saçım beyazlıyor

Mdnacrayz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2015
1.337
380
27
20 yaşındayım ve saçlarım beyazlamaya başladı saçıma hiçbir kimyasal sürmedim düzleştirici bile kullanmam sağlıklı saçlarım var ancak bu beyazlara ne yapabilirim bilmiyorum annem genetik diyor da bu çok erken bi yaş bence sitresten kaynaklanıyor ama bu denli erken beyazlamasını yada boya kullanmak istemiyorum napabilirim

Genetiktir .bu yaşta beyazlamaz normalde bence.Boya dışında bir çözüm de gelmedi aklıma

2 sebebi vardır. Genetik ve stres... Boyayin neden boyadan cekiniyorsunuz hem beyazları görüp uzulmezsiniz hem De kendinizi daha iyi hissedersiniz...

Sizin yaşınız bazılarına göre gayet makul :)
Benim ortaokulda beyazlamaya başladı.
Kimyasal sürmek istemiyorsanız saçınız açık sarı tonlarında değil ise ceviz yaprağı ile yapılan boyama tarifleri var açık kumral ile koyu kahveye göre malzemelerin ölçüsü değişiyordu sanırım çay da katılıyordu suna dumankaya nın diye hatırlıyorum yanılmıyorsam üstelik besleyici ve kalınlaştırıcı arama motorundan bulabilirsiniz

2 sebebi vardır. Genetik ve stres... Boyayin neden boyadan cekiniyorsunuz hem beyazları görüp uzulmezsiniz hem De kendinizi daha iyi hissedersiniz...
Ya boya sürekli boya istiyor bence doğal hali daha güzel boyatmak sahte geliyor bu kadar erken yaşta olurmu ya of sitres kaynaklı sivilcelerdende kurtulamıyorum bu sebepten dolayı

Sizin yaşınız bazılarına göre gayet makul :)
Benim ortaokulda beyazlamaya başladı.
Kimyasal sürmek istemiyorsanız saçınız açık sarı tonlarında değil ise ceviz yaprağı ile yapılan boyama tarifleri var açık kumral ile koyu kahveye göre malzemelerin ölçüsü değişiyordu sanırım çay da katılıyordu suna dumankaya nın diye hatırlıyorum yanılmıyorsam üstelik besleyici ve kalınlaştırıcı arama motorundan bulabilirsiniz
Teşekkür ederim de orta okul nedir ya ben saçlarımı çok seven biriyim yanlış anlamayın lütfen sadece bu durum üzücü ya umarım doğal yollar bulurum bunuda araştırıcam

Teşekkür ederim de orta okul nedir ya ben saçlarımı çok seven biriyim yanlış anlamayın lütfen sadece bu durum üzücü ya umarım doğal yollar bulurum bunuda araştırıcam
Şöyle bir şey de var; Tibet hareketleri
5 Adet Tibet Rahiplerinin uyguladığı hareket var bedenin tamamı enerjiden oluştuğu için bu enerji tıkanıklarını açıp doğal şekline döndürüyor (çakraları düzenliyor yani)
Düzenli olarak yapanlarda saçlarının rengi beyazdan orjinaline dönen de varmış ben sürekli boyattığım için rengini farkınd değilim ama benim de alın ve ense kısmından saçlar çıktı bir sürü oyuncak bebek kafasına döndü başım
.İstersen hem genel anlamda hem de saçıma faydalı olabilir mi diye başlayıp deneyebilirsin ilk hafta 3set 2.hafta 5 set böyle 21 set e kadar devam ediyo sonra hep 21 olarak devam ediliyo .sanrım burda da topiklerde var

Şöyle bir şey de var; Tibet hareketleri
5 Adet Tibet Rahiplerinin uyguladığı hareket var bedenin tamamı enerjiden oluştuğu için bu enerji tıkanıklarını açıp doğal şekline döndürüyor (çakraları düzenliyor yani)
Düzenli olarak yapanlarda saçlarının rengi beyazdan orjinaline dönen de varmış ben sürekli boyattığım için rengini farkınd değilim ama benim de alın ve ense kısmından saçlar çıktı bir sürü oyuncak bebek kafasına döndü başım
.İstersen hem genel anlamda hem de saçıma faydalı olabilir mi diye başlayıp deneyebilirsin ilk hafta 3set 2.hafta 5 set böyle 21 set e kadar devam ediyo sonra hep 21 olarak devam ediliyo .sanrım burda da topiklerde var
Ben bunuda araştiriyim teşekkür ederim

Ya boya sürekli boya istiyor bence doğal hali daha güzel boyatmak sahte geliyor bu kadar erken yaşta olurmu ya of sitres kaynaklı sivilcelerdende kurtulamıyorum bu sebepten dolayı

Bende boyaya karşıyım ama beyaz saçın başka çözümü yok üzgünüm...

Doktora gitsenize, erken yaşta beyazlama için belki bir çaresi vardır. Benim bir tanıdığım ergenlik döneminde beyazlamaya başlayan saçlarını tedaviyle eski haline döndürdü. Simsiyah üzüm gibi saçları vardı zaten. Benimde yirmilerde başladı şimdi yarısından çoğu beyaz ve otuzyedi yaşındayım :KK51:
Ben doktora gitmedim bari siz gidin belki geç değildir.

Doktora gitsenize, erken yaşta beyazlama için belki bir çaresi vardır. Benim bir tanıdığım ergenlik döneminde beyazlamaya başlayan saçlarını tedaviyle eski haline döndürdü. Simsiyah üzüm gibi saçları vardı zaten. Benimde yirmilerde başladı şimdi yarısından çoğu beyaz ve otuzyedi yaşındayım :KK51:
Ben doktora gitmedim bari siz gidin belki geç değildir.
Hangi bölüme gidiliyor acaba bunun için

15 yasinda idim beyazlarla tanistigimda
25imde boyattim 30 yasindayim yarisindan cogu beyaz 3 ayda bir filan boyuyorum

20 yaşındayım ve saçlarım beyazlamaya başladı saçıma hiçbir kimyasal sürmedim düzleştirici bile kullanmam sağlıklı saçlarım var ancak bu beyazlara ne yapabilirim bilmiyorum annem genetik diyor da bu çok erken bi yaş bence sitresten kaynaklanıyor ama bu denli erken beyazlamasını yada boya kullanmak istemiyorum napabilirim

bu saç olayı tamamen genetik, ben de bu yaşımda hiç beyaz yok, ama mesela lisedeyken saçlarında bayağı yoğun beyazları olan bi arkadaşım vardı
kabak çekirdeği yavaşlatıyormuş diye okumuştum bi yerde, içinde arjinin diye bi madde mi varmış ne
boya kullanman gerekiyorsa da kullan yani, renk renk boya bunu avantaja dönüştürebilirsin böylece

Saç Beyazlamasının Nedenleri Nelerdir?
Saç beyazlamasının genel olarak birden fazla nedeni vardır ve bu nedenler bazen aynı anda etki ederek saç beyazlamasını hızlandırabilir. Bu nedenlerden başlıcaları, stres, dengesiz ve yetersiz beslenme, vitamin eksikliği, alkol kullanımı, uzun süre antibiyotik kullanımı, bazı saç boyaları, uzun süre fön kullanımı, yaşlanma, çok sıcak su ile banyo yapmak vs. sayılabilir. Özellikle B vitamini grubu vitaminlerinin eksikliği ( örnek olarak biotin ) saç beyazlamasını tetikleyebilmektedir. Ayrıca, demir, bakır ve iyot eksikliklerinden biri varsa da saç beyazlaması oluşabilir.Bazen yukarıda sayılan faktörlerden bir kaçı aynı anda eşlik ederse saçlar kısa zamanda beyazlayabilir ve başka sağlık sorunları da ortaya çıkabilir.

İşin aslı bazı küçük önlemlerle saç beyazlaması sorununu ertelemek mümkündür.

Saç Beyazlamasını Durdurmak için Neler yapılabilir?
Saçlarda beyazlama sorununu kısmen durdurmak mümkündür. Ancak beyazlayan saçları eski haline dönüştürmek çok zordur. Uzun bir disiplin ile beyazlamış saçları koyulaştırmak mümkün olabilir. Bu disipline uyulduğu taktirde saç beyazlaması ise büyük oranda duracaktır.

Öncelikle bir kan sayımı yaptırmakta fayda var. Eğer vitamin ve mineral eksikliği varsa bu giderilmelidir. Bunun dışında; havuç, kabak gibi besinleri tüketmek saça iyi gelebilir. Karaciğer, kırmızı et tüketmekte tavsiye edilir. Bir diğer beta-keroten kaynağı olan yeşil yapraklı sebzeler mutlaka tüketilmelidir. Balık yağı da tavsiye edilmektedir. Yoğurt tüketmekte fayda verecektir. Ayrıca, bu dönemlerde kabak çekirdeği tüketilmesi hem dökülmeye hem de beyazlamaya karşı etki sağlayabilecektir.

Saç Beyazlaması için Uygulamalar
Çörek Otu Yağı ve çörek otu tüketmek: Saç beyazlaması ve saç dökülmesi sorunu için kullanılacak etkili bir yöntemdir.

Yoğurtlu sarımsak tüketmek: Yoğurtlu sarımsak pek çok uzman tarafından önerilmektedir. Gerek sarımsak içindeki çinko gerekse yoğurtta bulunan mineral ve vitaminler saçı beslemek için idealdir. Her gün akşamları bir kase yoğurtlu sarımsak yemek başka sağlık problemlerine de iyi gelebilecektir.

Bektaşi Üzümü: Belki saç beyazlamasını durdurmak için en etkili doğal yöntemlerden ilki bektaşi üzümüdür. Hem yiyilerek hem de suyu çıkartılıp saçlara sürülerek başarı sağlanabilir. Bu konuda pek çok olumlu yoruma rastlanmıştır.

Bektaşi Üzümü Saç Beyazlaması için Nasıl Kullanılır?
Kullanım için: Taze sıkılmış bektaşi üzümü suyu, 1 çay kaşığı badem yağı ve birkaç damla limon suyu birbirine karıştırılarak saçlara düzenli olarak masaj yapılırsa kısmen düzelme sağlanabilir.

Saç Beyazlaması için Patates Kabuğu Uygulaması
Bu uygulamaya yabancı kaynaklarda rastladık ve biraz araştırınca kullananların oldukça fayda gördüklerine şahit olduk. Patates kabukları ile saç beyazlamasını durdurmak için;

3-4 adet orta boy patates iyice yıkandıktan sonra kabukları soyulur daha sonra bu kabuklar tencere içerisine alınır ve kabukları iki parmak geçecek kadar su eklenir ve 30-35 dakika kadar kaynatılır. Duruma göre su miktarını azaltabilirsiniz ve daha koyu bir yıkama suyu elde edebilirsiniz. Yıkama suyu soğuduktan sonra süzülür ve daha kalıcı etki için içerisine lavanta yağı veya biberiye yağı eklenebilir.

Gelelim uygulamaya; bir fırça yardımı ile patates suyu saça uygulanır. Bazı yorumlarda haftada 2-3 defa uygulanması ile 2-3 ay gibi kısa bir sürede saçlarda beyazlama sorununun ciddi oranda gittiği hatta beyaz saçların eski tonlarına kavuştuğu dile getirilmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
X