Saati 5.5 tl ye bebek bakmak

Gidip bakabilirsiniz burda dolaşacağınıza şimdi internnetten 1.5 sene önce okuduğum şeyleri nasıl bulabilirim.Ayriyetten hocamız bize kendi hazırladığı slayttan gösteriyordu.Herkes sizinle aynı düşünmek zorunda değil ıh cici abla çok vaktin var bulursun sen eminim ama benim artık vaktim doldu sana iyi eğlenceler😁
Bulamazsın çünküm yoklaaar, hiç var olmadılaaaar... Yalnız güzel madara oldun ha😂

Aylık 1250 mi? Çok az değil mi, neden piyasayı araştırıp ona göre pazarlık etmiyorsunuz? Part time bi kafede çalışsanız daha çok alırsınız.
İşletmeler kısa çalışmaya başvurmuş yasak kalkınca eleman çıkaracak.şu durumda kim eleman alır

İyi de ben kendi kafama göre bebeğe tv izleymiyorum bunu nerden çıkarttınız merak ediyorum? Bebeğin annesi bunu özellikle talep etti ebeveynler rusça konuşuyor ben Türkçe konuşuyorum.Daha iyi oturması için rusça çizgi film, bebek şarkıları izletmek kadar normal olan ne var.Bebek 6 saatten 1.5 saat anca uyuyor o da çok nadir.Onun dışında 6 aylık bebekle aralıksız 6-7 saat nasıl bir oyun oynanabilir ya da ne oynayabiliriz.Hadi ben oynadım diyelim beneğin annesinin öyle bir vakti yok.Sadece çizgi filmle zaten dil öğrenilmez bunu herkes biliyor.Ama evde 2 ayrı dil konuşuluyor bebek iki dili de anlıyoru.Bebekler sandığımızdan çok küçük yaşta çoğu şeyi anlayabilirler,sandığınız gibi anlam karşması da olmaz
Bebekle o kadar saat ne yapacağım demenizden çıkardım. Anlam kargaşası olmaz diyorsunuz neye dayanarak söylüyorsunuz yapılan bütün çalışmalar tv. Ekrana maruziyetin çocuğun dil gelişimini kötü etkilediği yönünde uyaran eksikliğine bağlı otizim diye bir şey var. Hala daha bebek az uyuyor o kadar nasıl oyalayabilirim diyorsunuz. Başka bir bebeğe baksaydınız asla tv izletmeniz istenmezdi o zaman ne yapardınız tv izleyebileceğiniz bir bebek mi bulmaya çalışırsınız altından kalkamayacağını düşündüğünüz işleri yapmayın lütfen. Yeri geldi bizim de bebeklerimiz gündüz hiç uyumadı bakıcılarımız biz nasıl yaptıysa öyle yapardınız siz de evet ebeveynler istemiş ama sizin de fazlasıyla işinize gelmiş. Sizin gibi bir bakıcıyı asla istemezdim zam filan da yapmazdım tv izleyen bakıcıya verilen saatlik 5.5 tl bile fazla

Sizden mesleki anlamda çok daha tecrübeli hocanız olacak yaş ve kapasitedeki insanlarla, çocuk eğitimi konusunda tartışmanız çok ilginç, üstelik argümanlarınız o kadar zayıf ki...
Hem bilmiyorsunuz, hem bilmediğinizi bilmiyorsunuz.
Yapmayın gözünüzü seveyim.
Üslubunuzu da gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

2-7 yaş arası çocuklarla çalışan bir uzman olarak lisansım (okul öncesi öğretmenliği yüksek lisansım PDR)
Bana Diyor Nau Nau Bana Diyor Nau Nau hocama katılıyorum, çocuklara çizgi film izletilmesi konusunda söyledikleri doğru.

Merhabalar hemen konuya geçiyorum.Yaklaşık 2 ay önce bebek bakıcılığı işine başladım hiç tecrübem yok ve üniversite öğrencisiyim.Aile de zaten tecrübe falan sormadı.Haftanın 6 günü 6 saat 1000 tl ye anlaştık. Pandemi sürecinde müşterileri az vs diye zaten ücrete ses etmedim.Ama birtakım sıkıntılar var şöyle müşteri geliyor dükkana ben genelde 1 saat ya da hergün yarım saat geç çıkıyorum ama asla bunu mesai olarak görmüyorlar biz aile gibiyiz idare et diyorlar.Bu sıkıntıdan dolayı bebeğin babası bir saat daha ekleyelim haftanın 6 günü 7 saat yani haftada 42 saat bakılacak ona göre vericez ücreti dedi.Ücreti bebeğin anne ve babası vermiyor kaynana veriyor.Aynı evde yaşıyorlar, ve aynı dükkanda çalışıyor gelin kaynana.Neyse eylül ayında tam zamana geçeriz dedi kaynana ,bende asgari ücret talep ettim tamam dedi.Ama şu an saat artınca yine çalıştığım para üstünden hesap yapıyorlar ve saati 6 tl bile etmiyor, bebek daha 6 aylık ve maşşallah 11 kilo annesi babası bile kucağına almazken ben hep kucağımda taşıyorum ,annesi işteyken gecikmeler yaşanınca bebek deliye dönüyor emmek istiyor.Süt sağ diyorum istemiyor .Önce sağıp dolaba koyuyor onu da bebiş içmiyor.Neyse benim aklıma takıldı işleri de gayet iyi saatimin asgari ücret üstünden hesaplanmasını istiycem yarın. Hatta saatine 8 tl verseler bile yeter.Günde 7 saat 56 tl yapıyor bence gayet makul bir ücret.Evde yemek yapan yok çok nadir yemek olur.Ben kendime yapmışken bebeğin annesini sevdiğimden çok yapıyorum onlarda yiyor.Bunları hiç laf etmiyorum.Ama bazen arıyorlar müşteri geldi gelsene hiç demiyorlar mesai yazarız falan.Sorun şu kaynana bayağı cazgır bir şey konuşmaya çekiniyorum,bebeği ve annesini de çok seviyorum.Hakkımı da almak istiyorum,zaten Eylülden itibaren annem bakacak.42 saat için 1500 tl gayet makul değil mi fikirlerinize ihtiyacım var..

alttaki kadınn yorumu da iğrençti ya neyse çok ayıp cidden. insanların sizi sömürmesine izin vermeyin. Çok sinirlendim. Baya Çin'deki ucuz işçilerden farkınız yok.

Bence banlanmadan sende bırak. Baksana hocanın hazırladığı slaytlarla bilimsel makaleleri bir tutuyor :KK70:
Ben ikisini bir tutuyorum demedim ki ,gerçekten akademisyensiniz sizin zamanınızın genelde bilimsel şeylerle geçmesi lazım ama bantlanmaktan,siteden uzak kalmaktan bile korkuyorsunuz.Kendinizden yaşça küçük biriyle konu dışı bir tartışmaya giriyorsunuz🤓😁

Ayyy size ne kime ne yahu ?
Annesi izlet diyorsa izletir , izletme diyorsa izletmez. Herkes eğitimci , masallah herkes dört dörtlük.
Bende anlamadım neden banlandım durmadan banlıyorlar kimseye hakaret etmedim.Sanki herkes çocuğunu aynı yetiştirmek zorunda onların dediğini yapmasam bu sefer yine kendi bildiğini yapıyor olurdum

Slayt hazırlayan bir hoca olmasına bile ihtimal vermiyorum. Odtü’lü çocuk psikoloğu nasıl oluyor? Sen daha iyi bilirsin😉
Aynen işim gücüm yok kafadan kurguluyorum ben.Herkes sizin düşündüğünüz gibi düşünüp uygulamak zorunda değil.Her hocanın yönetim ilkesi farklıdır.Ayriyetten ben burda çizgi filmi tartışmak için konu açmadımki çok ilginç gerçekten😁

Bebekle o kadar saat ne yapacağım demenizden çıkardım. Anlam kargaşası olmaz diyorsunuz neye dayanarak söylüyorsunuz yapılan bütün çalışmalar tv. Ekrana maruziyetin çocuğun dil gelişimini kötü etkilediği yönünde uyaran eksikliğine bağlı otizim diye bir şey var. Hala daha bebek az uyuyor o kadar nasıl oyalayabilirim diyorsunuz. Başka bir bebeğe baksaydınız asla tv izletmeniz istenmezdi o zaman ne yapardınız tv izleyebileceğiniz bir bebek mi bulmaya çalışırsınız altından kalkamayacağını düşündüğünüz işleri yapmayın lütfen. Yeri geldi bizim de bebeklerimiz gündüz hiç uyumadı bakıcılarımız biz nasıl yaptıysa öyle yapardınız siz de evet ebeveynler istemiş ama sizin de fazlasıyla işinize gelmiş. Sizin gibi bir bakıcıyı asla istemezdim zam filan da yapmazdım tv izleyen bakıcıya verilen saatlik 5.5 tl bile fazla
Demek izletenlet var.Bebek en fazla 15 dk izliyor 15 dk için bana ettiğimiz laflara bakım.Bilmeden günahıma giriyorsunuz bir şey diyemem daha

Sizden mesleki anlamda çok daha tecrübeli hocanız olacak yaş ve kapasitedeki insanlarla, çocuk eğitimi konusunda tartışmanız çok ilginç, üstelik argümanlarınız o kadar zayıf ki...
Hem bilmiyorsunuz, hem bilmediğinizi bilmiyorsunuz.
Yapmayın gözünüzü seveyim.
Üslubunuzu da gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

2-7 yaş arası çocuklarla çalışan bir uzman olarak lisansım (okul öncesi öğretmenliği yüksek lisansım PDR)
Bana Diyor Nau Nau Bana Diyor Nau Nau hocama katılıyorum, çocuklara çizgi film izletilmesi konusunda söyledikleri doğru.
Bence yaşça büyük biri benimle neden münakaşaya giriyor o zaman.Ben ne sormuşum gelen cevaplara bakın.Canları sıkılıyor dediklerimi bambaşka yerlere çekiyorlar.Üstelik siteden banlanmaktan korktuğu için daha fazla yorum bile yapmıyormuş pek inandırıcı gelmedi benim bile bu kadar boş vaktim yok.Benim sorum çizgi film değil.Ayrıca üslubunda ne varmış hakaret mi ettim ne yaptım.Onlarla aynı düşünmek zorunda değilim

Demek izletenlet var.Bebek en fazla 15 dk izliyor 15 dk için bana ettiğimiz laflara bakım.Bilmeden günahıma giriyorsunuz bir şey diyemem daha

her ulkenin kulturu farkli. ben bebegi parka goturup orada telefondan video izleten yabancilar bile gordum. ayrica kendim de yabanci dil gelişimi icin yabanci dilde sarkilar dinlettim hep. ama anlamadigim.gunde 15dakika cizgi film izletmektense arka planda 1 saat muzik acmayi neden tercih etmediginiz..hem cocuk ekrana magruz kalmamis olur, hem sarki sozlerini ezberler zamanla.

gecenlerde biri 2 yas çocuğuna maşa ile koca ayi seyrettiriyormus..neden bunu tercih ettin dedim. muzikleri guzel dedi. yani eger cocuga guzel muzik dinleteceksek bir ton muzik uygulamasi var.

Zaten çiz
her ulkenin kulturu farkli. ben bebegi parka goturup orada telefondan video izleten yabancilar bile gordum. ayrica kendim de yabanci dil gelişimi icin yabanci dilde sarkilar dinlettim hep. ama anlamadigim.gunde 15dakika cizgi film izletmektense arka planda 1 saat muzik acmayi neden tercih etmediginiz..hem cocuk ekrana magruz kalmamis olur, hem sarki sozlerini ezberler zamanla.

gecenlerde biri 2 yas çocuğuna maşa ile koca ayi seyrettiriyormus..neden bunu tercih ettin dedim. muzikleri guzel dedi. yani eger cocuga guzel muzik dinleteceksek bir ton muzik uygulamasi var.
zaten çizgi film dediğim şarkı,renkler falan kukuli şarkıları birde Rusça bebek şarkıları

X