Deniz Ürünleri Sarımsak Soslu Izgara Çipura - Elif Zeytinyağı Sponsorluğunda

Emira SY

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
11.972
28.991
Herkese merhaba:KK25:

Sizlere çok pratik, aynı zamanda çok leziz ızgara balık tarifimi paylaşmak istiyorum. :bicak: ( Biz iki kişi+ oğlum doya doya yedik)

PhotoGrid_1512409985098.jpg

Malzemeler:
- 1 kg Çipura
- 2 diş sarımsak
- Zeytinyağı
- Tuz

Garnitür olarak:
- Arpacık soğan
- Maydanoz
- Roka
- Turp

*Ben pişirirken ızgara desenli döküm tava kullanmayı tercih ettim.

Hazırlanışı:
Balıkları satın aldığım yerde temizletmiştim. Ben de iyice yıkayıp suyunu 10 dk kadar süzdükten sonra tuzla içini dışını iyice ovaladım.
Tavayı da zeytinyağıyla yağlayıp 10 dk kızdırdım. Soğanlarla balıkları tavaya dizdim. Tavanın altını kısıp iyice pişirdim. Bir yüzü pişen balıkları ters çevirdim.
PhotoGrid_1512410034885.jpg

Sarımsakları bir kaseye küçük küçük doğrayıp üzerine zeytinyağı koydum. Kaşıkla sarımsakları ezebildiğim kadar ezdim. Hazırladığım bu sosu fırça yardımıyla balıkların pişen yüzüne sürdüm. Sonra ters çevirip diğer yüzüne de sarımsaklı sosu sürdüm. İyice pişince garnitürlerle beraber servis tabağına aldım. Hepsi bu kadar :kk77:

Screenshot_2017-12-04-20-18-12-478_com.miui.gallery.png
Screenshot_2017-12-04-20-18-23-655_com.miui.gallery.png
Screenshot_2017-12-04-20-18-30-414_com.miui.gallery.png

Deneyen herkese şimdiden afiyet olsun.:KK200:

Not: Balığın peşine Türk kahvesi pişirip içtik. Kokuyu büyük ölçüde giderdi. Bu da balık sonrası için tavsiyem olsun. :kahve:

Son düzenleme:

Sizlere çok pratik, aynı zamanda çok leziz ızgara balık tarifimi paylaşmak istiyorum. :bicak: ( Biz iki kişi+ oğlum doya doya yedik)

Eki Görüntüle 2075172

Malzemeler:
- 1 kg Çipura
- 2 diş sarımsak
- Zeytinyağı
- Tuz

Garnitür olarak:
- Arpacık soğan
- Maydanoz
- Roka
- Turp

Hazırlanışı:
Balıkları satın aldığım yerde temizletmiştim. Ben de iyice yıkayıp suyunu 10 dk kadar süzdükten sonra tuzla içini dışını iyice ovaladım.
Tavayı da zeytinyağıyla yağlayıp 10 dk kızdırdım. Soğanlarla balıkları tavaya dizdim. Tavanın altını kısıp iyice pişirdim. Bir yüzü pişen balıkları ters çevirdim.
Eki Görüntüle 2075173
Sarımsakları bir kaseye küçük küçük doğrayıp üzerine zeytinyağı koydum. Kaşıkla sarımsakları ezebildiğim kadar ezdim. Hazırladığım bu sosu fırça yardımıyla balıkların pişen yüzüne sürdüm. Sonra ters çevirip diğer yüzüne de sarımsaklı sosu sürdüm. İyice pişince garnitürlerle beraber servis tabağına aldım. Hepsi bu kadar :kk77:

Eki Görüntüle 2075177 Eki Görüntüle 2075178 Eki Görüntüle 2075179

Not: Balığın peşine Türk kahvesi pişirip içtik. Kokuyu büyük ölçüde giderdi. Bu da balık sonrası için tavsiyem olsun. :kahve:
Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor:KK36:

Eki Görüntüle 2075172

Malzemeler:
- 1 kg Çipura
- 2 diş sarımsak
- Zeytinyağı
- Tuz

Garnitür olarak:
- Arpacık soğan
- Maydanoz
- Roka
- Turp

Hazırlanışı:
Eki Görüntüle 2075173

Eki Görüntüle 2075177 Eki Görüntüle 2075178 Eki Görüntüle 2075179

Ooyy oooyyy ellerine saglik emiram gercekten cok istah açıcı duruyor bayildimmmmm basarilar diliyorum canim:kk77::KK74:

O kadar lezziz görünüyor ki ağzım sulandı. Ben de istiyorummm :kk77:
Sunumun da çok şık olmuş :KK37:
Ellerine sağlık bitanem:KK36::KK36:

Canım benim inşallah size de yapacağım söz :)

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor:KK36:
Teşekkürler canım :KK68:

Ellerine emeğine sağlık canım:KK200:
Yarışmada şans diliyorum:KK200:

Çok teşekkürler canım :KK68:

Ellerine sağlık başarılar dilerim

Sağol canım :KK68:

Ooyy oooyyy ellerine saglik emiram gercekten cok istah açıcı duruyor bayildimmmmm basarilar diliyorum canim:kk77::KK74:

Çok sağol canım begenmene çok sevindim :KK68:

Elinize sağlık başarılar

Çok sağolun :)

Ellerine sağlık Emira,ızgaraya bayılırım :KK45:Başarılar dilerim :KK37:

Gerçekten çok güzel oldu canım ya sırf bu tarife özel gittim döküm tava aldım :KK70:

Elinize sağlık...

Teşekkür ederim :)

Nasıl bakmış hayvancağız ' cılkımı çıkardı benim ' der gibi :KK70:
Amma sarımsaklı da güzel olmuştur kereta. Ellerine sağlık emiram :KK200:

Sarımsak acayip lezzet kattı mutlaka deneyin canım :) hele de tavanın dibini ekmekle sıyırmak paha bicilemezdi :p

X