Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

Merak ettiğim bir şey var. Ben turpu doğrudan meyve sıkacağından geçirdim ve sprey şeklinde sıkabileceğim bir şişeye koydum saçıma uyguladım. Yani ne su da kaynattım ne de yumurta ile kullandım. doğrudan turpun suyunu saçıma uyguladım. Bu şekilde bir zararı veya yararı olur mu acaba? Bilen varsa cevap verirse sevinirim.

Merak ettiğim bir şey var. Ben turpu doğrudan meyve sıkacağından geçirdim ve sprey şeklinde sıkabileceğim bir şişeye koydum saçıma uyguladım. Yani ne su da kaynattım ne de yumurta ile kullandım. doğrudan turpun suyunu saçıma uyguladım. Bu şekilde bir zararı veya yararı olur mu acaba? Bilen varsa cevap verirse sevinirim.

Uzun zamandır okuyordum. Aranıza yeni katıldım. Çok güzel paylaşımlar var, ama kulaktan dolma çok bilgi ve deneme-yanılma yöntemiyle boğuşulduğunu gördüm. Her zaman ilk fırsatta üye olup yardımcı olmaya çalışacağım dedim ama işlerden zaman olmadı.

Danimarkada yaşıyorum. Güzellik uzmanı olarak doktoram var. 2 gün Hollanda'da 3 gün Danimarka'da eğitim veriyorum. Evliyim ve 1 kız 1 erkek iki canım var :) 1 aydır Türkiye'deyim. Bir konferans ve araştırma için görevli geldim. 2 ay daha Türkiye'de olacağım. Mümkün olduğunca sorularınızı yanıtlayacağım, ama kısıtlı zaman için şimdiden hoşgörünüze sığınıyorum.

Özele saç için doğal çözüm arıyorsunuz, kükürt, çilek, Fransız lavantası, defne, ısırgan, kivi, papatya gibi doğal bitkilerden yapılan ürünleri tavsiye ederim. Türkiye'de organik ve sertifikalı olarak bunlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorum :) Araştırdım bazı web sitelerinde çok uygun fiyatlarla buldum ama reklama girer mi bilmediğimden site adı veremiyorum.

Tüm sorularınız için buradayım :)

ilginiz için ben kendi adıma teşekkür ederim. benim sorum şu;
saçlarım uzamıyor aslında uzuyor ama açıcı olduğundan uzayan yerler uçlardan koparak dökülüyor. bende sitede gördüğüm maskeleri uygulamaya başladım. çok bir maske uygulamadım fakat uyguladıklarımı söyleyeyim:
sinemaki otunu bir taşım kaynattıktan sonra ılıtıp içine bir kaşık badem yağı ve bir ampul bemıks kırarak 2 saat bekletiyorum. çok bir uzama görmedm ama 2 ayda 4cm uzatabldm.
bir de bakım olsun diye çok nadiren yaptığım bir maskem var zeytinyağını ılıtıp içine maya ve yumurta koyup 2 saat bekletiyorum.
ısırgan otunu çok duydum ama nasıl yapılıyor bilgi verirsenz sevinirm. benim duyduğum banyo sonrası kaynatılmş soğumaya alınmış ısırgan suyunu döküp durulamadan çıkmak.
bu söylediğim maskeleri önerir misiniz ne düşünüyorsunuz? zararları ve yararları nedir?
ve sizin önerebileceğiniz bakımlar var mıdır ?

güzel soru
aynı dertten müzdarip olduğum için
evet cvp bekliyoruzzzz aceleeeee :26:

umarım faydası olur benim saçım yağlı iki önce annem saçımı kesti yamuk yumuk oldu kısaldı baya onun uzaması için

kızlar bu turp soğuk suya atılıp yarım saat mi kaynayacak yoksa su kaynayınca mı suya atılacak turp?

ben soguk suya yada ilik nasil denk geliyosa turpu rendeleyip kaynatiyorum suyu bitmiyor merak etme kaynadiktan sonra sogumasi icin disarida beklet havalar da sogudu cabuk sogur sonrada yumurtayi ilave et karistir sacina sur ve beklee :)

ben kirmizi turpla yapmistim ramazanda memnun kaldim dogrusu. sen hangi turpu kullaniyorsun ? kirmizi-siyah ?

siyah denedm ama olmadı bi kase su çıktı çok fazla hepsi bitemezdi. yumurtayıda içine katınca azcık sürdüm ve kustum sonrada yıkandım:18::18:

kızlar bende başladım turplu suya 3 keredir yapıyorum ben etki edeceğine inanıyorum saçlarım dahada yumuşadı ve parladı

selam kızlar aranıza yeni katıldım yorumları okudum bayağa hırs yaptım akşama turp bulabilirsem maskeyi yapıcam :)hiç uzamıyor saçım inşallah şu maske işe yarar

ben bir aydır düzenli olarak kullanıyorum uzatmak için değil dökülme ve bakım için kullanıyorum üstelik siyah turp kullanıyorum. -------- bu kadar uzadı ( çizgiler tam uzadığı cm saçımdan tel koparttım ekrana tuttum bu kadar çizgi oldu farklı bir yöntem ) bayramdan üç gün sonra başlamıştım hesap edin ne kadar zaman olduğunu o kadar zamanda bu kadar uzadı siz hesap edin artık ben ayda saç normal olarak ne kadar uzar bilmiyorum çünkü. boya olduğu için saçım uzayan saçı renkten fark edebiliyorum..

Son düzenleme:
yeni başladım kızlar dün ilk kez yaptım haftada iki kez yapıcam.gelişmeleri ciddi ciddi yazıcam millet yapıcam deyip yazmamış ben sözümü tutarım.soracağım bir şey var maskeyi yapınca doğal olarak suratıma suratıma aıkyor boynumdan damlıyor eklerken aynı etkiyi oralarda da göstermesin ! uyguluyanlar bi cevap yazıversin.

merhaba arkadaşlar, bende farkettim herkes nasıl yapıldıgını acıklamıs turplu su olayını, 726 sayfa olmuş, uzun zamandır kullanan arkadaslarr sonuclarını da yazsa cok daha guzel olur acaba zor geliyo ve devam edilmiyomu anlamadım... neyyse ben bugun ilk kez yaptım, saclarımı da dün boyamıstım. ilk ay iki gunde bir yapıcam ve artı olarak yağ bakımı da yapıcam haftada iki kez. çok hırslıyım. gelismeleri paylasıcam insallah saclarım uzarr cabucak

zeynephava ben düdüklüye bi kaç tane turp koyup buzluğa attım her gün uğraşamam. işlevini kaybemeyeceğini umuyorum.

kızlarrr bende ılk kez surdum sacıma az once,ama kırmızı turp surdum sıyahmı olması gerekıyor araştırdım ama bulamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…