Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Çok doğru yazdıkların ve şapka çıkarıyorum Yves rocher'in Fransa ve Amerika'daki mağazalarında bio serisi yok satarken, ben yaklaşık 4 ay önce müşteri hizmetlerine neden bio serisi yok dediğimde maalesef yurtdışında her satılan ürün Türkiye'de bulunmuyor demişti ve ben de çok ısrar etmiştim Bio serisini.Demek ki benim gibi soran çok oldu çünkü şimdilik bio serisinin gelme ihtimali yok demişlerdi. Evet cate, parabenli ürünleri hala raflarda müşterilerini bekliyor ve indirimli zamanlarda da bol bol satılıyor. Neden paraben konuluyor dediğimde de yok bozulmaması için gerekli, yok çok az kullanılıyor, yok parabenin zararları henüz tam anlamıyla onaylanmadı falan filan diyorlar. Ama bio serisi güzele benziyor, o da ayrı

Cate, keşke herkes senin gibi ya da şu platformda bir avuç insan gibi düşünse! Yok, illa dünyanın parasını verecek, aldığı ürün bilinen marka olsun ki, faydasından önce millete hava atsın değil mi? Biz böyle az tanınan hatta hiç tanınmayan ama etkili markaları belki 100 kere yazalım, imam bildiğini okuyor ne yazık ki ve şu önyargı kırılmıyor: Tanındık ve pahalı marka iyidir

Karakafesotu'nu belki 50 kez tekrar etmiştim, allantion diye, anti- aging diye ama insanlar daha anti-aging'in bile ne olduğunu bilmezken, 1 haftada yüzünü iyileştirir, güzelleştirir, gerginleştirir masalına inanıp olmadık şeylere dünyanın parasını veriyorlar. Mesela bazı pahalı kremlerde kortizon varmış ve bıraktığın an cilt sarkıyormuş. Bunu da bir televizyon programında izlemiştim. Kadıncağız, telefonla bağlanıp pahalı ve meşhur bir markanın kremini kullandım, bıraktıktan sonra göz kapaklarımda ve yanaklarımda sarkmalar oldu dedi, doktor da büyük ihtimal kortizonlu kremler dedi.Üzücü mü üzücü! Bizim kullandığımız ve bahsettiğimiz krem 30 TL. Tabiki 150- 200 tl vermek dururken neden azıcık parayı bu kreme versin ki!

cate,gerçekten de ülkemizde hem endemik hem de faydalı flora o kadar çok ki ve o kadar kıymetli ki! Bunu araştıran sayılı insanlardan birisi de Bitki Sandığı'nın sahibi. Adamcağız, karış karış dolaşıp araştırıyor, köylülerle sohbet ediyor ve onlardan da tarifler alıyor.

Son düzenleme:
türk insanı sırf hava ve gösteriş için cep telefonu değiştirme alanında dünya birincisi....adam simitçi elinde lüks telefon...kıyafette de kozmetik de de bu böyle.200-300 tl ye krem alanlar de sanki çok fayda gördüler göreceklerine inanmıyorum ben..

yves rocher mağazasındaki satış temsilcisiyle paraben polemiğine bende girdim.çok küçük miktarlarda kullanıyorlarmış ve vücudumuzda östrojen(kadınlık) hormonunu taklit ediyormuş korkulmamalıymış.peki bu sevgili satış temsilcisi meme kanseri olan kadınların meme dokusunda paraben bulunduğundan haberdar mıydı?....paraben free serileri tercih ediliyor ama acaba paraben yerine ürünleri rafta tutabilmek için belki de ondan daha zararlı hangi maddeleri çekinmeden koyuyorlar?yıllar önce hani tereyağ damarları tıkıyor pis kaka idi.margarinleri bir güzel sattılar bize.yumurta zararlı kolestrol yapıyordu kahvaltıda yumurta değil çok çok daha sağlıklı! mısır gevrekleri yememiz gerekiyordu. ne de olsa tahıl deposu!şimdi bu kozmetiklere dikkat çekildi düşmanlar paraben olarak belirtildi. parabenli almayacağız artık ,parabensiz sağlıklı güvenli ilan edildi.sırf paraben mi zararlı.ben buna inanmıyorum.kozmetikde 2.000 i aşkın kimyasal kullanılıyor ve çoğunun uzun vadede etkileri bilinmiyor deneyi 2.000 maddenin hepsine nasıl yapabilirler ki o zamana kadar biz dünyadaki yolculuğumuzu çoktan bitirmiş oluruz...

hormonlu kremlerin böyle etkiler bıraktığını bende duymuştum.kişi kremi ömrü boyunca! istese bile bırakamıyor ,bıraktığı anca cildi sarkıyormuş.galiba peptitli kremler böyle etkiler bırakıyor.tam bilmiyorum ama peptitli kremler kısa sürede etki ediyorlarmış cildi toparlıyorlarmış falan filan...çok dikkatli olmak gerekiyor.

bu arada ben raflardan birşey almayayım diyorum da sanki güvenli saf bir yağa,balmumuna ulaşabiliyorum.aktarların hali içler acısı...yağların tamamı tağşiş...kakao yağı nasıl oluyorsa sıvı ve koyu kahve,mis gb. kokuyor.katı badem yağından yeni haberim oldu o badem yağıysa benim ki ne?niye sıvı?

Lavanta suyunun yüz temizlemede kullanıldığını bilmiyordum, sayenizde öğrendim, çarşıya gittiğimde ilk alacağım şey olacak. Lavanta kokusuna da bayılırım ve antiseptik özellikli bir bitki olması sebebiyle cildime çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Bu arada ben bir ara gül suyu kullanıyordum tonik niyetine ama nedense cildimi biraz yağlandırdı, karma cildim var. O nedenle kullanmayı bıraktım.

Bu arada sizler lavanta suyunu veya gül suyunu buzdolabında mı saklıyorsunuz?

ben gülsuyunu oda sıcaklığında saklıyorum micra.aslında gülsuyu her türlü cilt tipine öneriliyor ve bildiğim kadarıyla gözenekleri sıkılaştırıyor,cildi ferahlatıyor ve nemlendiriyor....sen hangi marka gülsuyu kullanıyordun?

Hoşgeldin micra. Arasıra seni buralarda görmek güzel Gül suyunu bıraktığın iyi olmuş çünkü gül suyu kuru ve normal ciltler için Lavanta suyunu da lütfen güvendiğin bir yerden al. Zeytinburnu tıbbi ve aromatik bitkilerden mesela ya da Bitki Sandığı'ndan ya da gerçekten de güvendiğin bir aktardan. Lavanta suyu yerine başka şeyler de satabiliyorlar yani

Ben gül suyunu da lavanta suyunu da buzdolabında saklıyorum ve lavanta suyunu sabahları yüzümü yıkadıktan sonra fıs fısladığım zaman çok güzel oluyor

Ayrıca kızlar, şunu da belitmekte fayda var. Doğal ürünler mutlaka buzdolabında saklanmalı. Yoksa zamanından önce bozulurlar ya da bakteri üremesine sebep oluruz

Gençay diye bir marka, bitiremedim kaldı öyle. Bu arada içeriğinde demineralize su ve doğala özdeş gül aroması yazıyor, yani gerçek gül suyu değilmiş!!! Demek bundan sonra daha dikkatli alışveriş yapmak lazım.

Teşekkür ederim :) Yukarda da yazdığım gibi gerçek olmayan, suni maddeler içeren ürünler var malesef piyasada... Zeytinburnu bana çok uzak, ama bitki sandığından alabilirim, hatta inceledim de çok güzel ürünler var çok hoşuma gitti. Gayet ayrıntılı olarak da bilgi vermişler ürünlerle ilgili... Bu arada ben lavanta yağı da kullanıyorum kokusuna bayılıyorum, yastığıma damlatıyorum mis gibi kokuyor, lavanta suyunu da kesinlikle almalıyım... Hatta kurusunu da alıp dolaba koymak lazım giysiler koksun mis gibi.

O zaman Bitki Sandığı ya da Bitki Sandığı ürünlerini satan aktarlardan temin edebilirsin. Bak şimdi emin olmak için gül suyu içeren temizleyicilere baktım, hepsi de normal ve kuru ciltler için diyor ama lavanta suyu, karma ve yağlı ciltler için öneriliyor. Ama ben bunu daha önceden de bildiğim için gülsuyunu nadiren kullanırım çünkü benim cildim de karma

Son düzenleme:
Lavanta suyunu alırsan kesinlikle pişman olmazsın çünkü kokusu harika! Sana bir de ipucu, sitede aynısefa kremleri var; yoğun bir lavanta kokusu vardır kremde....Dudaklarına nemlendirici olarak da sürebilirsin, topuk çatlaklarına da ellerine de... Topuk çatlağı için yazmıyordu ama ben denedim ve memnun kaldım

Bu arada sanırım alerjim var bazı ürünlere karşı. Örneğin yüzümde ve boynumda yer yer kızarıklık, kabartılar ve kaşıntı var. Kaşıntı olayından bıkmış durumdayım. Kollarımda ve bacaklarımda da oluyor. Tam olarak hangi sentetik maddeye alerjim olduğunu bilemiyorum fakat kullandığım kozmetikler kimyasal içeren peeling, tonik vb. Clean clear, garnier falan. Bunları kullanmayı bırakmam lazım artık... Fiyatı uygun diye bu ürünleri aldım zamanında ama artık kullanmak istemiyorum, mesela doğal sabunlardan kullanmak istiyorum artık.

Bir de karma cildin bakımı biraz zor, ağız kenarlarım pul pul dökülecek derecede kuru, ellerim kupkuru, yanaklarım kuru ama burnum ve alnım yağlı ve bol miktarda siyah nokta oluyor. Yağlı ciltlere uygun bir ürün kullansam ağız kenarım daha fena oluyor, kuru ciltlere göre bir şey kullansam çabuk yağlanma oluyor. Sadece ağız kenarına krem sürebiliyorum. Siz yüz temizlemede hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

özel araştırmamıştım ama her türlü cilt kullanabilir diye biliyordum...düzeltildi...
kızlar bu arada akita diye ısparta menşeili bir marka keşfettim.ürünlerinin bazıları uygun bazıları biraz pahalı.takdir ettim vazelin bile balmumu ve doğal yağlardan oluşuyor.sitelerindeki bilgilere göre ürünlerini rafta tutabilmek için greyfurt ekstratı,ürünlere koku vermek için doğal yağlar özellikle gül yağı kullanılıyormuş.yerli malı yurdum malı paracıklar yurtiçinde kalmalı:) hep davıd kazanmasın ülkemin insanı kazansın diyen arkadaşlara duyrulur....
şaka bir yana bu marka bana kalırsa fresh line ye güzel bir yerli rakip..araştıracağım.vazelin alınacaklar listeme şimdiden girdi bile:)

Hemen baktım tekrardan, aynısefa kreminin içeriğinde lavanta yağı da varmış. Benim ellerim de çok çatlıyor kuruluktan bir de dudaklarım, bu kremi alayım ben en iyisi, teşekkürler

Siyah nokta dışında diğerleri seninkiyle aynı Ben Rareblossom diye bir marka vardı, rahmetli oldu kendileri üretimi durdurmadan ince epeyce tonik ve temizleme köpüğü almıştım. Onlardan çok memnunum. Bunun haricinde aslında Lilakutu güzel ürünler satıyor ama ilk önce lavanta suyunu dene. Çünkü Bitki Sandığı'na temizleme köpüğü de yapın dediğimde; aslında lavanta suyu cildi çok iyi temizler demişti amma velakin sana herkesin memnun kaldığı bir ürün önereyim Bioderma H2O. İçinde zararlı hiçbir şey yok ve gerçekten de kullananlar çok memnun. Ben tester kullanmıştım çok hoşuma gitmişti. Elimdekiler bitince kesinlikle almayı düşünüyorum

Doğal sabun bazı ciltleri ciddi anlamda kurutuyor ama az kostiksiz saf zeytinyağlı sabun bulabilirsen ya da lavantalı, biberiyeli; böyle sabunları da kullanabilirsin bence çünkü cildin karma...

Hemen baktım tekrardan, aynısefa kreminin içeriğinde lavanta yağı da varmış. Benim ellerim de çok çatlıyor kuruluktan bir de dudaklarım, bu kremi alayım ben en iyisi, teşekkürler

Madem lavanta kokusunu seviyorsun, ayıla bayıla kullanırsın bu kremi

Ben yüzümü temizlemek için radoha kefir sabunu kullanıyorum. Arkasından lavanta suyu. Lavanta suyundan çok memnunum, yakında zeytinburnu sitesinden yüksek gramajlı sipariş vermeyi düşünüyorum, orası bitki sandığından daha hesaplı geldi bu konuda :) cate dediğin firmaya bakacağım inşallah, bilgilendirdiğin için çok sağol. Bu arada ben de boreas söylediğinden beri bakım ürünlerimi buzdolabına koyuyorum.

Güzel bir markaya benziyor gerçekten de cate çok sağol. Ayrıca kesinlikle sana katılıyorum, yerli malı yurdum malı, herkes onu kullanmalı

günaydın pisbocuk. bence bu işin içinde yine sağlık bakanlığının binde bir uygulaması var. eskiden binde bir oranındaki maddeler yazılmayıp, artık yazılıyormuş. bende var sende yok, bence açıklama bu. yine de bakmak lazım..

günaydın canlarım özledim sizi öncelikle kirpik perması yaptırdım beğendim sınavıma girdim sonrada bitki sandığının oraya siparişlerimi diğer bayan siparişlerimi bilmeden başkasına satışmış özür dilediler fln çarşamba gelicekmiş ürünlerim yine alamadım nasip olmadı yani vardır bundada bir hayır dedim bakalım bu hafta sonu kısmet olursa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…