Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Canım bi sorum olucak; saçlarımı beyaz sabunla yıkamadan 10 gün sonra garnier sıcak çikolataya boyasam olur mu? beyaz sabun çok yıpratıyor saçımı hiç kullanmıyorum zaten.
Bugün renklere bi baktım da garnier ın o rengi hoşuma gitti iyi bir sonuç alır mıyım sence? :26:
Çok soru sordum ama :KK17:

Profosyoneller sizi kurtarabilir , garnier zaten başlıbaşına doğal bi boya , ne kadar etkili ki ? Ayrıca sıcak çikolata rengi kızıl pigmenti içeriyor , yani siz zaten saçınız dore boyayı kusacak seviyede siz yine dore düşünüyorsunuz , yapmayın etmeyin saçınıza yazık .
Yani benim tavsiyem bu bekleyin , hatta gidin tonsuz renk yani doğal nüans alın , o çok daha iyi gelir altta doreniz var zaten , çikolata olur , küllü de boyarsanız turunculuk gider .. Ama siz çikolata istiyorsunuz , bunun için uzun bir süreç lazım.

Beyaz sabun yerine , zeytinyağlı (has) sabun veya erkeklere özel kepek şampuanı kullanın ve sık sık nemlendirin saçlarınızı. Nemlendirici serum kullanmanızı öneririm. Ben siyah boyayı 2 haftada attım saçlarımdan beyaz sabunla. Sizde yapabilirsiniz :KK66:

Son düzenleme:
Saçlarınızı eşit tona getirmek için kuaför desteği almalısınız. Artık evde yapacağınız bir şey kalmamış , çok ton farklılıkları var diyorsunuz , tek çare kuaför yada bir ton koyu boyamanız. 8.1 küllü koyu sarı , kızıllığı yani doreliği alır siz şimdi doreden mi kurtulmak istiyorsunuz yoksa diplerinizi sarı yapmak mı ? Palette açıcı ile koyu yerlerle açık yerleri aynı tona getirebilirsiniz ama saçınız yanabilir dikkat.[/QUOTE
saçımın en son hali ben sarı istiyorum.platin röfleyken saçımı boyayım dedim yeşil oldu üstüne sıcak çikolata sürdüm koyu olunca platteyle açtım platte sarıyla boyafım en son bu halde.kuaföre gittim ne yazıkki fiyatlar havada uçuşuyor.sizce ne yapmalıyım terar platte açıcı kullansam üzerinede sizi dediğiniz gibi 8/1 kullansam dipteki dorelik gidermiEki Görüntüle 862230

Bir nebze olsun gidecektir tabikide , her boyamanızda azalır , içinr turuncu azaltıcı koyabilirsiniz (prof boya kullanırsanız)

Bu gece saçlarımı boyayacağım , majirel 7.43 ile bakalım sonuç nasıl olacak :)))

Bu ise küllü kumraldır canım küllü için profosyonel boyalar tercih etmelisin :) Lorel Majirel , Koleston Perfect gibi.

slm ben de bir soru sorabilir miyim?Şu anda saçımda 7.8 tonunda karamel üzeri sık olmayan röfleler var ve yüzüme hiç yakışmadı.ms marilyn kullanıcının yüklediği 7. fotodaki küllü saç rengini çok beğendim.Osaç rengini nasıl elde edebilirim.teşekkürler

Profosyoneller sizi kurtarabilir , garnier zaten başlıbaşına doğal bi boya , ne kadar etkili ki ? Ayrıca sıcak çikolata rengi kızıl pigmenti içeriyor , yani siz zaten saçınız dore boyayı kusacak seviyede siz yine dore düşünüyorsunuz , yapmayın etmeyin saçınıza yazık .
Yani benim tavsiyem bu bekleyin , hatta gidin tonsuz renk yani doğal nüans alın , o çok daha iyi gelir altta doreniz var zaten , çikolata olur , küllü de boyarsanız turunculuk gider .. Ama siz çikolata istiyorsunuz , bunun için uzun bir süreç lazım.

Beyaz sabun yerine , zeytinyağlı (has) sabun veya erkeklere özel kepek şampuanı kullanın ve sık sık nemlendirin saçlarınızı. Nemlendirici serum kullanmanızı öneririm. Ben siyah boyayı 2 haftada attım saçlarımdan beyaz sabunla. Sizde yapabilirsiniz :KK66:

Aslında bu kadar acele etmemin sebebi, 5 gün sonra en yakın arkadaşımın nişanı var ve saçlarımı düzeltmem gerek. Bugün yıkadım ve hiç boya akmadı. Normalde havluya bile olsa boya geçerdi ama hiç akmadı tuhafıma gitti :44:
Peki hangi rengi boyamamı önerirsin? Koyu kahve vs de olabilir, önemli olan bu renkten kurtulmam :KK14:

Aslında bu kadar acele etmemin sebebi, 5 gün sonra en yakın arkadaşımın nişanı var ve saçlarımı düzeltmem gerek. Bugün yıkadım ve hiç boya akmadı. Normalde havluya bile olsa boya geçerdi ama hiç akmadı tuhafıma gitti :44:
Peki hangi rengi boyamamı önerirsin? Koyu kahve vs de olabilir, önemli olan bu renkten kurtulmam :KK14:

5 numara ve altını önermem , siyah tutar , markettekiler için konuşuyorum , aceleniz varsa direk 1 ton koyuya dümdüz boyayın. 5 biraz koyu olacaktır ama yinede kapanabilir. Aslında 4/77 rengini bulursanız harika olur , 5/0 , 4/0 , 5.1 sonunda 1 ile 0 biten tüm renkler olur , boya olarak market boyası palette öneririm. Ama deluxe olanı. koleston çok koyu çıkıyor malesef. Simsiyah olur saçın. Kestaneye boyanırsa hiç değilse geri dönüş yapabiliriz. Yani saçı koyulatmak en kolay kurtulmadır.

slm ben de bir soru sorabilir miyim?Şu anda saçımda 7.8 tonunda karamel üzeri sık olmayan röfleler var ve yüzüme hiç yakışmadı.ms marilyn kullanıcının yüklediği 7. fotodaki küllü saç rengini çok beğendim.Osaç rengini nasıl elde edebilirim.teşekkürler

Doğal saç rengine göre cevap vermek durumundayım çünkü olay şöyle ;

Avrupalıların saçlarında mavi pigmenti çok canlı bir seviyede böylece saçları doğal küllü açılıyor ve hiç turunculaşmadan açılıyor ve saçları en ufak güneşe açılabiliyor. Hidrojen perioksit olmadan açabiliyorlar.

Ancak biz türkler asyalı olduğumuz için saçlarımızda yoğun kahve ve kızıl pigmenti bulunmakta ve böylece saçlarımız turunculaşarak açılıyor ve açıldığında yıpranıyor ve açılmaya pek müsait olmayan bir saç pigment yapımız var.

Bu yüzden avrupalılarda en açık saç platin en koyu küllü açık kumral oluyor. Bizde de en koyu siyah en açık koyu kumral. Bu yüzden onlar siyaha boyatırken çok çekiyor , bizde sarıya geçerek ...

Bunu anlattım çünkü resimdeki renl 8/11 boya olarak ancak biz türklerde elbet tutar da böyle küllü yerine kızıl çıkar çünkü sebebini açıkladım yukarda bu yüzden malesef resimdeksi bayan gibi olamazsınız zemininizde pigment kalmazsa tutabilir. Ama oda saçınçok yıpratır. Ama yakın bir renk için 2 veya 3 seferde tutturabilirsiniz. Küllü için iyi bir kuaför bulmalısınız.

Çok fazla bir renk değişimi olmadı tabi biraz canlandı parladı şöyle :) beğendim ama bunla devam :)

merhaba, benim saçlarımda röfle var fakat hamilelikten dolayı boyayamadım 1 yıl olcak nerdeyse baya bi diplerim çıktı..
kendi saç rengim kestane oluyo sanırım. fotodaki rengi nasıl yakalarım birde düz renk mi bu yoksa röfle mi?

Eklentiler

• $Adsýz.png
    $Adsýz.png
    59,1 KB · Görüntüleme: 119
merhaba, benim saçlarımda röfle var fakat hamilelikten dolayı boyayamadım 1 yıl olcak nerdeyse baya bi diplerim çıktı..
kendi saç rengim kestane oluyo sanırım. fotodaki rengi nasıl yakalarım birde düz renk mi bu yoksa röfle mi?

Yoğun küllü açık sarı bu , saç önce çok açılırsa buna yakın bir renk elde edilir , hamileyseniz öncelikle hayırlı olsun dilekllerimi iletirim :))) sonra , loreal inoa var amonyaksız doğal yap bazlı boya onunla saçlarınızı boyayabilirsiniz :)

merhabalar saçlarım pilatin sarısıydı çok açık duruyordu solgun gösteriyordu bende koleston 7.0 boyadım saçlarım tuhaf oldu yeşilimsi bi renk oldu.benim istediğim renk açık kumral sarı yansımalı bi renkti.şimdi ben bu saçımı nasıl istediğim renge dönüştüreceğim.yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum....

Yoğun küllü açık sarı bu , saç önce çok açılırsa buna yakın bir renk elde edilir , hamileyseniz öncelikle hayırlı olsun dilekllerimi iletirim :))) sonra , loreal inoa var amonyaksız doğal yap bazlı boya onunla saçlarınızı boyayabilirsiniz :)

amin, teşekkür ederim :)

merhabalar saçlarım pilatin sarısıydı çok açık duruyordu solgun gösteriyordu bende koleston 7.0 boyadım saçlarım tuhaf oldu yeşilimsi bi renk oldu.benim istediğim renk açık kumral sarı yansımalı bi renkti.şimdi ben bu saçımı nasıl istediğim renge dönüştüreceğim.yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum....

Hemen koştum imdadına , canım şimdi açık renklerden koyuya geçerken 7.0 değil 7.3 kullanılmalı ve pigmentasyon yapmalıydın , şuan saçında sarımsı yansıma olmadığını sarının yerini yeşilimsi durduğunu düşünüyorum. Şimdi yapacağın 7.3 loreal boyayabilirsin , koleston biraz zarar veriyor. Tabi prof boya alırsan daha mükemmel olur.

Aşağıda resim koyuyorum , yeni saç rengiiiim

Son düzenleme:
KIZLAR ŞAKA GİBİ DÜN GECE BOYADIĞIM SAÇLARIMIN 1 YIKAMADA GELDİĞİ RENK , ışıksız ortamda çektim ve hafif dışarda yağmur olduğu için soluk çıktı ama harika bir şey bayıldımmm yaaa tam istediğim olduuuuuu çok mutluyum çok. $image.jpg

X