Saçımla başım dertte

İlk aklıma gelen bir şişeye su doldurup o izli yerlere su püskürtüp güzelce taramanız oldu.
Toka izi nedir ki, 2 dklık iş.
Veyahut varsa evde kullandığınız taraklı fön cihazınız açtığınızda birkaç dakika üzerinden geçmek yeterli.

Saçlarım evde genelde topludur çünkü genel olarak mutfaktayım ama mutfak işim bitip duş aldığımda açarım, bazen fönler bazen olduğu haline bırakırım, yarım toplarım vs.
Emek isteyen bir eylem olsa amenna, adam karısının saçını başını okşamak istiyor ve zul olacak mesele değil. Yapılabilir gayet.

Benimde evde saçım çoğunlukla tepeden topuz modunda ,salık rahat edemiyorum.
Bazen eski bekarlık günlerim aklıma geliyor evde bile toplamazdım pek saçımı.
tabi o zamanlar sorumluluk annede olunca saçımı açıp salınmak kolaydı:)
Arada bir çocukları yatırdıktan sonra açık bırakmakta iyi geliyor bana .

Bazen minik kıskaçlı tokayla iki tutamını toplayıp gerisini salarsanız toka izi kamufle olur bence. Bazen de eşiniz yardımcı olup saçlarınıza bakmanıza fırsat verirse oldu bitti.adam olana çok bile☺️

Benimde evde saçım çoğunlukla tepeden topuz modunda ,salık rahat edemiyorum.
Bazen eski bekarlık günlerim aklıma geliyor evde bile toplamazdım pek saçımı.
tabi o zamanlar sorumluluk annede olunca saçımı açıp salınmak kolaydı:)
Arada bir çocukları yatırdıktan sonra açık bırakmakta iyi geliyor bana .

Bazen minik kıskaçlı tokayla iki tutamını toplayıp gerisini salarsanız toka izi kamufle olur bence. Bazen de eşiniz yardımcı olup saçlarınıza bakmanıza fırsat verirse oldu bitti.adam olana çok bile☺️
O kadar haklısınız ki. Evde saçımı açsam bulaşık bir yandan yemek bir yandan çocuk bir yandan. Bide alışkın olmayınca boğuluyor gibi hissediyorum. Arada içimden gelse bu sefer de toka izi sinir ediyor. Dediğiniz gibi yapıyorum ben de, bana göre çok mantıklı. Ama eşim hiç toka olmasın istiyor, ne fark var anlamasam da😂

Satış amaçlı reklam olmadığı sürece marka ismi verebilirsiniz sıkıntı yok 😌
Bunu öğrendiğim o kadar iyi oldu ki.
Bazı konularda çok yararlı olabilecek podcastler için link vermek aklıma geliyor.
Onda bile "acaba reklama girer mi?" diye tereddüte düştüğüm oldu.
Bilgilendirme için teşekkürler :KK200:

Bunu öğrendiğim o kadar iyi oldu ki.
Bazı konularda çok yararlı olabilecek podcastler için link vermek aklıma geliyor.
Onda bile "acaba reklama girer mi?" diye tereddüte düştüğüm oldu.
Bilgilendirme için teşekkürler :KK200:
Linkler sıkıntı olabilir yalnız, kurumsalsa olabilir belki ama şahsa ait olursa reklam gibi algılanabilir😌

Açık saçı ben de çok seviyorum, iyi hissettiriyor. Ama çok nadiren açık kullanabiliyoruz ben de..
Öneriniz için çook teşekkür ederim. Ama tokasız bone ile asla yapamam. Uzun saçla pek yapılabilecek bişey değil. Şey gibi düşünün saçınız bone içinde salık duruyor ve farklı yönlerde büzüşmüş, kafa derinize inanılmaz batar ve kaşındırır. Mankurt olayı gibi olur bi nevi..
Saçlarınızı örebilir misiniz? Sonra eve gelince örgüyü açınca böyle dalgalı gibi olur hoş durur.

Kızlar eşimin beni darlamaktan vazgeçmediği bir konu var. O eve geldiğinde saçlarımı salmıyor oluşum. Yani hep toplu görüyor olması..
Önce kendi durumu anlatayım kısaca sonra hem benim yapabileceğim önerilerinize hem de sizler nasıl yapıyorsunuz fikirlerinize ihtiyacım var.
Şimdi ben kapalı biri olduğum ve çalıştığım için gün içinde saçlarım hep toplu oluyor. Akşam eve geldiğimde saçımı açtığımda da çok saçma sapan toka izi oluyor muhakkak. O şekilde asla salamam.. Duşa girmek istesem de her gün gelir gelmez bunu yapamıyorum. Kızımı kreşten alıp eve geliyorum, üzerini değiştirip hemen yemeğe geçmem gerekiyor. Çoğu zaman ancak yetiştiriyorum. Duşa ancak yatmadan girebiliyorum o saatten sonra da saçımın toplu olup olmaması zaten farketmiyor.. Bekarken de çok yoğun çalıştığım için benim hep düzenim böyleydi, aslında saçım sağlıklıdır, zayıf yada az değil ama hiç saçımla çok uğraşan biri olmadığım için pratik modeller yöntemler bilmiyorum. İşimi kolaylaştıracak ekipmanları da çok bilmiyorum.
Mesela bir iş arkadaşımın beline kadar saçları var, bir gün toplu görmedim. Sadece salık kullanıyor. Evde nasıl yapıyorsun diye sorduğumda " eve girer girmez tepeden rastgele topuz yaparım, asla evde salık saçla duramam" dedi.
Sizler nasıl yapıyorsunuz. Bana önerileriniz olursa sevinirim.
Valla basit çocukları o alacak, yemeği yapacak sen de kuaföre saçını başını yapmaya vakit bulacaksın. Her işi sen yap bir de bakımlı saç istesin. Her şeyin bir bedeli var yardım etsin sen de saç baş yapıp şıkır şıkır olmayı bilirsin. Nefes almaya vakit mi bırakmış adam saçı çözmeye kalsın peh
Bu erkekler de çok cins

X