Sapıklar asılsın

Şeriat orda işlemez çünkü bu durum da günah olmaz ki dimi ama....kötükedihüso

anlayamadım yukardaki cümleyi?hangi durumda günah olmazÇok üzgünüm çoook

hanımefendi geçiniz bunları.
bazı suçlar vardır ki,onlar işlendiğinde klasik ceza hukuku yetersiz kalır.
toplum vicdanı rahatlamaz.
özürlülere ve çocuklarla cinsel ilişkiye giren,kızına kardeşine tecavüz eden insan değildir.en azından benim anlayışıma göre değildir.
böyle bir suç benim yakınıma kızıma kardeşime işlenirse ben o kişinin idam edilmesini isterim.
var mı ötesi:1closedeyes:
şeriat kuralları uygulansın diyen benim fakat okuduğunuzu anlıyorsanız şayet hangi suçlar işlendiğinde uygulanmasını istediğimide yazdım.
yazdığım her kelimeninde arkasındayım.
beni bağlamaz cezanın caydırıcılığı bilmem nesi..
bu şekilde suç işleyen insanca muameleyi hak etmez:1closedeyes:

Bende cocugum olmadan bu yapılan suçuzn cezası ıdam olmasın hastanede ıslah edılesın derdım

ama suan bır anneyım ben bebegımın sacının telıne zarar gelmesın dıye gece gunduz ugrasıyorum
meslegımı bıle bır yıllıgına bıraktım

adamın bır gelecek anlık zevkı ıcın canımın canına zarar verecek

sonrada 'sırıta sırıta nasılsa bır gun basına gelecek ' dıyecek..

bende bu adam ıslah edılsın hapıshane omrunu curutmesın

dıyecegım kusura bakmayınnnnnnn...

bu memlekette cok aflar cıktı cok hasta tedavı edıldı ama sonuc ortada tekrar ıcerı gırdıler..

markette ekmek calarak araba calar...bırını yaralar bunların ıslahı olur ama
kucuk masum gunahsız bır cocuga ıkı dakıka zevk ıcın zarar veren tum hayatını mahveden kımse kolay kolay ıslah edılmez.........................

ABD'de idam cezası yok tümden, bazı eyaletlerde var bu da ayrı konu.
biliyorum. güney eyaletlerinde var.... empati yaptığınızı hala düşünmüyorum.hala kendinizi o ailenin yerine koymuyorsunuz...
...ekonomik, sosyolojik, psikolojik, kültürel, genetik faktörler suçla ilintilidir.
.bunları düzelte bilmek sizce mümkün müdür. çok zor.....peki bunları düzeltmek mümkün diyelim.ki asla buna inanmıyorum...... düzelene kadar olan suçları ne yapacağız....görmemezliğe mi geleceğiz..hapse atıp, bir afla çıkmalarını mı bekleyeceğiz..

çok güzel bir konu açmışsınız geçengüz gün araba duraklarında bekliyordum yan arabanın şöförü yaşlı başlı amca bugün hava ne güzel falan diye benimle konuşmaya başladı bende ona cvp verip bi yanda aklımdan acaba sapıkmıdır asılıyormudur diye düşünüyorum onun araba saati gelince bana hayırlı yolculuklar kızım dedi gitti ben içimden artık ne kötü insanım adam iki laf etti diye sapık zannettim falan diye üzüldüm
ama bizi bu hale getirdiler artık biri adres falan sorsa kötü gözle bakar olduk insanlık diye bişey bırakmadılar

Hey millet! cinsel ihtiyaçlarını minicik sübyanlardan karşılayan sapıklara plaket vericez bundan sonra..ne dersiniz?....benneyaptımki

Hanımefendi şimdi burda size edebiyat yapıp tartışma ortamı yaratacak değilim,aslında bu yazdıklarınıza karşılık açıklama yapmak istediğim ve cevap vermek istediğim çok şey var...yalnız şunu söylemek istiyorum..(Allah esirgesinki) evli olup bir kız evladınız oldugunu düşünün aynısı sizin yavrunuz başına gelseydi..napardınız?

vallahi kim ne derse desin, ben idam cezasina karsi degilim, heleki sapiklar için, ister elektrik sandalyede öldürsünler ister iple asinlar, hiç acimam, ama nerdeeee, öyle yapsalar keske

Aynen arkdsım aynen sallandırılmalarından yanayıp hepsınn olmadı hadım edılsınler en mantıklısı Allah hepsnn belasını versın ne dıyım yaa

bazı arkadaşlar tedavi edilsin falan demişler düşüncelerine saygı duyuyorum ama bakınız arabistan uyuşturucu sorunları çok yok niye idam çünkü insanlara caydırıcı ceza vermezseniz nasıl olsa cezası yok diye daha fazlasını yapmaya başlarlar

Bu tecavuzdu tacızdı olaylarnı yaratan ınsanları %90ı bılınclı sekılde yabıo gaytte valla arkdsm yabsın yabsın sora aman topluma kazandıralım bız bunu mantıgı bılmıorm bana ters hersyden once vıcdan ya vıcdan elın el kadr bebesıne hastalıklı bı sekılde bunu yaban bı ınsan topluma kazandırılmasn dırek ımha edılsn gerı kafalı bulablırsnz benı belkı bu konuda ama bole dusunuorm ..Sıze en basıtınden ornek veryım daha 1 hafta once arkdsm baska bı sehırde okumaya gıttı ve kaldıgı evın oralarda bına ınsaatı ıcın gelen ınsan dıyemıorm artık hayvanların once sozlu tacızıne sorada bırebır nerdyse saldırısına ugruodu bu kız evınden uzak bı sekılde okumaya calısıo sahıpsız oralarda mıllettekı cesarete bak once laf atmalar sora ustune yurumeler ya allh korusun oogun evınede gırmıs olsalardı sonra bunlarımı topluma kazandırıcz bu nası bı cesaret ya nası bı ınsanlık evıne gıttıgınde cocugunn yuzune nası bakıosn ıgrenc hrfler neyse daha fazla yazamıcm snırlerım gerıldı gene

bu arada neyse ki türkiye'de (çok da mükemmel değildir ceza sistemimiz ama) hala pozitivizm esaslı ceza hukuku uygulanıyor!! neyse ki!!!

tabi canım,neyse ki pozitivm esaslı bir ceza hukukumuz varda bir suç işleyen bir daha işlemiyorCADIARZUyani bu pozitif havalar yıllardan beri baya işe yaradı ülkemizde.günümüzde suç oranı yok denecek kadar az-tatlicadiarzu-
yani hakikaten işe yarıyor galiba bu pozitivizm esaslı yasamızşakkıdı

öncelikle lütfen konuyu çarpıtma "PLAKET VERECEKMİŞİZ SAPIKLARA" gibi ifadelerle!
ben asla suçluları savunmuyorum!! asla da savunmam!!

idamı savunmamak suçlulara müsamaha göstermek değildir, aksine bunun karşısına suçluyu sadece hapse atıp orada ayrı bir suç batağına atmaktansa ıslah evlerine göndermeyi savunmak bunun gibi insanların daha fazla ailenin canını yakmasını engellemektir! hem failin hem de makdülün ailesi açısından! hem de toplum açısından!

bir de af konu edilmiş ki bu tamamen konu dışı! bunun da savunulur bir yanı yok. çıkarılan aflardan sonra hırsızlık, cinayet gibi suçların daha çok arttığı aşikar. işte bunun nedeni ceza sistemindeki eksiklikler. temeldeki değil, uygulanıştaki ama.
bir insanı kapatmak onu cezalandırmak değil, suçunu tekrar etmesini engellemek hiç hiç değil. benim bahsettiğim bu değil!! bu konuda foucault'un deliliğin tarihi büyük kapatma eserini okumanızı tavsiye ederim size.

ben de bir kadın olarak tacize uğradım maalesef! çok rahat (daha olmamış kızıma kalmadan) ben de tecavüze uğrayabilirim. bu başka bir ülkedeyken de olabilir. bazen eşler bile tecavüz ediyorlar.

ancak bu durum sizin sandığınız gibi idamla çözülmüyor. ben size nesnel veriler sundum, idam ve ıslah, caydırıcılık ve toplumsal/ekonomik durum ve suç oranları ile ilgili siz hala vicdan üzerinden edebiyat parçalıyorsunuz.

ben iddia ettiğiniz aksine edebiyat parçalamıyorum. hukuk eğitimi, siyaset bilimi eğitimi almış, hukukun oluşumu, uygulanışı üzerine eğitim almış biri olarak konuşuyorum!

bu son mesajım, artık isteyen şeriatı, isteyen idamı savunsun.

ancak bilin ki hukuk tek bir insanın, tek bir zümrenin, tek bir milletin iradesine bırakılamayacak kadar kollektif ve önemli bir konudur!! ve bu birikimsel bir şekilde ilerler, gelişir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi uluslararası mahkemeler de bunun ispatıdır. bunların temeli de ne şeriat olur ne de geride bırakılmış orta çağ felsefesine uyan linç kültürü olur!!!

Son düzenleme:
geçen haberlerde izledim 11 yaşında bi kız çocuğunu 75 yaşında bi adam markette taciz ediyodu insanlığımdan utandım o görüntüleri görünce bencede böyle insan ıktan nasibini alamamış sapık ruhlu yaratıklar cazaların en ağırıyla cezalandırılmalı böyleleri içinde insanlık haklarından bahsedenlere sadece yuh diyorum ben!!

sapıklardan sen bizleri koru allahım yaaa....
bunlara hapsanelerde bıle rahat vermezler...
amma lakın tecavuz suçluları cezalarını farklı bölümlerde çekıyorlar..

pozitivizmin anlamına bakıp yorum yapman daha mantıklı olurdu çünkü ben bunu şeriat hukukunun savunulmasına karşı olarak insanın yaptığı hukuku savunmak amaçlı söylemiştim.

ki bu da atatürk'ün en çok önem verdiği devrimidir!

şimdi anlaşılmıştır umarım..

ha bu arada o tedavi edilsin diyen arkadaşın bi evladı olsa aynı şey onun evladının başına gelse acaba bu adamı asmayın onunda hakları var tedavi edelim onu topluma kazandıralım benim çocuğumun yaşadıkları hiç ama hiç sorun değil diyebilecekmi acaba ???

pozitivizmin ne anlama geldiğini bilecek kadar okumuşluğum var çok şükür.
ve yine çok şükür ki;aldığım eğitimden destek alıp,çocuklara yönelik cinsel suçlara haddinden fazla idealist yaklaşamayacak kadar da vicdanım var.yada yok belki.burası tartışılır.kime göre,neye göre vicdan:1closedeyes:
eğer bahsettiğimiz normal bir tecavüz olsaydı belki dediklerinde haklı olabilirdin.hadi tahrik oldu dayanamadı vs... derdim.(ki tecavüzün hiç bir türünün bahanesi olamaz.)ama söz konusu olan 3-5 yaşlarında çocuklara tecavüz.
assınlar
kimsede benden bu konuda pozitivist olmamı beklemesin

Hey millet! cinsel ihtiyaçlarını minicik sübyanlardan karşılayan sapıklara plaket vericez bundan sonra..ne dersiniz?....benneyaptımki

B][/FONT]

yalnız bu cümleniz hakaten alakasız olmuş.arkadaşa her ne kadar katiyen katılmasamda,suçlulara plaket verilsin demek istediğini sanmıyorum:1closedeyes:

Amerikanın mahkeme sistemi keşke Türkiyede uygulansa... Halk mahkemede jürilik yapsa

Ve Özellikle tecavüz suçlularına İdam cezası verilse Keşke keşke keşşke diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…