Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Şaşılık ameliyatı

randevumu aldım ameliyat aksi bir durum olmazsa 17 ekim akşam saat 17 de hoca hafta içi akşam yapıyomuş ameliyatları cumartesi günüde bayram arefesi olduğu için bayram öncesi en uygun gün ayın 16 sında gidiceğim kan tahlili falan vericem 17 si inş. ameliyat

ameliyat olursa bende 17/18 ekim tarihini alacağım..kurban bayramıyla birleştireyim diyorum..ben ameliyat konusunda ısrarcıyım hoca kızmaz umarım.sen kendinmi dedin ameliyat diye hoca mı söyledi

hayır canım hoca kendisi dedi ameliyat dedi bende hocaya dedimki hocam ben 18 yaında ameliyat için gitğimde doktorum bana kesinlikle olma olursan her yeri çift görrüsün demişti ondan sonra hep koerktum ameliyattan dedim hocada sen iyi ibir vakasın hiç merak etme baan güven bu yaşıma kadar neden olmicam diyeceksin dedi peki hocam çift görürmüyüm dedim oda o bizim işimiz merak etme dedi ameliyat sonrası egzersizde vereceğini söyledi bana güven dedi ameliyatı iki gözünden olman gerekiyo dedi bende peki dedim interneten okuduklarım kadarıyla bazı durumlarda geçrkten iki göze müdahale edilmesi gerekiyomuş sanırım öyle özel bir durumum var peki ben şimdi şunu anlamadım hoca sana ameliyat demedimi sen kendinmi verdin bu kararı sen hocaya muayne oldun hoca sana nededi

canım ben halil ib. beye daha mua ne olmadım..geçen hafta göz bankasındaki prof ile konuştum ameliyat konusunda çekimser kaldı..önce yapalım dedi sonra vazgeçti.iyi bir hekim ama muallakta kaldı..ibrahim hoca duyduğum kadarıyla şaşlık ameliyatında başaralıimiş.ameliyat konusunu ben teklif edicem..şaşılık lensi çıkardığımda tekrar ediyor.zaten şaşı gözden kaybedecek bişeyim yok..görme çok az..hatta işleri ayarlayıp bu c.tesine randevu alıcam..ameliyat falan der vakitli gideyim.benim tek korkum sağlam gözüme müdahale edilmesi ..gözden değil korkudan ölücem..

şimdi anladım ..görme oranın çok düşük ise ameliyatı doktorlar tafsiye etmiyo nedeni ise kaymanın tekrarlamasından dolayı ne kadar görüyo kayan gözün birde dışa şaşılıklarda lensin bir faydası olmadıgını biliyorum benimde dışa şaşılığım var gözlük ve lens sadece içe şaşılıklarda iyi diye biliyorum ..yani korkuların korkularımız gayet normal bende çok korkuyorum çünkü ben her iki gözümlede gayet iyi görüyorum yasni tek gözüm kaıyoyor onlada çok şükür iyi görüyorum diğeri kaymnıyo zarten dediğimi gibi ama onada ameliyat dedi benim durumumda zor yağmurdan kaçarken doluya tutulmak istememm :KK43:ama hoca o güveni verdi bana neticede bu konuda uzman bir prof birde bu şans ve birazda kaderci olmak lazım şansını deniceksin kendini yaradana teslim ediceksin sonrada hekime :)

sağ göz +6.00 hipermetrop-göztembelliği-içe şaşılık ..lens sadece estetik olarak kaymayı düzeltiyor..çıkarınca şaşılık oluyor..bütün anormallikler var bu gözde :)

sol sadece diğer gözün yormasından dolayı +3.50 hipermetropi var..

durum böyle olunca bende şaşılığın estetik olarak düzeltilmesini rica edeceğim..olmaz derse bi daha gitmem zaten..ama kendime şans vermek istiyorum açıkcası..

hımm. numaralar yüksek ama yinede içe şaşılık olduğu için lensle ve gözlükle düzeliyo şanslısın canını sıkma eğer hoca olma dersede en azından dediğim gibi lensle ve gözlükle düzeliyo benim yaptığım araştırmalr ve okuduğum tez sonuçlarındada senin durumunda olan hastalr için yani lens ve gözlükle şaşılığı düzelen hastalar için ameliyat gerekmiyo ama ben illla olmak istiyorum dersenki bir görüş bakalım hoca nediyecek mwerak ediyorum bende nediyeceğini banada burdan yazarsan sevinirim

yazarım canım...zaten bi senle yazıştım bu konuyu..milllet bide mavi lenslerin çok yakışıyo demezmi =)) bilseler gerçeği..ahh ahh..

muayene ücreti 210 tl..
burdan istemezsen [ mailde atabilirsin..çok incesin..Allah şifa versin hepimize..

Son düzenleyen: Moderatör:
evet 210 tl muayne ücreti hocanın bence kendini şanslı gör dediğim gibi keşke benimde gözüm lensle düzelse içe şaşılıklar dışa şaşılıklara göre her zaman şanslıdır herm tedavi anlamında hemde cerrahi anlamında ama dışa şaşılıklarında şöyle bir şansı vasrdır görme oranları yüksektir:)bende ordan yırtıyorum :)ben senin yerinde olsam kesinlikle olmam ameliyat hocada bunu diyebilir tabi sen git görüş için rahat etsin çünkü senin gözlerin lensle düzeliyo iltifat edenler bile var:)ne büyük şans kestirmeye gerek yok :)

merhaba
bir konu hakkında bilgi edindim sanada sorayım dedim..NEROVİSİON uygulaması..hasta bilgisayar ortamında 40 seansta görmesini ilerletiyor..göz tembelliği-şaşılık vakalarında 9/55 yaş arası hastalara uygulanıyor..

p.tesi muayene günüm çok heyecanlıyım..h.ibrahim hoca göz bankasındaki dr umdan farklı biraz..korkuyuorum :)

Allah şifamızı verir inşallah...

iyi günler.
dünyagöz prof dr h.ibrahim altınsoy a şaşılık ameliyatı olacağım ileri tarih verildi..rica etsem bilgi verirmisiniz..ameliyat kaç saat ve ücreti hakkında..

teşekkürler

bende halil ibrahim beye ameliyat olcam beni bilgilendirebilir misiniz ameliyat nasıl geçti ameliyat sonrası süreç ve şuan ne durumdasınız bilgi verebilir misiniz ?

biraz gec oldu sanırım uzun zamandır sitenin bu bölümün girmiyordum.ben ameliyatımı olalı altı ay oldu herşey yolunda geçti..halil hoca tam anlamıyla mükemmel bir doktor.34 yıldır kayan gözüm artık dümdüz :)çok mutluyummm.bende gizemide ameliyatı çok başarılı geçti biz ikimiz aynı gün oldk önce ben girdim ameliyata sonra gizemcim.hiç korkulacak bişe yok.tabi bu tip ameliyatlar örme oranı çok önemli kaymanın tekrar etmemesi için .benim gözümde tenbellik yoktu görme oranım çok iyiydi onun için kaymam tekrar etmiceni söyledi doktorum çok şükür şuaa kadar herhangi bir kayma olmadı

Ameliyat olan arkadaslara sorum olucak gozunuz ne kadar bandajlibkaldi lens kullaniyor muydunuz ameliyatan ne kadar sonra lens kullandiniz agri aci oldu mu

Boniebon tesadüf ben baktım:)
Ben 20 li yaşların başında oldum ameliyat:).Şimdi 50 yaşındayım.Lens gözlük vs kullanmadım.Çünkü bende görme bozukluğu yokdu.Ama duyduğum görme bozukluğu varsa ameliyattan sonra kullanılması gerekdiği.Çünkü tekrarlayabiliyormuş.

X