Rosacea

mrb arkadaşlar bu kronik bi hastalık öncelikle zorda olsa bunu kabullenmek lazım ben tam 12 yıldır rozasea hastasıyım yüzümün asıl rengini bilmiorum nasıl o derece yani gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç bakım kremleri cilt bakımları herşeyi denedim yani sonuc sıfır gecmio zaman zaman çogalıo zaman zaman hafifleme oluo sadece gecen sene nisanda beri lazer tedavisi oluorum bide onu denemek istedim 5 gün önce 3.seansımı oldum belki bir umut doktorda kesin gecer demedi ama gecedebilir dedi mucize olur heralde gecerse kızarıklıkların çoğu azaldı yüzümde yüzde 40 diyebilrim ama tam pürüssüz deil tabiki ugrasıcam bakalım vereme kansere bile çare buluolar bu hastalığa kesin net çözüm bulamıolar ona şaşıorum kryolanın kapatıcı fondoten pudra vs ürünleriyle kapatıorum anca yüzümü fondotensiz çıkamıorum dışarıya ama nereye kdr kapatıcam tabi oda var bu kolsuz agopu çok övüolar hakkında biraz bilgi alabilrmiyim o ne dio tam olarak bu hastalıkla alakaalı birde ücreti nkdr arkadaşlar bilgi lütfen lazerden sonuç alırsam kesin yazarım sizlere sonucları dua edin lütfen...:KK43:(

Merhaba, siteye yeni üye oldum. Ben de aynı rahatsızlığı yıllardır çekiyorum. Lazer tedavinizin sonuçlarını paylaşmamışsınız. Olumlu veya olumsuz nasıl bir netice elde ettiğinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Bir de kapatıcı olarak kullandığınız ve memnun kaldığınız fondoten ve pudraların markalarını paylaşmanızı rica ediyorum. Beyaz tenliyim ve cildim çokta sağlıklı olmayan pudra kullanımından dolayı epey bozuldu sanırım. Pahalı olan pudraları birkaç kere denedim fakat kızarıklıkları kapatmadığı için vazgeçtim. Bu konuda önerebileceğiniz ürünler varsa öğrenmek isterim. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkürler...

canım sonuçlarından beni haberdar edersen çok memnun olurum bendede bu hastalıktan var dört senedir

sizin çektiğiniz aynı sorunu bende çekiyorum acaba haydarpaşa numunede gidip yaptırdınız mı ? yaptırdıysanız sonuçlar olumlu mu?

benim de hamileliğimde yüzümde küçük kırmızılıklar ve pütürlerle başladı rozasea maceram. 4 yıldır mücadele ediyorum ama hiç bir ilerleme kaydedemedim. bu görüntü artık ciddi şekilde rahatsız ediyor beni. lazer yaptıran arkadaşlar, olumlu-olumsuz sonuçları lütfen paylaşır mısınız? denemediğim bir tek o kaldı :KK50:

temetex forte merhem ile at kestanesini 2 hafta denemeni tavsiye ederim eger iyileşme olmazsa lazer olman gerek

Allah herkese sabır ve kolaylıklar versin ilk önce...Rosasea teşhisi kondu ve roza kremi ile dermakozmetik jel nemlendirci ve ısotrexin verdi. roza kremi çok kaşındırıyor diğerleride pek etkili değil ben antibiyotik istedim henüz başında diye vermedi peki siz neler kullandınız ve inşallah geçti

Ben 8-10 yıldır rozasea ile uğraşıyorum. Geçen bir hastalık değil bu arkadaşlar. Sadece şiddetlenip hafifliyor. Ben artık şiddetlendiğinde sadece roza jel kullanıyorum. Sabah akşam sürüyorum o kadar. Hafifletiyor bayağı. Ayrıca 2 yıl önce lazer yaptırdım hiçbir işe yaramadı maalesef. Param da boşa gitti ayrıca :KK43: Bende durum bu .Herkese geçmiş olsun..

Çok zor bi hastalık geçen hafta 2.kez Agop kotoğyana gittim yapmak bişi yok dedi clinique kızarıklık ürünlerini kullanıyorum o başka marka vericekti zaten alışsın dedi çok moralim bozuldu tekrar kötü olduğunda verdiği karışım kremi kullanıcakmışım yani kesin çözümü yok lazeri merak ediyordum ben de neden işe yaramadı acaba fotograf paylaşabilirmisiniz?

mrb arkadaşlar bu kronik bi hastalık öncelikle zorda olsa bunu kabullenmek lazım ben tam 12 yıldır rozasea hastasıyım yüzümün asıl rengini bilmiorum nasıl o derece yani gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç bakım kremleri cilt bakımları herşeyi denedim yani sonuc sıfır gecmio zaman zaman çogalıo zaman zaman hafifleme oluo sadece gecen sene nisanda beri lazer tedavisi oluorum bide onu denemek istedim 5 gün önce 3.seansımı oldum belki bir umut doktorda kesin gecer demedi ama gecedebilir dedi mucize olur heralde gecerse kızarıklıkların çoğu azaldı yüzümde yüzde 40 diyebilrim ama tam pürüssüz deil tabiki ugrasıcam bakalım vereme kansere bile çare buluolar bu hastalığa kesin net çözüm bulamıolar ona şaşıorum kryolanın kapatıcı fondoten pudra vs ürünleriyle kapatıorum anca yüzümü fondotensiz çıkamıorum dışarıya ama nereye kdr kapatıcam tabi oda var bu kolsuz agopu çok övüolar hakkında biraz bilgi alabilrmiyim o ne dio tam olarak bu hastalıkla alakaalı birde ücreti nkdr arkadaşlar bilgi lütfen lazerden sonuç alırsam kesin yazarım sizlere sonucları dua edin lütfen...:KK43:(

mrb arkadaşalr,
bir yıldır falan doktora gidiyorum sürekli doktor değiştirdim, tabi ilaç da ama hiç birisi çözüm olamadı. en sonunda geçen hafta gittiğim bir doktor biraz da kızarak bana roza olduğumu söyledi.burdao kuduğum uyarıları diyeti bana da verdi. ve eczanede hazırlanan bir sıvıyı yüzümde kızarıklık olduğu zaman 3-4 gün akşamları kullanmamısöyledi, bir de roza kremini sabah akşam yüzümü temizledikten sonra sürmemi söyledi. ama bu kremi kullanıyorum bir haftadır yüzüm acaip kurudu. yine dek ullanıyorum nemlendirici kullanmamamı söyledi güneş kremi ve bu verdiği kremle zaten cildimin yeterince nefes alamıycanı o yüzden bir de nemlendirici kullanıp iyice gözenekleri tıkamamamı söyledi. hepsi mantıklı ama cildim soyuluyor gibi, bu kremi nasıl kullanıcam hakkında başka bir önerisi olan var mı yoksa bir daha gideceğim doktora bu soyulmalar normal mi. bende öyle çok aşırı yok ama cildim o kadar hassas ki özellikle adet dönemim bittiğinde çok fena bakılmıycak kadar korkunç oluyo iki hafta da onun geçmesini bekliyorum kabus gibi bir hayatım oldu ömrümün yarısı kızarık geçiyo.

aynı sorun bende de var kızlar ya yüzümde 3-4 yıldır hep kızarıklık ve yanaklarda zaman zaman çıkan pütürcükler vardı gttiğim doktorlara hep derdim benim yüzüm anormal kızarıyor ama sivilceden fln dye yorumladılar ancak vücudumda çıkan roza hastalğından sonra anladım ki bunlar da aynı hastalıktan .yalnız bende şöyle bir sorun var.vücudumdaki döküntüler için doktorun verdiği roza kremini bu pütürcüklere de sürdüm .yanağımdakiler daha küçük ve kaşıntı yapmayan cinsten olmalarına rağmen roza kremini sürünce bildigimiz roza döküntüsü haline geldi.üstü pul pul dökülüyor ve daha büyük. ayrıca tıpkı vücudumdakiler gbi çok da kaşınıyor acaba iyileşme göstergesi mi? ilaç küçültmesi grekirken neden büyütmüş olabilir ki? ya da güneşten dolayı büyümüş olabilirler mi ki? yardım edin kızlar ya :KK43: :KK43:

canım ben 10 senedir roza hastayım yaşım daha 23 her yöntemi denedim ama bir sonuç alamadım bazı antibiyotikler belli bir süre yarar sağlıyor fakat sonra eski haline dönüyor kullandığın kozmetik ürünlerine çok dikkat et verdiğin paraya hiç acıma gerçekten:)onun dışında baharatlı yiyecekler asla yeme yüzünü sakın keseleme ve accıdan uzak dur bir de saç spreyini sıkarken yuzune bir örtü öRT.Son bir şey daha imkansız biliyorum ama ütünün buharından uzak dur:)

cnm geçmiş olsun,geçtimi acaba kızarıklıkların bi sonuç alabildinmi tedaviden?sanırım bendede var bu hastalıktan.ilaçlar kremler pahalı mı acaba merak ettim.?:44:
:KK5::KK5:

Önerilen cutivateyi inceledimde etken maddesi olan flutikazon için gül hastalığı (rozase) ya da akne vulgaris* hastalığınız varsa; bu ilacı kullanmayınız yazıyor...

Önerilen cutivateyi inceledimde etken maddesi olan flutikazon için gül hastalığı (rozase) ya da akne vulgaris* hastalığınız varsa; bu ilacı kullanmayınız yazıyor...

Kontrendikasyonları:
Rozasea,akne vulgaris , perioral dermatit, derinin primer viral enfeksiyonları (örn. herpes simpleks, su çiçeği), 1 yaşın altındaki çocuklarda dermatit ve pişikler dahil dermatozlarda ve aşırı duyarlılık durumunda kullanılmamalıdır diyor
sizin nasıl gül hastalığınıza iyi geldi şaşırdım

Arkadaşlar bende de rozasea başladı son birkaç aydır, dr. Haydarpaşa numune hastanesinde ücretsiz lazer tedavisi yapıldığını söyledi. Eğer istanbuldaysanız gidip muayene olmanızı tavsiye ederim. Henüz yaptırmadım, sonuçları yazarım.

Merhaba, siteye yeni üye oldum. Ben de aynı rahatsızlığı yıllardır çekiyorum. Lazer tedavinizin sonuçlarını paylaşmamışsınız. Olumlu veya olumsuz nasıl bir netice elde ettiğinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Bir de kapatıcı olarak kullandığınız ve memnun kaldığınız fondoten ve pudraların markalarını paylaşmanızı rica ediyorum. Beyaz tenliyim ve cildim çokta sağlıklı olmayan pudra kullanımından dolayı epey bozuldu sanırım. Pahalı olan pudraları birkaç kere denedim fakat kızarıklıkları kapatmadığı için vazgeçtim. Bu konuda önerebileceğiniz ürünler varsa öğrenmek isterim. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar geçen doktora gittim yüzümdeki aşırı kuruluk,döküntü ve kızarıklıklar için.Roza olduğumu söyledimafoldumben Roza geçirenler ya da hala roza hastası olan arkadaşlara sormak istediklerim var.Öncelikle roza hakkında yazılanları okudum da benim hiç öyle yara gibi bir problemim ya da kaşıntı derdim yok.fisfisfisDoktor bana roza kremi verdi 1 ay sonra tekrar gelmemi istedi.Herkese söylendiği gibi aşırı sıcak-soğuktan,alkolden,baharattan vs. uzak durmamı söyledi.Ayrıca 50+ faktör güneş kremi verdi.Genelde yetişkinlerde oluyormuş ama ergenlikte de görülebilir dedi doktor.
17 yaşındayım henüz bu cilt konusu başıma bela benim.Rozası olan arkadaşların verebileceği tavsiyeler var mı?Sizler geçirebildiniz mi bunu?:çok üzgünüm:

bana da aynı tanı kondu ben pek alakasını bulamasam da doktor zoretanin ilacını verdi(hane şu ağır olan) iki aydır kullanıom da pek bişiyi değiştirmedi hayırlısı ..sonu ii olur inş..

ben henüz doktora gitmedim ama bu hastalıktan süpheleniyorum
tedavisi lazer ile kalıcı olarak halledilebiliyormus
yaptıran var mı?

bende roza hastasıyım 4 yıldır .Allah herkese acil şifalar versin

Ben de bugün gittim doktora akne rozase dedi aynı dimi roza ile yani.ilaç yazdı Faydası olur mu acaba kullanan var mı?

merhaba ,bende yaklaşık 3-4 aydır rosacea hastalıgıyla ugrasıyorum..benim yüzümde olustu,aşırı kızarıklık ve sivilce benzeri dokular var yüzümde..ilk gittiğim doktor ve roza krem verdi..1 buçuk ay kullanmama rağmen hiç sonuç alamadım..ikincisi ise,aknetrent isimli ilacı verdi ve bu bıraz ağır bir ilaç okuduğum kadarıyla hamilelik durumunda bebeğin sakat olması ıhtimali var.Yani evli bayanlar için biraz riskli bir durum..hamilelik belki kontrol altında tutulabilir ilacın kullanıldığı süreç içersinde ama sonrasında da zararı olur mu bana diye korktum açıkçası..endişe içersinde iyi bir cildiye doktoru ararken kolsuz agop lakaplı agop kotoğyan'ı buldum p.tesi ona muayene olmaya gıdıcem..tek umudum agop bey umarım iyileşirim..sonuçlarını burdan yazarım..bilgilendiririm sizleri.hoşçakalın..

canım geçmiş olsun aynı hastalıktan bende 2 sene evvel tanıştım bana da bu ilaçları verdı doktor ama iyi gelmedi bana yaz boyu 3 ay kadar kıpkırmızı suratla gezmek zorunda kaldım sonra estetisyen bir hanımla tanıstım ve yuzumdekı kızarıklıklar ıcın cutivite diye bir krem verdı vazelinli gibi bir yapıya sahip akşamdan akşama onu yuzume surup yatıyordum baktım sabahları tum kızarıklıklar gıtmıs ayrıca yaz kıs la roche posey 50+ faktorlu likit yuz kremını kullanmaya başladım hatta yazın yanımda tasıyorum 2-3 saatde bir yeniliyorum ve mutlaka guneste dısarı cıkacaksamda siperlıklı bir şapka ile koruyorum ve cok sukur iyileşti ama burun üstümdekı kılcal damarlar o kadar yuzeye yakınkı terlemede veya sporda hemen kızarıyorum...

evet canım doktor koydu teşhisi ilk olduğum zamanlar gittim ben hiç geciktirmedim
hemende teşhis konuldu zaten ama hastalık kronik tamamen geçmiyor
ne tedaviler gördüm ilaçlar kremler lazerler
ama en büyük düşmanı stres
bende aşırı stresli bi insanım allah cümlenin sifasını versin inşallah çok zor gerçekten

kızlar netteki rozase fotolarına baktım çok kötü görünüyo aranızda bukadar ilerlemiş hali olan varmı bendede rozase baslangıcı var şuan rahatsız edeici deıl ama onlar gibi olur diye çok korkuyorum fondötenle örtülebilirmiki onlar oluşan yaralar geçiyomuki bilenler yazsın lütfeen

bende de acne rosasea hastalığı var ve bende 4 yıldır bu rahatsızlığı çekiyorum gitmediğim doktor kalmadı. ilaç kullandım ama faydası olmuyor artık. bide 13 haftalık hamileyim ve aşırı derece bir artış oldu yüzüme bakan ne oldu sana diyor herkes şaşırıyor. hamilelikte de çok arttı ve ilaç kullanamıyorum. hamilelikten sonra 3 cilt doktoruna gittim üçüde birşey veremem hamilesin diyor. ne yapacağımı şaşırdım kaldım. tek çaresi stressiz bir hayat galiba

çok üzüldüm peki bunlar yara şeklindemi yani fondötenle faan birazda olsa kapatamıyomusunuz

2 sene önce yüksek lisans yaparken sınav haftamdı dolayısıyla çok stresliydim. bir sabah uyandım yüzüm kızarık içindeydi. garip garip şişkinlikler ne oluyor böyle diye düşünürken dedim eyvah kızamık çıkarıyorum ben. ama sadece yüzümde var diye düşünürken hemen doktora gittim. rosasea olduğumu ama daha çok başlangıç olduğunu merhemimi düzgün kullanırsam çabuk atlatacağımı söyledi.
2 tane merhem vermişti. birinin adı roza ama diğerini hatırlayamıyorum. bi de la roche un rosaliac diye bir temizleme jeliyle nemlendiricisini verdi. sıcak, soğuk, baharat, alkol, makyaj hepsi yasak geçene kadar dedi. çok dikkat ettim. 1-2 haftada tamamen geçti. şimdi 2-3 ayda bir bazen kızarıklık oluyor yüzümde hemen o gece rozayı sürüp yatıyorum sabaha hiçbir şey kalmıyor.
bide kızlar sanırım kükürtlü sabun da iyi geliyor. 3-4 aydır onu kullanıyorum. cildimde tek pürüz kızarıklık yok. umarım herkes şifasını bulur

Benimde hamileliğimin 8-10.haftasında basladı ve 17. haftada o kadar kotu oldu ki 1 hafta rapor vemek zorunda kaldı doktorum.cenemin altında lenf duğumu olustu ve antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.su an kıpkırmızı ve surekli sivilce cıkıyor,görenler yuzumun yandığını falan dusunuyor.sivilcelerden cok kızarıklık dikkat cekiyor.doktorum hamilikteki hormonların tetiklemiş olabileceğini dusunuyor.simdilik herhangi birşey yapılamıyor.ilk hamileliğimde boyle birşey olmamıştı.kabus gibi gircekten.umarım doğumdan sonra gecer.cunku hiç gecmeyecekmiş gibi duruyor :KK43:
doğumdan sonra gecen var mı acaba?

kızlar eğer faydam olursa mutlu olurum..bunun çaresini Allah vermiş, bize de paylaşmak düşer.. babamda rosa hastalığı vardı burnu ve yanaklarında sivilceler çıkıyordu.. üniversite hastanesinde bir sürü tetkik yapıldı ilaç kullandı geçmedi. biyopsi aldılar. rosa nedeniyle antibiyotik kullandı hatta bi ara roacutane diye bi hap var onu da vermiş doktor. çok tehlikeli bi ilaç. kullanma dedim..profesörlere bile gitti. neyse velhasıl kelam, doktor bu geçmeyecek ve barışık yaşayacaksın demişti. tam ümidi yitirmeye başlarken amcam sarı kantaron yağını kullanmasını önerdi. babam düzenli olarak her akşam pamuğu yağa iyice batırır ve 20 dakka burnunda bekletirdi. derken mucize oldu ve 2 AYDA HİÇ BİR ŞEY KALMADI YÜZÜNDE.. ara sıra kullanırdı yine tekrarlamasın diye artık onu da bıraktı hiç kullanmıyor. yalnız babam şunu da söylüyor yanımda şu an :) ben adanada akrabama yaptırdım yağı.. ev yapımıydı diyor.. eğer bulurlarsa hakikisini bulsunlar, uyduruk yağlardan almasınlar diyor.. Allah şifa versin hepinize. her hangi bir sorunuz olursa da yanıtlayabilirim...

Son düzenleme:
Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Şu anda 2. Hamileliğimi yaşıyorum ve ilk hamileliğimde ortaya çıkan bu sorunum şu anda zirve yapmış durumda. Fondötensiz dışarı çıkamıyorum, yanık gibi görünüyor. Gerçekten çok rahatsız edici. İnsanların sürekli soru sormaları ve hiçbir bilgiye dayanmayan tavsiyeleri de ayrı bir yılgınlık sebebi. Kantaron yağını dr.izin verirse hemen, aksi halde doğumdan sonra deneyeceğim. Sonuç alırsam buradan paylasirim. Allahım bu dertten muzdarip herkese şifa versin.

kızlar eğer faydam olursa mutlu olurum..bunun çaresini Allah vermiş, bize de paylaşmak düşer.. babamda rosa hastalığı vardı burnu ve yanaklarında sivilceler çıkıyordu.. üniversite hastanesinde bir sürü tetkik yapıldı ilaç kullandı geçmedi. biyopsi aldılar. rosa nedeniyle antibiyotik kullandı hatta bi ara roacutane diye bi hap var onu da vermiş doktor. çok tehlikeli bi ilaç. kullanma dedim..profesörlere bile gitti. neyse velhasıl kelam, doktor bu geçmeyecek ve barışık yaşayacaksın demişti. tam ümidi yitirmeye başlarken amcam sarı kantaron yağını kullanmasını önerdi. babam düzenli olarak her akşam pamuğu yağa iyice batırır ve 20 dakka burnunda bekletirdi. derken mucize oldu ve 2 AYDA HİÇ BİR ŞEY KALMADI YÜZÜNDE.. ara sıra kullanırdı yine tekrarlamasın diye artık onu da bıraktı hiç kullanmıyor. yalnız babam şunu da söylüyor yanımda şu an :) ben adanada akrabama yaptırdım yağı.. ev yapımıydı diyor.. eğer bulurlarsa hakikisini bulsunlar, uyduruk yağlardan almasınlar diyor.. Allah şifa versin hepinize. her hangi bir sorunuz olursa da yanıtlayabilirim...
[/QUOTE]

Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Şu anda 2. Hamileliğimi yaşıyorum ve ilk hamileliğimde ortaya çıkan bu sorunum şu anda zirve yapmış durumda. Fondötensiz dışarı çıkamıyorum, yanık gibi görünüyor. Gerçekten çok rahatsız edici. İnsanların sürekli soru sormaları ve hiçbir bilgiye dayanmayan tavsiyeleri de ayrı bir yılgınlık sebebi. Kantaron yağını dr.izin verirse hemen, aksi halde doğumdan sonra deneyeceğim. Sonuç alırsam buradan paylasirim. Allahım bu dertten muzdarip herkese şifa versin.

amin canım.. babam kaç yaşında adam, o bile bu yaşında erkek olmasına rağmen morali baya düşmüştü burnundaki rosadan dolayı.. hemen başla bence doktoruna da sor muhakak.. sormak istediğin olursa sonra sorabilirsin yine.. Allah kavuştursun bu arada bebeğine hayırlısıyla..

amin canım.. babam kaç yaşında adam, o bile bu yaşında erkek olmasına rağmen morali baya düşmüştü burnundaki rosadan dolayı.. hemen başla bence doktoruna da sor muhakak.. sormak istediğin olursa sonra sorabilirsin yine.. Allah kavuştursun bu arada bebeğine hayırlısıyla..

Kantron yagi geciriyor mu bende ayni hastalik ile basa çıkmaya calsyorm. Benim cildim cok yagli. Kullansam sorun olr mu cildim de ki

Kantron yagi geciriyor mu bende ayni hastalik ile basa çıkmaya calsyorm. Benim cildim cok yagli. Kullansam sorun olr mu cildim de ki

hiç bir sorun olacağını zannetmiyorum. kaldı ki sivilceleri bile kurutan bir yağ bu.. her türlü yara berelerde kullanılıyor, babamın 3 senelik rosasını 2 ayda geçirdi.. daha ne diyeyim :) rosa ile uğraşmaktansa koy cildin yağlı görünsün 2 ay.. ki öyle bile görünmez bence. sadece akşamları bekletiyorsun yatana yakın cildini yıkayabilirsin.

hiç bir sorun olacağını zannetmiyorum. kaldı ki sivilceleri bile kurutan bir yağ bu.. her türlü yara berelerde kullanılıyor, babamın 3 senelik rosasını 2 ayda geçirdi.. daha ne diyeyim :) rosa ile uğraşmaktansa koy cildin yağlı görünsün 2 ay.. ki öyle bile görünmez bence. sadece akşamları bekletiyorsun yatana yakın cildini yıkayabilirsin.

Bu aksam hemen deniyorum o zaman :) el yapimi var bizde

selamlar.ben aktara sordum.yüze uygun kırmızı kantaron yağı var dedi.siz eminmisiniz sarı olduğundan.doğal olanı nerden buluruz acaba

SArı dediysem çiçeğin rengi sarı olandan yapılan kantaron. ama yağı bildiğin kırmızıya dönüyor yağ yapınca. iyi bilindik markalardan alabilirsiniz mecitefendi gibi.. çiçeğini bulursanız yazın kendiniz de tarifimdeki gibi yapabilirsiniz. bazı halk pazarlarında satılabiliyor çiçeği

zenzem arkadasimiz sayesinde bende 1 haftadir kantaron yagini suruyorum yuzume benim yuzumde sertlik olusmustu alin ve yanaklarimda uzerindede kirmizilik ve gercekten azaldi sertlik cok az bi bolgede kaldi ki cok duzenli kullanamadim tabiki heycanlandigim zamanki kizarikligima derman olmasada duzenli kullanimda onada iyi gelcegimi dusunuyorum.bence sizde deneyin allah hepimize sifa versin.

zenzem arkadasimiz sayesinde bende 1 haftadir kantaron yagini suruyorum yuzume benim yuzumde sertlik olusmustu alin ve yanaklarimda uzerindede kirmizilik ve gercekten azaldi sertlik cok az bi bolgede kaldi ki cok duzenli kullanamadim tabiki heycanlandigim zamanki kizarikligima derman olmasada duzenli kullanimda onada iyi gelcegimi dusunuyorum.bence sizde deneyin allah hepimize sifa versin.
sizin adınıza çok sevindim kullanmaya başlayıp faydasını görenler var evet. 1 hafta kısa bir süre iyileşmesi için. en az 1 ay kullanmanız gerekir.. yaklaşık 2 ayda da kesin sonuca yaklaşırsınız inşallah..

sizin adınıza çok sevindim kullanmaya başlayıp faydasını görenler var evet. 1 hafta kısa bir süre iyileşmesi için. en az 1 ay kullanmanız gerekir.. yaklaşık 2 ayda da kesin sonuca yaklaşırsınız inşallah..

iyi günler. acaba bu yağın hangi rengi sizdeki .ben aktara sordum kırmızı olanı vardı. fark ediyormu acaba. nerden almamızı
tavsiye edersiniz. iyisini kullanmak istiyorum.

iyi günler. acaba bu yağın hangi rengi sizdeki .ben aktara sordum kırmızı olanı vardı. fark ediyormu acaba. nerden almamızı
tavsiye edersiniz. iyisini kullanmak istiyorum.
adı sarı kantaron olarak geçer. fakat yağın rengi kırmızıdır. normalde sarı çiçekler zeytinyağına bekletilir, 25 gün sonra yağın rengi kırmızıya döner. biz bunu kullanıyoruz. diğeri nasıl olur bir fikrim yok.

X