Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Siyahtam açık küllü kumral mı ? Pat diye olması imkansız e. Az 2-3 işlem ... Evde hele ohoo en iyisi kuaför canım ama sen dersen ki ben saçları evde yapmak istiyorum ozaman saçlarına 2 kutu palette açıcı 2 kutu koleston açıcı al , kuvvetli açıcı olduklarından hızlıca ve birinin yardımıyla sürülmeli yoksa ton farkı olur. Önce uçlardan başlayın , günü birlik yapın yani bigün açın bir gün dinlendirin turuncu olacaksınız , bunuda kullü kumral boya ile kapatabilirsiniz . :)))

Ben yurt disinda yasiyorum palette acici koleston acicida neymis.bana biraz kniyu acarmisiniz.sciciyi kac numara almaliyim..dogrusu korkuyorumda saclarim yipranmssin..zaten kurlerle uzatiyorum..:)

ben yurt disinda yasiyorum palette acici koleston acicida neymis.bana biraz kniyu acarmisiniz.sciciyi kac numara almaliyim..dogrusu korkuyorumda saclarim yipranmssin..zaten kurlerle uzatiyorum..:)

arkadaslar oncelıkle kk da gunlerdır sordugum sorunun cevabını bıde farklı agızlardan almak ıstıorm evet soru gelıo..
Kuzenımın sacı benle aynı renk avatarımda goruosunuzdur. ıkımızde boyasızdık.sonra ona ekxtra blond sac acıcı papatyalı sprey aldık. Sacına 21 gun uyguladık kızın.saçımız küllü ve boyasız malum. Turunculasma yapmaz dedık. Ama yaptı kızın sacı turuncu . Agladı fılan. Bu sac kendnı nasıl toplucak. Sac boyanın akması surecındekı gbı 1 yıllık bı surecdemı kendnı toplucak yoksa bu ıslem daha masum gbımı sanki? Hanı beklesek 3 4 ayda kendıne gelirmi

Kesinlikle öyle çok az çıktı 2 kutu kullandığım halde. Benim saçlarım da uzun baya ve yıkadıktan sonra simsiyah oldu :) Ama normal çünkü boya koyu kahve :)
Bakırlar kapanmaz diye korktum ondan bu renge boyadım. Yıkadıktan sonra kuruttum ve ara ara tellerde bakırlık mevcut hala.
Şimdi saçlarımı düzleştirdim açık yerler daha belli olsun diye ve yarın açık kalan yerlere bi daha boya uygulycam.
Bu sefer ton farkı olmaz dimi, gerçi sanmıyorum ama artık paranoyak oldum boya konusunda :18:
Aslında pigmentasyon yapılabilirdi boyadanönce ama oda sarıdan kahveye geçişlerde yapılır genelde sizede şart aslında ama bu sefer yapabilirsiniz , pigmentasyonda tüp boya almak gerekir (kolestonun tüp boyaları var marketlerde) onlardan size 4/3 ile veya 4/0 ile pigmentasyon yapılabilir , pigmentasyon sulu boya desek daha doğru , oksidan koymuyorsunuz (hem saç yıpranmıyor) saça pigment yüklemesi yapıyosunuz 25 dk bekleyip YIKAMAK YOK ! Diplerden boyayı uçlara alıp bi 10 dk bekleniyor sonra peçeteyle boyayı sıyırıyorsun. Saç tamamen rengi almış oluyor saçı yıkamadan direk boyaya geçebilirsin. Koleston uygulamayı pek tavsiye etmesemde carrefourda palettenin tüpleri var onu da alabilirsin. Palette saçı hiç yıpratmıyor o özelliğine bayılırım. Ölçü konusunda sorun varsa sorabilirsin :)

Ben yurt disinda yasiyorum palette acici koleston acicida neymis.bana biraz kniyu acarmisiniz.sciciyi kac numara almaliyim..dogrusu korkuyorumda saclarim yipranmssin..zaten kurlerle uzatiyorum..:)

Yurtdısında yasıyorsan çok daha kolay işin :) amerikada yaşıyorsan Loreal HiColour öneririm. Birde Garnier'in olive diye bir şeyi var o çok iyi bir boyadır.

Açık küllü kumral' a rahat olmasada ev şartlarında ulaşabilirsin ancak uzun bir süreç , saçların yanmasıda söz konusu .

Saç boyasının akmasını beklemeliyiz öncelikle 3-4 hafta her gün yıka. Birgün şampuanlı bir gün şampuansız. Bakım kürlerini yapmayıda unutma , 4 haftanın (en az 25 gün geçmeli ) saçlarını herhangi bir saç açıcıyla (goldwell tavsiyemdir) saçlarını açmalısın (bleaching ürünleri) , ne kadar acacağına sen karar verebilirsin acıların numarası olmaz . Sonra saçlarını küllü koyu kumral a boyaabilirsin (dark ash blonde 7.1) diye de geçer yine 15 gün sonra (o süreçte saça dikkat baya korunmalı) tekrar saç açılmalı. Bu sefer istediğin tona geelebilirsin. En son olarak 8.1 ile boyamalısın.

Bu kuafförsüz elde edebileceğin renk olur , kuaföre gidip sildirme işlemi yaptırıp üstüne dığal balyaj attırmalısın Ancak çok değil azar azar sonradan fark edeceksin sarı olacaklar :)

arkadaslar oncelıkle kk da gunlerdır sordugum sorunun cevabını bıde farklı agızlardan almak ıstıorm evet soru gelıo..
Kuzenımın sacı benle aynı renk avatarımda goruosunuzdur. ıkımızde boyasızdık.sonra ona ekxtra blond sac acıcı papatyalı sprey aldık. Sacına 21 gun uyguladık kızın.saçımız küllü ve boyasız malum. Turunculasma yapmaz dedık. Ama yaptı kızın sacı turuncu . Agladı fılan. Bu sac kendnı nasıl toplucak. Sac boyanın akması surecındekı gbı 1 yıllık bı surecdemı kendnı toplucak yoksa bu ıslem daha masum gbımı sanki? Hanı beklesek 3 4 ayda kendıne gelirmi

Ayol çok dert etmişiniz kız , bu kadar dert etmesin ağlamasın. Kızım da o extra blonde dan kullandı yıllar önce. Turuncu olmuştu kuaförü düzeltmek için hiç uğraşmadı. Direk küllü kumral. Formül bu. Şimdi saç ne kadar açıldı onu bilemiyorum yani ne tonda sarıysa çok açıksa 9.1 boya , orta ise 8.1 , kumralsa 7.1 boyayın. Ancak çok ama çok kaliteli bir boya almalısınız. Yani istanbuldaysanız eminönü tahtakaleden majirel hatta koleston perfect almanızı yanında Wellaxon oksidan (%6) olmalı.

Şimdi majirel alırsanız 75 ml oksidan krem %6 olacak 20 vol. Yazar üstünde bir kaba koyun . Üzerine 50 ml tüp boya dökün karıştırın , ilk önce diplere sürün 15 dk bekleyin , boyayı uçlara çekin. Kalan boyayıda uçlara sürün. 15 dk bekleyin. Saç iyice rengini almalı. Almayan yerlere boyayı çekin 5 dk bekleyin veya ısı uygulayın. Son olarak Boya kabında kalan boya kalıntılarına 5ml su ekleyin (ılık) sonra karıştırın ve saça şampuan gibi sürün. Ve 5 dk bekleyin sonra yıkayın.

Koleston perfecte ise , boya 60 ml ise 60 ml oksidan krem koyun. Yine aynı şekilde uygulayın. Saç uzunsa boya yetmeyebilir. Bu yüzden aynı ölçüden bir tane daha koyun. İşte turuncudan kurtuldunuz :))

Tüm sorular cevaplanıyor neden sormuyorsunuz kızlar ?

Tüm sorular cevaplanıyor neden sormuyorsunuz kızlar ?

merhaba yardım için harcadığınız emeğe teşekkürler..benim sorunumada yardımcı olursanız sevinirim..saçlarım platinken aniden yıllar önce kullandığım bakıra dönmeye karar verdim...o zamanlar hürrem olmadığı için kataloglarda tek renk bakır vardı ve kolaydı şimdiyse onlarca..önce igora 7.77 ile pigmantasyon yaptım ancak boya miktarını fazla kullandığım için saç kızıl pembe oldu..birkaç yıkamadan sonra küllü 10.1 ile boyadım sonrada yeni gördüğüm eugene colors 21 numarayla..aslında fena olmadı ama istediğim sarı yansımalı bakırı elde edemedim..şimdi mix bakırla cilamı yapayım yoksa majirel 7.40 lamı boyama yapayım...saç uçlarım platinden dolayı yıpranmış olduğundan daha açık renk...7.40 nasıl sonuç verir..

merhaba yardım için harcadığınız emeğe teşekkürler..benim sorunumada yardımcı olursanız sevinirim..saçlarım platinken aniden yıllar önce kullandığım bakıra dönmeye karar verdim...o zamanlar hürrem olmadığı için kataloglarda tek renk bakır vardı ve kolaydı şimdiyse onlarca..önce igora 7.77 ile pigmantasyon yaptım ancak boya miktarını fazla kullandığım için saç kızıl pembe oldu..birkaç yıkamadan sonra küllü 10.1 ile boyadım sonrada yeni gördüğüm eugene colors 21 numarayla..aslında fena olmadı ama istediğim sarı yansımalı bakırı elde edemedim..şimdi mix bakırla cilamı yapayım yoksa majirel 7.40 lamı boyama yapayım...saç uçlarım platinden dolayı yıpranmış olduğundan daha açık renk...7.40 nasıl sonuç verir..

Saçınızda inanılmaz fazla pigment var biraz dinlendirin ve yoğun bakım yapın . Sonra , sarı yansımalı bakır istiyorsanız 8.34 tam size göre . en başında 7.77 ile pigmentasyon yaptıktan sonra ttekrar 7.77 ile boyama yapsaydınız şuan da harika bakırınız vardı . platinden her renge geçiş çok zordur .siyah en zordur . şimdi size tavsiyem 7.40 ile boyama yapmanız ama sarı bakır istiyorsanız 8.34 size göre

eğer istediğiniz yansıma kataloglarda yoksa matrix saç boyasında çok çeşit var oda lorealin kalitesini bilemem ama çok renk çeşiti var bende şu sıralar 7.43 kullanıyordum ( 7.4 üzeirne 8.77 cila yapılmıştı beğenmedim 7.43 boyadım majirel harika oldu resmini attım ) sonra espresso rengini çok beğendim daha pazartesi 4/77 ye boyattım harika bir siyah ama siyah diyemeyeceğim espresso .

kendim 2 kere boyasız koyu kahve saçlarımı palette yoğun renk açıcıyla açtım ve palette küllü sarıya boyadım 10.1. ama ben bu renk istiyorum ne yapmam lazımsaçım burda biraz daha koyu görünüyor çiğ bir sarılığı var özellikle diplerde çünkü bilmediğimden önce diplerden başlamıştım boyamaya çok açıldı yardım lütfen. $sac.jpg $untitled.png

Saçınızda inanılmaz fazla pigment var biraz dinlendirin ve yoğun bakım yapın . Sonra , sarı yansımalı bakır istiyorsanız 8.34 tam size göre . en başında 7.77 ile pigmentasyon yaptıktan sonra ttekrar 7.77 ile boyama yapsaydınız şuan da harika bakırınız vardı . platinden her renge geçiş çok zordur .siyah en zordur . şimdi size tavsiyem 7.40 ile boyama yapmanız ama sarı bakır istiyorsanız 8.34 size göre

eğer istediğiniz yansıma kataloglarda yoksa matrix saç boyasında çok çeşit var oda lorealin kalitesini bilemem ama çok renk çeşiti var bende şu sıralar 7.43 kullanıyordum ( 7.4 üzeirne 8.77 cila yapılmıştı beğenmedim 7.43 boyadım majirel harika oldu resmini attım ) sonra espresso rengini çok beğendim daha pazartesi 4/77 ye boyattım harika bir siyah ama siyah diyemeyeceğim espresso .

sizin adınıza sevindim..cevap için çook teşekkürler..yoruldum valla şu hürrem hanım açıklasada renk karışımlarını kurtulsak

kendim 2 kere boyasız koyu kahve saçlarımı palette yoğun renk açıcıyla açtım ve palette küllü sarıya boyadım 10.1. ama ben bu renk istiyorum ne yapmam lazımsaçım burda biraz daha koyu görünüyor çiğ bir sarılığı var özellikle diplerde çünkü bilmediğimden önce diplerden başlamıştım boyamaya çok açıldı yardım lütfen.Eki Görüntüle 897174 Eki Görüntüle 897175

Saçların diplerinin açık tutmasının sebebi , saç dersindeki sıcaklıktır. En son dipler yapılmalıydı sizde. (Önceden açılımlarda )
Saçtaki çiğlik de tamamen açıcıdan kaynaklanıyor. Saçınıza olabildiğince küllü pigmen uygulayın doresini almalı. Saç acıcılar saçtaki pigmenti alır bu yüzden saçları sarı zannedderiz ama aslında saç köküne yaklaşmış oluruz.

Resimdeki renk koleston perfect inci sarısı rengidir. 9/8 olmalı yanlış hatırlamıyorsam. Şimdilik saçınızı 1 ton koyu yapmanızı öneririm ( ayrıca istediğiniz tona çok yaklaşmışsınız)

Resimdeki saç ise 8.1 üzerine platin balyajdır. Bakknız dipler koyu. Röfleli saçlar çiğ durmaması için zemin tonuna ihtiyaç duyar.

sizin adınıza sevindim..cevap için çook teşekkürler..yoruldum valla şu hürrem hanım açıklasada renk karışımlarını kurtulsak

Hürrem açıkladı zaten :) önceleri 7.40 kullanıyordu sonra 7.43 ile 8.43 karıştırıyormuş.
Murat kolukırık söylemişti ama o karışımdan yana olmadığından 7.43 ve 9 oksidanla renk tutar demişti ama önceden bakır oturmalı saça ben çok bıktım akmasından esra erolda bakır yapmış şak diye akıyor vazgeçtim espresso rengimden memnunum valla.

Merhaba sea123, banana da yardım edermisin..Saçlarımı önceleri hep küllü renklere çevirmeye çalışıyordum sonra bana yakışmadığını farkettim :KK31: En son koyu kumrala boyadım saçlarımı.Şimdi kızılsız-turuncusuz kahve tonları istiyorum.Çok koyu olmayan bir kahve tonu veya sütlü kahve-nescafe renginde istiyorum. Bu iki renk için hani numaraları önerirsin :KK55:

Merhaba sea123, banana da yardım edermisin..Saçlarımı önceleri hep küllü renklere çevirmeye çalışıyordum sonra bana yakışmadığını farkettim :KK31: En son koyu kumrala boyadım saçlarımı.Şimdi kızılsız-turuncusuz kahve tonları istiyorum.Çok koyu olmayan bir kahve tonu veya sütlü kahve-nescafe renginde istiyorum. Bu iki renk için hani numaraları önerirsin :KK55:

Düz bir kahve için önerim her zaman 7/77 olmuştur , bende kahve tonlarının en koyusunu kullanıyorum kahve siyah. Evet çok güzel bir renktir. 4/77 öneririm. Yansımasız istiyorsan 7.0 veya 6.0 önerilerim arasında. Ama eğer ben kahveyi tam istiyorum derseen 7/77 şiddetle öneririm.

sea ...okuyordum simdi yazılanları,birsey sormak istedim : ))
saclarıın son halini fotograflamıssın gercekten güzel görünüyor..marka ve modeli nedir boyanın ve önceki sac rengin neydi...
sevgiler

Düz bir kahve için önerim her zaman 7/77 olmuştur , bende kahve tonlarının en koyusunu kullanıyorum kahve siyah. Evet çok güzel bir renktir. 4/77 öneririm. Yansımasız istiyorsan 7.0 veya 6.0 önerilerim arasında. Ama eğer ben kahveyi tam istiyorum derseen 7/77 şiddetle öneririm.

Teşekkürler sea123 :KK54: evet güzel bir renk 47/77 ama ben çok koyu istemiyorum boğuyor beni :KK31:koleston perfect 7/77 yi öneriyorsun değil mi kızılllık falan yok içinde :44: daha sütlü kahve tonları istesem hangi numaraları karıştırmalıyım peki

Teşekkürler sea123 :KK54: evet güzel bir renk 47/77 ama ben çok koyu istemiyorum boğuyor beni :KK31:koleston perfect 7/77 yi öneriyorsun değil mi kızılllık falan yok içinde :44: daha sütlü kahve tonları istesem hangi numaraları karıştırmalıyım peki

8/71 öneririm koleston perfect den. Eğer koleston sevmiyorsan 8.07 loreal majirel var odaha sarımsı olacaktır. Küllü dore var 7.31 veya 8.31 tercih senin , majirel artık mocha tonları da üretiyor da türkiyede daha gelmedi henüz. 7.8 saç rengi diye geçiyor. Tavsiye ederim

7/77 tam çikolata kahvesidir. Tam yani. Bitter çikolata da benim kullandığım :)

sea ...okuyordum simdi yazılanları,birsey sormak istedim : ))
saclarıın son halini fotograflamıssın gercekten güzel görünüyor..marka ve modeli nedir boyanın ve önceki sac rengin neydi...
sevgiler

Şimdi , önceki saç rengim 6.52 ve 5.35 karışımı bir şeylerdi bende hatırlamıyorum. Kırmızımsı çikolata kahvesiydi. Ben bakıra çok heves ettim. Önce saçıma sildirme yaptı , sonra 1 ton açma işlemi. Açtıktan sonra igora 8.3 ile pigmentasyon yapıldı hemen ardından 7.43 boyadı. İlk yıkandığında çok güzel bir renkti. Çok beğenmiştim. Ama üstüne cila yaptı bakır iyice otursun akmasın diye 8-77 igora ile cila yaptı. O işte beni tam turuncu yaptı istemediğim kadar turuncu oldum. Bende evde majirel 7.43 le tekrar boyadım 1 hafta sonra.

Bakır 15 günde bir boya istiyor. 15. Günde saçta boya kalmıyor zaten. O yüzden dibe gittiğimde mecbur tümden boyuyorlar. Sonra zaten kış geldi çılgın yaz havasından çıkayım dedim sonuç siyah :) zaten siyahlaa kapatıcam diyordum burdaa

X