Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

pisbocuk o zaman sen bitki sandığına gittiğinde bir de hayıt kremine baksan? ordaki görevliye de sorup olmazsa onu alırsın. ben de haberdar olurum. benim de yüzüm sivilceli yüz kategorisine girmiyor ama var mı var işte. seninki de öyle sanırım.
bir de o zaman ben de nivea peeling bitsin diye her gün uyguluyordum, onu da uygulamayayım. kime versem ki acaba... gül suyu da sürmeyeyim. kefir sabunu, lavanta suyu, karakafes otu kremi üçlüsüyle yoluma devam edeyim.

Son düzenleme:
Aman canım, peeling kullanma. Ama maske kullanabilirsin tabiki. Lavanta suyu yağlı cilde daha iyi geliyor

Aman canım, peeling kullanma. Ama maske kullanabilirsin tabiki. Lavanta suyu yağlı cilde daha iyi geliyor

kullanma cnm ben eskiden kullanırdım bıraktım nivea kullanmıştım ama bende çıkardı ben kullanmayı bıraktım gidince yüzümü göstericem kadına ztn o önerir bşy ama cildiyeye gitmiştim şuan yoklar ama leke izleri var açık kahverengi lavanta suyunu mutlaka alıcam ztn diğerinede bakalım

Son düzenleme:
BOREAS09 avene ve phsycians formula hakkında ne düşünüyorsun?

melissadan, avene'nin bende göz kremi var, kullanmıyorum. Kullananlar memnun kalabilir, iyi bir marka olabilir, etkili de olabilir ama içinde bolca paraben var. Onun için ben bu markadan soğudum. Phsycians formula hakkında pek bilgim yok maalesef. Sadece paraben içermediğini biliyorum.Onun için ne olumlu ne de olumsuz yorum yapabilirim. Daha doğal ürünler var. Eğer 70-150 tl arası para verebilirim diyorsan daha iyi ve daha etkili markalar var... Ayrıca ne için istiyorsun, bu da önemli

şu an avenenin vücüt nemlendiricisini aldım bide phsycians formulanın organic wear diye bir rimeli var....sözde organic rimel....birde bu marka için kanserli hastaların bile kullanabileceği bir marka diye söz ediyolar...
aslında alamyı düşündüm şey ciltle ilgili..bütün sayfaları okudum sanırım bitki sandığından alıcam :)
birde demin vichinin idealia nın testerini denedim...oldukça iyi....

Son düzenleme:
Dediğim gibi, phsycians konusunda bilgim sınırlı. Avene'nin içeriğine bakar mısın paraben var mı? Vichy İdealia testerını ben de denemiştim, nemlendirmesi kokusu falan güzeldi, paraben de yoktu ama içeriğini tam olarak hatırlayamıyorum da, şu sebepten satın almamıştım. Amerika sitelerinde bile idealia'nın satışı yokken, neden bizde satılıyor demiştim (hani üçüncü dünya ülkesiyiz ya) hatta ewg skindeep e bakmıştım, orada da idealia'yı göremeyince almaktan vazgeçmiştim. Acaba bizi kobay niyetine mi kullanıyorlar diye! Biraz önce vichy us'a yine baktım, yok:44: Ama phsycians'a güveniyorsan, içinde PEG maddeleri yoksa tabiki kullan. Madem ki kanser hastaları bile kullanabiliyor, o zaman sıkıntı da yoktur

avenenin ambalajını atmışım ama içinde paraben ve parfüm olmadığından eminim ona göre almıştım çünkü....gerçekten güzel ürün çok çok kuru ciltler için olmasına rağmen zerre kadar yağ hissi kalmıyor...cildi rahatlaltıyor da..
peki phsycians formula hakkında o site de bişey çıkmıyor mu:26rganic rimelini de denedim şimdi ..fena değil
bide organix şampaun demişsin geçmiş sayfalarda....iyimidr o? almayı düşünuyordum bende...ammmaa sormuşum haa.. kusura bakma

Avene'nin vücut sütünü mü aldım demiştin? Ewg'ye bakayım ama genelinde paraben var diye biliyorum canım. Diğer markanın ewg'de kaydı yok ama bu markada paraben de yok. Avene'den ben de memnun kalmıştım ama üç parabenden sonra kullanmadım. Organix iyidir ama Avalon ile Bioderma da iyidir. Organix'in tek farkı Türk menşeili olması. Bence bir şans verilmeli.

Pisbocuk bugün eşimle konuşuyordum vitamini niye aldırdın dedi, ben de şampuana koyacağım dedim. O da, vitaminlerin dışardan emiliminin çok zor olacağını, suyla akan şeyler olduğunu, pek faydası olmayacağını düşündüğünü söyledi. Eşim dr bu arada. Sen nasıl uyguluyorsun saçında bekletiyor musun şampuanı ve nasıl bir etki gözlemledin?

[h=1]Avene Trixera Créme Emolliente diye geçiyor.....[/h]birde yüz temizleme jeli neostrata mı yoksa p.formula mı....
bitki sandığı yapsa keşke bu şekilde bir ürün...yüz yıkma jeli veya benzeri birşey...

aa bak içeriğini buldum
Avene Thermal Sprıng Water (Avene Aqua), Carthamus Tınctorıus (Safflower) Seed Oıl (Carthamus Tınctorıus) Mıneral Oıl (Paraffınum Lıquıdum), Glycerin, Cocos Nucıfera (Coconut) Oıl (Cocos Nucıfera Oıl), Polysorbate 60, Oenothera Bıennıs (Evenıng Prımrose) Oıl (Oenothera Bıennıs Oıl), Sorbıtan Stearate, Cetyl Esters, Dımethicone.

Son düzenleme:

şampuanın içine karışınca belli bi sıvı oldu şampuanım bunu gördüm normal bir iki yıkama yaptım son alarak tarayıp bekledim cnm vücudumu yıkayana kadar :44: cnm benim fikrim şampuana karışıp belki o şekilde emiliyordur eşin daha bilir benim gözlemlediğim saç tellerim kalınlaştı dökülmelerim azaldı

Son düzenleme:

türkiye de kobay olarak kullanıldığımız düşüncesi bence kesinlikle doğru.ülkemiz kozmetik üretmek için endemik bitkilerde dahil olmak üzere bir cennet...yabancılarda masum dağ gezileri!!! ile bizim bitkilerimizi bir güzel kaçırıp kullanıyorlar.hollanda lalesi ile ünlü ama bu lalelerin hepsi türkiyeden kaçırılan laleler ...
marka ve pahalı olunca hanımların lüks duyguları kabarıyor(ben dahil) e bir de kırışıklıklarda şöyle azalma böyle iyileşme diyince bayılıyoruz.hemen o pahalı markalardan almak istiyoruz.ucuz etin yahnisi yavan olur ya ucuz kozmetik de kötüdür gb. düşünmedik mi?bende nette kozmetiklerin gerçek yüzünü anlatan bir yazı görmeseydim ne şu an burada yazıyor olurdum ne,deli gb. birşeyler araştırıyor olurdum ne de tüm kozmetiklere şüphe ile bakmazdım...
ülkemizde bu şahane markalar satışta ama kendi ülkelerinde neden satışta değil?fransa da kozmetiklerde paraben kullanımı yasaklanmış ama bizim ülkemizdeki yves rocher mağazasındaki içerikler paraben den geçilmiyordu daha bir kaç hafta öce bıo seri geldi.geri kalan parabenlilerde girip bakmadım ama kesinlikle hala raflardadır.ne de olsa bitkisel kozmetik devleri,bitkisel kozmetikte öncüler...burada hiçbir markayı kötülemek haddim değil ama fark ettiğimiz çelişkileri ve anormal durumları birbirimizle paylaşacağız ki o mucize bitkisel kozmetik ürünlerinin! arkalarını bir çevirelim,sertifikalı diye koşup tonla para saymadan önce bizim zavallı yerli üreticilerimiz nesıl bir alternatif üretmiş bir bakalım..hep davıd,charles,mıchael kazanmasın biraz da ahmet mehmet kazansın....

Canım b vitamini eksikliği olanlarda bu yöntem etki gösterebilir belki ama eksiklik yoksa hiçbir etkisi olacağını sanmıyorum, dedi. suda çözünen bir vitamin olduğu için. Oral yolla almak daha etkili olabilir, bir de öyle denesen? Ben sanırım oral yolla alacağım. a,d,e,k dışındaki tüm vitaminler suda çözülüyormuş.

bilemiyorum bana iyi geldi şu şekildede olabilir saç bakımı yaptımızda kullandığımız yağı içine karıştırıp 1 2 saat bekletilip kullanılabilir diye düşünüyorum

Cate ve boreas kesinlikle sizlere katılıyorum, yerli üretimlere destek verip duyarlı olan kesimin artmasını canı gönülden istiyorum. Umarım yerli üreticiden desteklerimizi esirgemez ve onlara güç veririz.

Pisbocuk yanlış bilgi vermeyeyim, şimdi inceledik oral yolla alınır diye bir bilgi yok prospektüste, ben d vitaminini oral yolla almıştım, bu da öyledir sanmıştım. Damar ve kas içine veriliyormuş enjeksiyonla. Dikkat ettin mi vitaminde bile paraben var metil ve propil

evt cnm bende damar diye biliyordum fakat sen öyle diyince bildiğin vardır diye üstelemedim cnm bir yanlışlık olmasın benim aldığım bemiks ampülün içeriği budur paylaşım
Her 2 mL'lik ampulde,
B1 vitamini (Tiamin hidroklorür).....25 mg
B2 vitamini (Riboflavin fosfat ester monosodyum tuzu)..2.734 mg
B6 vitamini (piridoksin hidroklorür)....5 mg
B12 vitamini.................15 mcg
Niasinamid....................50 mg
D-Pantenol..................17.2 mg

içerik fena değil, hatta diğer marka içeriklerine kıyasla çok iyi... Bitki Sandığı kendi yağıyla kavrulan ve üretimi belediye desteğiyle yapan, sermayesi kısıtlı bir firma. Eminim ki satışları arttıkça ve tanındıkça yapacaklardır. Zaten kendileri de aynı şeyi söylüyor. Şampuan, temizleme köpüğü falan yapmak istiyorlarmış.

yüz temizleme jeline gelince, cildin yağlı mı kuru mu? Genelde normal ve kuru ciltler için jel, normalden karmaya dönük, karma, yağlı ciltler için köpük kullanılır. Başka bir marka önerebilirim: Avessena. Bunun da içeriği çok iyidir ve kullananlar da çok memnundur. Bu ürünü incelemek istersen kendi sitelerine bakabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…