sadece iç dökmek

Merhaba.Ruh haliniz yazınıza yansımış ama inatla hepsini okudum. :)

Ben de 20 yaşında evlendim.22 yaşında anne oldum.Benzer duygular yaşamıştım o dönemde.

Maddiyata ve alma hissine bağlamanıza anlam veremedim.Almak herzaman huzur ve mutluluk getirmez ki.Siz kendinizi tanıyıp; neler yapmak beni mutlu eder bunu bulmalısınız.

Hamilelik te çok fazla duygu karışıklığına neden oluyor.Ama anladığım kadarıyla durgun bir mizaca sahipsiniz.Yani siz eğlenceli ve hareketli bir karakterde olsaydınız hiçbirşey bunun ortaya çıkmasına engel olamazdı.
Hani demişsiniz ya hiç şirinlik vs. yapamıyorum.Bu tarz şeyler içten gelirse anlamlı ve gerçek olur.Sahte olcaksa hiç olmasın daha iyi.Eşimde hiç yapamaz mesela.Ben de tam tersi çok severim ama onada kızamamki fıtratı bu. Eşiniz de sorun yapmıyorsa sizde strese girmeyin bence.

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle.

Bir kıyafet çok pahaalıysa güzel ucuzsa kötü ikileminden kurtul. Tabiki güzel giyinmek paraya bakıyor ancak her şeyi parasal olarak ölçmen yüzünden diyelim ki uygun fiyatlı güzel bir bluz bile alsan sana kötü geliyor.Bence bir kadın kendine güzeli yakısanı giymeli illa çok pahalı olmasına gerek yok ki.Bir siyah kazak giyersin saçınla makyajınla onu kendine yakıştırır iiçinde güzel görünürsün.Ayrıca sana tavsiyem bol bol kitap oku ufkun genişlesin.Ayrıca kendini eleştirmekten sürekli eZiklemekten vazgeç.Sen kendini seversen herkes seni sever unutma

sabrınızdan dolayi tebrik ederim ben de sonradan farkettim ne kadar kötü yazdıgımı :) aslında mutluyken kendimi iyi hissediyoken gayet de bıcır bıcır bi insanım ama ne yazık ki kendimi çirkin ve kötü hissediyorum bu yüzden hicbir seye hevesim kalmıyo kaybolmak görünmemek istiyorum

Evet ailelerimizin ve yetiştirilme tarzımızın etkisi çok büyük. Ama artık bir yetişkinsiniz ve ömrünüzü onları suçlayıp ve kendinize de acıyarak geçiremezsiniz. Kendinizi geliştirme ve dönüştürme sorumluluğunu alarak işe başlamanız gerekiyor. O yüzden artık onlara kızmayı bırakın, onlar da kendilerine öğretileni size aktardılar, ortada suçlu yok yani. Bu bahsettiğiniz sorunlar biranda değişecek şeyler değil, süreç lazım. O yüzden ufak ufak adımlarla başlayın ve küçük hedefler koyun. Yani bu sorunlarınızı somut bir şekilde ufak parçalara ayırın. Özgüven üzerine yazılmış bir kitapla başlayabilirsiniz mesela.. Gün içinde kendinizi ve düşüncelerinizi sık sık gözlemleyin. Bir şeyleri yaparken, söylerken ‘olmak istediğim insan ne yapardı acaba’ diye sorgulayın. Kısacası kendiniz için bir var olma biçimi belirleyin, anlamıyla gelsin ve sizi yüreklendirsin..

pahalilik veya marka takintim yok elbette pahali olunca guzel olacak demiyorum ama begendigim seyleri pahali diye almiyorum mesela uygun fiyatli olanlarini aliyorum.halbuki esim almak icin beni zorluyo ben almiyorum.yani daha dogruau zorluyodu.almam icin bi engel olmamasina ragmen hep ileriyi dusunmek zorundaymisim gibi gidip onun yerine sadece isimi gorsun diye alelade biseyler aliyorum hep yarini dusunuyorum fazla garanticiyim

hmmm....bunu cok sevdim..yavas yavas kontrollü ilerlemek.bu benim mantigima mizacima uygun bi yontem bi anda hicbiseyin degisecegine inanmam degisim olursa da kalici olmaz bence.yol gosterdiginiz icin tesekkür ederim bu yorumu ss alıp suandan itibaren uygulamaya koyuyorum

Emin olun hamilelikte özellikle 6. Aydan sonra bunu her kadın hisseder.Üzerine gidipte bu duyguyu yapıştırmayın kendinize.Alınmış kilolar,sürekli değişen hormonlar,kocaman olmuş bir burun,hareket kısıtlılığı İnsan hiç bitmeyecek sanıyor ama bitiyor ve yerini uğruna ölebileceğiniz bir tatlışa bırakıyor.

yaaaaaa :) hadi inşallah :) beni rahatlattınız biraz umarım doğurunca geçer :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…