Sanki Dünya Bir Anda Durdu

vavelya

Annesinin Duru kızı
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
831
2
Şu an kafamın içi bomboş.Hİç bir sey düşünemiyorum. senağlama
9 aydır uğrasıyorduk.Malesef bebeğimiz olmadı.En sonunda doktora gitmeye karar verdik.
Eşim önce ben gidim sonra sana baktırırz dedi.Bugün sabah sperm analizi yaptırdı.Aksama sonucu alıp geldi ama doktoru cıkmıs konusamamıs.

Ama malesef sonucu anlamak için doktor olmaya gerek kalmyor senağlamasenağlama
Menide sperme rastlanamadı.Düşünsesize 1 tanecik bile yok.Bosuna o kadar cabalamısız.

Hemen internetten baktık azospermi diye birsey.bir anda dünya basımıza yıkıldı.Ben eşimin moralini bozmamak için belli etmemeye calıstım ama gözlerim doldu.Lütfen ağlama dedi bana senağlamasenağlama.Ama nasıl?

Normal yoldan hamile kalma sansım yokmusss.Ya mikro enjeksiyon yada tüp bebek.En bastan en uca nasıl vardık bir anda hala algılayamıyorum.İçim acıyor senağlama

Cok uzun yazdım kusura bakmayın eşime belli edemiyorum ama içimi dökmem lazım.
Hamile kalma sansım daha belli değil.Bir kac cesidi varmıs.Yarın tekrar doktora gidicez.Ama cok korkuyorum doğustansa oran % 20 ye kadar düşüyormus. senağlama

O kadar cok istiyorum ki bebeğim olmasını.Allahım imseye bunları yasatmasın.
Eğer böyle bir durumda hamile kalan arkadaslar varsa lütfen yazın.DEsteğe ve yardıma ihtiyacım var

Son düzenleyen: Moderatör:
Canim Ne Diyim üzme Kendini Tip Okadar Ilerlediki üzülmeyin şimdi Eşine Destek Olma Zamani Sen Den Daha Kötü Durumu çünkü Sebep O Ona Destek Ol Ikinizin Dualarina Elbet Bir Cevap Vardir Rabbimden

dur bakalım canım hemen panik yapma kendini de üzme...
inşallah farklı bir yöntemi ve açıklaması vardır...
sizde anne ve bebelık duygusunu tadarsınız inşallah...

amin.Arkadaslar tesekkür ederim.Ama o kadar kötü bir günki.
Eşim gelemeden önce masayı hazırlamıstım.Sonuca alınca ikimizde boğazı düğümlendi.
Masa hala ortada duruyo..Bir iki saat içinde hersey değişiverdi sanki ...

Canım çok geçmiş olsun!Ama sakın umudunu yitirme :) Bizimkilerde var da ne oluyor:1no2:Benim eşimin normal,benimde tek tüpüm tıkalı!Doktor hiç problem olmaz dedi 2 yıldır bebiş bekliyorum ama yok senağlama Allah vermek isterse mutlaka verir!Bunların hepsi bahane...tabi sende dermanını arayacaksın :teselli: Ben 1 yıldır her ay her hafta doktordayım!
İşallah kısa zamanda hepimiz meleklerimize kavuşuruz a.s.

amin.Arkadaslar tesekkür ederim.Ama o kadar kötü bir günki.
Eşim gelemeden önce masayı hazırlamıstım.Sonuca alınca ikimizde boğazı düğümlendi.
Masa hala ortada duruyo..Bir iki saat içinde hersey değişiverdi sanki ...

böyle yapmayın olumsuzlukları üzerinize çekmeyin eğer eşiniz yanınızdaysa kalkıp yemeğinizi yiyin normal bir günmüş gibi birbirnize destek olun...
burda biz sadece teselli ederiz ama birçok şey sizin elinizde...
inşallah güzel haberler alırsınız dr unuzdan...

uzme canim canini teknoloji o kadar ileri duzeydeki umarim sizede care bulunur moralinizi yuksek tutun hakkinizda hayirlisi olsun insallah rabbim tum cocuk isteyenlerin yuvasini senlendirir........a.s.

üzme canini canim, benim basimdan böyle birsey gecmedi ama seni anlayabiliyorum.....
sen sabirli ol umudunu yitirme , Allah´tan umut kesilmez , sen yeterki umutsuzluga kapilma,
sana birsey anlatayin durum ayni degil ama zor durumda olanlardan bu, benim calistigim isyerinde bir kadinin bir cocugu vardi bu ikinciyi istiyordu ama hamileligi cok zor gecmis ve iki tane düsük olmus bunlardan biri hemde ikizmis, buda sipiray taktirmis, kadin bu haliyle hamile kalmis doktor ona istirahat verdirdi neredeyse yatmasi lazim bütün gün bebegini istiyorsa....neler cekiyor bir bilsen....siz kendinizi üzmeyin, neolur Allah herkese kaldirabilecegi kadar yük verir....

BENCE ,ŞÖYLE DÜŞÜN
Eşin ve sen,saglıklısınız.yanii kim korkar bu olusamayan spermden tatlicadiarzu:emir_
artık olmayan, hiç bir gebelik yok gibii
ama mücadele sizleri beklemekte sanırıım,
ve dilerimki bir güün,bu mutsuz yazını okudunda mutlulukla gülümseer ve
güzel yavrunun yanagına kocaman ,bir öpücük kondurursuun....:emir_bebek: :1hug: :içelim:

canim benim cok üzüldüm inanki:çok üzgünüm: ama sakin ümidini yitirme canim benim bir arkadasim var hatta oda burda kk da üye,oda cok istedi olmadi dr gittiler esinin spermi az cikti tüp bebek olmasi gerekli dediler dr lar cok üzüldüler falan derken kiz birden hamile kaldi simdi iki aylik bebegi var allah bagislasin.. sakin umudunu yitirme hersey allahtan canim allahim tez zamanda hepimize nasip etsin

bu kadar sıkılma lütfen hemen tedaviye başlarsınız yaşınızı bilmiyorum ama ne kadar erken tedavi o kadar iyi sonuçta ikinizinde yaşı ilerlemeden inşallah bebeğiniz olur ama hep olumlu düşünün lütfen

:1hug: canım güzel kuzum yasakkelime dur bakalım dereyi görmeden paçayı sıvama. zaten canlı sperm hücresi bulduklarında iş kolay. senden yumurtayı alıp dölleyecekler ve koyacaklar rahime. ondan sonrası zaten çorap söküğü gibi gelir kuzum benim. hem tüp bebek daha garantili bir yöntem. üzülme kuzucum hepimiz anne olucaz bir gün. :teselli:

canim ya Hemen karamsar olma,biliyorum hic kolay degil hem de hic ...ama yapacak bisey yok bekleyeceksiniz zaman herseyin ilacidir...Bakarsin esinin durumu duzelir ve sen hamile kalirsin ne belli?
gun dogmadan neler dogar demisler...Bol bol dua et canim...sevgiler...

Şu an kafamın içi bomboş.Hİç bir sey düşünemiyorum. senağlama
9 aydır uğrasıyorduk.Malesef bebeğimiz olmadı.En sonunda doktora gitmeye karar verdik.
Eşim önce ben gidim sonra sana baktırırz dedi.Bugün sabah sperm analizi yaptırdı.Aksama sonucu alıp geldi ama doktoru cıkmıs konusamamıs.

Ama malesef sonucu anlamak için doktor olmaya gerek kalmyor senağlamasenağlama
Menide sperme rastlanamadı.Düşünsesize 1 tanecik bile yok.Bosuna o kadar cabalamısız.

Hemen internetten baktık azospermi diye birsey.bir anda dünya basımıza yıkıldı.Ben eşimin moralini bozmamak için belli etmemeye calıstım ama gözlerim doldu.Lütfen ağlama dedi bana senağlamasenağlama.Ama nasıl?

Normal yoldan hamile kalma sansım yokmusss.Ya mikro enjeksiyon yada tüp bebek.En bastan en uca nasıl vardık bir anda hala algılayamıyorum.İçim acıyor senağlama

Cok uzun yazdım kusura bakmayın eşime belli edemiyorum ama içimi dökmem lazım.
Hamile kalma sansım daha belli değil.Bir kac cesidi varmıs.Yarın tekrar doktora gidicez.Ama cok korkuyorum doğustansa oran % 20 ye kadar düşüyormus. senağlama

O kadar cok istiyorum ki bebeğim olmasını.Allahım imseye bunları yasatmasın.
Eğer böyle bir durumda hamile kalan arkadaslar varsa lütfen yazın.DEsteğe ve yardıma ihtiyacım var :a015: senağlamasenağlama

canım spremlerde değişik zamanlarda değişkenlik gösterir diye duydum yani bu tip testleri yaptırıp aynı durumla karşılaşıp değişik bir zamanda tekrar test yaptırıp yeterli sayıda spremle karşılaşan çok insan duydum normal yollarla olmazsa mikro denersiniz.Ayrıcada farklı bir labarotuvarda tekrar deneyin hatta özel yerler yerine araştırma hastaneleri üniversite hastaneleri daha güvenilirdir tahliller konusunda.

canim bu konuda gecenlerde burada bir arkadasin azmi ile ilgili bir yazi okumustum. ismini hatirlamiyorum ama esinde sperme rastlanmiyor. yani hic yok. uc sene ugrasiyorlar. sperm bukunsun diye. her seferinde doktorlar ayni seyi soyluyorlar. hatta bir cocugu evlat ediniyor. sonra hamile kaliyor. Yani canim ne olursa olsun bu durumdan oncelikle kimseye bahsetme. esinin moralini de bozma. yani dusunsene sen bebegimiz olmayacak diye uzulurken, o hem bebegimiz olmayacak hem de benim yuzumden olmayacak diye uzuluyor. ustelik simdi bir de seni hayal kirikligina ugratma hatta seni kaybetme duygulari yasiyor. bence bu durumda dogruca kalkip esine destek olmalisin.
tip cok ilerledi herseyin caresi var. lutfen bunu problem etme. hem dur bakalim. bir baska yerde baska zamanda yaptirin. iyi bir uzman bul. burada forumlari arattir basina gelenlerle irtibata gec.

oyle pes etmek yok hemen. anlastik mi?

Hepinize cok cok tesekkür ederim arkadaslar.Beni teselli ettiniz.:teselli: şimdi daha iyiyim.
ben 26 eşimde 27 yasında.Hemen tedaviye baslarsak belkide olur :emir_bebek:
BEn daha cok eşime üzülüyorum kendini ck kötü hissediyor.:çok üzgünüm:
Ama pes etmiycez.Sonuna kadar ne gerekiyorsa deneriz Allahın izniyle.Çok üzgünüm çoook Dualarınızı bekliyorum kızlar a.s.

sizede pes etmemek sabırlı olmak yakışır arkadaşım dediğin gibi eşin senden katkat daha üzgündür Yüce Rabbim kısırsın imkansız çocuğun olmaz denilen arkadaşlara bile bebişlerini vermiştir hem seninki imkansız bile değil sper o tahlilde görülmemiş olması hiç olmayacak anlamına gelmiyor siz gayret edip çabanızı sarfedecek tedavinizi olacaksınız gerisi Allaha kalmış bol bolda dua edin taktir Allahhın umut keserseniz Allahın gücüne gidertamam canım benim şimdi sen eşine destek olmalısın onun yerine kendini koyarsan desteğin ddahada artacaktır

ıyı geceler canım ne bu ya basından pes etmiş gibi konusuyosun dur bakalım hem doktor degrlendırmemıs.bakalım ne dıyecek?canım esın sigara alkol kullanıyormu bunlarda sebep olabılır .ALLAH ım cok büyuk gun dogmadan neler dogar. O degılmıydı Hz. Meryem ın karnına hazretı İSA yı veren.bu arada bızım bır komsumuz vardı onunda esı aynı sebepten tedavı gördu ve nurtopu gibi kızları oldu.sıkma canını vardır bununda bır caresı

Son düzenleme:
CANIM umudunu yitirme bence umutsuzluktan umut dogar insALLAH sabret hemen pes etmemeye calis simdi senin daha güclü olman gerek hem kendini hemde esini teselli edebilmek icin isnALLAH en kisa zamanda hamis haberlerini aliriz seninde

ıyı geceler canım ne bu ya basından pes etmiş gibi konusuyosun dur bakalım hem doktor degrlendırmemıs.bakalım ne dıyecek?canım esın sigara alkol kullanıyormu bunlarda sebep olabılır .ALLAH ım cok büyuk gun dogmadan neler dogar. O degılmıydı Hz. Meryem ın karnına hazretı İSA yı veren.bu arada bızım bır komsumuz vardı onunda esı aynı sebepten tedavı gördu ve nurtopu gibi kızları oldu.sıkma canını vardır bununda bır caresı

yok canım ne alkol ne de sigara kulanıyor.:sm_confused: Kötü olan da o.Hiç bir sey yokken neden diye sorup duruyor.Hayatımın en kötü günü dedi.Ben onun yanında sağlam durmaya calısıyorum.Ne kadar üzüldüğünün farkındayım.Senide üzdüm özür dilerim dedi.Ben bu cümleye daha cok üzüldüm senağlama

Ama komsunuzun aynı sebebten tedavi olup hamile kalmasına cok sevindim.İnsallah allah bizede bir mucize nasip eder:nazar:

X