Saç dökülmesi

karamel2001

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2022
146
150
Merhabalar. 38 yaşında bir kadınım. Polikistik overim var. Kendimi bildim bileli saçlarım seyrekti ama son zamanlarda resmen saç derim gözüküyor. Hormonlarıma baktırdım,kullanmadığım şey kalmadı. En sonunda bir tane tepelik ile peruk aldım. Durum o kadar vahim yani. Önümüz kış saçımı kazıtsam o hâlde bakım yapsam yararı olur mu acaba? Çok çaresiz kaldım. Fikirlerinizi bekliyorum

Ben de aynı durumdayım. Benim ki hem genetik hem de yetersiz beslenme . 39 yaşındayım . 2,5 yıl önce dermatoloji profesörüne gittim , prp , mezoterapi , minoksidil ve ağızdan alınan takviye verdi. Hamile kalınca bıraktım mecburen . Şimdi daha kötü durumda saçlarım doğum sonrası ve hızla verilen kilolardan , demir eksikliğinden sonra iyice azaldı saçlarım. Dökülenlerin yerine çok daha ince geliyor ve uzamıyor. 20 aylık oldu bebeğim emzirmeyi kesince yine gideceğim doktora. Bu arada saç çoğaltma !! yapan merkezler var . Bir tanesi işyerime çok yakın o yüzden dikkatimi çekti . Görseller çok etkileyici ama doğru mu değilmi bilemiyorum. Denemek de istiyorum .

Çok geçmiş olsun. Sizin en azından dökülen yerlere yenisi cılız da olsa çıkıyormuş,demek ki umut var. Benim hiç çıkmıyor. Deneyin bakalım belki faydasını görürsünüz.

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun . Bence siz de vakit kaybetmeden alanında uzman bir dermatolog ile görüşün derim. Saç hücrelerinde fiziksel bir yaralanma yoksa her zaman umut vardır diyor bir dermatolog doktor. Benim yeni çıkan cılız saçlarım da dökülüyor. Hızlı bir müdahale lazım aslında. Ben de bir yandan tepelik araştırıyorum . Bu hızla devam ederse 1-2 yıla benim de ihtiyacım olacak sanırım. Nasıl rahat mı acaba kullanımı?

Çok teşekkür ederim. O kadar çok şey denedim ve sonuçsuz kaldı ki bir şey denemek gelmiyor içimden. Evet yaş geçmeden müdahale lazım. Tepelik çok rahat. Hiç ağırlık ve terleme olmuyor. Tavsiye ederim. Saçı gür kadınlara o kadar imreniyorum ki. Saç kadının aksesuarı.

Kızlar benim de saçlarım çok seyrek tepe bölgesi resmen açık,o kadar şey denedim çıkmadı,doktorlar boşluklarda kök yok diyor,tepelik kullanılıyordum 6 aydır,ama pek sevemedim şimdi hamileyim,başımı ağırlık yapıyor kullanmıyorum zaten doktor haricinde dışarı çıkmıyorum,kazıtmayı düşündüm ama burda kazıtanların yorumlarını okudum sonuç alamamışlar,doğumdan sonra protez saç düşünüyorum ,istanbulda bir yer vardı saçınızı kazımıcaz aralardan saçını çıkartıcaz demişti bakırköydeydi yer ama şimdi bulamıyorum adını unuttum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…