polyethylene, Trı-C12-13 Aklyl Cıtrate, Corn Starch Modıfed, Zınc Oxıde, Beeswax (Cera Alba), Caprylıc/Caprıc Triglyceride, Iron Oxıdes (CI 77492).

bu da avenenin içeriği:
Tıtanıum Dıoxıde, Dımethıcone Hydrogenated Polyısobutene, Phenyl Trımethıcone, Isodecyl Neopentanoate, Zınc Oxıde, Squalane, Polyethtlene, Talc, Sılıca, Polymethyl Methacrylate, Polyglyceryl -3 Dıısostearate, Avene Thermal Sprıng Water (Avene Aqua), Beeswax (Cera Alba) Caprylıc/Caprıc Triglyceride.

avene de talc varmış....kendim sordum kendim cevap verdim galiba

Son düzenleme:
ben içerik sormadım ki :44: sertifikalarını sordum, neden güncellemediklerini... onlar da on dk sonra yazdılar, uluslararası alacağız diye. ben g hanımı bilemem ama e hanım hemen cevap veriyordu :44:

Himm Ben telle konustum.ecosert belgelerinin neden sitede yeralmadigini da soracaktim ki konusmanin yonu degisti ve kapattik.

Az once jaleriz org... I aradim iceriklerini sordum.bayanin cevabina Gulsem mi aglasam mi bilemedim"biz size INCI ye gore icerikleri gondeririz de siz anlamazsiniz ki orada yazan kimyasallari". Sok sok sok oldum anlayislarina!
benim bildiğim günayder yapıştırmıştır cevabı:)

İkisine de ewg'de baktım, şaşırtıcı ama ikisinin de değerleri iyi çıktı. Hatta Bioderma'nınki çok çok iyi çıktı. Sadece bir tane turuncu var, o da 4. Gerisi hep yeşil. Yani kıyaslama yaparsak Bioderma'nınki çok iyi.

Bir de Ersağ diye bir Türk markası var, kk'da gördün mü ya da duydun mu bilmiyorum. Kullanan arkadaşlarım içeriğinden de kendisinden de çok memnun kalmış. İstersen bunu da değerlendir derim Ama düzeltme yapayım, şimdi farkettim yaptığım hatayı gunayder sayesinde, Ersağ'daki güneş kremi, senin istediğin pudra.. Ama yine de aklında bulunsun

Demek ki Bioderma alacaksın :)

Son düzenleme:

Ersagin 50 faktorlu gunes kremi varda pudrasi renkli kozmetigi yok maalesef..

Evet yahu, Ersağ'ın kozmetiği yoktu da ben de zaten güneş kremi olarak algılamışım mesajı yazdıktan sonra farkettim

Evet farketmediginin farkindayim :)

Ben arkadasa ersagi onerecektim AMA baktim ki pudra yazmis.aslinda Ersag makyaj alti gunes kremi olarak kullanilabilir bence.cunku bilinen gunes kremlerin den farkli yapida

ayy çok sağol bitanesin sen yaha

Evet farketmediginin farkindayim :)

Ben arkadasa ersagi onerecektim AMA baktim ki pudra yazmis.aslinda Ersag makyaj alti gunes kremi olarak kullanilabilir bence.cunku bilinen gunes kremlerin den farkli yapida
aa ciddimisin...denemk lazım içeriği nasıl?..
ben bi kaç yıl önce annemin bir tanıdığı anneme ersağ getirmişti şampuan ve hiç memnun kalmamıştım...belkide saç tipime göre değildi o yüzden gözden çıkarmıştım ama yinede denemkte fayda var
o zaman yaşım küçüktü fazla önemsemiyordum...ucuz şampuanlardan sanmıştım:26::26:

ayy çok sağol bitanesin sen yaha
Canım çok sağol utandırdın beni Bu arada kk'daki Ersağ topiğine bakarsın arada sırada. Çok güzel paylaşımlar var

Bioderma'nın bende bb kremi var tester olarak. O da çok güzel, onun da ilk önce testerını temin edebilirsen dene derim

Cilt bakımında eğer ki paradan kaçmam diyorsan sana kiehls markasını öneririm.
Bir eczane markası ve 1840 lardan beri var olan bir marka yanlış hatırlamıyorsam.
Diğer yandan bu dediğin markaların çoğu hayvanlar üzerinde deney yapıyor.
Kiehls e göre daha uygun fiyat arıyorsan da The Body Shop u öneririm.

Ha ben bu dediğin markalardan sadece La Roche den memnun kaldım onunda deney yaptığını duyunca bir çok ürürünü bıraktım artık.
Sadece effeclar duo denen kremi hayati önem taşıdığı ve muadili olmadığı için kullanıyorum o kadar o da sadece sorunlu bölgeye sürüyorum çabuk bitip de destek olmamak adına.

Açıkçası ben La Roche'dan hiç memnun kalmadım. Göz kremi gözaltımı mahvetti The Body Shop'u tavsiye ediyorlar ama ne yazık ki öyle doğal bir marka değil. YveS Roche neyse, o da o bence. Bizim bu topikteki amacımız en doğalını bulabilmek... The Body Shop'un çoğu ürününde de bir sürü kimyasal var

bitki sandığından sivilce kremi almak isteyen bir arkadaş vardı, aldı mı, kullanmaya başladı mı? benim sivilcelerim tekrar artmaya başladı, karakafesotu kremini bir süreliğine bıraktım, sadece yıkayıp lavanta suyu sürüyorum yüzüme, sakinleşmek üzere. şu kremi de denemek istiyorum.

Sen kremi kullanmaya başlayalı sanırım 1 ay oldu. Aslında cildin kusmaya başlamış, bu da iyiye işarettir. Görüntü beni rahatsız ediyor diyorsan tabiki birşey diyemem ama sivilcelerin küçük ve azsa kremi az da olsa kullanmaya devam et istersen

hım böyle düşünmemiştim. dört beş gündür sürmüyordum, bu sabah cildim kuruduğu için sürdüm. tamam azıcık azıcık süreyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…