Sanki Dünya Bir Anda Durdu

canım uzulme desek de uzuleceksın ama artık bır suru farklı nedenden dolayı ınsanların cozumu zaten tup bebek.dunyanın sonu degıl.bu aslında buyuk bır ımkan.tup bebek bu kadar yayılmadan once bır suru ınsan bos yere cocuksuz kaldılar.bak burada bır suru ınsan cocuk ıcın ugrasıyor.ben de dahıl:KK66:uzmanlar bıle soyluyor sabrın ve maddıyatın varsa elbet olur...........

canım arkadaşın bahsettiğ yazıyı bende okumuştum bu gebelik bölümündeydi keşke bulsamda sana göstersem...adam ameliyat oluyo canlı hücre bulabilmeleri için ama bulunamıyo...çok fazla acı çekiyolar...ama düzenli sperm analizi yaptırıyolar...ve bir gün canlı sperm bulunuyo...tüp bebek yapıyolar ama tutmuyo ...ve bir süre sonra kadın doğal yollardan hamile kalıyo...yani tam bir mucize... o yüzden sakın kendinizi bırakmayın..yaşınızda daha genç..üstesinden gelirsiniz..eşinede çok destek ol...

artik bole seylerin caresi var sanirim
allahin izniyle tedavi gorup en kisa zamanda siz anne esiniz de baba olur
dua etmeyi unutmayin hersey cok guzel olur

canım hemen karamsarlığa kapılma gün doğmadan neler doğar....
tıp çok ilerledi günümüz bilgisayar çağıı...
kesinlikle umudunu yitirme... inşallah her şey yolunda gider sende hamile kalırsın canım....
ama önce moralini yüksek tut...

merhaba vaveyla,
baştan bu kadar karamsarlığa düşmemelisiniz.ayrıca eşine de destek olman lazım.çünkü sorunlu taraf kimse o çok daha fazla üzülüyor(kendimden biliyorum).bir arkadaşımdan dolayı az çok biliyorum,ilk olarak spermiogram bir kere daha yapılacak.büyük ihtimalle orada çıkar.eğer çıkmazsa eşinin yumurtalıklarına iğneyle girilerek 7-8 yerden örnek alıp inceliyorlar.oralarda yakalama şansları yüksek.yine bulamazlarsa mikroskopla giriyorlar yumurtalığın her yerini inceliyorlar.bir tane bile bulsalar büyük şanstır.bu kadar umutsuzluğa kapılmayın.

o kadar çok umut dolu seyler dinliyorum ki. eminim sende birgün buna rağmen hamile kaldım diye anlatacaksın. daha dün dr um anlattı. bi kadın gelmiş. 5 sene gebelık olmamıs. kadının esının tarafında bu genel bır sorun. kocaa sulalede bir bebek bile yok. kadın 5. sene dr a gıdıyo. dr dıyokı tencere kapak. kadının kanallardan bırı tıkalı. erkektede sperm sayısı çok az. normal yol ımkansız. 3 kez sefer tüp bebek deneniyor. olmuyor. kadın tamam dıyo bızde kaynımlar gıbıyız demek olmayacak. çok gecmıyo normal yolla gebe kalıyo. şimdi 3 çocugu varmıs.

bunun dısında bı tanıdıgın esınde sperm yok. kök hücreler ile mikroenjeksiyon yapılıyor ve şu an ıkızlerını buyutme cabasında kadın.

evet çok zor biliyorum ama rahat olmaya calış. maddı olarak problemın yoksa hemen çok tup bebek hastanelerı var. hemen basla bı an evvel alın bebegınızı kucagınıza

canım sakın bırakma kendini.tıp ilerledi artık.
herşeyin çaresi vardır.ilaçlar iğneler...
tüp bebek tedavisi de zor değil emin ol.
yinede böyle bir ihtimal bile şans
demektir.
unutma stres en büyük düşmandır böyle durumlarda.

canım benim umudunu sakın yitirme. burayı takip eden arkadaşlar bilir, bir ara böyle bir olay yayınlanmıştı, aynı siz de olduğu gibi hiç sperme rastlanamamış, hatta onlar birkaç yıl da korunmuşlar sanırım. çok zor günler geçirmişler adam ameliyat falan olmuş yine de olmamış, boşanmaya kalkmışlar, tabi adamcağızın morali kötü. 5 yıl sonra falan sanırım bir çocuk evlat edinmişler, o sırada da mucizevi bir şekilde 2 ya da 3tane sperme rastlanmış eşinde. tüp bebek yapmışlar hemen bir bebekleri olmuş, şuan iki çocukla yaşıyotrlarmış ve çok mutlularmış. bu olay beni çok etkilemişti, demekki hiç bir zaman allahtan ümit kesmemek gerekiyor, allah bir kapıyı kapatırsa diğerini açıyor. sen de güçlü olmaya çalış canım, şuan eşinin senin sevgine ve desteğine daha çok ihtiyacı var belki zorlu bir süreçten geçeceksiniz ama karşılığını en kısa zamanda almak için moral olarakta çok rahat olmanız gerekiyor. Birbirinize sımsıkı sarılın ve bu savaşı kazanın inşallah. a.s.

canım benım sımdı ne desem bos bılıyorum ama benımde 3 dusugum oldu 3, ıkı gun once yaptım bımkıde kese gelısmıyo kendı kendıme sorun bende heralde olmazsa ne yaparız dıyorum allah
kımsenın kucagını bos koymasın hep su soz aklıma gelıyo rahatlıyorum...
.BIRGUN DUNYALIK ISLER ICIN BUYUK BI DERDIN OLURSA ALLAHINA DONUP BENIM BUYUK BIR DERDIM VAR DEME ,DERDINE DONUP BENIM BUYUK ALLAHIM VAR DE.. SABIR INS BIRGUN BIZDE BEBISLERIMIZI KUCAGIMIZA ALACAZZZ...

canım arkadasım umutsuzluga kapılma allah verdikten sonra her sartta verirhem sperm olmus yumruta olmus allah layık görmedikten sonra gene olmuyorki örnek ben cok sükür ne eşimde nede bende sorun yok ama 4 senedir olmuyor ve yaptırmadıgımız tedavi kalmadı laparoskopi igneler v.s ve son olarak basarızsız 2 asılama dr bakarsan olmaması için hiç neden yok yapılan hormon testlerinde ultrasyon belgeleriyle ama olmuyor en son olarak şimdi tüp bebege gectik yani olmayınca olmuyor dua et allah büyük şimdi dr dan geldim konusduk diyorki hiç ummadıgımız hasta hiç umut beklemedigim hasta sonucu pozitifle geliyor umutla baktıgım hiç sorunu olmayan ciftlerde olumsuz geliyor diyor kısmet arkadasım umutlu ol düne degil bugüne bak inş. olumlu haberlerle geliceksin canım.........

Son düzenleme:
üzülm Ecanim Benim Gün Doğmdan Neler Doğar Hele Bi Yarin Olsun Doktira Bi Gidin Bakalim Nedicek Bir Yolu Bulunur Elbet Allahtan ümit Kesilmezmişş.seni Anliyorum Amam Sen Yinede Kocani Sakin üzme Erkekler Daha Duygusal Yaratiklardir Sana Belli Etmezz Ama Gurur Falan Yapar Amma Ha üzme Kocani ....

canım gerçi hemen hemen herkez aynı şeyi söylemiş ama yüce allahım sana anneliği nasip ettiyse eğer olacaktır...herşey kısmet..herşeyin hayırlısı...umutsuzluga kapılma...bizim hiçbir sorunumuz yok ama 20 aydır olmuyor...yüce allahım bilir herşeyi.....

arkadaşım seni gayet iyi anlıyorum. çünkü evlenmeden öncesinde eşimin de buna benzer bir sorunu vardı. biz daha yeni tanıştığımız dönemlerde bana durumunu anlattı, ilaç tedavisi gördüğünden bahsetti ve devam edip etmeme konusunda kararına saygı duyarım ama bunu gizlemek istemedim en başta söylemek istedim dedi. o anda aklımdan gecen Allah'tan herseyin hayırlısını istemek lazım, çocukları cok seviyorum ve hayırlısıyla çocuğumun olmasını cok istiyorum ama sırf bu yuzden başka bir sebep yokken hayır dersem yarın başka biriyle yine aynı sorunu ve belki başka başka sorunları da yaşamak zorunda kalabilirim, oldu. ben bilerek kabul ettim, Allah çocuk da söz konusu olsa hayırlıysa versin, biz elimizden geleni yaparız, dualarımızda eksik etmeyiz, gerisini Allah'a bırakırız dedim. sonuç olarak su anda bebişimizi bekliyoruz. inşallah sağlıklı sıhhatli hayırlı olur her yonden. :1hug:siz de ümidinizi yitirmeyin. hem tedavinize başlayın bir an önce hem de bol bol dua edin. Allah yardımcınız olsun.a.s.

rabbım ınsallah sızede gusel bır bebek nasıp eder ve kımsneın kucagını bos bırakmazz ınsllah tedavsıı mumkundur

canım Allah verecek ise bir sperm yaratacaktır. Herşeyi normal olanada vermeyecekse vermiyor. Üzülme ve dua et o bir vesile yaratacaktır.Hakkında hayırlısı olsun, mutlaka vardır bir hayır de lütfen, ben inanıyorum ki herkese farklı dertler var bizlerde bebek ile sınanıyoruz , sabırlı ol ve dua et canım durmadan sıkılmadan ,olacaktır inan

CANIM ARKADAŞIM:
BAK ŞİMDİ SANA BİŞİ ANLATAYIM....
KAYINVALİDEMİN ÇOK YAKIN Bİ AKRABASI...EVLENDİĞİNDEN BERİ BEBEĞİ OLMUYORMUŞ.. BU DA 15 YIL....
BEN KADINI TANIDIĞIMDA...35 YAŞINDAYDI...
VE HALA BEBEĞİ YOKTU...BENDE KAYINVALİDEMDE BEBEK İÇİN TEDAVİ OLMASINI SÖYLEYİP DURUYORDUK VAKİT GEÇİYOR DİYORDUK BU UZUN BİR SÜREÇ DİYEDE EKLİYORDUK.. AMA O Bİ TÜRLÜ EŞİNİ İKNA EDEMİYORDU...
SONUNDA EŞİ İKNA OLDU.. HANİ ŞU SEDA SAYANIN PROGRAMINDA Kİ HASTANE VARYA ŞAFAK HASTANESİ ORAYA GİTTİLER.. SPREM TAHİLLERİNDE AYNI SENİN DURUM ORTAYA ÇIKMIŞ....TABİ YIKILDI...
SONRA HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN TÜP BEBEK BÖLÜMÜNDE TEDAVİ BAŞLADI...İLKİ TUTMADI İKİNCİDE 8 ADET BEBEK YERLEŞTİRİLDİ AMA SADECE 2 Sİ TUTUNABİLDİ... SAĞLIKLA DOĞAN İSE 1 TANE VE ERKEK ADI ONUR.. VE ÇOK SAĞLIKLI... KADIN ŞİMDİ BİZE DUA EDİYOR...ONUR ŞU ANDA 1. SINIFA DEVAM EDİYOR....
BUNU ANLATMAMIN SEBEBİ UMUTSUZ OLMA.. ÖNCE SEN İNAN..
HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK... HAYIRLISIYLA....a.s.

Durumun hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim.
o yüzden yorum yapmayacağım ama tek söylemek istediğim ne olur eşine çok çok destek ol.
üzüldüğünü belirtme.
Erkekler bu konuda çok hassas oluyorlar.
Kim bilir nasıl eksiklenmiş nasıl da kötü olmuştur yahmin bile edemiyorum.
Bundan sonra huzurunuz için ve bebek çalışmalarına daha sağlıklı bir şekilde devam edebilmek için kocana ve aranızdaki sevgiye çok ihtiyacın olacak.
Ona kendini ömür boyu suçlu hissettirmemek adına ne olur buna dikkat et canım olur mu?
Allah çabalarınızı boşa çıkarmasın,sana ve tüm isteyenlere anneliği yaşatsın inş.
Sevgilera.s.

canım benim benimde eski mahallemde bir ablam vardı..eşininde spermi okadar azdı ki nerdeyse hiç yok gibi neyse tüp bebek denediler..en sonunda 3 cü denemelerinde tuttu ve şuan dünya tatlısı bir kızları var..ümitsizliğe kapılma.. ..dualarım seninle ..umarım en kısa zamanda bebeğin olur canım..

İşte bugün asıl sonucları aldık. :1no2:
Sanki dünya basımıza yıkıldı.Hormon testleri yapıldı.FSH değeri cok yüksek cıktı.:çok üzgünüm:
Doktor biyopsi istedi ama büyük ihtimalle doğustan genetik bozukluk var dedi.Bu zaten en kötüsü senağlama

Çoçuğumuzun olma ihtimali cok düşükmüş.Bunu söylediği an nefes alamadığımı hissettim. :çok üzgünüm:Hastaneden cıkıp nasıl eve geldik hatırlamıyorum.Ve ilk defa eşimin ağladığını gördüm hemde hıckıra hıckıra senağlamasenağlama

Kim kime moral verecek bilmiyorum.bende cok kötüyüm ama onu üzmemeye calısıyorum.Oda aynı.Ben kendimden cok seni üzdüğüme üzülüyorum dedi.Bunla nasıl yasarız bilemiyorum.:sm_confused:

Sonra ailelerimizi aradık geldiler.Teselli etmeye calıstılar.İlk siz değilsiniz tıp ilerledi bakarız tedavisine .. falan işte.:teselli:

Ama kendimi toparlamaya calısıyorum su an .bunu kabullendim.Artık deneme süreci baslyor.Umudumuz bir tanecikte olsa sperm olusması.:çok üzgünüm:

Allah büyük.Kısmet ederse insallah olur.Burdaki doktorlara cok güvenemiyoruz.Haftaya istanbula gidiyoruz.Cerrahpaşada Emre Akkus varmıs ürolog bir de ona baktırıcaz.

Kızlar ne olur bize dua edin.Allah rızası için.Artık ihtiyacımız olan tek sey dualarınız.

Hepinize desteğinizden ötirü cok cok tesekkür ederim.Allah hepimize herseyin hayırlısını nasip etsin a.s.

X