Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

acaba endol agrı kesici mi?eger oyle ise sadece agrı kesici ile devam etmeniz için dr onay verdi mi.? son olarak methotrax sac dokulmesi yaptı mı yaptıysa ilacı bırakınca dokulenler yeniden cıkıyor mu acaba?

acaba endol agrı kesici mi?eger oyle ise sadece agrı kesici ile devam etmeniz için dr onay verdi mi.? son olarak methotrax sac dokulmesi yaptı mı yaptıysa ilacı bırakınca dokulenler yeniden cıkıyor mu acaba?

Endol tedavinin ilk zamanlarında kullandım ağrı kesicimi bilmiyorum ama mehotrax haftada 4 tane kullandığım oldu saç dökülmesi olmadı,mevsimsel olabilir.

vildan nerelerdesin..doğum yaptın mı...lütfen bize dön anlat neler yaşadın..benim doğumuma da 2hafta kaldı...

canım allahın izniyle doğum yaptım. 2 aylık bir bebeğim var. sezeryanla doğum yaptım herşey çok rahat geçti.fakat ebbeğim 1 aylıkken ağrılarım tekrar başladı. doktoruma gittim. ra aktif hale gelmiş zaten ağrılarımdan belliydi. şuan sadece prednol verdi bebeğimi emzirdiğim için. eğer ağrılarını kesmezse ilaçlara başlamak zorundayım dedi. emzirmeyi bırakmak zorunda kalırsın dedi. okadar üzüldümki anlatamam.allahtan ağrılarımı kestide 6 ay böyle idare edicez. ama bebeğim 6 aylık oduktan sonra emzirmeyi kesip ilaçlarıma başlamak zorundaymışım. bu beni üzüyo ama napalım 6 ay emzirebilcem ona şükrediyorum..

bebeğin hayırlı olsun.sanırım izmittesin.nerde tedavi görüyosun.doğumunu nerde yaptın.ben yalovadayım ama burda romotolog olmadığı için izmite geliyorum.

evet cnm ağrıkesici , evet sadece endol kullanıyorum gebelik düşündüğümüz için.saç dökülmesi mevsimselde olabilir ama ilk başlarda bende de dökülme olmuştu ama az miktarda. tabi şuan saçlarım normal mecburen içtik methotrax ana ilacımız o,allah şifa versin.

maşşallah sana ve bebeğine inş.geçer giderde bebişini yaşına kadar emzirirsin cnm.sağlıcakla kal.

bebeğin hayırlı olsun.sanırım izmittesin.nerde tedavi görüyosun.doğumunu nerde yaptın.ben yalovadayım ama burda romotolog olmadığı için izmite geliyorum.

prof ayşe cefleye gidiyorum. 2009 dan beri tedavi görüyorum. doğumumu konak hastanesinde yaptım. doktorum erkan türköz dü. ondanda çok memnun kalmıştım. tavsiye ederim

çok sevindim canım..allah analı babalı büyütsün..bende normal doğum yaptım bugün 27. günümüz..benim de ağrılarım arttı..aktifleşmiş hastslık..bana brufen diye bi ağrı kesici ve deltacortil verdi onları kullanıyorum...idare edebildiğim kadar edeceğim bebeğim için...ben de çok üzülüyorum emzirmeyi kesmek zorunda kalcam diye...allah yardım etsinnnn hepimize

prof ayşe cefleye gidiyorum. 2009 dan beri tedavi görüyorum. doğumumu konak hastanesinde yaptım. doktorum erkan türköz dü. ondanda çok memnun kalmıştım. tavsiye ederim

bende ayşe çefleye gidiyorum.ara sırada romatoloji polikliniğine bu arada bende sle var,ama çoğu belirtile ra gibi kimisi karşık diyo kimisi sadece sle diyo.ben 6 sene önce doğum yaptım.tıp fakültesinden başka hastane beni kabul etmedi rahatsızlığımdan dolayı.şimdi 2.düşünüyorum bakalım.ayşe çefle şuan nerde bakıyo?

allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.allah yardımcınızı olsun.

merhaba arkadaslar,annemde ra hastası ,bu teshis kondu ama su günlerde acayip ağrıları arttı,bende bu duruma cok üzülüyorum,bi yerde propolis tentürü önerdiler fakat kullanmadı annem,dün kan tahlilinde crp si 2 romatoid faktör 35 civarında cıktı doktora görünmedi daha sizce nasıl?propolis tentürü ,bunu deneyen var mı acaba?birde sayfaları okuyorum,bitkisel destek neler öneririsiniz simdiden tesekkürler..herkese gecmiş olsun..

BEE PROPOLİS® / Tincture Sabah, öglen, Akşam 20 damla Sıcak su yada sütün içine damlatıp yemeklerde 1 saat önce içsin. 1 hafta içinde farkı zaten kendisi görecek.
web sitesi:BEE PROPOLİS ®
Eczanelerde satılıyor.

vildan dogumu yaptın senn ? ah canım benimmm saglıkla büyüttt çok sevindim inş agrılarında geçer tez zamndaa

merhaba..28 yaşındayım.2 yıl önce sağ kolumda başladı bu hastalık.o kadar çok ağrıyorduki öleyim diye dua ediyodum.felçli gibi..ilk başta kulunç ağrısı dedim,geçer dedim daha sonra ağrı iyice arttı.hiçbir ağrı kesici v.s fayda etmedi.kanımda normal insanda olması gerekenden 9 kat fazla iltihap varmış,ağrılar o yüzden dayanılmaz oluyormuş.sonra romotoloji doktoruna gittim.kayseride yaşayanlar bilir esin ertuğrul..teşhisi koydu hemen ilaç tedavisine başladı.prednol(kortizon) bu hastalığın geçmesinde en büyük etken.bana tedavi süresince hamile kalmamam gerektiğini söyledi.tedavim sürerken 8 ay sonra hamile kaldım.hamilelilğimi 6.haftada öğrendim.diğer ağrı kesicileri kesti,prednole devam ettim.o kadar çok ilaç kullanmışım ki bebeğimi aldırmayı bile düşündüm.9 ay ya bebekte bişey varsa diye yaşadım.Allah kimseyi öyle yaşatmasın..prednolden mi bilmiyorm ama 30 kilo aldım.çok şükür gayet sağlıklı bi oğlum var :) hastalığımda tamamen geçti.bazı insanlara iyi geliyormuş hamilelik bazılarıda dahada artıyormuş.benimki geçti.bu hastalık bence bağışıklık sisteminin zayıflığıyla alakalı.ben çok zayıflamıştım o ara.hatta yemek yemeyi unutuyordum,pat diye ağrılar başladı.kendine iyi bakmak gerekli.şimdi kahvaltımı düzenli yapıyorum :)süt içiyorum..herkese iyilik,sağlık dilerim....

geçmiş olsun cnm inşallah bırdaha ugramaz sana bu hastalık dıkkat et yorma kendını.inşallah bızımkısıde gecer allah hepımızın yardımcısı olsun boyle gecenlerın duydukca bıraz olsa ümitlenıyorum inş bızımkıde geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…