Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

canım tam istediğim saç rengi ben kumralım ama saç rengi koyu kestane...
resmindeki rengi yakalamak için tavsiyeni bekliyorum...
sevgiler...

Saçların boyalımı canım ? Boyalıysa biraz zor ama ben iki yolu da anlatayım. Benim saçlarım beren saatin aşkı memnudaki saç rengi yani doğal rengim oydu dediğim gibi daha önceleri platin , kırmızı , siyah , kestane , gölge , balyaj her saç rengini denedim (ŞU SIRALAR HÜRREM SULTANIM :)))) işte ama bu saç rengim doğal saçıma boyanmıştı. Hatta hatırlıyorum haziranda boyattım 3 kutu boya gitti o saçıma renk olarak 7.3 tü . Normalde 7.3 tam fındık kabuğu renginde tutuyor. Ama bende nedense açık tutmuştu . (Sonradan öğrendim saçlarım önce majiblond ile boyanmış) şimdi bana yapılan işlem önce majirel majiblond 911 S ile açılıp üstüne 7.3 boyanmıştı birde cila attırmıştım tabi ve uçlarına ombre attırmıştım. Tam yaz kadını havası :KK66:) ama pek bi aktı rengim. En sonunda sarı ettim onları iyice

Gelelim sana , saçlarına sildirme yapman lazım (eğerboya ise) bu biraz masraflı bu yüzden açtırmak daha ucuza gelir :) güzelce açtır saçlarını ardından yoğun bakım yaptır , açıldıktan sonra kendine gelmeli bir 10 gün sonra (dibin çıkmasın aman) rahatça 7.3 boyayabilirsin :)) yalnız saçlarını açmayı uzun süreçte yapmanı tavsiye ederim birden yapman birraz hasar verir

Sea ben geldim :KK14:
Saçımı açmam diyordum ama 2 gün önce 2 paket açıcıyla açtım saçımı.
Tabi koyu kahve oldu turuncu :KK50: Bazı yerleri açtı bazı yerleri açmadı.
sarı turuncu karışımı bir renk oldu. Altlar koyu kızıl oldu moralim çok bozuldu. :KK14:
Ertesi gün dore bakırla bronz kakaoyu karıştırıp boyadım. Banyodan sonraki rengi çook beğendim ama kuruyunca üst taraf turuncumsu kızıl, altlar koyu kızıl oldu ve renkler eşit değil saçımda. Açıkçası pişman oldum boyadığıma ama deneme yanılma yöntemiyle öğrenmiş oldum içimde kalmadı hiç olmazsa. Senelerdir koyu renk kullandığım için açık renge hiç alışamadım.
Şimdi ben bu saça çikolata kahve boyasam nasıl olur sence?
Bi an önce bu saçtan kurtulmak istiyorum çünkü. Senin saçların harika olmuş :nazar:
Böyle bi renk tuttursam asla değiştirmezdim ben çok beğendim.
Tavsiyelerini bekliyorum canım :18:

İnanmıyorum , okurken gözlerim faltaşı gibi oldu . Saçınıza yüklemediğiniz kızıl pigment kalmamış resmen , turunculuk bundan dolayı. Keşke açmadan önce bana sorsaydın , işimiz zor hatta çok zor ama uzun süreçte tamamen kurtulabilirsin

Şimdi öncelikle saçların yoğun pigment altındayken istersen siyaha boya saç kusacaktır. Şimdi bizim yapmamız gereken 10 gün boyunca hacı şakirle her gün yıka (yıpranmaması için saç kremi kullan ) 10 hatta 15 günün sonunda saçlarını 6.1 küllü koyu kumrala boya tüm turunculuklar bi aksın gitsin gitmezse 10 gün sonra birdaha küllü boyamalısınız bir nebze daha turunculuk gidecektir saçlarınızı sonra ister açın ister boyayın ama boyayla boyayı karıştırmayın. Çikolata kahve istiyorsanız şuanda yapabileceğiniz Tek şey beklemek ...10 gün sonra ton farklılıklarını kapatmak için kaliteli bir boya kullanın size tavsiyem önce bir açın ama hemen yıkayın (ton farkını görür görmez yıkayın) sonra koleston perfect 7/77 ile harika bir renk elde edersiniz AMA BURAYA DİKKAT ! koleston değil koleston perfect ! Markette bulamazsınız . Karar verin yardımcı olurum :KK66:

Saçım koyu kahve, geçen ay 730 a boyadım ama rengi hiç açılmadı, kutudaki renge nasıl ulaşabilirim :KK50:

Saçta bir renk değişimi olmadıysa , saçın zemininde bir problem vardır demektir . Saçınızı daha önce boyadınız mı ? Kutudaki renk yoğun dore dir , profosyonel boyalar ile elde edebilirsiniz :KK66:

Ay bu konuyu gördüğüme çok sevindimm :)) Canım şimdik ben saçlarımı geçen yıl siyaha boyattım tabi zamanda sıkıldım bir ay önce sarı boya alıp evde boyama gafletinde bulundum kafama sarı tas geçirmiş gibi oldumm kendi saçım döndü siyah boyalar kaldı . Mecburen aynı renk olsun diye kahverengi aldım boyadım şuan koyu kestane gbi bi renk oldum. Geçende bi kuaföre gittim bana boya siliciyle saçımı açıp istediğim rengi yapacağını ve saçımın zarar görmeyeceğini söyledi. İstediğim renk açık kumral. Saçlarım zaten kalın telli ve sert bi de yanarsa çok çirkin olur gerçekten boya silici saça zarar vermiyor mu ?

Saçların boyalımı canım ? Boyalıysa biraz zor ama ben iki yolu da anlatayım. Benim saçlarım beren saatin aşkı memnudaki saç rengi yani doğal rengim oydu dediğim gibi daha önceleri platin , kırmızı , siyah , kestane , gölge , balyaj her saç rengini denedim (ŞU SIRALAR HÜRREM SULTANIM :)))) işte ama bu saç rengim doğal saçıma boyanmıştı. Hatta hatırlıyorum haziranda boyattım 3 kutu boya gitti o saçıma renk olarak 7.3 tü . Normalde 7.3 tam fındık kabuğu renginde tutuyor. Ama bende nedense açık tutmuştu . (Sonradan öğrendim saçlarım önce majiblond ile boyanmış) şimdi bana yapılan işlem önce majirel majiblond 911 S ile açılıp üstüne 7.3 boyanmıştı birde cila attırmıştım tabi ve uçlarına ombre attırmıştım. Tam yaz kadını havası :KK66:) ama pek bi aktı rengim. En sonunda sarı ettim onları iyice

Gelelim sana , saçlarına sildirme yapman lazım (eğerboya ise) bu biraz masraflı bu yüzden açtırmak daha ucuza gelir :) güzelce açtır saçlarını ardından yoğun bakım yaptır , açıldıktan sonra kendine gelmeli bir 10 gün sonra (dibin çıkmasın aman) rahatça 7.3 boyayabilirsin :)) yalnız saçlarını açmayı uzun süreçte yapmanı tavsiye ederim birden yapman birraz hasar verir

canım çok sağol uzun uzun anlatmışsın..benim saçımda hiç boya yok..dediklerini aynen uygulayabilirim herhealde..
koyu kestane saçlarım biraz rengini açıp canlılık katmak istiyorum.Resimdeki saç rengin fındık kabuğundan daha tatlı bir renk gibi geldi bana:KK9:

inşallah aynı rengi tuttururum.bana özelden marka ve renk numara yazar mısın...boya konusunda acemiyim:KK5:

İnanmıyorum , okurken gözlerim faltaşı gibi oldu . Saçınıza yüklemediğiniz kızıl pigment kalmamış resmen , turunculuk bundan dolayı. Keşke açmadan önce bana sorsaydın , işimiz zor hatta çok zor ama uzun süreçte tamamen kurtulabilirsin

Şimdi öncelikle saçların yoğun pigment altındayken istersen siyaha boya saç kusacaktır. Şimdi bizim yapmamız gereken 10 gün boyunca hacı şakirle her gün yıka (yıpranmaması için saç kremi kullan ) 10 hatta 15 günün sonunda saçlarını 6.1 küllü koyu kumrala boya tüm turunculuklar bi aksın gitsin gitmezse 10 gün sonra birdaha küllü boyamalısınız bir nebze daha turunculuk gidecektir saçlarınızı sonra ister açın ister boyayın ama boyayla boyayı karıştırmayın. Çikolata kahve istiyorsanız şuanda yapabileceğiniz Tek şey beklemek ...10 gün sonra ton farklılıklarını kapatmak için kaliteli bir boya kullanın size tavsiyem önce bir açın ama hemen yıkayın (ton farkını görür görmez yıkayın) sonra koleston perfect 7/77 ile harika bir renk elde edersiniz AMA BURAYA DİKKAT ! koleston değil koleston perfect ! Markette bulamazsınız . Karar verin yardımcı olurum :KK66:

Canım evet keşke sorsaydım :KK14:
Baya bi kızıllık var, özellikle tepelerde. Uçlardan başlayıp boyamama rağmen.
Yakınımdakiler beğendi, koyu saça alıştığın için beğenmiyorsundur dediler.
Gerçi aynaya baka baka alıştım sanki renge. Ama tabi gönlüm kahveden yana.
Bu kadar kızıllık olcağını tahmin etmemiştim. :44:
Bi daha açamam saçımı çünkü dayanmaz :KK50: Direkt boyayıp kurtulabileceğim bi renk yok mu :26:
Kızıllardan tamamen kurtulmasam da olur, kahve dursun yeter.
Palette veya kolestondan önerebileceğin bir renk var mı?
Birde şu an çalışmıyorum yoksa gidip kuaförde çözerdim bu işi.
Ama sürekli boya alamam, hem zaten saçlarımda dayanmaz.
Bi müddet saçlarım topuz gezicem anlaşılan :KK31:

Ay bu konuyu gördüğüme çok sevindimm :)) Canım şimdik ben saçlarımı geçen yıl siyaha boyattım tabi zamanda sıkıldım bir ay önce sarı boya alıp evde boyama gafletinde bulundum kafama sarı tas geçirmiş gibi oldumm kendi saçım döndü siyah boyalar kaldı . Mecburen aynı renk olsun diye kahverengi aldım boyadım şuan koyu kestane gbi bi renk oldum. Geçende bi kuaföre gittim bana boya siliciyle saçımı açıp istediğim rengi yapacağını ve saçımın zarar görmeyeceğini söyledi. İstediğim renk açık kumral. Saçlarım zaten kalın telli ve sert bi de yanarsa çok çirkin olur gerçekten boya silici saça zarar vermiyor mu ?

Tabikide verir , ama kuaförünüz profosyonel düşünce ile çalışmış .Yoğun bakım yaptırın , bir şeycikler olmaz :) boya silici zaten adı gibi değdimi silen değildir saçı doğal saç renginde açar yani bi saç açıcıdır ama saç boyasız olur boyadan arınır yani :KK66: (örn kızıla boyattıysanız açtırırken kırmızı olur bu olay da bunu engelliyor )

Canım evet keşke sorsaydım :KK14:
Baya bi kızıllık var, özellikle tepelerde. Uçlardan başlayıp boyamama rağmen.
Yakınımdakiler beğendi, koyu saça alıştığın için beğenmiyorsundur dediler.
Gerçi aynaya baka baka alıştım sanki renge. Ama tabi gönlüm kahveden yana.
Bu kadar kızıllık olcağını tahmin etmemiştim. :44:
Bi daha açamam saçımı çünkü dayanmaz :KK50: Direkt boyayıp kurtulabileceğim bi renk yok mu :26:
Kızıllardan tamamen kurtulmasam da olur, kahve dursun yeter.
Palette veya kolestondan önerebileceğin bir renk var mı?
Birde şu an çalışmıyorum yoksa gidip kuaförde çözerdim bu işi.
Ama sürekli boya alamam, hem zaten saçlarımda dayanmaz.
Bi müddet saçlarım topuz gezicem anlaşılan :KK31:

Malesef saçlarını profosyonel bir boya kurtarmaz tek seferde açtırma yapmadan 6/77 Koleston Perfect Koyu çikolata kahvesi rengine açtırmadan rahatça boyayabilirsin :) ama buraya dikkat 10 gün beklet yıka her gün (bi gün şampuanlı bir gün şampuansız) boya iyice akar sonra gelsin çikolata kahve nerden temin edeceğin konusunda yardım edebilirim koleston perfect 1 litrelik oksidanla satılıyor .12 boyamada kullanacak kadar oksidan :) boya tekli tabi

canım çok sağol uzun uzun anlatmışsın..benim saçımda hiç boya yok..dediklerini aynen uygulayabilirim herhealde..
koyu kestane saçlarım biraz rengini açıp canlılık katmak istiyorum.Resimdeki saç rengin fındık kabuğundan daha tatlı bir renk gibi geldi bana:KK9:

inşallah aynı rengi tuttururum.bana özelden marka ve renk numara yazar mısın...boya konusunda acemiyim:KK5:

Burdan yaziyim alacağın renk 60 mL Loreal 7.3 Majirel ve Loreal %9 oksidan :)) Eminönünde , tahtakalede şak diye bulursun :) orda biraz akmış tabi ama , sorun değil :) ilk boyamada renk biraz tutmayabilir (ilk boyama olduğundan) 2. Seferde kesin tutar :) aslında siz 8.3 de boyayabilirsiniz ama o biraz sarıya kaçar :) 8.1 küllü açık kumral boyayın %6 oksidan ile 2 boyamada buna yakın renk tutacaktır. Beğendiğin olursa seç yardımcı oliyim :)

Esra erolun saç rengini gördüm de bir hayli akmış saç rengi. O 7.44 kullanıyordu. Bence beğenirsen onu dene şuan akmış hali ama akmamış hali harikaydı. Ben haftasonu saçlarımın böyle olmasını istiyorum inşallah ... İnstagramda bayana saç rengini sordum. 6.46 ile 5.4x (x yazdı valla hatırlamıyormuş) açıkçası 7.43 elimde kaldı ya şimdi bu bayanın rengini istiyorum. Ulaşabilirsem artık bu arada bu akşam turp lu su deneyeceğim. İnanılmaz onarıyormuş. Sonucu yazarım :))

Resimdeki bayan ;Eki Görüntüle 860204

İyi gelir umarım. O bayanın rengi bakır dore ve bakır kahvenin karışımı sonucu olan bir renk.

Benim saçımın dipleri aynen böyle ama uçları koyu kızıl :KK31:

Malesef saçlarını profosyonel bir boya kurtarmaz tek seferde açtırma yapmadan 6/77 Koleston Perfect Koyu çikolata kahvesi rengine açtırmadan rahatça boyayabilirsin :) ama buraya dikkat 10 gün beklet yıka her gün (bi gün şampuanlı bir gün şampuansız) boya iyice akar sonra gelsin çikolata kahve nerden temin edeceğin konusunda yardım edebilirim koleston perfect 1 litrelik oksidanla satılıyor .12 boyamada kullanacak kadar oksidan :) boya tekli tabi

Yani 10 gün sonra açtırma yaptırmadan, başka boya kullanmadan boyayabilir miyim çikolata kahveye :KK30:
Evet canım hem kızıllar birazcık yok olsun hemde güzel bi kahve istiyorum.
Nerden temin edebilirim? İstanbulda değilim bu arada :KK31:

Saçta bir renk değişimi olmadıysa , saçın zemininde bir problem vardır demektir . Saçınızı daha önce boyadınız mı ? Kutudaki renk yoğun dore dir , profosyonel boyalar ile elde edebilirsiniz :KK66:

Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. evet daha önce 60 a ve 70e boyadım, ama bi türlü açılmadı rengi. Profesyonel derken ne gibi bi ürün önerirsin, saçım omzum hizasında. Ayrıca bi renk silme açma vs yapmam gerekir mi yoksa direkt boyayım mı?

Dipleriniz kızıl olacaktır , bilinçsizce çok yanlış işlem yapmışsınız saçlarınıza . Keşke boya sildirseydiniz , şuan aldığınız palette 9.0 mı ? Uçlarınız tutacaktır ancak dipler uçlara nazaran kızıl olacaktır.[/QUO
aEVET SAÇLARIMIN DİPİ DORELİ SARI OLDU.ŞİMİ BİRAZ BOYANIN AKMASINI BEKLEDİKTEN SONRA NE YAPMAMI ÖNERİRİSİNİZ PLATTE AÇICI KULLANSAM ÜSTÜNÜ SARIYLA BOYASAM EN AZINDAN SARIYA DÖNME ŞANSIM OLURMU

İyi gelir umarım. O bayanın rengi bakır dore ve bakır kahvenin karışımı sonucu olan bir renk.

Söyledi zaten neyse artık dibim gelince bakarım , bu arada turplu su 1 gün beklemeye konuyormuş , yani suda bekletiliyor . Bu akşama kaldı :KK43:

Benim saçımın dipleri aynen böyle ama uçları koyu kızıl :KK31:

Yani 10 gün sonra açtırma yaptırmadan, başka boya kullanmadan boyayabilir miyim çikolata kahveye :KK30:
Evet canım hem kızıllar birazcık yok olsun hemde güzel bi kahve istiyorum.
Nerden temin edebilirim? İstanbulda değilim bu arada :KK31:

Kuaför malzemeleri satan yerleri araştır ,kozmetikler (esnaf olan) bulamadıysan wella sponsorlu bir kuaförden rica et bazı kuaförler boya veriyor . Elbet onlarında boyaları aldıkları bir yer vardır ordan alabilirsin hiç olmassa internetten sipariş :))

Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. evet daha önce 60 a ve 70e boyadım, ama bi türlü açılmadı rengi. Profesyonel derken ne gibi bi ürün önerirsin, saçım omzum hizasında. Ayrıca bi renk silme açma vs yapmam gerekir mi yoksa direkt boyayım mı?

Rica ederim :) 60 ve 70 karışımı ile boyadıysanız 730 tutmayacaktır . Çünkü saç boyandı mı üstüne bir tabaka oturur. Bu yüzden biz siyaha boyayıp üstüne sarı boyadığımızda bir değişiklik olmaz buda onun gibi , sildirme veyahhut açtıröa yapmanız lazım (evde de yapabilirsin) sonra güzelce 730 a ulaşırsın :KK66: boya olarak önerim Koleston Perfect , Loreal Majirel , Davines Mask ve Loreal İnoa önerilerim arasında , birde koleston illumnia çıktı oda güzel tutuyor . Saçların omuz hizasındaysa 2 adet boya alman daha doğru olacaktır :KK66:

Slm canim ozelden bana ulasitmisin..ben resim koyamiyorum..sacim cik gyzrldi sagkikliydi ama bir ay once omuzlarimin uzerine indi.uzun sacta cok srvuyorum siyahi ama cok kullandim ve sikildim..simdide cocuk gibi gorunuyorum..bama isyedigim tengi elde etmem ucin yardim edebikurmisin simdiden tsk

Tabikide yardım ederim :KK66:

Dipleriniz kızıl olacaktır , bilinçsizce çok yanlış işlem yapmışsınız saçlarınıza . Keşke boya sildirseydiniz , şuan aldığınız palette 9.0 mı ? Uçlarınız tutacaktır ancak dipler uçlara nazaran kızıl olacaktır.[/QUO
aEVET SAÇLARIMIN DİPİ DORELİ SARI OLDU.ŞİMİ BİRAZ BOYANIN AKMASINI BEKLEDİKTEN SONRA NE YAPMAMI ÖNERİRİSİNİZ PLATTE AÇICI KULLANSAM ÜSTÜNÜ SARIYLA BOYASAM EN AZINDAN SARIYA DÖNME ŞANSIM OLURMU

Saçlarınızı eşit tona getirmek için kuaför desteği almalısınız. Artık evde yapacağınız bir şey kalmamış , çok ton farklılıkları var diyorsunuz , tek çare kuaför yada bir ton koyu boyamanız. 8.1 küllü koyu sarı , kızıllığı yani doreliği alır siz şimdi doreden mi kurtulmak istiyorsunuz yoksa diplerinizi sarı yapmak mı ? Palette açıcı ile koyu yerlerle açık yerleri aynı tona getirebilirsiniz ama saçınız yanabilir dikkat.

Kuaför malzemeleri satan yerleri araştır ,kozmetikler (esnaf olan) bulamadıysan wella sponsorlu bir kuaförden rica et bazı kuaförler boya veriyor . Elbet onlarında boyaları aldıkları bir yer vardır ordan alabilirsin hiç olmassa internetten sipariş :))

Canım bi sorum olucak; saçlarımı beyaz sabunla yıkamadan 10 gün sonra garnier sıcak çikolataya boyasam olur mu? beyaz sabun çok yıpratıyor saçımı hiç kullanmıyorum zaten.
Bugün renklere bi baktım da garnier ın o rengi hoşuma gitti iyi bir sonuç alır mıyım sence? :26:
Çok soru sordum ama :KK17:

Saçlarınızı eşit tona getirmek için kuaför desteği almalısınız. Artık evde yapacağınız bir şey kalmamış , çok ton farklılıkları var diyorsunuz , tek çare kuaför yada bir ton koyu boyamanız. 8.1 küllü koyu sarı , kızıllığı yani doreliği alır siz şimdi doreden mi kurtulmak istiyorsunuz yoksa diplerinizi sarı yapmak mı ? Palette açıcı ile koyu yerlerle açık yerleri aynı tona getirebilirsiniz ama saçınız yanabilir dikkat.[/QUOTE
saçımın en son hali ben sarı istiyorum.platin röfleyken saçımı boyayım dedim yeşil oldu üstüne sıcak çikolata sürdüm koyu olunca platteyle açtım platte sarıyla boyafım en son bu halde.kuaföre gittim ne yazıkki fiyatlar havada uçuşuyor.sizce ne yapmalıyım terar platte açıcı kullansam üzerinede sizi dediğiniz gibi 8/1 kullansam dipteki dorelik gidermi $SANY0416.jpg

X