Saati 5.5 tl ye bebek bakmak

Bahsettiğim olay geçen yaz oldu 1 sene oldu bana takip no verdiler girdiğimde hiçbir şey çıkmadı zaten tekrar bankaya sorucam müsait olunca ama bende şans yok
1 yıldır cvp vermeyen kimse cidden şikayet edin. Canı yansın biraz, bu kadar rahatlık olamaz. Tekrar dilekçe yazın güncelleyin herşeyi. Oradan biraz daha para gelse kar kardır.

1 yıldır cvp vermeyen kimse cidden şikayet edin. Canı yansın biraz, bu kadar rahatlık olamaz. Tekrar dilekçe yazın güncelleyin herşeyi. Oradan biraz daha para gelse kar kardır.
Ankara SGK ya bizzat defalarca gittim 7 saat yol teptim.Benim dilekçem nerde onu bulamıyorlar.Ya orda gidecek kapım olmasaydı nasıl bizzat gidecektim.Hastaneye gittim acilin kapısından çevirdiler haklı olarak gözüm korktu

okumadan yorum yapmış çıldırıcam yahu ben ne diyorum sigortam kesilmemesi gerektiği halde kesildiği için yasal hakkım daha öncesinde çiğnendiği için gözüm korktu 2 ay için yine risk almak istemedim yazmışım.Ayrıca aileyi nerede sevmedim dedim ben?Sevdiğim için işlerini bile yapıyorum dedim.Okumadan yorum yapacaksanız yapmayız
Konuyu dagitmadan netlestirelim bu aile size eylul itibariyle gunluk 10 saat bakima asgari ucretmi vericez dedi

Ankara SGK ya bizzat defalarca gittim 7 saat yol teptim.Benim dilekçem nerde onu bulamıyorlar.Ya orda gidecek kapım olmasaydı nasıl bizzat gidecektim.Hastaneye gittim acilin kapısından çevirdiler haklı olarak gözüm korktu
Banlanmışsın ama yazayım. Sgk kendi hatası olduğu için kendi içinde bırakabilir olayı.O yüzden kesinlikle cimere yaz. İhmal etme.

Önceden anlaştığınız için kabul edeceklerini sanmam ama çok çok az bir ücrete çalışıyorsunuz.Haftanın 6 günü 6 saat yerine 5 günü 8 saat calıssanız asgari ücret alırsınız.Haftasonu da size kalır

Kendi evinizde bakmıyorsanız eğer işler degişir ayrıca bebek 6 aylık çok çok ufak sorumluluğu daha fazla, doyurması etmesi VS. yemek yaptığınız da oluyormuş. Bu yüzden ücretin biraz daha fazla olması normal şu şartlara göre. Ben haftada 6 gün 8 saat için 1200 lira veriyorum. Bakıcı kendi evinde bakıyor. Kendi işlerini hallediyor. Bazen erzak yardımı yapıyorum, yemek yaptığımda ona da veriyorum, veya başka şeyler aldığımda. Bunun harici cumartesi çalılmdıgım günler oluyor, haftaiçinde de gitmediğim günler oluyor, eşimin evde oldugu günler 1 2 saat bırakıp alıyoruz. Bunlardan kesmeden aynı tutarı ödüyorum. Kızım da 2 yaşında kendisi oynuyor, ögle uykusu var, ev yemeğini temizliğini yapabiliyor bakıcımız.
Sizin anlattıklarını göre az bu ücret konuşabilirsiniz hakkınızdır bence

eylülde asgari ücret vereceklermiş zaten. İki ay için fazla hesapçı davranıyorsunuz. Üstelik bir saat fazla verelim demişler daha yeni. Hangi işten hop benim mesaim bitti diyip arkanı dönüp çıkılıyor zannediyorsunuz.

Okul oncesi ogretmenligi mi okuyorsunuz?
Bunlari yapmak zorunda degilsiniz biliyorsunuz degil mi? İs hayatinda onu seviyorum bunu rahatlatiyorum diye bir seye yer yoktur cunku. O patron siz de elemanisiniz bu kadar. Yoksa uzulursunuz. Ben 7 yil kendi isime ek olarak insan kaynaklari yoneticiligi ve kurumsal iletisim direktorlugu yaptim. Patronumun her zaman soyledigi seylerdi bunlar: hicbir isci patronundan zengin degildir.
Niye yaa bizim apt. görevlisinin 3 tane evi benim arabamdan çok daha iyi bir model arabası var. Benim bir evim bir de 13 yaşında arabam var. Teoride onun işverenlerinden biri oluyorum ama çalışanım benden zengin. 😁 :confused:

Annesi izlet diyor😂 dil öğreniyor bebek bu benim sorunum değil o kadar saat napabilirz
6 aylık bebeğe tv izletilmez. O kadar saat oyun uyku vs geçer hepimiz öyle geçiriyoruz saatleri. Tv izletmek direkt bakıcıyı çıkarma neden benim için. tv izleyerek dl öğrenilmez aksine konuşma gecikir. onlara tc kuru kalabalık anlaşılmayan sesler şeklinde gelir.

Merhabalar hemen konuya geçiyorum.Yaklaşık 2 ay önce bebek bakıcılığı işine başladım hiç tecrübem yok ve üniversite öğrencisiyim.Aile de zaten tecrübe falan sormadı.Haftanın 6 günü 6 saat 1000 tl ye anlaştık. Pandemi sürecinde müşterileri az vs diye zaten ücrete ses etmedim.Ama birtakım sıkıntılar var şöyle müşteri geliyor dükkana ben genelde 1 saat ya da hergün yarım saat geç çıkıyorum ama asla bunu mesai olarak görmüyorlar biz aile gibiyiz idare et diyorlar.Bu sıkıntıdan dolayı bebeğin babası bir saat daha ekleyelim haftanın 6 günü 7 saat yani haftada 42 saat bakılacak ona göre vericez ücreti dedi.Ücreti bebeğin anne ve babası vermiyor kaynana veriyor.Aynı evde yaşıyorlar, ve aynı dükkanda çalışıyor gelin kaynana.Neyse eylül ayında tam zamana geçeriz dedi kaynana ,bende asgari ücret talep ettim tamam dedi.Ama şu an saat artınca yine çalıştığım para üstünden hesap yapıyorlar ve saati 6 tl bile etmiyor, bebek daha 6 aylık ve maşşallah 11 kilo annesi babası bile kucağına almazken ben hep kucağımda taşıyorum ,annesi işteyken gecikmeler yaşanınca bebek deliye dönüyor emmek istiyor.Süt sağ diyorum istemiyor .Önce sağıp dolaba koyuyor onu da bebiş içmiyor.Neyse benim aklıma takıldı işleri de gayet iyi saatimin asgari ücret üstünden hesaplanmasını istiycem yarın. Hatta saatine 8 tl verseler bile yeter.Günde 7 saat 56 tl yapıyor bence gayet makul bir ücret.Evde yemek yapan yok çok nadir yemek olur.Ben kendime yapmışken bebeğin annesini sevdiğimden çok yapıyorum onlarda yiyor.Bunları hiç laf etmiyorum.Ama bazen arıyorlar müşteri geldi gelsene hiç demiyorlar mesai yazarız falan.Sorun şu kaynana bayağı cazgır bir şey konuşmaya çekiniyorum,bebeği ve annesini de çok seviyorum.Hakkımı da almak istiyorum,zaten Eylülden itibaren annem bakacak.42 saat için 1500 tl gayet makul değil mi fikirlerinize ihtiyacım var..
Tecrubenizin olup olmamasi ailenin seçimi.Tabi bulunduğunuz cevredeki bakıcı fiyatlarida onemli bir husus yani küçük muhitlerde genelde ortalama fiyatlar hep ayni oluyor.tabi bu durum sizin kabul edip etmemeniz yahut ailenin durumu ilede alakali bence.Daha yuksek bir fiyata bulabileceginizi düşünüyorsanız ayrılırsınız ama siz zaten bastan dusuk fiyati kabul etmişsiniz yani muhtemelen artan gun veya saati yine kabul ettiğiniz tutara gore orantılı yukseltirler.uzayan saatleri konusun bazen olabilir makul karsilanabilir surekli hale gelmedigi surece tabi

X