Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Haa onu diyorsunuz siz , 6/47 gibi geldi bana ama okadar koyu da değil bir kuaföre sorun diyeceğim ama söylemezler dip boyayı biz yapalım dicekler 7/43 de Olabilir.

7.43 çok güzelmiş onu uygulayalım diyoruz 7.43 içinde saçı açmamız gerekir mi?
Çok soruyorum kusura bakmayın yahuu :)

Merhaba Sea,
Ben tekrar açma yapmaktan vaz gectim. Naşta söylediğin gibi kolestom perfect 8.1 aldım. Bunla umarım iyi bir renk çıkar. Sonucu paylaşıcam :)

Doğru bir ton aldınız , oksidanınız kaç ?

7.43 çok güzelmiş onu uygulayalım diyoruz 7.43 içinde saçı açmamız gerekir mi?
Çok soruyorum kusura bakmayın yahuu :)

Önemli değil canım benim , sor tabi ben herzaman burdayım. 7/43 ü ben kullandım bu ton eğer saçları bu resimden koyu ise açma yapılcak ama 1 toncuk açılcak. Yani saç ilk renk değişiminde hemen yıkamak lazım buda çok zarar vermez ama sadece boyalı yerleri açın bunu söyledim mi bilmiyorum ama , bu önemli bir nokta doğaal saçlara hiç gelmemeli.

Bunlarda topuz olan kuaförden ilk çıktığımda , diğeri evde üstüne 7/43 boyatışım. Size koleston perfectin 7/47 sini de öneririm ancak bu ton daha üretilmiyor ne yazık ki $image.jpg $image.jpg

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 184
Doğru bir ton aldınız , oksidanınız kaç ?
Oksidanı 20 volum aldım. %6 ya tekabul ediyormuş. Boyadım saçlarımı. Az önce yıkadım. Sonuç tam istediğim gibi olmadı ama en azından turunculuk gitti. 10 gun sonra tekrar boyayacagım. Cunku bazı yerlerde renk farklılıkları var. Foto paylaşmak isterdim ama akşam ışığı yanıltıyor. Gündüz eklerim. Sizden 2. Boyama için tavsiye alacağım tekrar :):)
sevgiler

Oksidanı 20 volum aldım. %6 ya tekabul ediyormuş. Boyadım saçlarımı. Az önce yıkadım. Sonuç tam istediğim gibi olmadı ama en azından turunculuk gitti. 10 gun sonra tekrar boyayacagım. Cunku bazı yerlerde renk farklılıkları var. Foto paylaşmak isterdim ama akşam ışığı yanıltıyor. Gündüz eklerim. Sizden 2. Boyama için tavsiye alacağım tekrar :):)
sevgiler

Ah ne güzel , ilk boyamada gitmez , 3. De kesin oturur emin olun :) oksidan wellaxon marka değil mi ? Wella - koleston perfect ikilisi daha iyi sonuçlar verir :)

ben dün olia nın 9.0 açık sarı tonunu aldım amacım saç uçlarıma ombre ışıltısı katmak dipten boyamayı düşünmüyorum . geçtiğimiz haftalarda palette natural 8.0 ını aldım berbaaat oldu eskisinden daha koyu ve naylonumsu bi saç ortaya çıktı kısacası yandı . asla tavsiye etmiyorum gittim saçlarımı kestirdim biraz bakımla canlandı allahtan sadece uçlarına yapmıştım. aama ombre sevdamdan vazgeçemedim die olia yı aldım amonyaksoz diye. dün bir tutam boyadım yarım saat bekletip yıkadım azıcık bile bir değişiklik olmadı saç uçlarım şu an açık kahve diplerim ise kestane ama geçişi uyumlu iki renk durmuyo pek. şu an omzumdan 15 cm aşağıda çok ince telli uçları sağlıklı görüüo şu an ama çok çabuk yıpranıyo koparak da dökülüo tararken bana ombre konusunda ne tavsiye edersiniz

Sea123 ilginiz icin cok tesekkur ederim. 8.1 %6 oksidanli sac boyası markasını ne önerirsiniz? Birde sacımı açtıktan hemn sonra boyamalimiyim? Beklememmi gerek? Cvbinizi bekliyorm.😊

ben dün olia nın 9.0 açık sarı tonunu aldım amacım saç uçlarıma ombre ışıltısı katmak dipten boyamayı düşünmüyorum . geçtiğimiz haftalarda palette natural 8.0 ını aldım berbaaat oldu eskisinden daha koyu ve naylonumsu bi saç ortaya çıktı kısacası yandı . asla tavsiye etmiyorum gittim saçlarımı kestirdim biraz bakımla canlandı allahtan sadece uçlarına yapmıştım. aama ombre sevdamdan vazgeçemedim die olia yı aldım amonyaksoz diye. dün bir tutam boyadım yarım saat bekletip yıkadım azıcık bile bir değişiklik olmadı saç uçlarım şu an açık kahve diplerim ise kestane ama geçişi uyumlu iki renk durmuyo pek. şu an omzumdan 15 cm aşağıda çok ince telli uçları sağlıklı görüüo şu an ama çok çabuk yıpranıyo koparak da dökülüo tararken bana ombre konusunda ne tavsiye edersiniz

Keşke türkiyede Loreal Feria Wild Ombre serisi satılsaydı. Ben amerikada bunlardan gördüğümde herkesin aldığını gördüm. Ve cidden bir arkadaşım evde harika sonuçlar aldığını söyledi. Ancak doğal saçta harika sonuçlar veriyor. Boyalı saçlarda ise daha farklı sonuçlar veriyor ama şu videoları izleyerek adımları türkiyede bulunan ürünlerle yapmaya çalışabiliriz. 1 kutu PALETTE KOLAY RÖFLELER veya GARNİER ULTRA AÇICI veya GARNİER 110-111 ile uçlarına videodaki adımları uygularsan istediğin sonucu alıcağını umuyorum.

http://youtu.be/w8PfCVu0pI4 burada farklı bir yöntem uygulanmış , ama çok başarılı.

Youtube a "L'oreal Feria Wild Ombre Tutorial" yazıp videları izle , eminim güzel bir şey bulursun dediğim ürünler kullarak tabi :)

Sea123 ilginiz icin cok tesekkur ederim. 8.1 %6 oksidanli sac boyası markasını ne önerirsiniz? Birde sacımı açtıktan hemn sonra boyamalimiyim? Beklememmi gerek? Cvbinizi bekliyorm.😊

Açtırmadan sonra mümkünse 10 gün bekleyiniz . Marka olarak Loreal Majirel ve Koleston Perfect öneririm. Bulamazsan Matrix deneyebilirsin.

Keşke türkiyede Loreal Feria Wild Ombre serisi satılsaydı. Ben amerikada bunlardan gördüğümde herkesin aldığını gördüm. Ve cidden bir arkadaşım evde harika sonuçlar aldığını söyledi. Ancak doğal saçta harika sonuçlar veriyor. Boyalı saçlarda ise daha farklı sonuçlar veriyor ama şu videoları izleyerek adımları türkiyede bulunan ürünlerle yapmaya çalışabiliriz. 1 kutu PALETTE KOLAY RÖFLELER veya GARNİER ULTRA AÇICI veya GARNİER 110-111 ile uçlarına videodaki adımları uygularsan istediğin sonucu alıcağını umuyorum.

http://youtu.be/w8PfCVu0pI4 burada farklı bir yöntem uygulanmış , ama çok başarılı.

Youtube a "L'oreal Feria Wild Ombre Tutorial" yazıp videları izle , eminim güzel bir şey bulursun dediğim ürünler kullarak tabi :)

çok teşekkür ederim canım cevabın ve ilgilendiğin için benim uçlarda 5 cm lik iki yıllık röflem kaldı acaba kolay röfleler serisi yakar mı çünkü koparak dökülmede söz konusu. ama garnieri deneyebilirim herhalde çok teşekkür ederim tekrardan ilgin için . kolay gelsin :))

8.1 ile boyamaya devam edin ve oksidanınız mümkünse %3 lük olmalı artık %9 oksidan kullanmayın.

cevabınız için teşekkür ederim.bu saçlarımı koleston 7.01 ile pigmentasyon işlemi yaptım daha sonra 8 .00 boyadım kızıllıklar çok az gitti ama hala istediğim renge ulaşamadım. ben şu resimdeki bayanın sacının dipinde istiyorum bu renge $c28f047f5df5a326e0ebfc454f2f8221_zps94e4c04a.jpg nasıl ulaşabilirim

Hemen atıyım ; inciyi andıran hoş bir ton .Eki Görüntüle 949496 Eki Görüntüle 949497

Ayrıca saçınıza dore pigmenti yüklerken hayatta yeşillenme olmaz :)

çok teşekkürederim ilginiz için öncelikle ...şimdi ben sonuç olarak balköpüğü ve altın sarısı elimde boyalar olduğu için kullanıyım diyorum çünkü çıtçıtlara deneme yaparken açmış bulundum bu boyaları nasıl bir renk elde ederim çok korkuyorum açıkçası istediğim ton şu tonlara yakın Eki Görüntüle 951451 Eki Görüntüle 951452 ama turuncu bir görünüm olsun istemiyorum dorelik yoğun olsun ama turuncu olmasın ...balköpüğü ve altın sarı içine az biraz küllü açık sarıdan eklesemmi eklemesemmi iszce yada önce balköpüğü altın sarı yapsam eğer çok turuncu olursa 11.1 ile cila mı geçsem...birde şu saçların parlama olayını tam anlayamadım ben boyadan az cık bırakıp ılık suyla karıştırıpmı yapıcaz onuda anlatırsanız sevinirim..

iki gündür saç boyasıyla ilgili epey bişey okudum kafam çok karıştı. yıllar önce ilk boyamı kendim yapmıştım kızıl daha sonra siyaha boyadım ve son eserim koyu karamelle başlayan sarıya doğru giden bi saçtı ama hiç bilmeden kafama göre alıp boyuyordum şimdi cesaret edemiyorum bir de öğretmenim her gün beni inceleyen bir sürü öğrencim var artık :KK37: kafama göre renk değiştiremiyorum şuan. uzun bir süre önce kuaföre gittim 200 liraya yakın bir para ödedim ve bu fotoğrafı gösterdim

ve sonuç bu oldu :KK4:

loreal majinör 7.1 boya alsam evde kendim boyasam nasıl bir sonuç çıkar?
dipler baya uzadı kendi rengim için yapmam gereken bişey var mı? yani boyamaya nereden başlamalıyım
bide silme pigmentasyon gibi işlemler yapıldığını öğrendim forumdan bunlar gerekli mi :KK53:

Eklentiler

• $941434_547544098646927_692350254_n.jpg
    $941434_547544098646927_692350254_n.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 190
  • $1513691_10152092201099814_1227130088_n.jpg
    $1513691_10152092201099814_1227130088_n.jpg
    34,1 KB · Görüntüleme: 146
loreal majirel boyanın adını yanlış yazmışım.aslında istediğim saç rengi bu.ana rengi doğal duruyor ama boyayla nasıl elde edebiliriz bu rengi

çok teşekkür ederim canım cevabın ve ilgilendiğin için benim uçlarda 5 cm lik iki yıllık röflem kaldı acaba kolay röfleler serisi yakar mı çünkü koparak dökülmede söz konusu. ama garnieri deneyebilirim herhalde çok teşekkür ederim tekrardan ilgin için . kolay gelsin :))

Garnier harika bir boya garnierin ürünlerini seviyorum.

Garnier harika bir boya garnierin ürünlerini seviyorum. Garnierle boyayınız. Yanma riskiniz azalır hem :)

cevabınız için teşekkür ederim.bu saçlarımı koleston 7.01 ile pigmentasyon işlemi yaptım daha sonra 8 .00 boyadım kızıllıklar çok az gitti ama hala istediğim renge ulaşamadım. ben şu resimdeki bayanın sacının dipinde istiyorum bu renge Eki Görüntüle 951392 nasıl ulaşabilirim

7.1 ile boyayın koleston perfect in küllüleri cidden çok işe yarıyor. Tavsiye ederim 7/11 ile boyayın.

çok teşekkürederim ilginiz için öncelikle ...şimdi ben sonuç olarak balköpüğü ve altın sarısı elimde boyalar olduğu için kullanıyım diyorum çünkü çıtçıtlara deneme yaparken açmış bulundum bu boyaları nasıl bir renk elde ederim çok korkuyorum açıkçası istediğim ton şu tonlara yakın Eki Görüntüle 951451 Eki Görüntüle 951452 ama turuncu bir görünüm olsun istemiyorum dorelik yoğun olsun ama turuncu olmasın ...balköpüğü ve altın sarı içine az biraz küllü açık sarıdan eklesemmi eklemesemmi iszce yada önce balköpüğü altın sarı yapsam eğer çok turuncu olursa 11.1 ile cila mı geçsem...birde şu saçların parlama olayını tam anlayamadım ben boyadan az cık bırakıp ılık suyla karıştırıpmı yapıcaz onuda anlatırsanız sevinirim..

O parlatma olayı majirel için gecerli canım. Kapta kalan kalıntılara 5 ml ılık su ekleyip saça şampuan gibi sür saçlar yumuşuyor biraz. Sonra soğuk suyla yıka havlu ile kurula parlak saçlara kavuş cidden işe yarıyor. Senin niyetini anladım. Küllü karıştırma doğal ton karıştır. Demet akalının saç rengin bak aşk klibinde 8.3 ve 8.0 karışımı kendi söylemişti. Doğal tonla karıştırırsan istediğin tonu yakalarsın bence :)

loreal majirel boyanın adını yanlış yazmışım.aslında istediğim saç rengi bu.ana rengi doğal duruyor ama boyayla nasıl elde edebiliriz bu rengi

Merhabalar öğretmen hanımcım :)

Şimdi saçlarınızın o denli renk olmasının sebebi aslında kuaför küllü için saçı açmış ve üstüne küllü boyamış "KUAFÖRLERE EN ÇOK KIZDIĞIM NOKTA MAVİ BOYA KARIŞTIRMADAN PİGMENTASYON YAPMADAN AÇILMIŞ SAÇA DİREK KÜLLÜ BOYA BASMALARI" şuanda sizin istediğiniz ton 7/00 ile 7/11 karıştırırsanız yakalayabilceğinizi umuyorum. Ama dipleriniz çok gelmiş. O yüzden ya pigmentasyon ya silme siz karar verin ama bana sorarsanız pigmentasyon derim. Şimdi adım adım anlatıyorum.

Sarı olan bölgelere Koleston Perfect veya Loreal Majirel 7.3 ile (saçınız uzun galiba) 1 tüp boyaya yarım çay bardağı su karıştırın. saçınız uzunsa 2 tüp boyaya 1 çay bardağı (biraz şişman olsun :)) su ekleyin. Saçınıza sadece sarı (diğer yerlere gelmesin aman) bölgeleri güzelce uygulayın. Sonra gelişi güzel harmanlayın. Kendi renginiz olan bölgelere değdirmeden 25 dk bekleyiniz. Bu süre sonunda atık boyayı saçtam tarak yardımı ile atınız. Son olarak selpakla iyice silin. Ama sakın yıkamak yok.

Hemen ardından Loreal Majirel 7.1 ve 7.0 karışımı (%6 oksidasyon) ile saçınızı diplerden başlayarak boyayınız. Dipler bitince 10 dk bekleyin. Sonra boy ve uçlara sürün. Özellikle uçlara yedirin. (3 kutu boya almanızı tavsiye ederim) sonra 25 dk bekleyin. Eğer diipler açık uçlar koyu ise boyayı diplerden çekin ve uçlarda bekletin. Dipler koyu uçlar açıksa boyayı 5 dk daha bekletin ve diplere ısı tutun.çok açılmaması için boyları da ısıtın. Sonra saçınızı yıkayın.

X