Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

acil yardim bakir kumral ve kahve bakir
Platin sari sacimi 4 kere palette 7.77 yogun bakirla boyadim e aktiginda kotu durdugu icin birazda koyulassin istediğim icin bir ton koyusunu aldim med cezir dizisinde ki ender serez (mine tugay) rengini istiyorum. Daha once palette 6-70 kahve bakir aldim, dunde koleston 6-34 bakir kumral aldim. Simdi iki boyada karsimda bana bakiyor :) koleston koyu olur yaziyor butun forumda ama boya resimlerinde kolestonunki daha acik duruyor, 34 sayisida 70 den kucuk daha koyu yani, ama marka farki sayiyada yansiyor. Cok kararsız kaldim bakir kumral mi daha acik olur kahve kumral mi? Kumral renk kahveden daha acik oldugunu düşündüğüm icin koleston agir basiyor ama oda koyu tutarsa diye endiseliyim. Lutfen yardim =(

istanbulda degilim.markettekilerle farki ne. Ayni uretim degi mi

Tabikide hayır , renkler ve renklerin tutmaları okadar farklı ki. Mesela marketteki koleston 6/74 Tizian tonu kolestton perfect de 4/74 e tekabul eder . Aynı sonucu alırsınız ve koleston perfect in ki daha canlı rengi yerinde tutar. İnternetten sipariş verin diyeceğim istanbulda değilseniz. Ki ikiside 15 küsür. Yalnız koleston perfect de oksidan almanız lazım.

Merhaba , derhal aldığınız boyaları çöpe atın derim. Ender serez in rengi Loreal Majirel 7.40 dır. Ayrıca 34 sayısı az diye koyu tutması demeniz çok saçma çünkü öyle bir şey yok :) boyanın koyuluğu açıklığı virgülden önceki rakamdır. Şimdi aldığınız iki boyayıda atın. Ve istanbuldaysanız hemen eminönüne gidip loreal majirel 7.40 alın. koleston perfect de ise 7/4 alabilirsiniz oksidanınız da %9 olmalı ve sakın 6 numara boyamayın. 6 no bakır çok azdır çünkü :)

ben boyaları alacağım ama 3 kutu boya demişsin 7.1 den mi iki tane alayım 7.0 den mi birde oksidan kaç kutu alyım lorealin oksidanı 44 liraymış çok geldi fiyatı ama?

Son düzenleme:
ben boyaları alacağım ama 3 kutu boya demişsin 7.1 den mi iki tane alayım 7.0 den mi birde oksidan kaç kutu alyım lorealin oksidanı 44 liraymış çok geldi fiyatı ama?

44 mü ? Sakın internetten alıyorsan kazık yeme tatlım 15 lira . Ben birde 1 litrelik aldım bi boyamamda 4 kutu boya harcıyorum. E her boyaya 60-70 ml oksidan koyuyoruz oda var o yüzden 1 litrelik almak çok ama çok mantıklı yani. Ama 44 çok fazla 15-16 lira canım. Boyada da 7.3 den 1 tane almanı tavsiye ederim. 7.1 den ve 7.0 dan 1 er tane yani toplam 3 kutu demek istemiştim :) çok küllü istemiyor hafif karamele çalsın istiyorsanız 7.31 i direk boyamanızı tavsiye ederim. Ama pigmentayonu yine 7.3 ile yapın üstüne 7.31 boyayın şahane bir ton olur. Kızılımsı durursa 1 ay sonra 7.13 boyayın :)

yok zerre karamellik istemiyorum :) çok küllü kumral olsun istiyorum ben internetten almak zorundayım sachane diye bi siteden baktım 1litreymiş bu 44 liralık oksidan ona dikkat etmemiştim

yok zerre karamellik istemiyorum :) çok küllü kumral olsun istiyorum ben internetten almak zorundayım sachane diye bi siteden baktım 1litreymiş bu 44 liralık oksidan ona dikkat etmemiştim

Ozaman 7/11 koleston perfect ile değiştirelim 7/0 ile 7/1 karıştırmadan 7/11 boyayalım :)

peki ya silme işlemi ne olacak?

Biz silme yapmıyorduk ki , pigmentasyon yapıtıyoruz çünkü ; sarıdan küllü kumrala pat diye boyarsak saç yeşil olacak o yüzden dore pigmentasyon önerdim :)

Anliyorum, tesekkur ediyorum. Net uzerinden bakayim

canim birsey daha sorucam. Elimde 3 kutu palette 7.5 acik karamel war. Yalniz asagidaki renge bayildim. Koleston 8.74 e boyanmis sanirim. Acik karamele boyayip ustune koleston 8.74 gizemli kahveyi boyarsam ne olur:) Yalniz bu da bir inceki sordugum sac rengi galiba:) 8.74 olarak buldum bunu ama.yardimci olursan sevinirim. Amacim bu renk kisaca:))

Bana 8/73 gibi geldi ama 8/74 daha bakır olur. Hatta 8/3 dedim ilk gördüğümde . Ama bana sorarsan Koleston Perfect 8/73 çünkü Kolestonun 4 leri kızıla yakın bakır oluyor da çok turunc yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…