Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

O parlatma olayı majirel için gecerli canım. Kapta kalan kalıntılara 5 ml ılık su ekleyip saça şampuan gibi sür saçlar yumuşuyor biraz. Sonra soğuk suyla yıka havlu ile kurula parlak saçlara kavuş cidden işe yarıyor. Senin niyetini anladım. Küllü karıştırma doğal ton karıştır. Demet akalının saç rengin bak aşk klibinde 8.3 ve 8.0 karışımı kendi söylemişti. Doğal tonla karıştırırsan istediğin tonu yakalarsın bence :)

ama demetin saçı çok koyu ben eklediğim resimlerdeki gibi istiyorum balköpüğü ve altın sarı bana bu resimlere yakın bir ton verirmi ?

Merhabalar öğretmen hanımcım :)

Şimdi saçlarınızın o denli renk olmasının sebebi aslında kuaför küllü için saçı açmış ve üstüne küllü boyamış "KUAFÖRLERE EN ÇOK KIZDIĞIM NOKTA MAVİ BOYA KARIŞTIRMADAN PİGMENTASYON YAPMADAN AÇILMIŞ SAÇA DİREK KÜLLÜ BOYA BASMALARI" şuanda sizin istediğiniz ton 7/00 ile 7/11 karıştırırsanız yakalayabilceğinizi umuyorum. Ama dipleriniz çok gelmiş. O yüzden ya pigmentasyon ya silme siz karar verin ama bana sorarsanız pigmentasyon derim. Şimdi adım adım anlatıyorum.

Sarı olan bölgelere Koleston Perfect veya Loreal Majirel 7.3 ile (saçınız uzun galiba) 1 tüp boyaya yarım çay bardağı su karıştırın. saçınız uzunsa 2 tüp boyaya 1 çay bardağı (biraz şişman olsun :)) su ekleyin. Saçınıza sadece sarı (diğer yerlere gelmesin aman) bölgeleri güzelce uygulayın. Sonra gelişi güzel harmanlayın. Kendi renginiz olan bölgelere değdirmeden 25 dk bekleyiniz. Bu süre sonunda atık boyayı saçtam tarak yardımı ile atınız. Son olarak selpakla iyice silin. Ama sakın yıkamak yok.

Hemen ardından Loreal Majirel 7.1 ve 7.0 karışımı (%6 oksidasyon) ile saçınızı diplerden başlayarak boyayınız. Dipler bitince 10 dk bekleyin. Sonra boy ve uçlara sürün. Özellikle uçlara yedirin. (3 kutu boya almanızı tavsiye ederim) sonra 25 dk bekleyin. Eğer diipler açık uçlar koyu ise boyayı diplerden çekin ve uçlarda bekletin. Dipler koyu uçlar açıksa boyayı 5 dk daha bekletin ve diplere ısı tutun.çok açılmaması için boyları da ısıtın. Sonra saçınızı yıkayın.

çok teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş ama aklımda hala bi iki soru kaldı :KK1: boyaları alacağım zaman sorayım onları. bi on güne boyayacağım inşallah

ama demetin saçı çok koyu ben eklediğim resimlerdeki gibi istiyorum balköpüğü ve altın sarı bana bu resimlere yakın bir ton verirmi ?

Şimdi dikkatimi çekti bunlar dore zemin üzerine dore balyaj yani altınve bal köpüğüne yakın aslında zemin koyu ancak balyajla açılmış. Boyamayla zemine ulaşırsında balyajı kuaförde attır derim. Koyu evet demetin saçı ama onun üste balyaj harika durur. Tabi balyajla uğraşmak istemezsen sadece 9.3 ve 9.0 karıştır 11.1 ile cila yap oda olur elindeki tonların numarasını söyle yardımcı olurum :) (palette galiba)

çok teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş ama aklımda hala bi iki soru kaldı :KK1: boyaları alacağım zaman sorayım onları. bi on güne boyayacağım inşallah

10 gün içinde bakım yapmayı unutmayın :)))

Şimdi dikkatimi çekti bunlar dore zemin üzerine dore balyaj yani altınve bal köpüğüne yakın aslında zemin koyu ancak balyajla açılmış. Boyamayla zemine ulaşırsında balyajı kuaförde attır derim. Koyu evet demetin saçı ama onun üste balyaj harika durur. Tabi balyajla uğraşmak istemezsen sadece 9.3 ve 9.0 karıştır 11.1 ile cila yap oda olur elindeki tonların numarasını söyle yardımcı olurum :) (palette galiba)

yok canım neva color 8.3 altın sarı ve 8.32 bal köpüğü birde koleston açık küllü sarı 11.1 varelimde ....

Benm son bir sorum olacak. Kuaförde saçlarımı boyatmaya karar verirsem yapacakları işlem evde benm uygulayacagimla aynimidir?Demek istediğim sacım açılmadan sarıya donmez degil mı? Sacım zatten az daha da azalmasından yıpranmasından korkuyorum. 😊

başka bi konuda yine sordum.Eki Görüntüle 953527 şuan saçım koyu turuncu gibi bişey.üstler daha koyu altlar daha açık resimdeki rengi nasıl elde edebilirim.birde turncudan sarıya geçmek mümkünmü?

nasıl bi bakım yapabilirim :) bugünden başlayabilirim evde yapılacak bişeyse çünkü bi on gün içinde bi kaç şehir değiştireceğim kolay olması lazım bakımların

Zeytin yağı ! :)) en büyük bakım icadı. Turplu su (1 gece önceden turp u dilimle ve suya koy baya beklesin sonra onu saçına durular gibi kafandan aşağı dök iyice yedir. 1-2 saat bone ile bekle sonra duru su ile yıka farkı görürsün) . Badem yağı , bal , çam terebentini (bu saçı inanılmaz derecede uzatıyor. Boyadan önce denersen baya uzar saçların. Bunun kullanma hususları var oda şampuana önerilen ölçek kadar koy ve çalkala hem bakım yapıyor hem uzatıyor )

sea123 selamlarr,

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=525005&page=200

başlıkta resmimi ekledim.
yorum yapar mısın rica etsem?

resminizi gördüm. Koyu tonlar sizi genç gösterecektir. 7/77 çikolata kahvesi koleston perfect saç rengi tam sizlik. loreal majirel 6.35 size göre , kızıl severseniz 6.52 , bakır seviyorsanız 7.43 veya 6.34 size uygun tonlar :) ama bana sorarsan sana koyu kızıl harika gider cidden çok yakışır. Kızıl kahve bakır kahve size göre aman diyim sarılara pek çıkmayın :) $image.jpg $image.jpg $image.jpg

Merhabalar . Saçlarımın orjinal rengi koyu kumral. Dün mavi toz oryelle saçlarımı açtım ve üzerine karışım boya uyguladm palette açık papatya ile 9.0 sarı. Diplerim geldiğinde her sefernde açıcı uygulayp sonra mı boyamalıyım yoksa ust uste boyadkça uçlarla aynı rengi elde etmem mümkün mü? Boya konusunda biraz tecrübesizim deneye yanıla öğreniyorum şimdiden çok teşekkürler :))

Merhabalar . Saçlarımın orjinal rengi koyu kumral. Dün mavi toz oryelle saçlarımı açtım ve üzerine karışım boya uyguladm palette açık papatya ile 9.0 sarı. Diplerim geldiğinde her sefernde açıcı uygulayp sonra mı boyamalıyım yoksa ust uste boyadkça uçlarla aynı rengi elde etmem mümkün mü? Boya konusunda biraz tecrübesizim deneye yanıla öğreniyorum şimdiden çok teşekkürler :))

Koyu ve turuncumsu bir renk elde edersiniz. Ve 9.1 ile boyamanızı öneririm. Ama diplerinizi açmadan boyarsanız doreli olur. Balyaj gibi durur bir nevi.

resminizi gördüm. Koyu tonlar sizi genç gösterecektir. 7/77 çikolata kahvesi koleston perfect saç rengi tam sizlik. loreal majirel 6.35 size göre , kızıl severseniz 6.52 , bakır seviyorsanız 7.43 veya 6.34 size uygun tonlar :) ama bana sorarsan sana koyu kızıl harika gider cidden çok yakışır. Kızıl kahve bakır kahve size göre aman diyim sarılara pek çıkmayın :)Eki Görüntüle 953600 Eki Görüntüle 953601 Eki Görüntüle 953602

süpersinizzzz.
Hemen bakıyorum bu renklere.
Bir de model olarak nasıl kestireyim saçımı ?ona da yardımcı olurmusunuz:)

Garnier harika bir boya garnierin ürünlerini seviyorum. Garnierle boyayınız. Yanma riskiniz azalır hem :)

teşekkkürler:) ben bu arada dün kuaföre gittim birsürü ombre resmi götürdüm. birşeyler yaptı ama ombreyi bilmeyenler çok sanki röflemin dibi gelmiş muamelesi yapıo o da canımı sıktı :) $2014-01-27 18.53.20.jpg
böyle oldu saçlarım nasıl sence?

birde kuaför orealle açtığı bu saçın üstüne düz boya yapalım tellerin güçlenir sağlamlaşır dedi kabull etmedim.

yok canım neva color 8.3 altın sarı ve 8.32 bal köpüğü birde koleston açık küllü sarı 11.1 varelimde ....

Ay canım benim cevaplamıştım da bağlantı kesilmiş gitmemiş gönderilerim ...
Tamam 8/32 ile 8/3 karıştırıp bir telde dene hoş bir ton olur diye tahmin ediyorum eğer koyu olurds 11. de karıştırıp dene canım . elindeki tonlar güzel yeni almaya gerek yok cnm :)

birde kuaför orealle açtığı bu saçın üstüne düz boya yapalım tellerin güçlenir sağlamlaşır dedi kabull etmedim.

güzel olmuş hayatım da türk kkuaförler bilmiyor ombreyi daha :)) aaa saçmalamış resmen . yıpranmaya ne zamandan beri güçlenme ddeniyor :)

Benm son bir sorum olacak. Kuaförde saçlarımı boyatmaya karar verirsem yapacakları işlem evde benm uygulayacagimla aynimidir?Demek istediğim sacım açılmadan sarıya donmez degil mı? Sacım zatten az daha da azalmasından yıpranmasından korkuyorum. 😊

sana dediğim açma işlemi 5-6 dk olduğundan çok açılmaz 7.1 de boyarsan kumral olur tabi yine senin kararın :)

X