Sağ meme ve koltuk altında sızı. Meme estetiğinin üzerinden 2 yıl geçti

Bircan Metan

Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2022
21
3
33
Kızlar Selam,

2 yıl 4 ay önce meme büyütme operasyonu oldum. 325 cc mentor marka silikon takıldı.
5 ay önce sağ koltuk altımda ağrı başladı, tabi korktuğum için hemen doktora gittim neyse ultrason ve tahliller yapıldı sol memede kist çıktı. Lenf bezlerinde problem yok dendi. Silikon da iyi durumda dendi.
2,5 ay önce sağ kaburgamın altı ağrımaya başladı, yine doktora gidildi idrar kan ultrason üçlüsü yapıldı. Tüm organlar temiz (safra kesede taşlar var ama yerinde duruyorlar dediler) kan temiz hafif lökosit yüksek ama sigaradan dendi. İdrar temiz çıktı yine bi şey yok.

Şimdi sırtım ağrıyor yine her şey temiz. Ama ben artık gözden kaçan bi şey var diye düşünüyorum bu kadar ağrı normal mi? Ve tam 2. Yılda ağrılar başladığından sanki kapsül oluşumu var gibi hissediyorum.

Çünkü yüz üstü yatamıyorum hiç yatamadım ameliyattan beri, dokununca acıyor ve memelerim hep sert kaldı yanlardan yumuşak ama üstten alttan sert basket topu gibi.

Benzer durumda olanlar ve teşhis alanlar yardımcı olabilir mi?

4 yıl oldu ameliyat olalı ben de hemen hemen 2 yıl önce mememde bir kitle hissedip doktora gittim. iki mememde de hipoekoik lezyon denen iyi huylu kitleler çıktı. 6 ayda bir ultrasonla takip ediliyor. 24 yaşında olduğum için ve kitleler iyi huylu olduğundan sorun görülmedi. hayatımda hiçbir regl döneminde meme ağrım olmazken son iki aydır çok şiddetli meme ağrısı çekiyorum regl döneminde. bu kitlelerin ağrı yapması normal yani. yaşınıza bağlı siz de tetkiklerinizi aksatmayın

4 yıl oldu ameliyat olalı ben de hemen hemen 2 yıl önce mememde bir kitle hissedip doktora gittim. iki mememde de hipoekoik lezyon denen iyi huylu kitleler çıktı. 6 ayda bir ultrasonla takip ediliyor. 24 yaşında olduğum için ve kitleler iyi huylu olduğundan sorun görülmedi. hayatımda hiçbir regl döneminde meme ağrım olmazken son iki aydır çok şiddetli meme ağrısı çekiyorum regl döneminde. bu kitlelerin ağrı yapması normal yani. yaşınıza bağlı siz de tetkiklerinizi aksatmayın
Sol memedeki kist sağ kolda ve sağ memede sızı yapar mı? Hiç aksatmıyorum 14’ündr yine randevum var. Ne yapacağımı şaşırdım artık ağrısız geçen günlerimin sayısı 7 falan, ve bu çok yorucu. Acaba sağ memeye de kistler mi sıçradı ki

merhaba, gecmis olsun. ultrason rupturu her zaman yakalayamayabiliyor. mr cektirerek daha net bir sonuc alabilirsiniz.

Mr da herhangi bir sıvı yırtılma kanama gibi şeyler daha rahat görünür demek istiyor sanırım
İnşallah kötü bişey yoktur🙏
Korktum ben de ne acaba diye :KK43: ama baktım kisti olan her kadın hemen hemen aynı ağrılardan şikayetçi. Koltuk altı sırt ağrısı kaburga ağrısı meme sızısı :KK43:
14’ünde randevum var bakalım ne diyecekler

Korktum ben de ne acaba diye :KK43: ama baktım kisti olan her kadın hemen hemen aynı ağrılardan şikayetçi. Koltuk altı sırt ağrısı kaburga ağrısı meme sızısı :KK43:
14’ünde randevum var bakalım ne diyecekler
5 sene oldum ben de ameliyat olalı

Kist bende de var adet zamanı bazen çok ağrı oluyor ama sırt kol ağrısı filan yaşamamıyorum sadece meme ağrısı🤷‍♀️

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız
Çok geçmiş olsun☺️

Merhaba ben de meme buyutme ameliyati gecirdim ve kistim var. Fakat benim ameliyat oncesi vardi ve kotu huylu olmadigi icin yerinde duruyor agri yapmiyor. Benim markam farkli. Arkadasimin da mentor marka protezi var 1 yil once yaptirdi..sertliginden sikayetci oldugu icin revizyon icin dr arayisindaydi. Bi kac hafta once cok agrisi oldugunu soylemisti o da bir dr ile grusmus. Ultrason istemis dr, ayni zamanda el ile muayene yapmis. Kapsul kontraktoru olustugunu ve kotu huylu bir kist olusumu oldugunu ogrenmis. Agrisi bu yuzdenmis ve sizinki gb sag tarafta kola vuran bir agrisi oldugunu soyluyordu. Sizlama uyusma tarzi. Dr protez markasini degistirecgini ve ameliyat sirasinda kapsul ve kist temizligi yapicagini soylemis. Bir kac gun sonra ameliyati var. Sizi korkutmak istemem ama durumunuzu iyi arastirin. Cok gecmis olsun umarim sizin boyle bir sorununuz yoktur.

Merhaba ben de meme buyutme ameliyati gecirdim ve kistim var. Fakat benim ameliyat oncesi vardi ve kotu huylu olmadigi icin yerinde duruyor agri yapmiyor. Benim markam farkli. Arkadasimin da mentor marka protezi var 1 yil once yaptirdi..sertliginden sikayetci oldugu icin revizyon icin dr arayisindaydi. Bi kac hafta once cok agrisi oldugunu soylemisti o da bir dr ile grusmus. Ultrason istemis dr, ayni zamanda el ile muayene yapmis. Kapsul kontraktoru olustugunu ve kotu huylu bir kist olusumu oldugunu ogrenmis. Agrisi bu yuzdenmis ve sizinki gb sag tarafta kola vuran bir agrisi oldugunu soyluyordu. Sizlama uyusma tarzi. Dr protez markasini degistirecgini ve ameliyat sirasinda kapsul ve kist temizligi yapicagini soylemis. Bir kac gun sonra ameliyati var. Sizi korkutmak istemem ama durumunuzu iyi arastirin. Cok gecmis olsun umarim sizin boyle bir sorununuz yoktur.
Merhaba, ben de biraz kapsülden şüpheleniyorum aslında. Kistlerim zaten var ama zararsız dedi doktor. Asıl korkum kapsülden yana, siz yüz üstü yatabiliyor musunuz?

Merhaba, ben de biraz kapsülden şüpheleniyorum aslında. Kistlerim zaten var ama zararsız dedi doktor. Asıl korkum kapsülden yana, siz yüz üstü yatabiliyor musunuz?
Benim problemim yok arkadasimda kapsul kontraktoru olusmus. Yuz ustu yatabiliryor mu bilmiyorum ama gogsunun ozellikle sag gogsunun cok sert oldugunu ve agrisi oldugunu soyledi. Disaridan da farkediliyor bir gogsu ortaya dogru kaymis. Bunun sebebi kapsul kontraktoruymus.

Benim problemim yok arkadasimda kapsul kontraktoru olusmus. Yuz ustu yatabiliryor mu bilmiyorum ama gogsunun ozellikle sag gogsunun cok sert oldugunu ve agrisi oldugunu soyledi. Disaridan da farkediliyor bir gogsu ortaya dogru kaymis. Bunun sebebi kapsul kontraktoruymus.
Ben de hala eşitler. Doktoruma görsel attım dışarıdan gözüken bi problem yok.
Ama silikon taktıran kimle konuşsam (problemi olmayan) yüz üstü yatabiliyor. Ben yatamıyorum ve hiç yatamadım, dokununca acıyor. Ve işte ağrılarım var, ağrılarım belki kistlerden dolayıdır ama kapsül oluşumundan da şüpheleniyorum. Çünkü sertler yumuşak değiller. Ve üstteki sıraladığım nedenler var şüphelenmekte haklı bulduğum. Almanya’da yaşıyorum doktorum Türkiye’de haftaya Türkiye ziyaretimde baktıracağım.

Ama silikon taktıran kimle konuşsam (problemi olmayan) yüz üstü yatabiliyor. Ben yatamıyorum ve hiç yatamadım, dokununca acıyor. Ve işte ağrılarım var, ağrılarım belki kistlerden dolayıdır ama kapsül oluşumundan da şüpheleniyorum. Çünkü sertler yumuşak değiller. Ve üstteki sıraladığım nedenler var şüphelenmekte haklı bulduğum. Almanya’da yaşıyorum doktorum Türkiye’de haftaya Türkiye ziyaretimde baktıracağım.
İnsallah bir problem cikmaz dusundugunuz gb degildir. Benim motiva ergonomix markam. Yumusak ve ustune yatabiliyorum bir sikinti yok bende. Bu sizin markanizin sertligi sebebiyle de olabilir. Protez sert oldugu icin yuz ustu yattiginiz zaman rahatsiz ediyor olabilir. Ben yaptirirken mentoru da kendi protezimi de baya inceledim dokundum. Mentor sert bir protez gercekten. Umarim kapsul degil de protezin sertliginden kaynaklanan bir durum soz konusudur. Arkadasim is sebebiyle sehir degisikligi yapmak durumunda kaldi burda olsaydi bebim dr uma revizyon olucakti. Onun revize etme sebebi protezin sertligine alisamamasiydi. Fakat sonrasinda bu sikintilari cikmis malesef. Ben onu son gordugumde goruntu olarak sikintisi yoktu o zaman yaptirali 8 ay olmustu. Suan 1 yila yaklasmis olmali ciddi anlamda disardidan asimetri farkediliyor. :KK43:

Ameliyat olmadan önce araştırıp anladığım kadarıyla Kapsül silikonun etrafında herkeste oluşuyor silikonu sarıyor ama daha da sertleşip silikonu sıkıp şeklini değiştirirse kapsül kontraktürü deniyor. Bu durumda memenin de şekli bozuluyor tabii sizin ki bozulmamış inşallah bir sıkıntı yoktur geçici bir şeydir.

X