Sağlığım gidiyor.

Evet memeden kesilince uyur diyolar. Gece beslenmesini kesmek de hiç kolay değil. Denedik bikaç sefer çocuk perişan oluyo yani çok üsteleyemedik gerçi. Bikaç gün denesek belki düzene girerdi ama çok çok zor. Siz denedinz mi
Benim kızım da memeyle uykuyu bağdaştırmıştı. Yani meme eşittir uykuydu çünkü uyku dışında ben versem de emmek istemiyordu . Zor bırakır dedim ama zor olmadı burdan tüm anneleri yüreklendirelim 🧿 😅 ilk geceler uyandı ağladı yanında yatıyorum zaten bende bak kızım ablalar uyumuş köpekler uyumuş sende yat uyu diyordum konuşmaya çalışıyordum cok ağladığında ayağımda salladım falan . Gece beslenmesini kessen bile diş meselesinden yine uyanır gece diye düşünüyorum. Orda konu kilit 🙊

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Tam 8 ay uykusuzluk çektim. Bu 8 ay içerisinde bazı geceler mucizevi bir şekilde sabaha kadar uyumalarıni saymazsak genel itibariyle ben de perişan biçimde gezdim diyebilirim.

Sonra uyku eğitimini okudum araştırdım ve kendi bebegim için en uygun olanında karar kıldım. Şu an 3 yaşına yaklasiyor ve kendi yataginda, kendi kendine uyuyor. Uyumayı unutmuştum. Çok şükür yeniden hatirladim.

Size tavsiyem işi bilen, profesyonel birinden destek almanız. Uyku eğitimi için arayıp bilgi alabileceğiniz eğitmenler var. Bunları araştırabilirsiniz.

Ferberin kitabına kadar okudum. Eğitim için maddi durumum yeterli değil. Emen bebek de sanırm düzen bozulmaya çok müsait okuduğm kadarıyla
Gece emzirmesini bırakabilirsiniz artık. Uzmanlar zaten belli bir aydan sonra geceleri emzirmeyi önermiyor. Sizinki bir yaşı geçmiş.

Allah yardımcınız olsun ama burda bebekten cok mevzu sizin yıpranmış olmanız gibi geldi bana.Bu anlattıklarınızi bazi şanslı kisiler yaşamıyor ama yaşayan da hic az değil, benim çocuğumda böyleydi ve ben bir de çalışıyordum.Evi de çekip çeviriyordum.Ha tabiki yorucu mu yorucu ,bunlari yaparken 28yasindaydim tabi o da var.Bir sure yardim almanız gerek ,bir yakınınız varsa ondan,yoksa ücret karşılığı birinden.Kendinizi toparlayıp bir sure düzene binerse ,bir nefes alırsanız sonra bu kadar zorlanmazsiniz. Kendinizi kötü bir durumda olduğunuza ikna etmeyin,bunlar çoğu insanın yaşadığı şeyler

Benim kızım da memeyle uykuyu bağdaştırmıştı. Yani meme eşittir uykuydu çünkü uyku dışında ben versem de emmek istemiyordu . Zor bırakır dedim ama zor olmadı burdan tüm anneleri yüreklendirelim 🧿 😅 ilk geceler uyandı ağladı yanında yatıyorum zaten bende bak kızım ablalar uyumuş köpekler uyumuş sende yat uyu diyordum konuşmaya çalışıyordum cok ağladığında ayağımda salladım falan . Gece beslenmesini kessen bile diş meselesinden yine uyanır gece diye düşünüyorum. Orda konu kilit 🙊
Kaç aylıktı bıraktırdığınzda, tebrikler valla 😅👍
Gece emzirmesini bırakabilirsiniz artık. Uzmanlar zaten belli bir aydan sonra geceleri emzirmeyi önermiyor. Sizinki bir yaşı geçmiş.
Bnde bırakmak istiyorum ama nasıl 🙊
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Tam 8 ay uykusuzluk çektim. Bu 8 ay içerisinde bazı geceler mucizevi bir şekilde sabaha kadar uyumalarıni saymazsak genel itibariyle ben de perişan biçimde gezdim diyebilirim.

Sonra uyku eğitimini okudum araştırdım ve kendi bebegim için en uygun olanında karar kıldım. Şu an 3 yaşına yaklasiyor ve kendi yataginda, kendi kendine uyuyor. Uyumayı unutmuştum. Çok şükür yeniden hatirladim.

Size tavsiyem işi bilen, profesyonel birinden destek almanız. Uyku eğitimi için arayıp bilgi alabileceğiniz eğitmenler var. Bunları araştırabilirsiniz.
Diş ve hastalık dönemleri meme istemedi mi

Allah yardımcınız olsun ama burda bebekten cok mevzu sizin yıpranmış olmanız gibi geldi bana.Bu anlattıklarınızi bazi şanslı kisiler yaşamıyor ama yaşayan da hic az değil, benim çocuğumda böyleydi ve ben bir de çalışıyordum.Evi de çekip çeviriyordum.Ha tabiki yorucu mu yorucu ,bunlari yaparken 28yasindaydim tabi o da var.Bir sure yardim almanız gerek ,bir yakınınız varsa ondan,yoksa ücret karşılığı birinden.Kendinizi toparlayıp bir sure düzene binerse ,bir nefes alırsanız sonra bu kadar zorlanmazsiniz. Kendinizi kötü bir durumda olduğunuza ikna etmeyin,bunlar çoğu insanın yaşadığı şeyler
Ücretsiz izindeym. Maddi olarak karşılayacak durumda değiliz, doğduğundan beri tek bakıyorm maalesef, yardım alacak durumda da değilim birinden

Denemedim. Karşı da değilim açıkcası ama çocuğun uykusu yok yani az uyuyor genel olarak. Bide bazen diş huzursuzluğu oluyor. Kafamda oturtamadım o yüzden eğitim fikrini. Eğitime para vermeye de gücüm yok
Valla kimisi böyle oluyor kızım 3 yaşında hala geceleri 2-3 saatte bir kalkıyor
Kabullenirsen daha kolay geçiyor :KK43:

Kızım doğduğundan beri 3 yıl 1 ay 20 gün oldu. Kesintisiz gece uykusu uyuduğu gece sayısı 7 :) vallahi billahi sayıyorum o mucizevi geceleri o yüzden biliyorum.
Moral bozmak istemezdim
Konuda geçen kitapları da okudum. Uyguladım da ama yok çocuğun uykusu böyle yani. Kolay uyuyor ama uyanıp uyanıp duruyor.

Sinem Gerger Akinal in "Bebeginiz uykuyu cok sevecek" kitabini okumustum ilk senelerde. Sizin okumaya pek zamaniniz olmayacagi icin isterseniz o kitaptan aldiklarim notlari size özel mesajdan atabilirim.
Bizde en cok fayda eden: Bebek emiyorsa bebegin memede uyuyakalmasina izin vermemek. Cünkü o zamanda uyansa meme ariyor ve uyaniyor tekrar
Memede uyuyan ve 30 dk da bir uyanıp meme arayan bebek annesi olarak bu kitabı okudum bugün
İşin ilginç yanı sadece gündüz böyle
Gece meme aramıyor, pış pış diyince dalıp gidiyor.
Gece oğlum bana kıyamıyor sanırım
Gündüz de ben ona kıyamıyorum
Bugün yatır kaldır yöntemine başlayayım dedim. Allahım kıyamrt koptu evde. Memede uyudu yine kıyamadım. Biliyorum yanlış ama iç çeke çeke uyudu. Başka türlü sakinleşmezdi. Daha 4.5 aylık ama parmağında oynatıyor. :KK43:

Not: kitabınüstünkörü okuyabildim. Vana da gönderilebilir misiniz

Gunduz iki saat uyuor sabah 9-10 arasi uyaniyor iki uyku yapmasi normal aslinda uykusu az degil aksam erken yatmasini istiyosaniz daha erken kaldirmalisiniz sabah. Gece iki saatte bir kalkmasi bana gore normal emen cocuklar boyle zaten benim iki oglumda ayni gunduz o uyuyunca sizde uyuyun acikcasi ben cok fazla bir sorun goremedim
Gercekten hic uyumayan cocuklar gördüğüm icin heralde :)

Sabah kalkış saati geç geldi bana.
O aylarda benimkiler 6 gibi kalkardı, bu da çok erken ama 8 iyidir sanki.
Tabii siz de uyuyorsanız zor uyandırmak.

Onun dışında 2 saat gündüz uykusu normal, geç de geçmiyormuş gündüz uykusuna.
Günlük uyku süresi de iyi gibi.
Sabah geç uyanıyora çıktım ben yine.

Memede uyuyan ve 30 dk da bir uyanıp meme arayan bebek annesi olarak bu kitabı okudum bugün
İşin ilginç yanı sadece gündüz böyle
Gece meme aramıyor, pış pış diyince dalıp gidiyor.
Gece oğlum bana kıyamıyor sanırım
Gündüz de ben ona kıyamıyorum
Bugün yatır kaldır yöntemine başlayayım dedim. Allahım kıyamrt koptu evde. Memede uyudu yine kıyamadım. Biliyorum yanlış ama iç çeke çeke uyudu. Başka türlü sakinleşmezdi. Daha 4.5 aylık ama parmağında oynatıyor. :KK43:

Not: kitabınüstünkörü okuyabildim. Vana da gönderilebilir misiniz

Biz esimle o zamanda böyle cözdük aksamlari: ben emziriyordum ve ondan sonra yatirmak icin babasi aliyordu. Ilk zaman oda tabi biraz agliyordu, alisik degildi öyle. Ama bir kac gün icinde babasinin yatirmasina alisti. Sonra ben de öyle yatirsam sorun olmadi. Bebeginiz kac aylik?

X