Sağlık Anksiyetesi ile Mücadele (acil yardım :/ )

Nurrpp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2024
24
5
22
Arkadaşlar ben daha öncede burada lenf nodüllerim nedeniyle konu açmıştım herşey onlar yüzünden başladı :/ (geçen sene aralık ayında türediler nodüller ve antibiyotiklerle dahi geçiremedim ama zararsız olduğu söylendi bir sürü tetkik ultrason vb) ondan sonra kanser olacağım korkusu yaşamaya başladım. Bunlardan önce de zaten anksiyete vardı ama sağlık konusunda takıntılı değildim. Hayatım mahvoldu. Babam annem kardeşlerim için dahi kuruntu yapmaya başladım. Bu gidişle hastahane benim ikinci evim olacak. Psikiyatriye gitmeye ve ilaçlar kullanmaya başladım ama tedavinin henüz başındayım bu konuda ne yapabilirim? Bununla nasıl mücadele edebilirim? hayatımı felaket derecede etkilemeye başladı. Hiçbir şeyden zevk alamaz oldum çarşamba günü de terapiye gideceğim lütfen birşeyler tavsiye edin

Cok geçmiş olsun . Bende sizin rahatsızliginizdan yaşadım. Özellikle etrafımda sevdiklerimi kanserden kaybedince nüksetti benimde. Ama 15 yıldır zaten anksiyete hastasiyim. Üstüne bu eklendi . Her yerimi kurcalamaya başlamıştım. Başım agrisa beynimde tümör var midem agrisa mide kanseriyim diye kendime teşhis koymaya baslamistim. O arada ilaç kullanmiyordum. Sonra antidepresan başladı doktor ayrıca yanında sakinlestirici. Yaklaşık 2 ay sonra takintilar bitmeye başladı yani aklıma gelmemeye başladı. Sonra bu takıntıdan 3 4 ay sonra tamamen kurtuldum. Ama anksiyete hayatımda hep var. Kim ne derse desin insan rahatlamiyor. İlaç fayda edicek sabredin . Sizi çok iyi anlıyorum. Bir kaç ay sabredin goruceksiniz geçecek. Allah sifanizi versin

Ay gerçekten işe yarayacak mı? benim doktorum çok ilgili iyi bir psikyatrist o yüzden çok umutluyum ilaçları da düzenli kullanıyorum bana terapide yapacağını düzenli gelmemi söyledi sizde umut oldunuz bana çok teşekkür ederim ☺ aynı bende sizin gibi kuruntu yapıyorum böyle inşallah kurtuluruz bu illetten vallahi bu en az fiziksel hastalıklar kadar kötü bir sıkıntı sizede iyi dileklerimi iletiyorum

Tabiki yarayacak.Ben kanser olduğuma inanmışdım.İlaçla düzeldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…