Sallanan/Sabit Beşik?

sssilaaa3

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2013
90
41
34
Merhaba. 31 haftalık hamileyim 🌸 Bebeğimi sallamadan uyutucam benim kızım uslu olcak diye büyük konuşan bir anneyim 🤣🤣 2 beşik arasında kaldım biri sallanıyor biri sallanmıyor. Acaba sallanmayan alsam pişman olur muyum? Sallanan 70x130 sallanmayan da 7x110 .. Boy konusunda 20 cm çok bir şey farketmiyor değil mi 2 3 yaşına kadar kullanır yine 🥺

Sallanan beşik aldık. Bebeğimi sallayarak uyutmuyorum kesinlikle. Ama uykusu aralanmaya başladığında iki pışpışla sallıyorum beşiğini uykuya dalıyor hemen. Bence eliniz ayağınız oluyor sallanan beşik.

Yaaa belli olmuyor o benim bebeğim sallanmayı ve sallanan şeylerden nefret ediyordu bende park beşiği almıştım huggy öyle çokta fonksiyonlu değil yani altında sallanmasi için aparatları vardı ama ben çıkardım hiçte kullanmadım suan da 5,5 aylık poposuna hafif ritimle pispislanmak daha hoşuna gidiyor ama bende herkes sonunda olmaktan korktuğu insana dönüşür dedim ve ayağımda sallamaya başladım ahshhsja ama gene hafif hafif sallanır sallanmaz arası 😂😂

Ben de büyük konuştum , ikizlerim var 5 aylıklar, bu zamana kadar sallamadım , annem ve babam ısrarla sallanan beşik al hatta biz alalım dediler izin vermedim. Eşim ve ben varız sadece yardım eden yok bir de sallamaya alıştırırsak yanarız dedik. Bebekler uslu da değil 3 ay kolik 2 bebekle sabahlara kadar partii. Sarıldık , kucağımızda uyuttuk ama sallamadık. Kolik bitti şimdi kendi kendilerine uyuyorlar. Ayda 1 gün annem geliyor yardıma, ona sakın ayağında sallama dedim gizlice sallamış bir tanesini, alışık olmadığı için kahkaha atmış çocuk oyun sanıp.. Sallamadan da uyuyorlar işte, bence o topa girmeyin.

Merhaba. 31 haftalık hamileyim 🌸 Bebeğimi sallamadan uyutucam benim kızım uslu olcak diye büyük konuşan bir anneyim 🤣🤣 2 beşik arasında kaldım biri sallanıyor biri sallanmıyor. Acaba sallanmayan alsam pişman olur muyum? Sallanan 70x130 sallanmayan da 7x110 .. Boy konusunda 20 cm çok bir şey farketmiyor değil mi 2 3 yaşına kadar kullanır yine 🥺
1000025630.jpg

Alacağın beşiğin kesinlikle derin olmasini öneririm bu attığım 2 kademeli. Ben hamileyken yanlış yatak tercihi yaptığımdan bebegim 1 aylıkken bunu aldim (kendi sitesinde daha ucuz) ve ürün cok kaliteli, memnunum. Hem derin, hem sallanıyor hem sabitleniyor 🌻

Benimki sallanıyor, asla memnun değilim. Sabitleyici aparatı güzel sabitlemiyor. Bebek büyüdükçe her hareketinde sallanıyor beşik. Keşke sabit beşik alsaydım.

Sallanan sallanmayan mevzusu değil de, ben anne yanı beşik de almıştım. Aslında park beşikler var ya iki kademeli, sallanabilir ayaklı olan, sadece onlardan alsaymışım keşke. Şu an onu kullanıyoruz, anne yanı beşiğini 4 ay kullandık, sallanıyordu ama sadece uyandığında azcık sallayıp geri dalsın diye kullanıyordum. Şimdi park yatak beşiğin alt kademesinde yatağımın dibinde yatıyor, çok hareketli bir bebek. Ondan çıkamıyor, güvenle uyuyor. Sallanma aparatını çıkardık. İlk doğduğunda ilk kademesine yatırıp yine güvenle yanıma koyabilirmişim. Diğer beşiğe boşuna para vermişim :)

Sallanabilir anne yanı park beşik öneririm. Uykuya dalması için kullanıyorum

Ben park yatak almıştım hemde ufak sallanan anne yanı beşikten almıştım ama bunu kısa süre kullanabildim almasam da olurmuş. Tavsiyem sadece park yatak alın. İsterseniz sallanma aparatını takıp sallarsınız, istemezseniz aparatı çıkartıp sabit kullanırsınız. Ayrıca park yataklar 2 kademeli oluyor hareketlenmeye başlayınca en alt seviyede kullanılıyor derin olduğu için güvenli ve uzun süre kullanılabiliyor 👍🏼

X