sakın yapmayın

muhammedimingamzesiyim

bittim gözün aydın
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
4.150
8
ben 1.5 yıllık evliyim evlendiğimde doğum kontrol iğnesi vurundum ama o iğne benim bütün hormonlarımı mahvetti şuanda bebeğim olmuyor olacak gibide görünmüyor nasıl istiyorum anlatamam eşim askere gidiyor haftaya ondan bana bi yadigar kalsın eşimin yerine bebeğime sarılırım diye çok istedim ama olmuyor lütfen dikkate alın ve aynı hatayı sizde yapmayın.daha önce başından geçen yada bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa bana cevap yazarlarsa çok sevinirim

dr. danışmadanmı iğne oldun bildiğim kadarıyla bu iğnelerin aylık yada 1 senelık olanları var ve suresı dolduktan yanı bir sene bittikten anca 5-6 ay sonra hormonların normale dönüyor ve hamile kalabiliyorsun bu süre bazılarında 1 seneyide bula biliyormuş, hemen ümitsizliğe kapılma, belki sorunun iğneden değildir,?? bir dr. la konusmanı tavsiye ederim.. inşallah bebeişiniz olur..

sağol canım benim yakın akrabalarım doktora sorduk vurunsun bişey olmaz dedi demişlerdi ben bu konuda hiç bilgim yoktu onlar 40 yıllık evliler tecrübeliler biliyorlardır diye onlara güvendim benim aklımda yoktu aslında ben 3 ay sonra etkisi tamamen geçecek sanıyordum doktora falan sormamışlar bana yalan söylemişler bilseydim kesinlikle yapmazdım inşallah dediğin gibi bebek olur senin varsa sana bağışlasın allah yoksa nasip etsin ben şimdi ne yapmalıyım bana yardım edermisin?

Maalesef o hatayı ben de yaptım. Yaklaşık 3 yıl oldu ama düzelmesi için ayrıca bir tedavi de gördüm ama iğneden sonra hayatım çok farklılaştı. Herşeyim düzenliyken artık dikiş tutmuyor ve sanırım bebek olayında da çok olumsuz etkisi var. Ben de korunmuyorum uzun süredir ama bebek yok.. Gerçekten böyle şeyleri bilinçsizce kullanmamak gerekiyor, hele o kulaktan dolma bilgiler var ya.. Kendi başına karar verecek olanlar lütfen özellikle iğneleri kullanmasınlar..

gerçektende çok üzüldüm umarım biz gibi bu hatayı yapmak üzere olanlar burayı görürler.sen nasıl bi tedavi gördün canım ben dr gittim bekleyeceğiz dedi başka birşey yapmadı 1.5 yıldır bekliyoruz daha bi tahlil bile yapmadı dr. değiştirmeyi düşünüyorum sen neler yaptığını anlatırsan bende ona göre bi yol izleyeceğim allah sana nur topu gibi bi evlat nasip etsin umarım yakında sende müjdeli haberi verirsin hoşçakal

canım bence en ıyısı bır doktora basvur.sana en ıyı yardımcı doktor olacacaktır.bence gecıkmeden gıtmelısın.unutma zararın neresınden donersen kardır.

üzülme ne olur ümitsizliğie kapılma hemen inanki çok üzüldüm rabbim yar ve yardımcın olsun herşey düzelir inşallah bencede hiç beklemeden çok iyi bi hekime baş vur dualarım seninle.

canım bence en ıyısı bır doktora basvur.sana en ıyı yardımcı doktor olacacaktır.bence gecıkmeden gıtmelısın.unutma zararın neresınden donersen kardır.

tşk ederim canım ama inan ki şu koca afyonda iyi bi tane dr. yok il dışınada çıkamam eşim haftaya askere gidiyor napıcam bilmem

üzülme ne olur ümitsizliğie kapılma hemen inanki çok üzüldüm rabbim yar ve yardımcın olsun herşey düzelir inşallah bencede hiç beklemeden çok iyi bi hekime baş vur dualarım seninle.

sağol canım ama dediğim gibi yok buralarda iyi bi hekim askerlik bu döner yada dönmez allah bilir korkuyorum ondan bana birşey kalsın istiyorum eğer dönemezse onon yerine ona sarılmayı onu yaşatmayı istiyorum inşallah olur ama sanmam sağol

uygun olan her yere yazdım,yine yazıyorum.

evlenmeden ben de dr a gittim. dr iğneyi tavsiye etmedi.
başka çocuk düşünmeyen anneler için olabilir ama yeni evlilere tavsiye etmem, demişti.
doğurganlığı etkiler, demişti.

başka bir dr a gidin.
Allah sağlıklı ve hayıırlı bir bebek nasip eder inşallah.

Canım ben o dönem adetimi düzenlemek için tedavi gördüm. Sistemim tamamen bozulmuştu dediğim gibi ve asla eski haline gelmedi. Henüz bebek için bir kontrolden geçmedim ya da bir tedavi izlemiyorum.1 yıl kadar daha bekleyebilirim bebek için. Ama en sağlıklı bilgiyi güvenebileceğin bir doktordan alabilirsin. Dileklerin için de çok sağol. Sen de en kısa zamandan bücürüğüne kavuşursun dilerim..kaydirigubbakcemile2

ayy çok geçmiş olsun çok üzüldüm durumunuza bende şimdi gidip doğum kontrol hapı almayı düşünüyodum oda yumurtalıkları tembelleştiriyomuş yeni evliyim bende ama gözüm korktu ne yapsam:çok üzgünüm: yaa

eftelyacım ben de evlenmeden önce dr gidip gerekli tahlilleri yaptıktan sonra doğumkontrol hapı verdi yasmin yan etkisini hiç yaşamadım adetdüzenim çok şükür başlamadan önceki dürümüuna dönüyor 9 ay kullandım nisanda bıraktım bebek istiyoruz diye 2 ay farklı şekilde korundum vücudum kendine yani yumurtlama düzeni kendine geldi adetlerim yine eskisi gibi uzamaya başladı önce dr ile konuş ve fazla korunma bence eşin korunsun benim adetim uzun sürer va çok sancılı geçer diye kullandım

sakın alma sen deil o düşünsün sonra biz gibi aramalara çıkarsınız bırak olsn ya o meleklerden güzel şey var mı dünyada biz düştük o hataya sen düşme sakın kardeşima.s.

benimde cok yakinda akrabam evlenince hap kullandi bi sure ,buyukler kullanma sonra cocugun olmaz dediler ama dinlemedi kullandi gene.......ve simdi cocuk istiyolar ve olmuyo hamile kaldigi zamanda dusuyo bu kacinci dusugu bilmem....2 hafta once gene 3 haftalik dusuk yapti.....................sende iyisallah biran once hamile kalirsin...............a.s.

bende geçen sene temmuz da evlendim doğum kontrol hapı kullandım
ocakta bıraktım şubatta hamile kaldım şu an hamişim allaha şükürde bir sorun
yaşamadım ilaçlara bulmayın bence herşeyi doktora danışarak testlerinizi yaptırarak
kullanın

doğru gamze hep bizkorunuyoruz hep biz bozuyoruz hormonlarımızı hep sonra onları düzeltmek için uğraşan yine biz klava:eftelya eşin korunsun sen korunma eğer evliliğinden eminsen doğur gitsin ya ne sıkıyorsun kendini yeni evlisin haliyle borç var zaten hep olacak bebek olsun olmasın boşver O KORUNSUN hormonlarına elleme ben de keşke diyorum ama ben doğum kontrol hapının zararını görmedim herşeyim normal dr yakın diye kafama bişey takıldımı gidiveriyorum

bence ilaçtan deildir suule ark.akrabasının öle olduğunu söledi ama bende doktora gittim ilacın öle bi etkisi olmadığını sölüyolar benimde çevremde ilacı yıllardır kullanıp hamile kalan çok insan var bence kendi bünyesinden kaynaklanıyodur doktorlar çözer mutlaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…