sadece iç dökmek

annemiolcamben

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
669
328
29
tanımadiğim insanlarla duygularimi paylasmak daha kolayimi geliyo o yuzden bugün bu konuyu aglama duvari ilan ediyorum şuanda çok mutlu olan ve vucüdu dörtnala endorfin üreten dişi kaplanlara(imrenerek önünüzde saygiyla egiliyorum)suan bu yazdiklarim çok saçma gelecektir eminim ama üyeliğimin bana verdigi haklara dayanarak ben bugün burayı istedigim gibi karalayacağım kusura bakmayın..
hepi topu 23 yaşında genç bi kadınım 2 senelik de evliyim belki de beni bu evlilik ve esimle yaşadigim uzun flört dönemi böyle yordu bilmiyorum.kendimi çok zayıf güçsüz hissediyorum sanki içim geçmiş yaşlanmışım hevesim hiçbişeye kalmamiş.halbuki şuan kıpır kıpır etmesem de en azında arada bir belki ayda bir içten şöyle ağız dolusu gülmem gerekmiyormuydu.ben mi çok karamsarım bilmiyorum.genel anlamda sitemkar bi halim yok aslında elimdekilere şükretmeyi bilirim e çevreme de hep bunu öğütlerim ama sanki sadece nefes almakla yetiniyorum yaşamıyorum.misal 23 yaşındayım uzun yıllardır belki de hiç bir kıyafetimi bayılarak almadım/alamadım.şoyle görüp de aşık oldugum bi pantolonu hicbizaman elde edemedim mesela,benim de hep hevesim kaçtı.babam hali vakti yerinde olmasina ragmen fazla tutumlu bi babaydi ve hatirliyorum da cocuklugumdan bu yana ne aldiysam işimi görsün hiç yoktan iyidir diye aldım begenerek degil.sonra evlendim eşim çok elibol biridir hep ben evin tutumlu kişisi oldum.adam bana istedigim seyleri almaya kalkti her defasinda durdurdum magazalardan zorla cikardim masraf etme yarini da dusunelim diye ama bu kılıf üzerime öyle bi yapışmış ki mutsuz ola ola hep işimi görecek kadarına gitti elim hiç kendimi şimartmadım amaaaaann yalan dünya biraz da bana dönsün diyemedim hiç elimde olmayarak.bir süre sonra eşim de alıştı artık bu huyuma şimdi adama şu lazım bana desem bekle sabret zamanı degil diyip gecistiriyo benim sabretmeme cok alisti,ben alistirdim.atiyorum bize misafir geliyo adam hicbiseyi eksik etmiyo yagdiriyo yani cimri bi insan degil ama ben bisey isteyince hep bu ay olmaz dur diyo bazen dinlemek bile istemiyo.onu ben boyle yaptim biliyorum kizmaya sikayet etmeye hic hakkim yok onceden adamin cebinde 500 lira varsa seve seve hepsini bana harcamaya raziydi parasiz kalacagini bile bile ama benim icim oylesine gecmis kocakari gibi olmusum ki babamdan da kalan bu huyla sirf uygun olsun diye diye hep cirkin seyler alip gecistirdim.
kücük bi dipnot her erkek dis gorunuse tarza azcok dikkat eder ama benim eşim aşırı dikkatli bu konuda sacimin ucunu bi ton acsam bile farkeder eve girince önce şöyle bi süzer sadece güzel olup güzel giyinmeyle aklını alabilirsin yani.bu da böyle bi adam ama ben mi vizyonsuzum yoksa heveslerim cocuklugumdan beri icimde kala kala köreldim mi bilmiyorum adamin gozune hitap etmedigimi dusunuyorum ve bu beni coooookk üzüyo.çünkü eşim gereken özen gösterilirse bunu farkeden ve tavurlari iyi yönde degisen biri ama bence ben ne kendime bakmayi biliyorum ne işve cilve biliyorum bu da çok zoruma gidiyo.eşim yönlendirmeye elde edilmeye bu kadar müsaitken ben resmen suyun tersine yüzüyorum.biraz da bilgisizlikten sanirim.geleneksel bi ailede büyüdüm annem her zaman ayıp kavramiyla büyüttü bizi.bu durumdan pisman degilim ama ben esime karsi da tabularimi yikamiyorum bu sekilde adamin gönlü gözü baskasına kayarsa gerçekten kahrolurum adam resmen gözümün içine bakıyo ama bende iş olmadigi için o da bir bakar iki bakar dimi bu kötü sonu görmek istemiyorum.yakin bi arkdasim var esinden bosandi 30 yasinda 1 tane de oglu var.aileme sorsan yazik dul der perisan halde oldugunu kahirdan yaslandigini falan zanneder.zaman zaman da dile getiriyolar.ama arkadasim hayatindan coook memnun ve kendi istegiyle bosandi asla bi gecimsizlik vs yoktu esinin ona hakettigi degeri vermedigi savundu ve ayrildi suan cok mutlu kendi hayatini kazaniyo ve kendine bebekler gibi bakiyo icinde en ufak bi hevesi birakmiyo geziyo tozuyo asgari ücretle calistigi halde begendigi bi ayakkabi mi oldu diyelim dusunmeden aliyo kendine bu jesti yapiyo.ben olsam gider onun 4te biri fiyatina bi ayakkabi alirim tutumlu olacam diye ama mutlu da olmam.esim de estetikten giyimden anlayan biri ben boyle yaptikca gozunde iyice ucuzcu bi insan gibi gorunuyorum farkindayim ve artik ben istesem de o bana almak istemiyo begendigim seyleri.bu nasilsa saha azina da razi diyo ve beni daha ucuz seyler almaya tesvik ediyo.
şöyle bi birakabilsem elimle sıkı sıkıya tuttugum ipleri.sadece tutumlu olmak degil benim derdim.2 senedir evli olmama ragmen esime hala soyle gidip bi cilve yapip guldurmedim sirinlik yapmadim yapamadim.esim cok hoslanir boyle seylerden zaten genelde de kendisi yapar.ben de o an panikten midir nasil davranacagimi bilmedigimden midir sacmalar ortami bozarim offf ozgüvensizmiyim ben ya bilmiyorum cok kuralci ve muhafazakar anne babayla buyudum fitrat olarak da zaten kurallara uymaya meyilli bi insanim ama esimi memnun edemedigimi dusunuyorum esimi de gectim arkadas ben kendimi de mutlu edemiyorum.kocam bana cok sadık ve ufacik bi degisiklik bile yapsam farkeder farkli bi sekilde baksam adam heyecanlanir belli ediyo yani hareketleriyle benden biraz hareket bekledigini ama yok benim hamurum sanki odundan talaştan yogrulmuş.umarim kendimi anlatabilmisimdir.ruhsuzluk bu yani bildigin ruhsuzluk.kendime gelmek istiyorum yasimin gencligimin hakkini vermek istiyorum elimdeki nimeti elllerimde çöpe atmak istemiyorum nolur bana bi akıl bi care.soguk duş etkisi istiyorum hayatimda ama naptiysam yok olmuyo.bu arada kirmizi gecelik vs diyecekler icin cinsel anlamda hic bir sorunumuz yok ve esim hic hoslanmiyo oyle seylerden.simdiden tesekkurler kizlar beni bi kendime getirin nasihatler de tabiki kulagima küpe olacak ama ben daha çok yol yordam istiyorum sizden..simdiden teşekkürler

Allah rızası için nokta virgül falan koysaydın da okunabilseydi. Şu boşanan arkadaşına kadar okuyabildim, gerisi yok. Madem eşin göze hitap edilmesinden hoşlanıyor, sen de göze hitap et biraz daha. Bunun için illa ki pahalı şeyler almana gerek yok, biraz üzerine yakışanı bulmanla alakalı. Sanırım çalışmıyorsun? Çalışmak da iyi olabilir, kendi paranı kendine istediğin gibi harcar, eşinden istemek zorunda kalmazsın.

suan calismam mumkün degil hamileyim

Ben ic giciklayici bir geceligi/çamaşırı hiç eşim için giyinmedim.Hep kendime aynada bakmak için giyinirim böyle şeyleriKendine vakit ayirmani,bedenini tanimani,bedeninde beğendiğin yönlerini şöyle bir gözden gecirmeni öneririm.Alisveris konusunda eşine Suna /buna ihtiyacım var deme...her ay harçlığı ihtiyacın olduğunu,bu parayı sadece kendine harcamak istediğini söyle.Harcliginla bir ay birşey,başka bir ay başka birşey al....çok çok genç yaşta evlilik hayatına girmişsin.Keske önce kendi parani kazanacak bir işte calissan...yeri geldiğinde tırnaklarını çıkaracağın yaşantıları deneyimleseydin....inan iş hayatı sosyal ve özel hayatta insanin kendisini nasıl kayirmasi gerektiğini de öğretiyor

Valla ben nasıl istersem öyle giyiniyorum. Eşimin gözüne iyi gözükmek için değil, kendim mutlu olmak için. Hamile olduğunuz için hormonların etkisiyle de bunalmışsınız ama hayat çok kısa ve lütfen siz de anne babanız gibi olmayın ki çocuğunuz da sizin gibi olmasın.

Merhaba,
Bu iç dökmek değil, zembille boşaltmak olmuş :) Okunması zor bir yazı, okuyamadım üzgünüm.

Yaşlanmanın, özellikle iç yaşlanmasının yaş almakla değil yaşadığı hayat tecrübesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bana göre çok gençsin, parayı pulu bilmiyorum ama insanoğluna en iyi gelen şeyin üretmek olduğunu biliyorum. En azından kendim ve çevremdeki insanlarda şahit olduğum bu. Eğer üretebildiklerin dişe dokunur olursa, ekonomik bir değere dönüşür hatta bu anlamda aranan biri olursan her şey değişiyor. Şu dünyada varlığının bir anlamı olduğunu düşünüyorsun, söz söylersen de kalıcılığı oluyor, saygınlaşıyorsun.

Benden küçük bir tavsiye sadece...

Babanız tutumluymus esiniz cok eli acik biriymis. Siz adami alma diye diye tutumlu hale getirmissiniz. Bir zahmet kocadan babadan beklemeyip calisin.
Not: Doguracagim gune kadar calistim. Prenses degilsiniz hepimiz calisiyoruz.

Babanız tutumluymus esiniz cok eli acik biriymis. Siz adami alma diye diye tutumlu hale getirmissiniz. Bir zahmet kocadan babadan beklemeyip calisin.
Not: Doguracagim gune kadar calistim. Prenses degilsiniz hepimiz calisiyoruz.
prenseslik oldugunu nerden cikardiniz siz evde oturan her kadini prenses mi zannediyosunuz kiminin calisma ortami yok kimine yasak kiminin kocasi izin vermiyo ailevi problem cikiyo kiminin bebegi var bakicilara guvenemiyo lütfen farklı bikac perspektiften bakmadan kesin hüküm vermeyin

Belki ailen tutucu cimri olabilir ama her şeyi ailene bağlaman yanlış,senin karakterin böyle arkadaşım sanırım karakter olarak eli sıkı,olumsuz birisin yoksa ne köhne ailelerde olup da cıvıl cıvıl insanlar tanıyorum.Biraz kendini değiştirmeye bak aileni suçlamayla milleti kendinle kıyaslamayla kendini eziklemeyle ömür geçmez

evet ben de keşke öyle bi kaderim olsaydı diyorum ama malesef mezun olur olmaz evlenmek zorunda kaldim cunku esimle 2 senelik nisanliydim ve ailem icin bu zaten yeterince uzun bi sureydi ben birazcik da calismak istiyorum dedirtmediler bana.ben biraz da ezilen pusturulan babasinin daha sonra da kocasinin tekeli altina girmis bi kadinim.ama zihnime de sinir koyamazlar ya butun bu haksizligi dusunup daha cok kahroluyorum o yuzden sanirim bu kadar dertlenmisim.kendi isteklerimi yüksek sesle söylemek istiyorum ama yapamiyorum.madem yapamiyorum al allahim icimden bu istegi akisa ayak uydurayim azla yetineyim diyorum o da olmuyo.boyle bi karmaşa icinde özsaygimi haliyle kaybediyorum

annelikle ilgili hicbisey bilmiyorum ama bana davrandiklari gibi davranmayacagima dair bebegime söz veriyorum

küçük mü? bu kadar anlamlı bi yorum gelecegine ohtimal vermemiştim açıkçası.işte beni kendime getiren şey bu oldu.ÜRETMEK.benim gercekten ihtiyacim bu biliyorum.istedigim seyleri rahatca almak beni kisa vadede mutlu edecektir ama bu bos balon gibi bi mutluluk ben asıl üretmek ve gözlerimin içini parlatacak işler başarmak istiyorum.teşekkur ederim :)

bilemiyorum bu da bi ihtimal.benim için ne önerirsin?

Rica ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…