Saglikci olan biri yardimci olabilir mi lütfen cok kötüyüm

Merhaba korkmayın hamilelik kesin tanısı konulmadan içilen ilaç ve röntgenler değerlendirlmeye alınmaz daha zaten çok çok yeni bir sıkıntı yaratmıycaktır anesteziyi zaten hamilelik dönemindede yapabiliyoruz (ben diş hekimiyim ) röntgende bebeği etkileyecek bir dönemde değilsiniz daha embriyo dönemi içinizi rahat tutun diş hekimleri ve asistanları çalışırken hamileliklerini bilmedikleri dönemde radyasyona maruz kalabiliyor

Korkutmayın kendinizi gebelikte evet yasak bu tür şeyler ama olabilen şeyler. Hamileyim şuan ve hamile olduğumu bilmiyordum anestezi aldım dişime kanal tedavisi yapıldı ilaçlar vs kullandım. İleri derece migrenim olduğu için 2-3 kezde dolarex içmiştim yani olmayacak herşey olmuştu. Tüm bunlardan 1 hafta sonra 3 haftalık hamile olduğumu öğrenmiştim. Şükür bir problem olmadı inşallah sizde de olmaz

bende yirmilik diş için röngen+ anestezi aldim. 4-5 gün sonra da gebe olduğumu öğrendim su an her sey normal gibi. 10 gün sonra ilk ultrason randevumuz var. dua edin bir sorun olmasın
Yaaa sizi farklı forumlarda görmüştüm gebelik istiyordunuz nasip olmuş şu an sizin için çok mutlu oldum lütfen benim içinde dua edebilir misiniz

Bir sağlıkçı olarak söylüyorum röntgen çekilmek gebelikte çok sıkıntı değil tomografi de daha büyük sıkıntı ama röntgendeki radyasyon çok daha düşük korkmayın canınızı sıkmayın

Çok tesekkur ederim, verilen ilacın prospektusunde hamileler kullanmasın yazıyordu (amoklavin-bid) ayrıca aprol fort da kullanıyorum. İçimi çok rahatlattınız çok tesekkur ederim

Allah razı olsun inşallah gebelik varsa bir problem çıkmaz, çok teşekkür ederim. Umarım sizin de bebeğiniz sağlıkla dünyaya gelir, sağlıkla kucağınıza alırsınız

Bende bugün gebe olduğumu öğrendim
3 hafta önce 1 panoramik 2 periapikal röntgen 1i kanal tedavili 3 dolgu yaptırmıştım tabiki lokal anestezi de yapıldı
10 gün önce de naprosyn jel sürmüştüm bel ağrım için gebelik kategorisi C sıkıntılıymış
İnşallah hepimiz sağlıkla yavrularımıza kavuşuruz

Bebeğinizi sağlıkla kucağıniza alabildiniz mi acaba

Merhaba saglikçiymişsiniz gebeliğimin başlarinda ablam akciğer grafisi babam da diş röntgeni çekinmişti ben de misafirliğe gitmiştim onlara acaba onlardan bana Allah korusun radyasyon bulaşmış mıdır

Merhaba saglikçiymişsiniz gebeliğimin başlarinda ablam akciğer grafisi babam da diş röntgeni çekinmişti ben de misafirliğe gitmiştim onlara acaba onlardan bana Allah korusun radyasyon bulaşmış mıdır
Korkma canım radyasyon bulaşıcı değil zaten gebelikte akciğer grafisi zannettiğiniz gibi çok riskli değil bir defaya mahsus çekilebilir bile yani çok radyasyon yaymıyor tomografi ciddi radyasyon kaynağı sen bile röntgen çekilmiş olsaydın korkma derdim ki sen çekilmemişsin bile

Tomografinin etkisi peki ne zaman biter yani başkasindan tomografi radyasyonu bulaşır mı bı de hamile kalmadan önce 1 ay önce falan mr çekindim onun da zararı olmaz değil mi

Hamile misiniz

Masallah gecikme olmus muydu belirti falan
Ben korunmasız ilişkiden iki üç gün sonra kasık ağrısı ile fark ettim hamile olduğumu. Düşük yaptığım zaman da o şekilde kasiklarimda taş var gibi bir ağırlık vardı. Korunmasız ilişkiden sonra 13 gün geçti ve hamilelik testinde silik çizgi çıktı. Beta da 171 idi. Adet gecikmesi de korunmasız ilişkiden 22 gün sonra oldu beta 3 binlerdeydi. Baş dönmesi, kusma vs pek bir şey yoktu. İdrar koyulasmasi ve kokusu falan vardı ama. Başka da bir belirtim olmadı. Hissedersiniz bence zaten. Hayırlısıyla hamile kaldığınız zaman kendini illa ki belli ediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…