Sabaha karşı evimize hırsız girmiş:((

Sabah kalktığınızda yüzünüzde gözünüzde brşey var mıydı Heidi?

Eşimin halasının evine seneler önce girmiş onlar da sizin gibi sabah olunca farketmişler çoluk çocuk..demişler nasıl hiçbrimiz tıkırtı falan duymadık.? sonra bir bakıyorlar hepsiniz suratında pijamalarının üzerinde sarı sarı leke gibi birşeyler var..

Bayıltıcı sprey mi ne sıkmış uyanık hırsız rahat çalışmak için.Sonradan polisler araştırmacılar incelemişler de o karara varmışlar.

Yüzümüzde iz falan yoktu.. bilmiyoruz ki birşey kullandı mı?
Kullandıysada kimbilir kaç çeşittir bu spreyler..

Evimde Biber gazı bulunduruyorum 3-4 senedir..Tabi biber gazı, uyanık olduğumuz zamanlar işe yarar..Bilhassa gündüz için düşünmüştüm..
Portmantonun en üst rafında bulunduruyorum..
KApıda tıkırtı yapan şüpheli tipler için..
Çünkü daha önceki yıllar, üst katımızı, gündüz birisi yoklamış..
Ondan beri, evde biber gazı var..
Bu da gündüz önlemimiz olur,
Çantalarımızda bulundurabiliriz..
Çalışan hanımlar için, akşam iş dönüşlerinde tedbir olur..

Son düzenleme:
:hulya:geçmiş olsun canım
allah bir daha yaşatmasın kötü insanlarla karşılaştırmasın inşlhh
biz küçükken evimiz en alt katı 3 defa hırsız girmişti..ikisinde hiç bişey alamdan annem duymuştu sesi
3 de de annemlerin yatak odasına gelmiş emekleyerek ve annem bunu duymuş ama hareket edememiş babama demiş kalk bak biri senin pantolununu aldı demiş artık ne sıktı bilmiyoruz sonra sabah sokağın başında babamın pantolununu bulmuştuk bizde
ve en çok bu durumlardan çocuklar etkileniyo ben o zaman küçük olduğum için 15 yaşıma kadar geceleri tuvalete gitmeye kokuyodum annnemi kaldırıyodum düşünün

ve çok yakın bi arkadaşımında evine girmişti geçen sene eşi nöbetteydi ve iki aylık bebeği vardı ırsızla karşı karşıya gelmiş adam ona küfür etmiş arkadaşımda ona kaydirigubbakcemile3birden cesaret gelmiş kadına işte allahtan bişe yapmamış atlamış camdan gitmiş

ve bi tavsiye tedbirleri alın siz kilit üzerine ama birde kapı arkasına yatmadan önce böle cam kavonoz bardak gibi şeyler koyun girilmeye çalışıkldığında duyarsınız die
ben zira gecleri eşim nöbette olduğu için tek başıma kalıyorum şüphe duyduğum mutfak camımın önüne ve kapının arkasına koyuyorum
tedbir bizden tevekkül allahtan
çok uzun oldu kusura bakmayın

aysen-34..Teşekkür ederim..
Kapının arkasına da.. bir şemsiyeliğim var..Porselen gibi birşey, kırılabilir maddeden, onu koymayı düşünüyorum..
Tavsiyelerin için sağol..
KK büyük bir platform..Gerçek hayatta bunu kaç kişiyle paylaşabilirdim ki..
Birbirimize olan uyarılarımız, bize fikir veriyor, tedbirimizi ona göre geliştirebiliyoruz..

rica ederim tatlımm opuyorumnanaktan
polis eşi olarak daha bir çok tedbir yöntemleri üretiyoruz kaydirigubbakcemile3
eee hayat buna bizi mecbur ediyor malesef yerimseniben

evet canım burası herkesle paylaşamadığımızı yazdığımız her yönden fikir alabildiğimiz bi yer
:enbuyukkk:

ya allahın belaları ben varken girmesinlerde yokken ne yaparsa yapsınlar zaten ne param nede altınım var dışarı çıktığımda paramı yanıma alırım bi bileziğim 2 de yüzüğüm hep kolumda laptopu balkona gömüyorum resmen poşetlere sarıp aklınızda bulunsun yanınızda götüremeyeceğiniz şeyleri balkona poşetleyip koyun orayı araştırmak akıllarına gelmiyor ahh komşuma 2 saatliğine inerkende bunu yapsaydım ya.
bide plazmam var oda çelik şifreli kabloya bağlı sökemez yani ama inadına plazmanın camını kırarsa bilemem.

ya allahın belaları ben varken girmesinlerde yokken ne yaparsa yapsınlar zaten ne param nede altınım var dışarı çıktığımda paramı yanıma alırım bi bileziğim 2 de yüzüğüm hep kolumda laptopu balkona gömüyorum resmen poşetlere sarıp aklınızda bulunsun yanınızda götüremeyeceğiniz şeyleri balkona poşetleyip koyun orayı araştırmak akıllarına gelmiyor ahh komşuma 2 saatliğine inerkende bunu yapsaydım ya.
bide plazmam var oda çelik şifreli kabloya bağlı sökemez yani ama inadına plazmanın camını kırarsa bilemem.

Balkon güzel fikir..İşyerinde bir arkadaş ta, bu yöntemi kullandığını söylemişti..

Komşulardan bazı şeyler duydum..
Giriş katta bir teyze, pazar sabah 8 de bakkala giderken, benim çantamı atılmış halde görmüş.
Ama anlamamış ne olduğunu,bodrumdan ustalar bişeyler atarken düşürmüşler diye düşünmüşmüş..
Apartman kapısının demiri çevrilmiş halde açıkmış,kapatmış,bakkala gitmiş..
Pazar günü, Sabahın 8 inde hangi usta olur..
Hiç inandırıcı gelmedi..
Çanta fermuarı açık içindekiler gözüküyor..tokalarım yerlere saçılmış..
Yepyeni kırmızı renkte çanta,onun gözüne çöp gibi gelmiş..
Aman bana ne, havası hissediyorum..

Başka bir komşuda her gün namaza camiye gider..
6.30 la 7 arasında gidip gelmiş o da birşey görmemişmiş.
Zaten o adama da hiç güvenmiyorum..Bencillik seziyorum..
Önceki kilitlerimizin söküldüğü olayda,adamları ellerinde ,alet edevat çantaları olur ya plastikten..
Onlarla görmüş..Keşke sorsaydınız kime geldiniz diye dediğimde..
Niye sorayım..Adamlar belki servis falandı diyor..
Sanki cahil bir insan..Servislerin giysilerinde firma logoları olur..
Öyle bile olmasa insan sorar..hayırdır kime geldiniz..ağız yoklar..
Ben olsam sorarım..Bende servis çağırmıştım acaba bizemi geldiniz, diye zarf atarım..
Ama böyle olunca, insanı bencil düşünmeye sevk ediyorlar..
Teyze girişte oturuyor..kapısı direk apartman kapısını görüyor..o yüzden kurcalanmıyor kapısı..Kapı da çelik değil..
Diğer komşu en üst katta..en üst katlarda pek tercih edilmiyor hırsızlar tarafından..
Güvenli gelmiyor sayın hırsızlara..
Biz orta katta ve merdiven görüş alanında olmayanlar..kolay yem sayılıyoruz..

kuzum geçmiş olsun
biliyosun 3-4 ay öncede bize girmişti
anlatmıştım taktik aynı
muhitlerimizde yakın acaba aynı hırsızlar olabilir mi ?
benimde cüzdanı atmıştı yolda sabah bulan kişi arayıp haber verince öğrenmiştim neyse sen biliyon ayrıntıyı zaten

ay ben gecelerı hıc korkmam, vardıyalı calısıyor eşim ,gecelerı olmuyor bazen ,kitler kapımı yatardım..

çelik kapı ,çengel var ,sürgü gibi birşey var ,iki tane kilit var biri allta biri üstte ,

ben sabah uyurken esım gelıyor dıye ,sadece kapıyı kıtlerdım ,korktum şimdi eyvahedigeldismile

evde altın fılan yok zaten ,celık kasa var hayatta bulamaz,bulsa bıle acamaz ,kaldırıp götüremez yere sabitlendi..:1closedeyes:

çantalarımı da hep dolabıma asarım ya da ,askılıga..

yatak odam da beyzbol sopam var sadece,yatagın kenarında hemen ,bır de babamdan kalma(nasıl da koruyor hala benı opuyorumnanaktan ) biber gazı ..

ama oturma odamıza gırse koca lcd var ,iki tane laptop ortalıkta durur hep ,öyle antıkada yok,

zaten oturma odamıza gırse adam köşe,ama bız 4.katta ,en altıda sayarsak 5.katta oturuyoruz ,106 ekran lcd yi nasıl goturur ki. :sinifsinif:

götüremez diyin ,yoksa uyuyamam ben bu gece ,

korkuttunuz benı yav akannehir

kuzum geçmiş olsun
biliyosun 3-4 ay öncede bize girmişti
anlatmıştım taktik aynı
muhitlerimizde yakın acaba aynı hırsızlar olabilir mi ?
benimde cüzdanı atmıştı yolda sabah bulan kişi arayıp haber verince öğrenmiştim neyse sen biliyon ayrıntıyı zaten

Sağolasın canım..Hislerini biliyorum..

ay ben gecelerı hıc korkmam, vardıyalı calısıyor eşim ,gecelerı olmuyor bazen ,kitler kapımı yatardım..

çelik kapı ,çengel var ,sürgü gibi birşey var ,iki tane kilit var biri allta biri üstte ,

ben sabah uyurken esım gelıyor dıye ,sadece kapıyı kıtlerdım ,korktum şimdi eyvahedigeldismile

evde altın fılan yok zaten ,celık kasa var hayatta bulamaz,bulsa bıle acamaz ,kaldırıp götüremez yere sabitlendi..:1closedeyes:

çantalarımı da hep dolabıma asarım ya da ,askılıga..

yatak odam da beyzbol sopam var sadece,yatagın kenarında hemen ,bır de babamdan kalma(nasıl da koruyor hala benı opuyorumnanaktan ) biber gazı ..

ama oturma odamıza gırse koca lcd var ,iki tane laptop ortalıkta durur hep ,öyle antıkada yok,

zaten oturma odamıza gırse adam köşe,ama bız 4.katta ,en altıda sayarsak 5.katta oturuyoruz ,106 ekran lcd yi nasıl goturur ki. :sinifsinif:

götüremez diyin ,yoksa uyuyamam ben bu gece ,

korkuttunuz benı yav akannehir

Yalnız uyuduğunda..bu dediğin bütün kilitleri kilitliyorsan..Sürgü de çok güvenli çelik kapıda..onu da kilitliyorsan..mesele yoktur canım..
Tv nize gelince, kilitlersen götüremezler..

evet orta katlar çok çabuk göze batıyor bu arada eşim ilk günden beri yandaki komşudan şüpheleniyor bunu polisede söyledik ama parmak izi olmadığı için birşey yapamadı eğer çalınan mallar evinden çıkmazsa suçlu olursunuz iftira atmak nedeniyle dedi.
eşimin şüphelenmesinede hak veriyorum aslında evimize 1 kere girdi ve 1 ay sonra hırsızlık oldu adam işsiz güçsüz sürekli ordan burdan dilenerek geçiniyorlar az yiyecek vermiş değilimdir ona rağmen yaptıysa bişey diyemiyorum yani ayrıca cmt günü eşime senin yatak odanda poşette bi bilgisayarın daha vardı onu satmadıysan bana taksitle satarmısın demiş yani yuhh yatak odama hiç girmediki poşetteki bilgisayarı bilsin kimsenin haberi bile yok ondan çünkü eşim parçalayıp uğraşıyor onlarla eşimde sen nerden biliyorsun falan demiş bende bilgisayar olduğunu ya sen uğraşıyorsun ya vardır diye sordum demiş sonra geldi bana bu adamın karısı hiç yatak odasına girdimi dedi bende bakmak için girdi ama kapıdan bakıp çıktık dedim öyle detaylı incelemedik yatak odasını yani dedim acaba karı koca bu işimi yapıyorlar off çok korkunç bi durum aklım almıyor ya kim bunu yapan kim yaa...

evet orta katlar çok çabuk göze batıyor bu arada eşim ilk günden beri yandaki komşudan şüpheleniyor bunu polisede söyledik ama parmak izi olmadığı için birşey yapamadı eğer çalınan mallar evinden çıkmazsa suçlu olursunuz iftira atmak nedeniyle dedi.
eşimin şüphelenmesinede hak veriyorum aslında evimize 1 kere girdi ve 1 ay sonra hırsızlık oldu adam işsiz güçsüz sürekli ordan burdan dilenerek geçiniyorlar az yiyecek vermiş değilimdir ona rağmen yaptıysa bişey diyemiyorum yani ayrıca cmt günü eşime senin yatak odanda poşette bi bilgisayarın daha vardı onu satmadıysan bana taksitle satarmısın demiş yani yuhh yatak odama hiç girmediki poşetteki bilgisayarı bilsin kimsenin haberi bile yok ondan çünkü eşim parçalayıp uğraşıyor onlarla eşimde sen nerden biliyorsun falan demiş bende bilgisayar olduğunu ya sen uğraşıyorsun ya vardır diye sordum demiş sonra geldi bana bu adamın karısı hiç yatak odasına girdimi dedi bende bakmak için girdi ama kapıdan bakıp çıktık dedim öyle detaylı incelemedik yatak odasını yani dedim acaba karı koca bu işimi yapıyorlar off çok korkunç bi durum aklım almıyor ya kim bunu yapan kim yaa...

Pes yani..insanın y.odasındaki pc yi komşu nasıl bilir, bir de poşette sarılıyken..:kızgın:
Poşetin içinde nasıl görüyor bu gözler..enfaruj mu var adamda..töbe töbe..
İnsanın komşusunun böyle şaibeli biri olması ne fena..
Yok ben komşularımdan şüphelenmiyorum da..Bana dokunmamış ya, havası görüyorum..
Halbuki bugün bana, yarın sana..

ayyy okurken yaşadıklarımı hatırladım içim ürperdi resmen....lohusaydım bebğim küçük olduğu için kolay kolay dışarı çıkamıyordum üstelik yine böyle ocak ayıydı....ufaklık çok düzensiz uyurdu akşama doğru saat 17-18 gibi uyuduğu zaman bende biraz kestirirdim...ki o saatlerde herkez evde oluyor....o gün sabah ufaklık arka arkaya kusunca ben acilen veden çıkıp dr a götürdüm...annemlere geçtim iyi ki geçmişim iyi ki yemeğe kalmışız...bu pislik adam yeni hapisten çıkmış 12 yıl yatmış içerde..sapıka kaydında neler neler varmış off yaa....üzerinde sadece bir eşarp bulundururmuş karşısına çıkanı onla boğazlarmış.....ki bu uzun zamandır takip ediyormuş evi ben lohusayım bebk var gelen giden çok haliyle takı falan çoktur düşüncesiyle girmiş eve......sitede oturuyorum 4 tane görevlimiz var oldukça hareketli bir sitedir 105 daire var...nasıl cesaret eder buna anlamış değilim.....balkondan kedi gibi tırmanmış çıkmış bu şahıs 11. kata bile çıkarmış polis demişti benim evim pekde aşağıda sayılmaz 2 . kat kadar yüksek...ama çatıdan gelen borudan tırmanarak çıkmış....pimapen penceremi okadar kolay açmışki anlatamam..ev tanınmayacak haldeydi tesadüfen hırsız içerdeyken komşum kızıyla bana kek göndermiş...bu panikle kaçarken komşunun oğluna yakalanmış bir sürü gören olmuş yani...hemen şikayetci oldum allah belasını versin bunların hiçmi içleri açımaz hiç mi:KK43::KK43:

ayyy okurken yaşadıklarımı hatırladım içim ürperdi resmen....lohusaydım bebğim küçük olduğu için kolay kolay dışarı çıkamıyordum üstelik yine böyle ocak ayıydı....ufaklık çok düzensiz uyurdu akşama doğru saat 17-18 gibi uyuduğu zaman bende biraz kestirirdim...ki o saatlerde herkez evde oluyor....o gün sabah ufaklık arka arkaya kusunca ben acilen veden çıkıp dr a götürdüm...annemlere geçtim iyi ki geçmişim iyi ki yemeğe kalmışız...bu pislik adam yeni hapisten çıkmış 12 yıl yatmış içerde..sapıka kaydında neler neler varmış off yaa....üzerinde sadece bir eşarp bulundururmuş karşısına çıkanı onla boğazlarmış.....ki bu uzun zamandır takip ediyormuş evi ben lohusayım bebk var gelen giden çok haliyle takı falan çoktur düşüncesiyle girmiş eve......sitede oturuyorum 4 tane görevlimiz var oldukça hareketli bir sitedir 105 daire var...nasıl cesaret eder buna anlamış değilim.....balkondan kedi gibi tırmanmış çıkmış bu şahıs 11. kata bile çıkarmış polis demişti benim evim pekde aşağıda sayılmaz 2 . kat kadar yüksek...ama çatıdan gelen borudan tırmanarak çıkmış....pimapen penceremi okadar kolay açmışki anlatamam..ev tanınmayacak haldeydi tesadüfen hırsız içerdeyken komşum kızıyla bana kek göndermiş...bu panikle kaçarken komşunun oğluna yakalanmış bir sürü gören olmuş yani...hemen şikayetci oldum allah belasını versin bunların hiçmi içleri açımaz hiç mi:KK43::KK43:

Ne kötü..Geçmiş olsun canım..
Peki adam teşhis edildi,yakalandı mı ki..12 yıl falan yattığı biliniyor..
Yakalandıysa iyi olmuş..

okurken tüylerim diken diken oldu canim ya..

cok büyük gecmis olsuniyi ki yokmussunuz evde

o kadar cok korkuyorum ki,geceleri derin bir uykuya dalamiyorum artik..

en ufak sesde uyanir oldum..

Antalyada nerde kaliyorsun canim?

ayy canım geçmiş olsun evet bu hırsızlar bir eve kafayı taktıkları zaman ne yapar ne eder girerlermiş.artık bırakın gece uyumayı gündüzleri hatta şuan bile diken üstündeyim ne zamana kadar böyle olcak bilmiyorum.
bu arada hırsızlar bilinenin aksine tenha yerleri değil kalabalık yerleri severlermiş benim evime hırsız girdiği gün apartman kaynıyordu ev sahibi üst kata tadilat yaptırıyordu temizlikçi kadın merdivenleri siliyordu biz ise komşumla dışarıya bakarak kahvaltı yapıyorduk ama işinin ustasıymış bellki bu curcunada işini halletmiş gitmiş şerefsiz.

X