Sağ koltuk altında nohut büyüklüğünde bir şişlik

_Zeyna

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2024
7
1
25
Arkadaşlar 10 haftalık gebeyim ve 10. Haftaya girer girmez sağ koltuk altımda bir ağrı ile güne başladım. Gün içinde ağrısı git gide arttı. Şimdi baktığımda ise bariz bir şişlik var. Ellediğimde ise içerisinde nohut büyüklüğünde bir beze var. Gebelikle bir ilgisi olmayada bilir ama yine de korkuyorum bu nedir diye
Daha önce böyle bir şey başına gelmiş biri var mı aranızda?

Arkadaşlar 10 haftalık gebeyim ve 10. Haftaya girer girmez sağ koltuk altımda bir ağrı ile güne başladım. Gün içinde ağrısı git gide arttı. Şimdi baktığımda ise bariz bir şişlik var. Ellediğimde ise içerisinde nohut büyüklüğünde bir beze var. Gebelikle bir ilgisi olmayada bilir ama yine de korkuyorum bu nedir diye
Lenf bezi şişmesi ya da kıl kökü iltihabıdır. Genel cerrahi gidip bir meme ultrasonu çektirin. Ciddi birşey değildir enfeksiyon vs. olabilir ama yine de içiniz rahat eder.

Evet kil koku iltihabi yasadim. 3 kere genel cerrah akitti sayisiz antibiyotik kullandim ve denize girerek kol altımi güneslendirerek kurtuldum.

Teşekkür ederim 😊 lenf bezi şişmesiymış geçmedi henüz ama hafifledi çok şükür ki
Lenf bezi şişmesi ya da kıl kökü iltihabıdır. Genel cerrahi gidip bir meme ultrasonu çektirin. Ciddi birşey değildir enfeksiyon vs. olabilir ama yine de içiniz rahat eder.

Genel cerrahi meme bölümüne gidip muayene olmalısınız.

Evet kil koku iltihabi yasadim. 3 kere genel cerrah akitti sayisiz antibiyotik kullandim ve denize girerek kol altımi güneslendirerek kurtuldum.

Merhaba benim de 2019 tarihinde sağ koltuk altımda nohut büyüklüğünde bir beze oluştu önemsemedim 2023 nisan ayında gebe kaldım ve bu beze birden büyüdü sağlık ocağına gittim kıl kökü iltihapı dedi ve krem verdi krem işe yaradı fakat 2019 tarihinde ki nohut büyüklüğüne döndü şimdi daha dün gene büyüdü sitede girmelimiyim

Merhaba benim de 2019 tarihinde sağ koltuk altımda nohut büyüklüğünde bir beze oluştu önemsemedim 2023 nisan ayında gebe kaldım ve bu beze birden büyüdü sağlık ocağına gittim kıl kökü iltihapı dedi ve krem verdi krem işe yaradı fakat 2019 tarihinde ki nohut büyüklüğüne döndü şimdi daha dün gene büyüdü sitede girmelimiyim Bilmiyorum

X