Göz Makyajı sarımsak sürmek kaşları döker mi?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

tubaozsoy

Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2013
9
0
öncelikle herkese merhaba..

kaşlarım doğuştan seyrek, son 1 yıldır kaşlarım dökülmeye başlayınca daha çok seyreldi.
kaş dökülmesi sorunum için, birkaç kere doktora gittim, stres vs. deyip geçiştirdiler. krem, losyon tarzı ilaçlar verdiler, kullandım ama hiç faydası olmadı.

daha sonra geleneksel yöntemleri denemeye karar verdim ve sarımsak sürmeye başladım. her gece yatmadan sarımsak sürüp, sabah kaşlarımı yıkadım.
sarımsak sürerken kaşlarım daha çok dökülmeye başladı sanki, sarımsağın kıl köklerini yakıp(asidik etkisinden dolayı) daha çok döktüğünü düşünüyorum; ama internette sarımsağın kaş için çok etkili olduğu yazıyor ve kaş dökülmesi sorunu yaşayan kişiler sarımsağın çok etkili olduğunu belirtiyor ama benim sanki daha çok dökülmeye başladı sarımsak sürdükten sonra.

kaş çıkarmak için sarımsak süren ve daha çok dökülüp seyrelen veya sarımsakla kaş çıkaran kişiler var mı aramızda merak ediyorum. ayrıca dökülen kaşlarımın çıkması için tavsiyelerinizi bekliyorum.

şimdiden yardımlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
merhaba :) benim anneminde kaşları seyrektir o da sarımsağın işe yaradığını duyup denemişti hatta bir kaşına sürdü diğerine sürmedi etkisini anlayabilmek için ve gerçekten sarımsak sürdüğü kaşı daha gür olmaya başladı :KK66: herkeste farklı etki gösterir mi bilemiyorum ama annemde işe yaramıştı ... umarım sende iyi sonuçlar alırsın :)

yok canım dökmüyor.emin ol bende 1 aydır hem kaşıma hem kirpiğime sürüyorum ama bir yan etkisini görmedim :)

sarmısağı sürdükten 5 dk.sonra yıkayıp menekşe yağı sürün..işe yarıyor....hemde kötü kokuyu bastırır...

İşe yarayan çözüm biliyorum,sarımsağı sürmeden önce iğneyi kaşlarına değdir,sonra sarımsağı sür ve gürleşir

konuya ilgi gösterip, cevap yazan arkadaşlara teşekkürler. konuyu açalı bir aydan fazla olmuş, cevap yazmak şimdi kısmet oldu.
bu süreç içerisinde yaklaşık 20 gün istikrarlı bir şekilde sarımsak sürdüm gece yatarken, ama maalesef sonuç hüsran.
sarımsak ben de ters etki yapıyor kesinlikle, zaten kaşlarım çok seyrek. bir de var olan kaşlarımı döktüğüne artık emin oldum.

ayrıca geçen gün kaş dökülmesi sebebiyle tekrardan doktora gittim ve sarımsak olayını da sordum. sarımsağın alerjik reaksiyon gösterip ters bir etki yapabileceğini ve kıl köklerini yakabileceğini söyledi, alerjik etkisinin çok yüksek olduğunu ve sarımsağın herkeste farklı sonuçlar verdiğini belirtti. kortizon içeren krem yazdı ve stresten uzak durmamı söyledi gerekirse kortizon enjeksiyonu yapacağını söyledi. umarım bu defa doktorun verdiği krem işe yarar. yoksa kortizon enjeksiyonu yaptırmak zorunda kalacağım.

kuaförüm sarımsağın kaşı döktüğünü söylüyor, benim sana tavsiyem yılan yağı çok işe yarıyor olmayan yerlerde de çıkarıyor ve fındık yağı da çok işe yaradı bence denemelisin

bence bu kısıden kısıye,bünyeden bünyeye farklılık gosterıyor..
badem yagı besler derler,benımkınıde o döküyor..
sarmısagı denemedim,kocam rahatsız olabılır kokusundan..
ayrıca seyrek kaslıların kıl koklerı bence cok hassas oluyor,bıse sürerken dıkkatlı olmak gerek dıye dusunuyorum

benimde bu aralar kaşlarım dökülmeye başladı..zaten seyrektiler.. eşim daha dün akşam dediki kaşlarını ne biçim alıyosun ortasını alıp metalicacılar gibimi olmaya çalışıyosun dedi :KK53: kaşkıran mı oldun dedi bideee :KK23::KK23: yani bi hizadanda dökülmüyor ortalardan başladı açılmaya..kanser hastaları gibi olmaya başladım..

bir arkadas balık yağı içtim iyi geldi yazmıs bendemi yazdırsam acaba doktora..

X