Sabıııırrrr!

Hala mı miyav miyav miyauuuuv? Şaşırdım valla.
İşin çok zor çünkü bizim her gün yaşadığımız sahne şuydu: Kırk takla atarak bebeği uyutur yatağına yatırırsın, nefesini tutarak parmak ucunda yürürken odadan tam çıkacakken koca bir MİYAUVVVVVVV.. Ve çocuk uyanır, dünya başa yıkılır, dokunsanız ağlanır, içler acısı bi durumla aynı adımları tekrar ederiz. Kolay gelsin bacım.

Teşekkürler bu arada,umarım delirmeden o süreci atlatabilirim :KK70:

Yaa cok zor oluyor biliyorum benimki surekli degil ama bazen elimi kolumu kaldircak halim yokken oynayalim diye miyavlayip duruyor. Hadi diyorum az oynayayim, oynuyorum oturuyorum 5 dakikaya yine bagiriyor. O yorgunlukla odadan odaya kosuyorum. Illa kovalamaca oynmaliyiz cunku.
Biara lazer almistim bikacgun acayip oynadi tam seviniyordum kosmaktan kurtuldum diye sonra lazerin yuzune bakmamaya basladi mecbur kosuyoruz :))
Kosturun enerjisini atsin dicemde hamilesiniz :F

Benim sıpamda sevdirmez anca uyurken öperim severim veya gece gelir aşk yaşarız mır mır :anne: gündüz mesafeliyiz :KK70: ha birde bu ara gelip beni uyandırmak için kafamı patisiyle dürtmesi var dövücem ya :KK70: bi videoya çekemedim onu öyle beni dürterken resmen kalk diyor :KK53:

Son düzenleme:
Bebekle dahada zorlasacak bu durumbence.. ya gecici olarakbirine verin ya da boyle devam

Ayy biri kedi mi dedi :KK200:
Benim kedim 1,5 yaşında erkek,evim bahçeli rahatlıkla gezip enerjisini atıyor.
Buna rağmen bu aralar yere yatıp göbeğini aça aça miyavlıyor.
Tüy fırçası almıştım,hem kaşınıyor hem tüylerinden kurtuluyor,hem de masaj yapıyor sanırım ki tek derdi o fırça.
Fırçalamazsam da kucağıma çıkıp başını ve boynunu sevdirme derdinde.
45 dk aralıksız kendimi kaşımam,onu kaşıdığımı biliyorum,fırçayla arasında aşk var resmen.
Mevsim geçişlerinde olağan bir durum sanırım bu.
İlk zamanlarında böyle değildi.
Siz dokununca susuyorsa veterinerlik bir durum olduğunu sanmıyorum.
Ayrıca hamileliğiniz için de tepki veriyor olabilir,doğaları bu kıskançlar,ama ben şifacı özelliğine bakma taraftarıyım.
Stresiniz varsa almak için de yapıyor olabilir.
Rahat sürtünebileceği kedi tırmalama tahtası tarzında oyuncak yoksa edinmenizi tavsiye ederim.
Onunla ilgilenirken,sizi biraz rahat bırakır.

Yaa cok zor oluyor biliyorum benimki surekli degil ama bazen elimi kolumu kaldircak halim yokken oynayalim diye miyavlayip duruyor. Hadi diyorum az oynayayim, oynuyorum oturuyorum 5 dakikaya yine bagiriyor. O yorgunlukla odadan odaya kosuyorum. Illa kovalamaca oynmaliyiz cunku.
Biara lazer almistim bikacgun acayip oynadi tam seviniyordum kosmaktan kurtuldum diye sonra lazerin yuzune bakmamaya basladi mecbur kosuyoruz :))
Kosturun enerjisini atsin dicemde hamilesiniz :F

Nasıl alıştırıyorsan öyle oluyor sanırım. Benim biyük kedim de oyuncağını atarım gider getirir. Havada yakalamayı seviyor. Oynamadığımda da gelip ısırıyordu beni otururken gördüğümde :)
Bende sırf bu huyundan vazgeçsin diye ve kendini sevdirmiyor diye ona arkadaş aliym dedim. Hem severim küçükken sevdiriyorlar çünkü,hem ilgisini ona verir. O konjda işe yaradı zaten. Beni rahat bırakıyor.
Koşturamam ama lazeri çok seviyorlar :) onunla oynuyoruz sürekli.
Allahtan hamileliğim çok rahat geçiyor uyku halim çok yok ama sabahları 7 de kalkmaya çok üşeniyorum :))
Zaten uyandım mı bidaha uyuyamıyorum :)

Ayrıca kedin daha çok küçük normal onlar yaş aldıkça geçiyor benim kediye şizofren diyordum ben hoş hala öyle diyorum hiperaktif sayılır :) zamanla hafifledi tabi hali tavri ama gene yatak odasına koşup gel oyniyalım diye miyavlïyor 11 yaşında :olamaz:

Benim sıpamda sevdirmez anca uyurken öperim severim veya gece gelir aşk yaşarız mır mır :anne: gündüz mesafeliyiz :KK70: ha birde bu ara gelip beni uyandırmak için kafamı patisiyle dürtmesi var dövücem ya :KK70: bi videoya çekemedim onu öyle beni dürterken resmen kalk diyor :KK53:

Benim erkek kedim öyle işte :) bi sabah geliyor mır mır patisiyle yorgana masaj yapar gibi yapıyor anca o zaman sevebiliyorum :63:
Çok mesafeli eşşek :KK70:

Kusura bakmayın ama direkt size demiycem bunları konu sahibi. Şu kısırlaştırma muhabbeti beni çileden çıkarıyo. Nasıl karar veriyosunuz buna? Bu vicdanen rahatsız olunması gereken bi konu.

Gözlerinizi kapatıp şöyle düşünün hanımlar. Kötü bi durumda olsanız düşmüş bi vaziyette.. bi yardımsever size sahip çıksa yardımcı olsa. Sonra bigün elinizden tutup sizi doktora götürse aman şunu bi kısırlaştırayım da yarın öbür gün doğurur falan ikisiyle birden uğraşamam dese..

Yapmayın şu hayvancıklara şunu..

Ekleme: bu durım kedinin sağlığı ve faydası açısındansa eğer ona hiçbi lafım yok..

Ha şeyde vardı kedili olan ev kokuyor yeeaaaa diye ağzını yayanlar :olamaz:

Ya o ne saçma birleydir asla asla koku olmuyor ama anlatamıyorsun :)
Şimdi de çevrem zırt pırt hamilesin kedileri vermiyor musun diye söylenip duruyor. Yok tehlike yok toksoplazma. Anlatıyorum anlamıyorlar da sen yine de uzak dur demezler mı:sopa:
Ki hamile kaldım hala öperim.

benim çatlağın oyun aşkı gece 3 de tutuyor.. önce burnumun dibine girip uyandırıyor sonra koşmaya başlıyor, eğer sallamaz da yatarsak oğluşların odasına gidip avazı çıktığı kadar bağırıyor uyandırmak için :KK53: illa kalkıp poposunu ısırmak gerekiyor :KK70:

yapacak bir şey yok, daha çok küçük muhtemelen bir kaç aya kadar biraz daha sakinleşir..

Kusura bakmayın ama direkt size demiycem bunları konu sahibi. Şu kısırlaştırma muhabbeti beni çileden çıkarıyo. Nasıl karar veriyosunuz buna? Bu vicdanen rahatsız olunması gereken bi konu.

Gözlerinizi kapatıp şöyle düşünün hanımlar. Kötü bi durumda olsanız düşmüş bi vaziyette.. bi yardımsever size sahip çıksa yardımcı olsa. Sonra bigün elinizden tutup sizi doktora götürse aman şunu bi kısırlaştırayım da yarın öbür gün doğurur falan ikisiyle birden uğraşamam dese..

Yapmayın şu hayvancıklara şunu..

Farklı bir bakış açısı,saygı duyuyorum ama insanla evcil hayvanı bir tutmayın.
Kısırlaştırmak sağlıklı birşey onlar için. Onlar bizim gibi doğurmuyor bıraksan 3 ayda 1 4 er 5 er yavru doğuruyor.

Nasıl alıştırıyorsan öyle oluyor sanırım. Benim biyük kedim de oyuncağını atarım gider getirir. Havada yakalamayı seviyor. Oynamadığımda da gelip ısırıyordu beni otururken gördüğümde :)
Bende sırf bu huyundan vazgeçsin diye ve kendini sevdirmiyor diye ona arkadaş aliym dedim. Hem severim küçükken sevdiriyorlar çünkü,hem ilgisini ona verir. O konjda işe yaradı zaten. Beni rahat bırakıyor.
Koşturamam ama lazeri çok seviyorlar :) onunla oynuyoruz sürekli.
Allahtan hamileliğim çok rahat geçiyor uyku halim çok yok ama sabahları 7 de kalkmaya çok üşeniyorum :))
Zaten uyandım mı bidaha uyuyamıyorum :)

Olabilir kucukkende oyuncaktan cok birlikte oynuyorduk onunla evet. Simdi yeni bir tane oyuncak aldigimizda oynuyor bikacgun sonra onuda umursamiyor. Birlikte kovalamaca, saklanmali oyun istiyor.
Ama sadece yorgunken dert oluyor normalde oynuyorum.

benim çatlağın oyun aşkı gece 3 de tutuyor.. önce burnumun dibine girip uyandırıyor sonra koşmaya başlıyor, eğer sallamaz da yatarsak oğluşların odasına gidip avazı çıktığı kadar bağırıyor uyandırmak için :KK53: illa kalkıp poposunu ısırmak gerekiyor :KK70:

yapacak bir şey yok, daha çok küçük muhtemelen bir kaç aya kadar biraz daha sakinleşir..

Büyük kedim öyleydi 1 yaşındayken filan sürekli gece uyandırıp oyun istiyordu. Onu atlattık şimdi bunun da büyümesini bekliyorum :) zamanla sanırım sakinleşir.. 1 yaşını geçti 1 buçuk haşında şuan..

Kediler genelde kızgınlık donemlerinde cok miyavlar. Kisir degilse kisirlastirabilirsiniz. Bu da degilse huyu böyle demektir.

Olabilir kucukkende oyuncaktan cok birlikte oynuyorduk onunla evet. Simdi yeni bir tane oyuncak aldigimizda oynuyor bikacgun sonra onuda umursamiyor. Birlikte kovalamaca, saklanmali oyun istiyor.
Ama sadece yorgunken dert oluyor normalde oynuyorum.

Yorgun olunca gerçekten işkence :)
Ben işten gelip aç aç kedimle saklambaç oynuyordum,oyuncak atıyordum. Hemen pozisyona geçiyordu beni görünce zaten. Oyunu bıraktığımda da bana saldırmak için pozisyon alıyordu kollar çizik çizikti :KK70:

X