rota virüsü aşı hakkında....

emirhan26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
94
0
selam kızlar bu aşıyı yeni duydum.Bilgim pek yok ne için vuruluyor.Önemini merak ettim.Hakkında bilgisi olan arkadaşlardan paylaşımlarını bekliyorum.Emirhan ve kendi adıma çok teşekkürler...sevgiler...:ecrin_bebek:

bende yeni duydum canım dr söyledi ağızdan yapılıyormuş bebek 90 günlük olmdan yapılması gerekiyormuş zehirli ishale karşı bebeği koryormuş ağır ishal geçirmemesi için...
dr bu kadarını söyledi...

evet kızlar bu aşıdan biz olduk.ağızdan şiringayla yapılıyor.damla şeklinde veriliyor.devlet karşılmaıyor.özlede yapılıyor.bebeğin ishal olmaması için 1 kere yapılıyor.kolay bi yöntem sadece ağıza sıkılıyor.ve bebek yutuyor.

130 canım.yani ben o kadar verdim.başka yerlerde ne kadardır aynımıdır bilmiyorum.

merhaba subat annelerını bende mart annesıyım bana 3 ayda yapalım dediler aşı 2 ayda karma aşımız oldugu için ee 90 gunu gecerse nasıl olçak:uhm:

Rota ishal aşısı.
3 doz olarak ağızdan veriliyor.
1.doz 2.ayda , 2.doz 4.ay , 3.doz 6 aylık olduğunda vuruluyor .ben özellikle okul döneminde koruma sağlaması için yaptırdım .Bize Rotarix adlı bir aşı vurdu dr. 115 ytl .ödedik.

Kızlar pardon ben yanlış bilgi vermişim bizim aşının adı Rotatep miş .Yanlış bilgi için özür dilerim .

Kızlar pardon ben yanlış bilgi vermişim bizim aşının adı Rotatep miş .Yanlış bilgi için özür dilerim .

biz yaptırmadık yaa, 3 doz yapılacakmış her biri 105liraymış, hemşirelere sorduk, onlar kendi çocuklarına bile yaptırmamışlar, bir de çok fazla faydası yok dediler, o nedenle yaptırmadık

biz de bugun yaptırdık (130 tl) 2 doz yaptırcaz. arkadaşımın kızı 18 aylıkken rota virüsü kaptı yüksek ateş ve ishal oldu. hastalığın rota olduğunu anlamaları uzun sürdü.. çok zor günler geçirdi günlerce 38-39 derece oldu kızın ateşi.. neyseki atlattı
o yüzden biz de yaptırdık nolur nolmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…