Sarrafın bize oyunu

tabı altınları satınca bı kagıt verırler bu kdr gram bu kadar aldkk sattık dıye yazar ustunde
alısverıs yapınca da yazar
satınca da yazar
ama öle kek gıbı gıdıp sattıysanız gram yok bısey yok adam her gun sızle konusmaya gelır,
hır cıkarın altınları gerı vermıyosanız vermıyoruz parayı dıyın gercı gramı da yok ya elınızde, cok zormus, bısey daha ogrenmıs olduk altınların lıstesını yapıp satmak lazımmıs yanii... neyse gecmıs olsıun

peki siz altın tartılınca kaç gram olduğunu görmedinizi mi?kaç gram gelirse ona göre işçilik filan düşüyorlar birde siz dikkatsiz davranmışsanız adam 1000 euroda der 1000000 euroda der
eşim kuyumcu olduğundan dolayı biliyorum kartvizitin arkasına yazar ne almış ne satmış diye
sonra sorun çıkabiliyor

bence verme altının ogünkü fiyatı ve euronun kuru 1 hafta vdeğil 1 saatte değişiyor.adam yekün olarak cok zarar edince tabii buldu yolmaya calışıyo .uygun bir dille anlatın ve açıklayın .birde otur hatırlamaya calış nekadar kaç tane bileziğin vardı ayrı ca 10 gram bilezikle 15-20 gr bilezik arasında cok fark vardır.burdan bile bir tahmin cıkarabilirsin.en azından öbür kuyumcuların verdiği 2 bilezik için olan fiyattan bile yararlanabilirsin.....

altınlarını geri almaya karar verirsen yanında kuyumcu götür altınları sahte altınla değiştirmiş olabilir...

bilezikleri gramı gramına nasıl alacaksınki nerden bilebilirsin..
senin grm olarak hesaplamadığını biliyordur..
işin kurdu onlar..
bencede gitmeyin..girmeyin bu işe derim..

benim geri almak yada para vermek gibi niyetim yok esimde sagdan soldan sormus hic kimse verin demiyo yani enayilik olur eger adama kanarsak hadi 100-200 euro dese belki derim ama bu kadar acik cikarmasi imkansiz altin fiyatlari inip cikiyo bizim sucumuz ne ihtiyicamiz olsa zaten satmazdik

birde şu var tatlım biz 1 adet bilezik bozdursak bile adam işyeri kartvizitinin arkadsına gramını fiyatını hatta bileziğin adını çapını bile yazıp veriyor
siz onca ziynet bozdurdunuz bu adam hiçmi bir kağıt bir fatura bir alış veriş olduğuna dair hiçmi birşey vermedi?
çok ilginç yaa....

bence bu olayı kanunlar vasıtasıyla çözüme ulaştırın.çünkü ortada ufak tefek bi para yok.sizin de sokağa atılacak paranız yok.bir avukata danışarak hareket etmek en doğrusu.

bir de kendinize güvenilir bir kuyumcu araştırın.bunu her kuyumcu yapmaz aslında ama işte insanlar çiğ süt emmişaltın alma bozdurma işlerinizi hep tanıdığınız kuyumcuyla yapın.
bize sahte altın göstermişti kuyumcumuz.sahte çeyrek altın aynı teneke gibi ince oluyor

bu olayda bir boşluk var.elinizde ne kadar altını ne kadara sattığınızı gösteren bir liste olsaydı,hesabı yeniden yapar açığı görebiliriniz.o yüzden bu olay şaibeli.gitmenize gerek yok.üstelik ıspatıda yok.oyunada gelebilirsiniz.

kızma ama şöyle bir ihtimal daha söz konusu.belki eşinin bu paraya ihtiyacı vardır.böyle bir senaryoyla sana gelmiş olabilir.uzak ihtimalle mümkün olabilir.

kızma ama şöyle bir ihtimal daha söz konusu.belki eşinin bu paraya ihtiyacı vardır.böyle bir senaryoyla sana gelmiş olabilir.uzak ihtimalle mümkün olabilir.

yok canim adamla yanimda gorustu yani duydum adamin laflarini esimde oyle biri degildir zaten ona her konuda guvenirim.bugun 3 gun oldu adamdan ses yok bakalim bir daha ararsa o zaman dusunucez yasal yollari ustelik ispatimizda yok napcaz bilmiyorum beklemedeyiz ayrica sagolun kizlar sizin goruslerinzle daha dikkatli ve mantikli dusunmeye basladim iyiki varsiniza.s.:enbuyukkk:

Sarraf ta bir tuhaf yani...
Madem fazla ödeme yapmış bir hafta sonra mı gelmiş aklı başına..
o zaman ben sarrafım diye dolaşmasın ortalıkta..
Tövbe tövbe..
Ben inanmıyorum sarrafa,dolandırmaya çalışıyor sizi..
Az bi parada değil.
Hani 100-200 euro olsa neyse 1000 euro.
Sarraf olan adam bu kadar çok yanılmaz.
Ben olsam hiç te geri vermem..
Doğru hesaplasaymış..
Polise şikayet edin bence...
:1closedeyes:

gerekırse polıse gıdın aklı nerdeymıs hesaplarken o kadar altın yanlıs hesaplanırmı
buda ona ders olsun dogru hesaplasaymıs

her mesajı okudum.

şimdi 1.si adamla yüz göz olmayın hırlı bişeyse başın ağrımasın durduk yere.

2.si madem adam size ne ne kadar ne almış ne vermiş yazıp vermedi, iade konusunda güvenemeyecğiniz için, eğerki takı merasiminde bir video kayıtı varsa ordan izle ve nelerin varmış gör.ama sen iade de sahte mi gerçi anlıyamıyacagın için varsa kyumcu bir ahbabın yardım iste eger iade ediceksen ya da kuyumcunun kamera kayıtları da olabilir...

3.sü adamın hatası yüzünden; o gün altın 100liraysa bugün 50liraysa yok yere zarara ugrucaksın.bunu da ihmal etme.

4.sü ben kendi yaşadıgım bişeyden ötürü pek bu gibi kuyumculara güvenmiyorum düğünde takılan pırlanta yüzüğü satarken -aldıgımız adama- bir sorun geldi ben dedi iade almam çok ugraştırdı beni ki almak zorundu zen marka ırlantaydı ama ogün adam bize zenin garantisini vermemiş ilk kez pırlanta aldıgım için de hiç bilmiyordum.sadece kendi dükkanının kartını verdi.gittim dedi alamam artık zen satmıyorum banane kardeşim beni baglamaz bu hukuken de aynen.sonra zene gittim normalde nerden alırsana l alırlar ama elimde garanti belgesi yok onlara da satamadım.adamlar ben malımı tanırım evet bzim malımız ama elinizde garanti belgesi olmadgı için alış yapamam diyor haklı belki enim aldıgım yer çaldı ve sattı ne bilinsin neyse...artık bi arkadaşın kuyumcu tanıdıgı vardı o aldı alabilecegi en yüksege ama gene satmam gerekn fiyatın yarısına sattım 1200ytl alıcakken 600ytl aldım.o yüzden fazla güvenmiyorum.ihtiyacım olmasa zaten satmazdım hatırası olan bişeyi!

5.si eğerki iade tercih etmicekseniz ve adam halen aramaya devam ederse bir avukatla görüşün derim tanıdık varsa ya da şikayette bulunun işi ilerletirse adam...eşin de görüşmeye gitmesin bence ne diyorsa telde desin ama sakin konuşun.

6.sı bundan sonra tüm alış-veirşlerinizi ibraz edici bir belge almayı ihmal etmeyin.heleki bu gibi sahtesi olabilen şeylerde...

7.si vicdani anlamda soruyorsun ben adam haline tavrına bakarım vebal de almak istemem bu işi bilen birileriyle konuşur ona göre karar veririm ama hiç bi araştırma yapmadan uzaktan tercih edebileceigm şuanki karar iade etmemek olurdu.

netice de sen bana bir belge vermemişsin müşteri bu işin prof.u olmak zorunda değil ama sen bu iş meslek olarak yapıyorsun.belki de bilerek vermedin ne bilicem!
artı sahte mi tarihleri eş mi veridğim ürünle bir mi vericeksin nasıl anlıyacagım!
hesap makinası senin elinde sen işini yaparken seni oyalamamışım yanlış hesapla diye, sen hesaplamışsın ve ben senin sözüne inanıp dediğin neyse ondan satmışım! gerisi senin problemin malım elindeyken ve istediğin gibi kandırabilecekken neden güveneyim!
müslümanız biz gibi bişey yazmışsın adam mı dedi bunu, heleki bunu satıcı dediyse kandırmaya çalıştıgını daha da düşünürüm! sömürü yapıyor gibi bir tavırda dediyse..

bir belge vermediyse adınızı soyadınızı kaydetmemiş demektir.ve bunları kaydetmediyse sizi nasıl buldu di mi..belki de organize bi iş bilemeyiz ki.ben olsam deidğim gibi yaparım işte.ve sen o parayı kullandıysan nası bulucan 1000€...kaldıki bu meslektek bi insan bu kadar büyük bi açıgı nasıl verir.heleki başkasından mal alırken nasıldır halleri bilirz az çok en düşüğe kapatma telaşesi...
dolar-altın-euro bunlar çok oynaması yaptırıyor belki de böyle bişey ne bilelim di mi.

hayırlısı olsun hakkınızda...

arastirmissiniz aslinda piyasayi az cok biliyorsunuzdur,hesaplattiginizdan fazla verdiyse adam bunda bi hata oldugu apacik bellidir,bence gidin yaninizda bi daha hesaplasin,tabii gitmeden ufak bi arastirma daha yapin emin degilseniz...sonrada adamla ödestikten sonra helallesin olsun bitsin,bence günahini alma canim yoktan yereyse üzülürsün...sevgiler...

bu işin içinde ben bi bit yenigi buldum ama hayırlısı bence vermekle akılsızlık ederseniz yasal yolla almaya kalksa gene alamaz çünkü size şu kadar gram bu kadar para verdik die size fiş vermemiş bence vermeyin euro altından çok yükseldi zararını karşılaycı zahar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…