Sabah namazına kalkamama...

Geceden şartlanmak işe yarıyor bence de .Ama bazen bana da oluyor hatta uyanıyorum alarmı kapatıyorum ezanı duyuyorum ay diyorum bugün geç kılsam içimden sonra Esselatu hayrun minen nevm yeri gelince içim ürperiyor çabuk kalk diyorum kendime kaç dakikanı alıyor sonra uyuyacaksın yine

Benim bazen peş peşe oluyor o kadar moralim bozuluyor ki en son eşime diyorum beni kaldır diye. O alarm sesi ninni gibi geliyor resmen. Namaz kılıyorsun ve hep eksik. İçinde bir yarım kalmışlık hissi oluyor.
Dönemseldir bence ya. bir de alarm sesini değiştir en rahatsız edici sesi koy o da işe yarayabilir
Çok mantıklı gerçekten 😀 Alarm sesi ne alaka alarmı kapatıp geri yatıyorum yazmış zaten konu sahibi uyanamıyorum demiyorki

her gece yatarken dua ediyorum, kendime söz veriyorum kalkıcam diye, ezanı da duyuyorum bazen ama ı ıh.
uyku düzenim son zamanlarda iyice bozuldu, ben de konuyu buraya yazdım ki belki kendimden iyice utanır da kalkabilirim die.
Aslında çok mantıklı bişey yapıyosun biliyo musun telefonu koridora koyup kalktığında kılmama gibi bi durum olmaz da büyük ihtimal sıcaklardan gece uyuyamadığımız için oluyor tam yeni dalınca kalkası gelmiyor insanın ama 5 dakikada bir alarm kurarsan kalkabilirsin bende bi kaç gün kalkamadım sizin gibi kendime kızdım ben napıyorum diye 4 5 alarm kurdum inan 5 dakikada bir olunca ister istemez uyku açılıyor

Sevgili hanımlar merhaba,

beni çok rahatsız eden bir durumum var. yaklaşık son 3 yıldır düzenli namaz kılıyorum, buna sabah namazı da dahil. ama son reglimden sonra bana bi haller oldu, sabah namazı için alarm çalınca kapatıp geri uyumaya devam ediyorum. ve inanılmaz rahatsız oluyorum bu durumdan, yine de kılamıyorum, kılmıyorum daha doğrusu.

telefonum odamda değil, koridorda duruyor yani alarm çalınca yatağımdan kalkıp gidip alarmı kapatıp geri dönüp yatağa giriyorum.

bu durumu aşabileceğim bir şey var mıdır acaba?

bu arada ilk defa konu açıyorum; umarım doğru yere açmışımdır.

yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

durumu aşabileceğim bir şey var mıdır acaba?
MerHaba.ben sabah namazına kalkamama riskim varsa,(çok geç yatmissam,yorgunsam,reglden yeni cikmissam)
11tane Kevser suresi okuyup Allah'tan yardım isteyip yatıyorum .bu şekilde Rabbim inayet ediyor.
Allah kabul etsin-kabirde kut ve gıda. -siratta binek. -mahserde sened olacak namazlarimizi.....

beni çok rahatsız eden bir durumum var. yaklaşık son 3 yıldır düzenli namaz kılıyorum, buna sabah namazı da dahil. ama son reglimden sonra bana bi haller oldu, sabah namazı için alarm çalınca kapatıp geri uyumaya devam ediyorum. ve inanılmaz rahatsız oluyorum bu durumdan, yine de kılamıyorum, kılmıyorum daha doğrusu.

telefonum odamda değil, koridorda duruyor yani alarm çalınca yatağımdan kalkıp gidip alarmı kapatıp geri dönüp yatağa giriyorum.

Yatmadan önce üç Kevser suresi okuyun .sabah namazina kalkabilirsiniz . Allah in izniyle .bende öyleydim bir Kalkp iki üç gün kalkamıyordm bir tane tanıdigim bana dedi akşam yatmqdan önce abdest alin yatmadan önce 3 Kevser okuyun inşallah faydasını görürsünüz.

Yatmadan önce üç Kevser suresi okuyun .sabah namazina kalkabilirsiniz . Allah in izniyle .bende öyleydim bir Kalkp iki üç gün kalkamıyordm bir tane tanıdigim bana dedi akşam yatmqdan önce abdest alin yatmadan önce 3 Kevser okuyun inşallah faydasını görürsünüz.
bunu denedim dün gece, abdest olayını yatağa girince bi süre sonra kalmadı çok afedersiniz...
yine kalkamadım ama buraya gelip her gün kalkamadım yazmak istemiyorum.
insanlar destek için bir sürü şey yazıyor, tavsiye veriyor ama ben hala olmadı demek istemediğim için zorlayacağım kendimi.

bunu denedim dün gece, abdest olayını yatağa girince bi süre sonra kalmadı çok afedersiniz...
yine kalkamadım ama buraya gelip her gün kalkamadım yazmak istemiyorum.
insanlar destek için bir sürü şey yazıyor, tavsiye veriyor ama ben hala olmadı demek istemediğim için zorlayacağım kendimi.
Yatisdan sonra okuyup dua etseniz Allah in m beni sabah namazına kaldirmayi nasip et . bence bilincinize onu yerlestirmissiniz kalkamıyorum falan

Yatisdan sonra okuyup dua etseniz Allah in m beni sabah namazına kaldirmayi nasip et . bence bilincinize onu yerlestirmissiniz kalkamıyorum falan
doğru söylüyor olabilirsiniz :KK43:
hafta sonu buraya giremem ama inşallah pazartesi günü kalktım demek için geleceğim buraya :)

Benim uygulama söyle sabah namazı icin: telefon başucumda 6 dakika arayla 2 alarm kurulu..1. Alarmda uykum bölünüyor, 2.alarmda uykum açılmaya başlıyor. Sonra rabbi yessir Vela tuaasir rabbi temmim bil hayr ve
La havle Vela kuvvete illa billahil aliyyul azim Ya Allah bismillah diyor ve kalkıp abdeste gidiyorum. Ayrica EÜz,u besmele çekilebilir..

Gun ici bol bol istiğfar i arttırmak da faydalı olabilir.

Selamlar. Bende zaman zaman bu durumu yaşıyorum. Benim yaşama sebeplerimden biri geç uyumam dolayısıyla imsak vakti girmesi ile uyuma saatim arasında az bir zaman kalması. Şuanda uyuyabilirsem uyuyup kalkmaya gayret ediyorum, eğer zaten saat 2 olmuşsa uyumayıp imsakı bekliyorum. Size tavsiyem, abdestli yatın, yatağa sağ tarafınızdan girip, 7 kevser suresi okuyup sağ omuzunuza üfleyip dua edin. Allah ım sabah namazını senin razı olduğun vakitte kılmayı nasip eyle. En hayırlı saatte uyanmam, namazımı kılmam için bana yardım et. birde 40 gün boyunca günde 1000 adet estağfurullah el azim okumanızı öneririm. Sevgiler 🌺

Benim uygulama söyle sabah namazı icin: telefon başucumda 6 dakika arayla 2 alarm kurulu..1. Alarmda uykum bölünüyor, 2.alarmda uykum açılmaya başlıyor. Sonra rabbi yessir Vela tuaasir rabbi temmim bil hayr ve
La havle Vela kuvvete illa billahil aliyyul azim Ya Allah bismillah diyor ve kalkıp abdeste gidiyorum. Ayrica EÜz,u besmele çekilebilir..

Gun ici bol bol istiğfar i arttırmak da faydalı olabilir.
bunu da deneyebilirim, çok teşekkürler :)

Selamlar. Bende zaman zaman bu durumu yaşıyorum. Benim yaşama sebeplerimden biri geç uyumam dolayısıyla imsak vakti girmesi ile uyuma saatim arasında az bir zaman kalması. Şuanda uyuyabilirsem uyuyup kalkmaya gayret ediyorum, eğer zaten saat 2 olmuşsa uyumayıp imsakı bekliyorum. Size tavsiyem, abdestli yatın, yatağa sağ tarafınızdan girip, 7 kevser suresi okuyup sağ omuzunuza üfleyip dua edin. Allah ım sabah namazını senin razı olduğun vakitte kılmayı nasip eyle. En hayırlı saatte uyanmam, namazımı kılmam için bana yardım et. birde 40 gün boyunca günde 1000 adet estağfurullah el azim okumanızı öneririm. Sevgiler 🌺
abdestli yatıp Kevser suresi okumayı öneren arkadaşlar olmuştu, çok teşekkür ederim.
bu istiğfar çekmeyi yapacağım, çok seviyorum böyle şeyler yapmayı da :)

Uyumadan once bir sayfa dahi kuran okursanız sabah namazına kalkmanız kolay olur inş.
Ezan okunur okunmaz sesi duyarsınız duymazsanız bile alarmınız calmadan gozunuzu acarsınız Allahın izniyle.
Kuran okuma alıskanlıgı da edinmis olursunuz boylece. Günlük kuran okumak hayatınıza maddi maddi bereket kolaylık getirir. Her anlamda fazileti coktur.

Uyumadan önce sabah namazına kalkmak için niyet edin ve Kevser süresini okuyun uyuyun alarm çalmadan kalkarsınız çok denedim oldu 👍🏻

X