Sare ismi hakkında

yildizyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
81
0
41
sare ismi hakkında düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim kızımızın ismini uzun arayışlar sonucunda "sare" koymaya karar verdik anlamı osmanlıca saf, temiz anlamına geliyor ayrıca osmanlı zamanında yaşamış bir sultanın ismiymiş

canım benim amcamın karısının ismi sare kadın 58 yaşında, yani kafanı karıştırmayacağını düşünerek söylüyorum sare ismini hiç sevmem amcamın karısını sevmediğimden :)) o

anlamı çok güzel kulağada hoş geliyo sadece isim yazılaırken acaba çocuk herseferinde yumusak g si yok falan demek durumunda kalırmı acaba çünkü söylerken sanırm sağre diye söyleniyo ama sare diye yazılıyo buda benim fikrim..

isimlerin yaşının 58,60... olduğu önemli değil bence yeni ismler koyucam diyede insanlar ne saçma isimleri yakstırıyo çocuklarına saçma sapan anlamsız bişi olucağna varsın eski isim olsun bence..buarada aralık annesimisin yıldızyy

bende daha kızıma isim bulamadım düşündüklerim
damla
bengisu
ilayda
kızım dogdu dogacak ismi yok ya üfff:1no2:

sare güzel isim............... bende düsünmüstüm bır ara bu ismi...

sarahatunu bılmem bılırmısın.. ama sare degıl sara ıkıncı a nın üzerınde inceltme var.......

allahım gönlune göre versin...

Benim eger Allah nasip eder de bir kızım olursa koymak istediğim nadir isimlerden biri.
Hatta İlkim Sare bile olabilir.
Sare Hz.İbrahim'in eşinin ismi aynı zamanda.
Ben çok severim bu ismi.

güzel bir isim benimde isim listemde var sare anlamınıda el değmemiş kadın diye yazmışım hayırlı olsun inş.

güzel isim komşumuz kız isimleri araştırırken duymuştum bende
valla yanlış değisem Hz.İbrahimin kızının yada eşinin ismiymiş galiba

nadir ve çok hoi bir isim.. ben de not edeyim bi tarafa.. gerçi ben daha evli bile diilm ama olsun :)

ibrahim peygamberin hanımı ve ishak peygamberin annesi oldugunu biliyorum ben de ve çok sevdiğim bir isim. anlamı da güzelmiş. bence siz de begeniyorsanız eski isim yeni isim lakırdılarına çok kafanızı takmayın.. bizim kızın ismine neler dediler bir bilseniz. kayınvalidenin ismi mi? neden saliha daha modern bi isim bulsaydınız yaa.. sanki millet çocugunun isimlerinin ilginçliklerini yarıştırıyor.. açıkçası benim için çocugun kararkterini etkileyecek bir anlamının olması ya da o ismi taşıyan kişi ya da kişilerin karakterine güvenmemdir.. kafanıza takmayın arkadaşım. ismi ile yaşasın yavrularımız

Son düzenleme:
kuzenimin adı sare anlamıda söylenmeside güzel
hemde çok duyulmamıs

bende senin gibi isim seçerken tereddüt yaşamış ve arkadaşlarıma danışmıştım.
ancak daha çok kafam karışmıştı bence senin ve eşinin fikri daha önemli çünkü
isim seçmek göreceli bir kavram dolayısi ile birinin çok hoşuna giden bir isim başka biri için hiç bişey ifade etmeyebiliyor mesela.
o yüzden senin çocuğun bence en önemlisi senin içine sinmesi canım...

evet ceyrem aralık annesiyim aralık 20 si muhtemel doğum tarihim geri sayım hızlandı bekliyorum sabırsızlıkla Allah bütün bebek bekleyenlere bi nefeste kurtulmak nasip etsin inşallah. buarada yorumlarınız için teşekkürederim sanırım kararım netleşti "sare" olucak kızımın ismi :)

benim babaannemin ismi sare idi.kendisini pek sevmez idim:)ben 6yaşındayken vefat etti..ne biliyim ismin hikayesi kötü bende:)sanırım kürtçede de buna benzer bir isim var sara diye de geçebiliyor..bilgine şekerim..

Herkesin düşüncesi farklıdır isim konusunda.Bana çok güzel gelen bir isim başkasına çok kötü gelebilir.Bence hem senin hem eşinin beğeneceği,ikinizin de içine sinen bir isim olmalı seçimin.Sen ve eşin göbeğini severken o ismi çağırabiliyorsanız ve bu sizi mutlu ediyorsa,başkalarının ne düşündüğü bence çok da önemli değil.
Bebeğiniz sağlıkla gelsin inşallaha.s.

benim de bebek düşüneceğim zaman koymayı planladığım isimlerden bir tanesi.
aynı zaman kraliçe anlamını taşıyor.çokk güzel bir isim bence.

madem fikrimizi sordun bencede pek güzel bir isim değil anlamı güzel olabilir ama söylenişi sevimsiz

Sare kulaga cok hos geliyo a.s

ayrica ismin islamiyette gecen önemli bi kisinin ismi olmasi cok hosuma gidiyo benim

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…