Sabah namazına kalkamama...

ben de çok üzülüyorum. Rabbim beni neden layık görmüyorsun, hak etmiyor muyum, iyi bir kul değilim tamam ama yani hiç mi affım yok vs vs çok şeyler geliyor aklıma.
normalde sabah işe kalkacağım alarmımda kedim gelir elimi yüzümü yalar, olmadı üstümde gezinir uyandırır beni ama namaz alarmında gelmiyor köftehor. bazen de ona sarıyorum nie uyandırmıyorsun die hasdsf psikolojimi hiç iyi görmüyorum bazen :)))

ben de çok kötü hissediyorum sanki gün doğru bir şekilde başlamamış ve başıma hep kötü bir şeyler gelecekmiş gibi

Reactions: The
Ah aynısı bende de oluyor. Resmen güne moral bozukluğu ile başlıyorum, diğer namazlarimi dahi etkiliyor. Tabi biraz da şeytanın vesvesesi ama yine de..

"Sabah kılmadın gününü bitti artık diğerlerini kılsan da olmaz" diye vesvese veriyor şeytan. ama ben uymadan kılıyorum. Rabbim affetsin

"Sabah kılmadın gününü bitti artık diğerlerini kılsan da olmaz" diye vesvese veriyor şeytan. ama ben uymadan kılıyorum. Rabbim affetsin
Ben de kılıyorum tabi ama dediğin gibi bir vesvese geliyor gerçekten. Rabb'im bir ömür 5 vakit kilabilenlerden eylesin

Ah aynısı bende de oluyor. Resmen güne moral bozukluğu ile başlıyorum, diğer namazlarimi dahi etkiliyor. Tabi biraz da şeytanın vesvesesi ama yine de..
acaba bu vesvese için ne yapılabilir?
mesela şimdi aklıma geldi, eğer çok uykuya düşkünseniz Ayetel Kürsi okuyun, bu sizi uyandıracaktır gibi bir şey okumuştum. bunu duymadan önce bir ara her gün uyandığımda okurdum ve iyi gelirdi. uyanınca da onu deneyebilirim aslında.

Reactions: The
Merhaba konu sahibesi. Aynı şeyi yaşıyoruz. Ben de doğumdan sonra yaşıyorum aynısını. Sabah namazı için kurduğum alarmı nasıl kapattım hatırlamıyorum bile çok fazla üzülüyorum. Ama her sabah aynı şey olmaya başladı. Bu sabah ezanı duydum kalkayım dedim bebeğim yanımda uyuduğu için eşimle sırayla kalkıp kılıyorduk yine uyumuşum bi uyandım güneş doğmuş. Yani o ara nasıl uyudum hatırlamıyorum bile. Allah affetsin

aminn arkadaşım, ben de Allah affetsin diyorum, ona sığınıyorum yine.
bebişini de Allah size bağışlasın, analı babalı büyütmek nasip etsin.
burda verilen tavsiyelerle abdestli yatağa girip Kevser suresini okuyacağım.
sen de dene istersen bu şekilde :)

bende de namaza gevşeklik başladı,şuan regl yim ama geçtiğimiz ayın yarısı anca kıldım yarısı hep aksattım, çok huzursuzum,regl bitsin diye bekliyoırum vicdan azabından hemen başlarım diye kıvranıp duruyorum

bende de oldu o gevşeklik ama istemedikçe kalkıp kalkıp kıldım (sabah namazı haricinde).
bi yerde okumuştum, ne kadar doğru bilmiyorum, namazı kılmak içinden gelmediği halde kendini zorlayıp kalkıp kılarsan daha sevapmış çünkü asıl o zaman nefsine karşı geliyormuşsun.

bi de çok klasik ama günde toplamda 1 saatini de ayıramayacak mısın yani akşam eve gelince boş boş oturmayı biliyorsun bir saat, kalk pebuk diyorum yaa kalk da eda et namazını, ne malum bir sonrakini eda edebileceğin?

doğru ,ALLAH sonumuzu hayr etsin

Ben de sabah namazını kaçırırsam diğer vakit namazlarım eksik tatsız geliyor.regli öncesi gevşeklik oluyor ama nacizane önerim yukarıda arkadaşların dediği gibi abdestli uyumak ve uyumadan önce ben "Allahım beni uyandır sabah namazıyla beraber yarın tüm vakit namazlarını kılmayı nasip et kabul et "diye dua ediyorum.

ben de dua edip uyuyorum ama yine de kalkamıyorum.
bu gece abdestli uyuyup uyumadan önce Kevser suresini okuyarak deneyeceğim bakalım.

aaa bunu da deneyeyim.
Kevser suresi peşine 3 İhlas şeklinde okusam olur mu?
Ben 3 ihlas 3 Kevser okuyorum dua edip yatıyorum Hatta teheccüd namazı için de 3 KEVSER suresi okuyup Allah im sevdiğin saatte huzurunda olmayı nasip et diyip yattığımda gece bi vakti birden uyanıyorum alarm falan da hiç kurmam

yaa ne güzel, Rabbim bana da nasip etsin amin :)

Hiç bu aklına gelmemişti konu sahibinin ya. Çok dahiyane bir fikir
Ne var bunda geri yatmamasını biraz daha uzanıp kalkacağını düşünerek tekrar uzanacağını düşünerek erteliyordur bende bunu yapma diyorum herşeyi çok ayrıntılı yazmadan anlayamıyorsunuz herhalde daha dahice bir fikrin varsa sen yazsaydın

Yazdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…