Saglikci olan biri yardimci olabilir mi lütfen cok kötüyüm

Dbk3347

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2024
201
151
33
Merhabalar, hamilelik şüphem var ve iki gün önce diş doktorunda implant yaptırdım, röntgen çekildi ve haliyle 2 gündür ağrı kesici kullanıyorum. Şimdi bilmiyorum belki psikolojik belirti yaşıyorum ama yumurtlama günümüzü değerlendirdik ve 8 gün geçti üzerinden. Daha önce bir kürtaj olmuştum kalbi durduğu için bebeğimin, oradaki belirtilerle kıyaslıyorum. Aynı zamanda inanılmaz korkuyorum bu zaman zarfında ilaç kullanıp röntgen çektiğim için. Allah aşkına birisi beni sakinleştirsin bir sağlıkçı falan varsa bana yardım etsin.

Hamilelikte de parol yazarlar,ağrı kesicinin bi zararı olmaz ama lokal anestezi uyguluyorlar onu bilemeyeceğim

Hamilelikte de parol yazarlar,ağrı kesicinin bi zararı olmaz ama lokal anestezi uyguluyorlar onu bilemeyeceğim
Parol değildi ve az evvel prospektusu okuduğumda hamilelikte kullanmayın yazıyordu. Lokal anestezi için de yine internette gördüğüm kadarıyla zararı yok denecek kadar azmış özellikle ilk zamanlarda. Allah'ım inşallah ya hamileyimdir ve sorun olmaz ya da hamile değilimdir. Bir kürtaj ve bir kimyasal yaşadım. Yine bir sorun olmasını kaldıramam.

bende yirmilik diş için röngen+ anestezi aldim. 4-5 gün sonra da gebe olduğumu öğrendim su an her sey normal gibi. 10 gün sonra ilk ultrason randevumuz var. dua edin bir sorun olmasın
Insallah bir sorun olmaz. Dünden beri uyuyamıyorum ve ben salak gibi bugün bir adet ağrı kesici aldım sabah tüm bunları unutarak. Sonrasında kustum ama inşallah bir sorun yoktur. Umarım sizin de bir sorununuz olmadan bebeğinizi kucağınıza alırsınız.

Test yap için rahat etsin

ben çok düsünmüyorum valla ne yalan söyleyeyim. insanlar gebe olduklarını bilmeden neler neler yapıyor ağrı kesici için bana doktorum ilk iki haftada ya %100 düsük yapar ya da %0 etki bırakır demişti (ben arvales kullanıyordum migren için). yani ya hep, ya hiç. ama anesteziyi ben de sormadım

Ben anesteziye internetten baktım. Dış tedavileri için yapılan anestezi ve röntgen in Gebeliğe etkisi çok düşük yazıyor her yerde, hakkımızda hayırlısı

Ben anesteziye internetten baktım. Dış tedavileri için yapılan anestezi ve röntgen in Gebeliğe etkisi çok düşük yazıyor her yerde, hakkımızda hayırlısı
içime kurt düsürdün aricam dişçiyi şimdi enfeksiyon varsa sanırım dişte risk oluyormus. benim yoktu 2 dkda çekiyler yaaa bi şey olmasınn bebeğimee

Merak etmeyin icinizi ferah tutun, risk cok dusuk diye biliyorum, hem hamilelik olsa bile belki daha yerlesmemistir cnku daha adetinize var , belirtileriniz nedir?

Daha gebelik öğrenilmeden yapılan şeyler sıkıntı yaratmıyor genelde..doktorunuza yine sorarsınız gebelik olduysa ama daha tutunma aşamasındadır bence belirti için çok erken

Merak etmeyin icinizi ferah tutun, risk cok dusuk diye biliyorum, hem hamilelik olsa bile belki daha yerlesmemistir cnku daha adetinize var , belirtileriniz nedir?
İdrar kokusu, kasık ağrısı, mide bulantısı, duygu değişimleri, üşüme. Benim diğer gebelikte de erkenden böyle olmuştum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…