Sağlığım gidiyor.

Gunduz iki saat uyuor sabah 9-10 arasi uyaniyor iki uyku yapmasi normal aslinda uykusu az degil aksam erken yatmasini istiyosaniz daha erken kaldirmalisiniz sabah. Gece iki saatte bir kalkmasi bana gore normal emen cocuklar boyle zaten benim iki oglumda ayni gunduz o uyuyunca sizde uyuyun acikcasi ben cok fazla bir sorun goremedim
Gercekten hic uyumayan cocuklar gördüğüm icin heralde :)
Erken kaldırmayı deniyorum. Dönem dönem en azından uyanma saatlerini erkene çektiğim oluyor. Ama gece çok sık uyandıysa sabah kalkmıyor kalksa bile 1 saat 2 saat sonra uyuyakalıyo dayanamıyo. O zaman tüm düzen bozuluyo 😔 onu nası ayarlıyacağımı kestiremiyorm açıkcası.
Ya da bu dönem bebeklerde düzen olması imkansız mı. Normali mi bu acaba? İlk çocuğum old için çok da tecrübesizim

2 yasini gecmeden uyku duzeni oturmuyor. Buyuk oglum kolikti, kucugum değildi. Ikisi de 2 yasina kadar anami aglatti uyku konusunda. Ufak 2,5 yasina yaklasti, hala tam olarak duzelmis degil. Geceleri illa uyanir. Neden bilmiyorum ama en azindan uyku sureleri uzadi.

Ferberin kitabına kadar okudum. Eğitim için maddi durumum yeterli değil. Emen bebek de sanırm düzen bozulmaya çok müsait okuduğm kadarıyla
Eğitim için paraya gerek yok ki. Uyku egitimine dair bir iki kitap, youtube, instagram danismanlari takip edip, izleyin dinleyin. Okuduklarınızı uygulayın yeterli.

Kendim öyle yaptım. Bir tane uyku kitabına 15 tl vermiştim galiba başka da para çıkmadı cebimden.

1 yaşında yatağa yatırıp yanında durduğumda benim müdahalem olmadan uyumaya basladi. Şuan 33 aylık son 4-5 aydır odasına girip yatağına yatar kendi başına uyur.

Denemedim. Karşı da değilim açıkcası ama çocuğun uykusu yok yani az uyuyor genel olarak. Bide bazen diş huzursuzluğu oluyor. Kafamda oturtamadım o yüzden eğitim fikrini. Eğitime para vermeye de gücüm yok
Instagramda baldan anne sayfası var oraya göz atabilirsiniz uyku eğitimi için çok faydası olur bence sizin tek sıkıntınız bir düzen oluşmamış olması uyku olmayınca gergin olmanız çok normal ilk bebekte oluyor benimde öyleydi çok zor geçti kendiminde bebeğimin de psikolojisi bozulmuştu o dönem uyku düzelince herşey düzeldi çok şükür

Eğitim için paraya gerek yok ki. Uyku egitimine dair bir iki kitap, youtube, instagram danismanlari takip edip, izleyin dinleyin. Okuduklarınızı uygulayın yeterli.

Kendim öyle yaptım. Bir tane uyku kitabına 15 tl vermiştim galiba başka da para çıkmadı cebimden.

1 yaşında yatağa yatırıp yanında durduğumda benim müdahalem olmadan uyumaya basladi. Şuan 33 aylık son 4-5 aydır odasına girip yatağına yatar kendi başına uyur.
Hangi yöntemi uygulamıştınız? Ben ağlamasına dayanamıyorm sanırm

Heme
Instagramda baldan anne sayfası var oraya göz atabilirsiniz uyku eğitimi için çok faydası olur bence sizin tek sıkıntınız bir düzen oluşmamış olması uyku olmayınca gergin olmanız çok normal ilk bebekte oluyor benimde öyleydi çok zor geçti kendiminde bebeğimin de psikolojisi bozulmuştu o dönem uyku düzelince herşey düzeldi çok şükür
Hemen bakıyorm 👍 dediğinz gibiyiz aynen. Enerji olmayınca sabır da kalmıyo insan oyun oynamak kitao okumak bile istemiyo çocuğuna

Hangi yöntemi uygulamıştınız? Ben ağlamasına dayanamıyorm sanırm
Ben uyku konusunda hassas davrandim. Sikinti yasayanlari bildigim icin erken basladim. Aglatmadim, odada son 4-5 ay haric asla tek bırakmadım. 4. Ayında kendi odasında uyutmaya başladım. Emzirdim yatağına koydum, uyandı mi pispisladim. Ağladı mi aldim kucağıma sakinleşti tekrar koydum. 1-2-3 hafta belki sürdü ama alıştı. Karanlik oda, arka planda ya ninni ya salavat-ı şerif acikti hep. Bir sure sonra emzirmeden basını omzuma koyup odasında hafifçe dolaşarak mayistirdim uykuya dalarken yatağına koydum basını okşadım, sırtını sıvazladım. Bu şekilde de 3-4 hafta gitti. Sonrasında yatağına koyup bas ve sırt okşama. Sonra yavaş yavaş ona hic dokunmadan yanında durarak ama salavat vs hep kısık seste açık. Rutinimiz hep belliydi. Üstünü değiş, ışıkları kapa, salavat-ı ac. Bir sure sonra bu düzene alıştı. Geceleri uyanması memeyi bıraktırına kadar 2-3 bazen 4 uyanmasi oldu. Ama kısa süreli emip hemen uykuya daldı. Hiç öyle 1 haftada eğitim verdim diyemem. Sabrettim bazı akşamlar yanında 1, 1 bucuk saat uyusun diye bekledigim oldu. Ama sonunda uyudu ve alıştı. 1 yaşından sonra gündüzleri tek uyku uyudu. Yaklaşık 3 saate yakın uyuyordu, akşamda 9-10 gibi mutlaka gece uykusuna yatıyordu. Simdi de sabah 8-9 kalkar bazen gündüz uyur bazen uyumaz. Oglen gec uyusa 6 da kalksa bile aksam 9 bucuk o yatağa tekrar yatılır. Aksam olunca uyunması gerektiğini öğrendi. Ben iyi geceler der, beraber dualarını eder kapısını kapatır çıkarım o ister 1 saat sonra sonra uyusun ister 5 dk. Odadan çıkmaz yatağında şarkı söyler bebeğine masal anlatır. Yavaş yavaş birşeylere başlayın evet kolay olmuyor ama kararlı olup sürekli aynı şeyleri yaptığınız da gerçekten ise yarıyor.

Merhaba;
Bebek uyku eğitimi veriyorum. Huzurlu bir anne aynı zaman da sağlıklı huzurlu bir bebek demekdir.Bebeğinizin ayına göre 10 günlük çizelge ile çok güzel ilerlemeler kaydediyoruz. Bu alanda size yardımcı olmam için özel olarak iletişime geçmeniz yeterlidir.
Sağlıklı günler dilerim.

IMG_20220103_045002.jpg

İlaçlara, doktorlara vereceğiniz 300-400 TL'yi uygun şartlarda uyku eğitimi veren birine verip online da olsa eğitim almanızı tavsiye ederim.

Ücretsiz izindeym. Maddi olarak karşılayacak durumda değiliz, doğduğundan beri tek bakıyorm maalesef, yardım alacak durumda da değilim birinden

Belki işe başlamak size iyi gelecektir.
Hem maddi olarak hem de en azından destek olacak birisi/bakıcı abla olur. Dışarıda insan bazen daha çok dinleniyor. Kendi ruh ve beden sağlığınız için önemli geliyor bana.

Ben uyku konusunda hassas davrandim. Sikinti yasayanlari bildigim icin erken basladim. Aglatmadim, odada son 4-5 ay haric asla tek bırakmadım. 4. Ayında kendi odasında uyutmaya başladım. Emzirdim yatağına koydum, uyandı mi pispisladim. Ağladı mi aldim kucağıma sakinleşti tekrar koydum. 1-2-3 hafta belki sürdü ama alıştı. Karanlik oda, arka planda ya ninni ya salavat-ı şerif acikti hep. Bir sure sonra emzirmeden basını omzuma koyup odasında hafifçe dolaşarak mayistirdim uykuya dalarken yatağına koydum basını okşadım, sırtını sıvazladım. Bu şekilde de 3-4 hafta gitti. Sonrasında yatağına koyup bas ve sırt okşama. Sonra yavaş yavaş ona hic dokunmadan yanında durarak ama salavat vs hep kısık seste açık. Rutinimiz hep belliydi. Üstünü değiş, ışıkları kapa, salavat-ı ac. Bir sure sonra bu düzene alıştı. Geceleri uyanması memeyi bıraktırına kadar 2-3 bazen 4 uyanmasi oldu. Ama kısa süreli emip hemen uykuya daldı. Hiç öyle 1 haftada eğitim verdim diyemem. Sabrettim bazı akşamlar yanında 1, 1 bucuk saat uyusun diye bekledigim oldu. Ama sonunda uyudu ve alıştı. 1 yaşından sonra gündüzleri tek uyku uyudu. Yaklaşık 3 saate yakın uyuyordu, akşamda 9-10 gibi mutlaka gece uykusuna yatıyordu. Simdi de sabah 8-9 kalkar bazen gündüz uyur bazen uyumaz. Oglen gec uyusa 6 da kalksa bile aksam 9 bucuk o yatağa tekrar yatılır. Aksam olunca uyunması gerektiğini öğrendi. Ben iyi geceler der, beraber dualarını eder kapısını kapatır çıkarım o ister 1 saat sonra sonra uyusun ister 5 dk. Odadan çıkmaz yatağında şarkı söyler bebeğine masal anlatır. Yavaş yavaş birşeylere başlayın evet kolay olmuyor ama kararlı olup sürekli aynı şeyleri yaptığınız da gerçekten ise yarıyor.
Siz ne güzel erken başlamışsınz. Bende küçükken yattığı yerde bikaç sefer uyutmuşluğum oldy ama tek bakıyordum. Çok yorgundum memede uyuması kolayıma geldi. Şimdiki aklım olsa uykudan ölsem de yapmazdım 🤦‍♀️ önerilerinizi aklımda tutucam çok teşekkür ediyorum 🙏

Siz ne güzel erken başlamışsınz. Bende küçükken yattığı yerde bikaç sefer uyutmuşluğum oldy ama tek bakıyordum. Çok yorgundum memede uyuması kolayıma geldi. Şimdiki aklım olsa uykudan ölsem de yapmazdım 🤦‍♀️ önerilerinizi aklımda tutucam çok teşekkür ediyorum 🙏
Sizinde hala geç sayılmaz. Ufak rutinler yaparak başlayın. Zamanla oturur yerine. Bende doğdugu ilk günden beri tek bakiyorum. Allah kolaylık versin 🤲🏻😊

Uyku eğitimi vermenizi tavisye ederim ben de.Biraz zor olacak tabiki anne olarak dayanmak biraz zor.Ama inanın ki hem sizin hem de bebeğiniz için çok iyi olacak.Çünkü bu yaşta bir bebeğin o saatlere kadar uyanık kalması normal değil.Onun da sizin de uyku düzenini oturtmanız lazım.Bu şekilde verimli zaman geçirmeniz mümkün değil.Yotube da Pınar Sbrsky'nin videolarını izlemenizi tavisye ederim.Ben bu videoları izleyerek bebeğime uyku eğitimi verdim.İlk bir hafta çok zordu ama inanın sonucu görünce keşke daha önce yapsaydım diyeceksiniz.

Herkese merhaba, bunun için daha uygun bir başlık var mıydı bilemiyorm 😣
Sorunum şu ki 13 aylık bebeğimin uyku düzeni hiç bir şekilde yok ve benim artık sağlığım gitti. 45 kiloya düştüm. Saçma sapan uyuyp uyandığım için gece kalkıp uyuyamadığım oluyor. Gündüz uyuduğumda uyanamıyorum falan. Hemen hasta olabiliyorum iştahim kalmadı. Moral olarak sürekli düşük seviyelerdeym. Bebeğime de gerekli enerjim ve sabrım kalmıyo maalesef. Üzülüyorum zor durumdayım 😪
Bebeğim 13 aylık. Doğduğunda klasik bir şekilde kolikti ilk 3 4 ay uyku nedir bilmedim. Sonra çok kısa toparlandı gaz damlası vs derken, 5.ayda diş çıkarmasıyla birlikte gece deliksiz 2 3 saati geçemiyor. O da iyi günlerinde yani. Genel olarak saat başı uyanıyor 2 saate 1 uyanıp emiyor. Doğduğundan beri emziriyorum mama almadı. Biberon emzik kabul etmedi. Hiç kullanmadık o yüzden. Gece sık uyanması bir yana uyku saatleri de çok kötü. Sabah genelde 10 gibi kalkar bazen 9. 3 saat sonra ilk uykuyu yapıyor. 2 saat kadar uyuyor. Sonrası muamma... Bazen tek uyku yapar ama gece 1i buluyor uykuya geçmesi. Bazen 2 uyku yapıyor o zaman gece 2 3 gibi allah ne verdiyse o zmn uykuya geçiyor. Tek uyku yapsa geç yatıyor. 2 uyku yapsa daha da geç yatıyor. Uyku rutini fln yapıyoruz karanlık vs hiç biri işe yaramıyor açıkcası. Gündüz uykularını mı düzenlemeliyim? 2 saat gündüz uykusu fazla mı sizce? Uyandırmalı mıyım kararsızım. Yardım istiyorm perişan oldum artık.

Not: kilosu boyu genel sağlık durumu ve gelişimi çok iyi... 11.5 kilo 78 cm yemesi de çok iyi. Gğzel sağlıklı beslenemeye çalışıyorm. Brokoli köfte yoğurt fln çok sever. Hiç bir sıkıntısı yok. Kendi önüne koyduğumda çok güzel yer. Kan değerlerimiz de iyi. Demir fln kullanmıyorz değerleri güzel. D vitamini vs alıyor
Seni çok iyi anlıyorum çünkü kizimda tam iki sene bu şekilde yaşadım...üstelik 45 kiloya dusmedim stresten 90a ciktim😀😀 stres olduğumda mutsuz olduğumda yiyen gruptanim malesef..keske dusseymisim...sana tavsiye veremem çünkü tek çaresi memeyi birakmasi ondan sonra duzeliyorlar..bebeğin küçük onun hakkına girip memeyi bırak diyemem...ben kizimi 2 yaşına kadar emzirdim memeyi bıraktıktan bir iki ay sonra düzelmeye başladı...hep uyanirdi saat başı...cok zor zamanlardı....amaaaaaa
Demek ki unutuluyor zor zamanlar ki 8 sene sonra iki ay önce ikinciyi yaptım başa sardim😀 uykusuz gecelere devam gene...rahat battı diyeceğim ama dünyanın en güzel şeyi annelik..
Instagramda uyku eğitmenleri var ben hiç danismadim nasıl olur bilmiyorum çünkü 1 dakika ağlasa kiyamayanlardanim...ama çok memnun kalanlar var. Bi araştır yöntemleri sor soruşturma istersen
Onun dışında tekrar başa dönmüş uykusuz bir anne olarak sana sadece sabır dileyebilirim🙄

Erken kaldırmayı deniyorum. Dönem dönem en azından uyanma saatlerini erkene çektiğim oluyor. Ama gece çok sık uyandıysa sabah kalkmıyor kalksa bile 1 saat 2 saat sonra uyuyakalıyo dayanamıyo. O zaman tüm düzen bozuluyo 😔 onu nası ayarlıyacağımı kestiremiyorm açıkcası.
Ya da bu dönem bebeklerde düzen olması imkansız mı. Normali mi bu acaba? İlk çocuğum old için çok da tecrübesizim
Uyusada uyumasada ayni saatte kaldirmaya calisin tabi hic uyumadigi bir geceden bahsetmiyorum. Zaten uyandiktan iki saat sonra uyumasi normal gunduz uykulari topam 3.5 saat olmali ben uyku konusunda cok dikkatli ve takik biriyim iki oglum var ikisinide sabah 9da kaldiriyorum aksam ayni saatte erken yatsinlr diye on gibi yatiriyorum buyuk 3.5 yasinda o gece cok kakmiyor bebek 6 aylik surekki kalkiyor ama hep uyutuyorum asla gece uyansadq odadan cikarmam isik acmam uyuyana kadar ugrasiyorum yani belki faydasi olur size diye yazdim

Allah kolaylık versin. Gece beslemesini kesmek uyku eğitimi vermek gibi tavsiyeler gelecek muhtemelen ve bu süreçler de çok zor. Arada annenize falan bırakıp uyusanız siz dinlenin bari.

Seni çok iyi anlıyorum çünkü kizimda tam iki sene bu şekilde yaşadım...üstelik 45 kiloya dusmedim stresten 90a ciktim😀😀 stres olduğumda mutsuz olduğumda yiyen gruptanim malesef..keske dusseymisim...sana tavsiye veremem çünkü tek çaresi memeyi birakmasi ondan sonra duzeliyorlar..bebeğin küçük onun hakkına girip memeyi bırak diyemem...ben kizimi 2 yaşına kadar emzirdim memeyi bıraktıktan bir iki ay sonra düzelmeye başladı...hep uyanirdi saat başı...cok zor zamanlardı....amaaaaaa
Demek ki unutuluyor zor zamanlar ki 8 sene sonra iki ay önce ikinciyi yaptım başa sardim😀 uykusuz gecelere devam gene...rahat battı diyeceğim ama dünyanın en güzel şeyi annelik..
Instagramda uyku eğitmenleri var ben hiç danismadim nasıl olur bilmiyorum çünkü 1 dakika ağlasa kiyamayanlardanim...ama çok memnun kalanlar var. Bi araştır yöntemleri sor soruşturma istersen
Onun dışında tekrar başa dönmüş uykusuz bir anne olarak sana sadece sabır dileyebilirim
Valla gün sayıyorm resmen zorlansam da memeyi bıraktırmak için erken ve çok küçük gibi geliyor.snradan pişman olurum eminim. Memeyi bıraksa da uyumayan topişler var o beni korkutuyor açıkcası 😬 gece nasıl yaptınz bırakma sürecinde? Yani uykuya memeyle geçtiği için azaltarak bile olsa meme isticek sonuçta

X