Sapıklar asılsın

ametisezo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2008
6
0
Hergün haberlerde çoçuk tecavüzleri ve şiddetiyle ilğili olaylar yayinlaniyor. Hepimiz beddular ederek izliyoruz .ve hepimiz korkuyoruz ya bizimde başimiza gelirse diye .allah korusun ama birilerinin başina geliyor ve verilen ceza ödül sanki
neden idam cezasini kaldirdilar ki bu pislikleri asmak bir mecburiyettir .devlet çoçuklari korumakla görevliyse çoçuklara bunlari yapanlar neden yok edilemesin ki bence sapiklara idam cezasi verilmeli toplum temizlenmelidir.yoksa gün geçtikçe daha da kötüleşecek

size sonuna kadar katılıyorum.ben açmayı düşünüyordum taciz ve tecavüzle ilgili bir konu.günümüzde ne kadar yaygınlaştığı malum.insanlar yüzleri kızarmadan hala toplum içine çıkabiliyorlar üstelik.ilk.önce morukları sallandırmalı.iğrenç adamlar.anlayan anlamıştır kimden bahsettiğimi.hatta elektirikli sandelye istiyorum ben onlar için kolay kolay can veremesinler.elektiriğide ilk nereye vermeleri gerektiği hepimizce malum.cezalar caydırıcı olsa yaptıkları yanlarına kalmasa hadi yatıcaklar içerde diyecem.çıkıveriyorlar.sinirimden kuduruyorum.allah hepimizin çoluğunu çoçuğunu bu aşağılık iğrenç biryerlerine sahip olamayan hayvanlardan korusun.bu arada hayvanlardan çok çok özür dilerim.bu hiç bir varlığa yakıştıramadığım birşey.başta gündemde olan o moruk sonra içimizde yaşayan tüm sapıkları allah ıslah etsin.daha çok yazıcam ama kötü olacak

Neden sapıklara ceza verilsinki.He rzaman tecavüze uğrayan suçludur.Onlar idam edilsin.Sapıkların ödüllendirilmesi lazım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
O sapıkları,heleyse çocuklara kötülük yapanları verseler elime ne hale sokarım onları bir bilseniz.

nerde bizim insanlarımızda bu ırz düşmanlarını asacak yürek :sm_confused:
en iyi yol bu aslında
bir tanesini asalım bakalım başka oluyormu bu sapıklıklar??????? CADIARZU
şimdi asarlarsa da millet şeriat geldi diye başlıcak protestoya benneyaptımki
ama şeriati falan istediğimden de değil zaten
sapıklar asılmasın,tecavüzcüler artsın,her gün bi çocuğun daha hayalleri suya düşsün geleceği yıkılsın,hayatı kararsın,
bizlerde bunu yapan adamları ödüllendirelim hapishanede şöyle bir keyifle yan gelip yatsın, ekmek elden su gölden daha nolsun :1closedeyes:
çoğununda istediği bu sanırım

bence kımsenın ettıgı yanına kalmamalı..cezasına gore en hafıf olandan..en agır olana kadar ceza verılmelı...
helekı boyle cocuklara uygulanan tecavuz yada cocuk kacırma yada organ tıcaretı..bunların cezaları en agırı neyse o verılmelı...
allah dusmanımı bıle boyle etmesın..sapıklardan...allah korkusu olmayanlarda korusun....

şu geldı haklıma bazen...şeytan bazı kullara hıc ugramazmış...benden beterler dıye...bılmem anlasıldımı..

özürlü ve çocuklara yönelik cinsel suçlarda ve aile içi ensest ilişkilerde şeriat kuralları uygulansın...

bir de pişkin pişkin cevap vermezler mi... "bir gün nasıl olsa kadın olmayacaklar mı?" diye.dilini koparasım geldi...

artık kızımı yalnız dışarı çıkartamıyorum evde hapis gibi oturuyor

özürlü ve çocuklara yönelik cinsel suçlarda ve aile içi ensest ilişkilerde şeriat kuralları uygulansın...

Şeriat orda işlemez çünkü bu durum da günah olmaz ki dimi ama....kötükedihüso
Hangi ilde yapılmışsa o ilin meydanında bitaraflarından tutulup asılmalı ya da işkence edilmeli ancak böyle bu zihniyette olanlar akıllanır

vallahi kim ne derse desin, ben idam cezasina karsi degilim, heleki sapiklar için, ister elektrik sandalyede öldürsünler ister iple asinlar, hiç acimam, ama nerdeeee, öyle yapsalar keske

böyle kişileri bence direk halka teslim etsinler..idam cok lüks kalir bu pisliklere..linç ediceksin..liğme liğme ediceksin etlerini..taşlayacaksin..o cocuklarin yasadigi her kötü saniye için saatlerce işkence ediceksin.. klava:

kesinlikle idam cezası geri gelmeli,hemde böyle adi suçlara verilen idam cezası televizyonlarda naklen yayımlanmalı, napılsa azdır o pisliklere, Mevlam cümlemizide tüm çocuklarıda tüm kötülüklerden kötülerden korusun kızlar

Terörist başı, bebek katili, çocuk katili Abdullah Öcalan bu ülkede asılmıyor, çocuklara tecavüz edenleri mi asacaklar!!!!!!

tüylerim diken diken oldu fikirlerinizi okurken.. kusura bakmayın ama!!
hele biriniz bazı konularda şeriat kuralları uygulanmalı demiş ki ki çok tehlikeli bir düşünce!!!
tecavüz hırsızlık gibi konularda uygulanacak diyelim, o zaman evlilik dışında birliktelik yaşayan kadınların durumu ne olacak "recm" mi??? o olursa bunun olmamasını nasıl sağlayacaksın???
burası osmanlı imparatorluğu mu ki şeriat hukuku, örfi hukuk uygulansın, daha nasıl bunun savunulması yapılıyor arkadaşlar??

yok sapıklar hadım edilsin, yok tecavüzcüler idam edilsin.. bunu istemek de savunmak da bu suçları işleyenlerın yaptığı gibi aynı şekilde insanlığa aykırı bence.

ceza kavramı nedir arkadaşlar?? öncelikle failin işlediği suçun karşılığını çekmesi. öte yandan caydırıcılık taşıyabilmesi ve en öncemlisi de toplumsal bazda bu suçların önlenmesi.

iran uyguluyor idam cezalarını, şeriat hukukunu uyguluyor. sonuç medir sizce?? bitiyor mu tecavüz vakaları!! hiç sanmam hatta bir askı ülkesi olduğu göz önünde bulundurulursa gizliden gizliye daha çok yaşandığı kesin bence! öte yandan iskandinav ülkelerine bakın, idam cezası yok! ama suç işleme oranları çok çok az.

yani caydırıcılık idamla vs ile olmuyor arkadaşlar.
toplumsal, koşullar iyiyse bir ülkede insan davranışlarındaki bozuklukların daha küçüklükten tespit ve tedavi edilmesi kolaylaşıyor.

ingiltere'den de amerika'dan da türlü türlü sapık çıkıyor, Batı medeniyetine ulaşmak sapıklıkların bitirilmesi anlamına gelmiyor tabi bunu demiyorum!

ancak öncelikle insana insanı kaybetmek değil, kazanmak için yapılan hukuk kuralları uygulanmalıdır!! ve bu da şeriat hukuku değl, insan hukuku olmalıdır!!

cezanın niteliği suçluları sadece cezaevine atıp orada insanların daha pis bir batağa saplanmasına müsade etmek olmamalı, ıslah etmek niteliğinde olmalı!!! ki böylece o kişi bir daha toplum içine girdiğinde başka insanların, ailelerin canı yanmasın, yüreği sızlamasın!!!

bu konuda suç, şiddet ve ceza sistemine dair yazılmış ve sonradan da kubrick tarafından filme alınmış otomatik portakal eserini okumanızı/izlemenizi şiddetle öneririm.. farklı bir görüşü çok çarpıcı ve ustaca bir şekilde sunacaktır size bu eser.

ve için için suçlu ya da suçsuz insanların ölmesini isteyecek kişilerle aynı ortamda bulunmak korkutuyor ve üzüyor beni en az insanların kötülüğünü düşünen insanlarla, sapıkça dürtülerinin esiri olan insanlarla, türlü türlü haksızlık yapan insanlarla aynı ortamda bulunmaktan üzüldüğüm ve korktuğum gibi!!!

Son düzenleme:
Avrupada şerıat uygulanmıyorum ama bazı ulkelerde cocuklara cınsel ıstısmarda bulunan bunu sureklı hale getırdıgı ıcın hadım edılıyor..

sevgili arkadaşım
insan hakları vardır
ama adından anlaşılacağı gibi insan olanlara vardır
çocuk tecavüzcüsü diye ayırmak istemiyorum tecavüz suçunu işlemiş birini geri kazanmayı neden isteyelimki
en güzeli suçun olmaması ama buda mümkün değil
öyleyse her suçun bir karşılığı olmalı
ve bence adi suçlar için idam cezası gayet uygun
en azından kurbanın ailesi ve toplum vicdanı için:1ninca:

nasıl bir insana insan deyip dememek kimin tekelinde senin mi benim mi??
ne kadar naif bir düşünce bu!!!
suçlu da olsa, sakat da olsa, hasta da olsa, engelli de olsa insan insandır, hayvan ya da başka bir şey değil!

senin oğlun/kızın yakının bir suç işledi diyelim hemen ortadan kaldırılması, sen toplumda çürük elmasın, yok edilmelisin denmesi mi daha mantıklı yoksa yıllar sürse de bir ömür sürse de uygun ortamlarda (hastane, ıslah evi vs..) tedavi edilmesi, ıslah edilmesi, hem cezasını çekmesi hem de topluma kazandırılması mı daha mantıklı??

sapıklar ,organ mafiası, bunlar değil mi o çocukları , öldürüp bir yerlere bırakanlar.. onlar değil mi tecavüz edip ,ya da bütün organlarının boşaltıp bir çöp konteynrına bırakıp ,rahatça yaşamaya devam eden... bunlarımı islah edeceğiz.. kusura bakmayın. ABD de de ,idam cezası var. ... bu benim çocuğumun başına gelse ne olur diye düşünelim biraz.... empati yapalım. o şekilde çocuğumuzun cesedini bulduğumuzu.... ne yapardık... idam cezası kalksın mı derdik yine.... o seri katiller yaşasınlar mı, üzgünüm, ama ben bunu asla, kabul edemem.....

Son düzenleyen: Moderatör:
hangı ınsana kım hangı hakkı verıyor masum savunmasız bır cocuktan faydalanıyor
o cocuk ne kadar tedavı edılsede yıllarca bu acıyla yaşıyor....

Çocuk tecavuzculerın ıslah edılecek bır tarafı yok

Bir de böyle bir acıyı tatmış olan anneye sormak lazım.Sapıklar ıslah edilsin mi? diye.4-5 yaşlarındaki çocukların yaşamlarını,hayallerini ellerinden alan insanlar ne kadar topluma kazandırılabilir?

öncelikle ben suçun savunmasını yapmıyorum, ceza yöntemini ve buna karşılık ileri sunulan ceza yöntemlerini tartışıyorum.

empati yapalım demişsin, ben empati yaptığım için de idam cezasını savunmuyorum. çünkü suçluyu ortadan kaldırmak suçu, suçun koşullarını ortadan kaldırmaz!
ekonomik, sosyolojik, psikolojik, kültürel, genetik faktörler suçla ilintilidir.
bu durumda salt cezaevine atıp yıllarını çay için, volta atıp, suç ağına yeni zincirler ekleyecek bir ceza sistemini savunmayı nasıl içime sindiremediğim gibi, idam gibi insani ilerlemeye aykırı, çok tartışılan, çözüme katkıları hala kamuoyunu meşgul eden bir şeyi de savunmam!

ABD'de idam cezası yok tümden, bazı eyaletlerde var bu da ayrı konu.
ancak AB'de kesinlikle idam ceası yok, buna karşılık ıslah etme anlayışı hakim!
ki en çok da suç işleyip rahatça gezen adamın ıslah edilmesi gerekiyor zaten!!

bu arada neyse ki türkiye'de (çok da mükemmel değildir ceza sistemimiz ama) hala pozitivizm esaslı ceza hukuku uygulanıyor!! neyse ki!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…