Sadece fikir alışverişi

ranasevincc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2024
38
12
Selam üye sakinleri. Öyle merak ettiğim bir soru sormak için konu açtım. İnsanların fikirlerini merak ediyorum nasıl düşünüyor diye. Son zamanlarda çevremde sürekli birilerini cebe alma/garanticilik görüyorum. Çoğu kişi boşta kalmaktan çok korkuyor ve "hiç kimseyi" kaybetmek istemiyorlar. Kız olsun erkek olsun. Her karı kız erkek fırsatını değerlendirmek istiyorlar kısacası. Sorum şu biraz benim de kişisel merak ettiğim bir konu. Birine sadık olmak için onunla mutlaka sevgili/ karı-koca mı olmak gerekiyor? Yani flört döneminde veya sadece tek taraflı hoşlantı döneminde bir şeyler kesin net değilken karşıdakiye sadık olmak zorunda mıyız? Eğer sadıksak bu enayilik midir değilsek de mantıklı olan zaten bu mudur?

Bu biraz adamlıkla daha doğrusu cinsiyetçi bir ifade olmasın/ karakterle alakalı. Eskiden flört döneminde biri birine çıkma teklifi edince flörtü varsa "Benim konuştuğum var" denirdi mesela 🤪 yani flörtüm var şuan onu tanımaya çalışıyorum gibi. Şimdilerde daldan dala o olmazsa şu olsun şu olmazsa bu olsun. Bu kadar çok insan tanımak zorunda değilsiniz bence ya ben olsam yorulurdum jdjfj

Selam üye sakinleri. Öyle merak ettiğim bir soru sormak için konu açtım. İnsanların fikirlerini merak ediyorum nasıl düşünüyor diye. Son zamanlarda çevremde sürekli birilerini cebe alma/garanticilik görüyorum. Çoğu kişi boşta kalmaktan çok korkuyor ve "hiç kimseyi" kaybetmek istemiyorlar. Kız olsun erkek olsun. Her karı kız erkek fırsatını değerlendirmek istiyorlar kısacası. Sorum şu biraz benim de kişisel merak ettiğim bir konu. Birine sadık olmak için onunla mutlaka sevgili/ karı-koca mı olmak gerekiyor? Yani flört döneminde veya sadece tek taraflı hoşlantı döneminde bir şeyler kesin net değilken karşıdakiye sadık olmak zorunda mıyız? Eğer sadıksak bu enayilik midir değilsek de mantıklı olan zaten bu mudur?
Platonik bir duygu ise hayati kacirdigin için enayilik kadar ağır kelime kullanmayayim da kendine yazık edersin.

Ben flört etmeyi seven biriydim kimseye sadık kalmadım. Sadık kaldığım kısım sevgililik dönemi ile başlar. Birisine karşı duygularım net değil ise neden sadık olayım. Aynı andan 8 kişi ile görüşüyordum yarışı kazanan eşim oldu🤣🤣🤣

X