Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

kaç yıldır ra hastasın ?

benim 9 yıldır var zamanında daha kötüydüm çok ilaç kullanıyordum 1 yıl önce humira diye bir iğneye başlamıştık 5 ay oldu onu bırakalı onun çok faydasını gördüm o zamanlar hiç agrım olmuyordun arava ,neoral , metotraksatta hullandım ama bunları bırakalı 1 yıl olcak

bende 7 ay önce başladı aniden hiç birşeyim yoktu birden ellerde şişme ve ağrı oluştu sonra dizlerime ve kollarıma ağrısı gelince ,kan testi yapıldı onda çıkmadı ccp testi yapıldı öyle çıktı . doktor erken teşhis diyor ama ömür boyu çekilecek bir hastalık çekmeyen bilmez. ben bu ara keçi boynuzu pekmezi kullanıyorum sanada tavsiye ederim cnm.bide ısırgan otunu çok söylüyorlar onuda denemek istiyorum ilaçlarımı kullanıyorum ama bırakmıyorum. belki faydası olur . ağrılara gelince geçen hafta bende de baya olmuşta ama geçti mevsiminde etkisi var.

başına gelmeyen bilemez benim ağrılarım oldugunda ayaga bile kalkmakta zorlanıyordum su bardagını bıle kaldıramıyordum ama allahtan gelen bişey daha kötü hastalıgı olanları düşünüp şükrediyorum halıme deneyem bakalım dedıklerını ıstırgan otunu bende duymuştum ama denemedım

Benimde annem romatoid artrit hastası yıllardır tedavi görüyo ilaçların sayesinde ilerlemiyo ama onunda dayanılmaz ağrıları var ve geçmiyoo

Benimde annem romatoid artrit hastası yıllardır tedavi görüyo ilaçların sayesinde ilerlemiyo ama onunda dayanılmaz ağrıları var ve geçmiyoo

geçmiyor zaten ömür boyu bizimle bu hastalık allah yardımcımız olsun hepimize şekil bozukluğu başlamadıysa iyi ilaçlar engelliyor ilerlemesini önceden şekil bozuklugu olduysa düzelmez

çok geçmiş olsun evet malesef geçmeyecek ve ömür boyu bizimle, stres enbüyük düşmanımız strese bağlı bir hastalık,stressiz de bir hayat olamayacağına göre bizimle .allah şifa versin

geçmiyor zaten ömür boyu bizimle bu hastalık allah yardımcımız olsun hepimize şekil bozukluğu başlamadıysa iyi ilaçlar engelliyor ilerlemesini önceden şekil bozuklugu olduysa düzelmez

çok geçmiş olsun evet malesef geçmeyecek ve ömür boyu bizimle, stres enbüyük düşmanımız strese bağlı bir hastalık,stressiz de bir hayat olamayacağına göre bizimle .allah şifa versin

aminn sizlerede acil şifalar versin anneminki geç farkedildi şekil bozuklukları var ellerinde ve bu hastalıktan dolayı sedef başladı yüzünde ve ellerinde lekeler kaldı ışın tedavisi azalttı ama yinede lekelenmeleri var Allah tan herkesee şifa diliyorum acısız ağrsız

aminnnnnn inşallah

Bende 12 yıldır ra hastasıyım... Uzun yıllardır tedavi görüyorum... Erken teşhiş ve düzenli ilaç kullanımı çok önemli... 9 aylık evliyim ve bir bebek istiyoruz bu yüzden ilaçlarımı bende bıraktım... Doktor ilaçları bıraktıktan sonra 3 aylık bir süre veriyor henüz 1 ay oldu ama Allah'a şükür hiç bir ağrı hissetmiyorum...
Bir makalede okuduğum kadarı ile gebe kalan bir çok ra hastasında, gebelik döneminde alevlenme görülmüyormuş... Umarım bizde bu kesime gireriz...

Allah hepimize şifa versin...

Son düzenleme:

Amin canım allah hepimize şifa versin

inşallah yıldız sen suan hiç ilaç kullanmıyormusun bende bebek düşündügümüz için ilaçların çogunu bıraktım ama sadece deltacatrıl ve salazopryn kullanıyorum hamile oldugunu ögrenince bırakırız dedı doktorum zararı olmuyormuş bu ılaçların ama bu ilaçlar yetmiyor şuanda agrım var ayak bilegim çok agrıyor basamıyorum biraz deformasyon varmış sanırım o yüzden allahım şu haslalıgımıza şifa versin çok zor bugun kursa giderken arkadaşlar fark etmış ayagım aksıyodun sordular noldu dıye bişey söyleyemedim romatızma deyınce normal bişey sanıyorlar bilmiyolarki ne agrılar çekiyoruz

Yaklaşık 1,5 aydır ilaç kullanmıyorum... Kendimi çok fazla yorduğum zaman ağrılarım oluyor tabiki ama beni o kadar fazla zorlamıyor ertesi güne geçen ağrılar sadece Allah'a şükür...
Zaten sadece haftada bir emthexate kullanıyordum.
İlaçları mutlaka düzenli kullan, bebek aspirinide kullanabilirsin...
Bitkisel ilaçlarıda araştır belki onların faydası olur...
Bu hastalığı çekmeyen bilemez Allah'ım herkese şifa versin...

MRB arkadaşlar ,vücüdu yormaya gelmeyen bir hastalık bu biraz yorsam benimde ağrılarım oluşuyor ama ertesi gün geçiyor, doktor benimde 1 aya kadar ilaçlarımı kesicek inşallah ağrılarım olmaz rahat geçiririm.ALLAH tüm hastalara şifa versin.gebelikte RA da sorun olmuyormuş ama emzirme döneminde başlıyormuş diye okumuştum .ama oda acı bişey bebişini emzirememek :2:allahım bize önce güzel bir hamilelik nasip eder inşallah

Aminnnnn diyeyim önce bir, benimde en üzüldüğüm nokta emzirme dönemi...
Bitkisel ilaçlar kullanmayı düşünüyorum o dönemde ama onlarında bebeğe zararı olur mu bilemiyorum.

Arkadaşlar merhaba
Bir sorum olacaktı size. Bu hastalıkla ilgili İstanbulda önerebileceğiniz iyi bir doktor var mı? Çooookkk aciiiilllll lütfenn :92:

Aminnnnn diyeyim önce bir, benimde en üzüldüğüm nokta emzirme dönemi...
Bitkisel ilaçlar kullanmayı düşünüyorum o dönemde ama onlarında bebeğe zararı olur mu bilemiyorum.
inşallah zararı olmaz cnm

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba
Bir sorum olacaktı size. Bu hastalıkla ilgili İstanbulda önerebileceğiniz iyi bir doktor var mı? Çooookkk aciiiilllll lütfenn :92:

cnm bazı hastanelerin fizik tedavi bölümleride bakıyor bu hastalığa , bakırköy osmaniye araştırma hastanesi, yada herhangi bir araştırma hastanesine gidebilirsin.allah şifa versin

maşallah cnm allah nazardan saklasın. ne mutlu sana.sedimantasyon yüksekliği hamilelikten dolayı olabir takma yani kafana.kendine iyi bak.

evet canım tahlillerimi doktora gösterdim ve sedim. yüksekliği gebelikten kaynaklanır kafana takma dedi.onun harici tüm tahlillerim süper. doktor iyi buldu. eğer sorunum olmazsa bebeğin 40 ı çıktıktan sonra gel dedi. bakalım emzirme dönemim nasıl geçecek? geçen gün kadın doğuma kontrole gittiğimdede kortizonu sordum. rom.doktorum sıkıntı yaşarsan kullanabilirsin demişti. kadın doğum doktorumda gerekmedikçe kullanma ama ağrın olursa içebilirsin dedi. hatta 7. aydan sonra bebeğin akciğer gelişimine katkıda bile bulunuyormuş kortizon. duyunca içinm rahatladı iyice..

ben hamile kalmadan önce hatta evlenmeden önce nasıl olacak diye çok kafama takıyordum. ilaçlarım ağır ya bebeğim olmazsa ya bir sorun olursa diye ama allahıma şükür herşey güzel geçiyor. kafanıza takmayın arkadaşlar.herşey güzel olacak allahın izniyle...

canım ben de hamileyim...dün kadın doğum doktoruna gittim 5 haftalıkmış...haftaya kalp atışlarını dinliyecez inşallahh...bugün de romotolojiye göründüm.genel muayene etti.durumun gayet iyi dedi..deltacortril ve enbreli kullanmaya devam dedi.sadece dozlarını düşürdü...haftaya da kan sonuçlarını göstercem bakalım...inşallah bu sefer bi problem yaşamayız..sağ salim doğururuz bebeklerimizi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…