Sabaha karşı evimize hırsız girmiş:((

TatLiGaci

Heidi ve kankileri
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
14.249
93
Bu sabah zil sesiyle uyandım.Diafondan kim o dedim..bir erkek sesi bişeyler söyledi.Açtık kapıyı..Elinde bir poşet ve birkaç kağıt parçası..Eşim de arabayı çekin falan demeye mi geldiler acaba dedi..
Adam poşeti bana veriyor, size hırsız girmiş bu çanta sizin dedi..
Allah allah ,yok hırsız falan diyesim geldi,herşey normal gözüküyordu..
Meğer 3-5 bina aşağıda işten gelen bir komşu imiş tanımıyoruz..Onların apartmanının önünde çantamın içindekileri etrafa saçılmış görmüş..Almış bakmış,çantamda elektrik faturası vardı, adresi görerek,cüzdandaki kimliklerle karşılaştırarak bize gelmiş, sağolsun..
Şok olduk, şaşkınlıktan adamın adını ,oturduğu daireyi bile anlamadık, halbuki söyledi..

Adamın sizin çantanız diyor ben üzerimize alınamıyorum,uykunun verdiği sersemlikte var..
Poşete bir baktım çantam..Portmantoya baktım, çantam yok..
Adam yalnız size değil herkese girmişler galiba dedi..aşağıda bir çanta daha var,bir pantolon var dedi..
Yalınayak aşağıya indim ki..eşimin pantolonu.Benim diğer çantam .Apartman iç girişine atılmış.Bir de çantamın yanında inci boncuk koyduğum ahşap kutu.Onun içine de bazen yüzüklerimi koyuyordum..İki tane yüzüğüm vardı içinde maddi değeri değil ,manevi önemi vardı birinin..Eşimin ilk evlilik yıldönümünde aldığı yüzüktü:çok üzgünüm:..cüzdanlar gitmiş,orada boşaltıp bırakmış..
Çantalarımızı boşaltmış boş cüzdanları içinde ehliyet,kimlikler,k.kartları dahil olmak üzere o komşunun apartmanın önüne atmış..
Tabi polisi aradık geldiler..olay yeri inceleme geldi..parmak izi aradı..bizim parmak izlerimizi aldı..Komşununda ifadesini almak istediler, eşim o apartmanın önüne gittiğinde
yine benim çantamda ve o ahşap kutunun içinde olan, diğer ıvır zıvırları da bulmuş..daha ileride ise yere atılmış bizim mutfak bıçağımızı bulmuş..Artık şükrediyoruz..İyiki uyanmadık diye..

Kapıyı nasıl açmış diyeceksiniz..Kapının demir çengelini çevirmiştim..Bizce kilitliydi..Ama asıl kapımız anahtarla kilitli değildi..Demir çengeli bir inşaat demiri parçasıyla kanırtarak genişletmiş..gerisi çocuk oyuncağı herhalde onun için..Demirin ses çıkarmaması için yanında bir penye, toz bezi gibi birşey getirmiş..Demire sarmış öyle açmış..Bezde demir kesikleri vardı..
Demir parçasını merdivenlere bırakmış..Bez parçasını tapı tokmağına bırakmış..
Enteresan olan..Kapıyı kapatmış gitmiş..hiç ses duymadık..
Kapının çengelinde çok bariz bir genişleme yok..hafif bir genişleme..
Günlerden pazar olduğu için, işe gitme gibi birşey yok..Allah bilir, biz öğlende falan öğrenecektik bize hırsız girdiğini..Tel..cüzdan aramazdık sabah sabah..
Polislerde hırsız birinci suçlu,ikinci suçlu sizsiniz diyor..İstanbul gibi biryerde oturuyorsunuz kapınızı arkadan kilitklemeliydiniz diyor..O da haklı ama..insan gaflete düşüyor..

Biraz uzun anlattım ama paylaşmak,aynı zamanda uyarmak istedim sizleri de..
Elim kolum hiçbir işe gitmiyor valla..Şaşkınlıktan takatim yok..Tedirginim..

off canım
verilmiş sadakanız varmış
belki de sprey gibi birşey sıkmıştır
çünkü öyle yapıyorlarmış
uyutuyorlarmış öyle uyanmıyormuşsun
Allah korusun
giden malınız olsun

çok geçmiş olsun çok korkunçç..... cana geleceğine mala gelsin tabi ama çok maddi kaybınız var mı?

Teşekkür ederim sağolun kızlar..Çok Bir maddi kayıp değil giden tabii..üzülmüyoruz da..
Şaşkınız..,böyle bir duruma maruz kalmak, tedirgin ediyor sadece..Korkutuyor..

Birkaçyüz milyon..teller..benim iki yüzüğüm..ve çantamın içinde olan benim bebekliğimden kalan nazarlık..oğlum için kullanıyordum..manevi değeri vardı 30küsür senelik nazarlık.
Eşimin bana ilk evlenme yıldönümünde aldığı yüzük.. iki şey benim için özel ve önemliydi..

çok geçmiş olsun eşim her zaman ben evde olmasan kapını kilitle der.hem kilitlerim hemde zincirini takarım.bundan sonra daha dikkatli olun kaç tane kilit varsa kilitleyin.

bizede hırsız girmişti sabah işe gideceğim çanta yok sonra aklıma geldi hırsızın balkondan girdiği çünkü açık bırakmışım!!bilmiyorumkismile

olduğu gibi kredi kartlar ehliyet kimlik hepsi gitmiş hepsini tekrar çıkarmak için uğraştım
para döktüm sana da geçmiş oldun artk çantayı evimizde saklıyoruz sanki yol geçen hanı

artık evde güvenli bir yer olmaktan çıktı!!!
ohaoldumsmile

çok geçmiiş olsun. çok şok edici zor korkunç bir durum.

o anı yaşamak bu durumun etkisinden kurtulmakda oldukça zordur.

inşallah etkisinden kurtulursunuz.Allah bir daha yaşatmasın

canım benim yaaa!!!bende şok oldum,konuyu başkasının sandım linki görünce,bi baktım senin konunmuş!!
inan çok üzüldüm,allah bildiği gibi yapsın allahın cezaları.kendi kazanıp aldı ya o gidenleri:eek:klava:yemeğe kısmet etmesin allah.üzülme nolur giden gitti..kapıya güvenlik kamerası taktırsan 2006ım fena olmaz bence

çok geçmiş olsun
acaba bayıltıcı sprey falan mı sıktı
şimdi öyle yapıyolarmış ses duymamanız imkansız çünkü

geçmiş olsun canım, giden gitmiş züğürt tesellisi belki ama en azından kimlikleri k kartlarını bırakmış yoksa tüm hafta onları yeniden çıkarmak için uğraşcaktınız
çok sessiz uğraşmış anlaşılan, bişey duymamışsınız, evde çocukta olunca insan daha tedirgin olur haliyle
hırzısa kilit olmaz lafı bu durumlar için herhalde, alarm falan alın canım ya.
geçmiş olsun tekrar, sağlınıza bişey olmasın

Aman ya, nedir bu Vallaha, Allah cezalarini versin insallah yapan hepsinin Aminnnn, cok cok gecmis olsun, Allah korusun herkesi, ay ne kotu bi sey ya, en iyisi kapiyi her zaman kilitlemek, vallaha ben her zaman kitlliyorum, birde ilk kattayiz, ta giris onu yani offf

Gecmis olsun canim.. Iyi ki uyanik degilmissiniz.. Allah korumus..

Yaa..evet çengel yada zincir yeterli olur diye düşünüyoruz..
Halbuki kaç kilit varsa kilitlemeliyiz..

Cok gecmis olsun... hayret birsey, artik insan evinde de güvende degil!
Haram olsun; bu dünyada "yirttim" saniyor ama bakalim öteki dünyada ne yapacaklar...
Kul hakki baska seye benzemez...

Çok geçmiş olsun canım
Daha 1 yıl olmadı benim evime de girdi Allahtan evde değildim.
Peki bi şey sorucam bu çengeli genişletmişler alttan kiltli olsaydı giremez miydi?
Ben tek kalıyorum evde tırsttım şimdi 2 kere alttan kilitliyorum çengeli kapatıyorum hatta yattuğım odayı bile kilitliyorum.
Korktum şimdi ya ben çengele çok güveniyordumeyvahedigeldismile

X