Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

kızlar merhaba, benim annemde var bu hastalık çok üzülüyo yatalak kalırsam diyip ağlıyor. ben de onun üüzlmesine dayanamıyorum. bi tedavisi var mı? ilerlemesini durdurabilir miyiz? ve dr önerebilir misiniz lütfen
hepinize geçmiş olsun. Allah şifa versin

evet haileliğinin nasıl geçtiğini bende çok merak ediyorum
16 yaşımdan b yana lupus tedavisi görüyorum.şuandada öyle.lupus ilaçlarımı içtim 9 ay boyunca.hamieleiğim çok rahattı ne ağrı ne halsizlik hiçbişey yaşamadım.

arkadaşlar tekrar hamileyim...allahım bu sefer kucağıma almayı nasip eder inşallah..allahım isteyen herkese versin..ayrıca ilaç kullanmıyorum ve ağrılarım olmuyo 3 gündür..inşallah hamileliğim boyunca böyle devam eder...du

iinşallah sağ salim bebişini kucağına alırsın. doktormu ilaçlarını kesti.?

Son düzenleme:
yaa arkadaşlar hamile değilmişim...doktor yanlış söylemiş..nasıl hayal kırıklığına uğüradım bilemezsiniz..hayırlısı ama..

hayırlısı olsun kısmet .allah hepimizi evlat sahibi olmayı nasip etsin

AMİNNN. Bugün birkaç kişi soruyor bebek yokmu diye artık bu soruya sinir oluyorum olsa ben zaten söylerim ,her gördüklerinde soran insanlara sinir oluyorum............... doktar daha zamanı var diyor biraz daha tedavi diyor ... allahım sabır ver bana.

slm arkadaşlar RA eşimdede var..biz bebek sahibi olmak istiyoruz fakat eşimin kullandığı ilaçlar yüzünden hamilelik planlayamıyoruz...bu duruma çok üzülüyorum ...yani tedavi sırasında gebelik yaşayan varmı bunun olumsuz etkisini gördünüzmü yada 3 ay ilaçların kesilmesi çok büyük değişikliğe neden oldumu

mrb cnm bende de ra var bizde çocuk istiyoruz ama malasef doktor daha ilaçlarımı kesmedi.onun için ilaç kestikten sonra 3 ay beklicez.kontrolüm bendimde nisan başında bakalım 6 aydır tedavi görüyorum. Nisanda bile bıraksam 3 ay beklicem ve süreci bende çok merak ediyorum ağrılar olcakmı her ay kan verip kontrol ettiyorum... Kortizonu falan azalttı başka hap ilave etti , ağrı kesici ,sanırım kortizonu tamamen bıraktırıp onu kullandırcakve beklicez . Allah şifa versin . çok zor bi hastalık

tüm foruma neredeyse okudum.. arkadaşlar hepinize gönülden acil şifalar dilerim.
ben haşimato tiroidi hastasıyım. diz ve dirsek ağrılarım çok... geceleri biraz kıvrık kalsa yanma şeklinde artıyor iyice... nörolojiye gitmiştim huzursuz bacak sendromu dedi. ama tahlil, röntgen falan çekmeden şikayetlerim doğrultusunda..parkinson ilaçları veriyorlar bu hastalıkta.oldukça ağır. kullanmadım.
benim kan tahlillerimde CRP VE RA DEĞERİ SINIRIN BİRAZ ÜSTÜNDE+ OCAK AYINDA İLK KEZ KEMİK ÖLÇÜMÜ YAPTIRDM. HAFİF DÜŞÜKLÜK VARDI...
RA HASTALIĞI OLABİLİR Mİ?

arkadaşım sadece ra ve crpni yüksek çıkması ra anlamına gelmez ra olması için ara sırıa ateş ve eklemlerde şişlik ve ağırı olması gerekir sabah tutuluğu varsa ra dır. vücutta iltahabik bir durum da varsa yükselir crp ve ra...

selam ark bende ra hastasıyım şuan 7 haftalık hamişleyim bebeğimiz bize süpriz yaptı allah isteyen herkese versin

selam ark bende ra hastasıyım şuan 7 haftalık hamişleyim bebeğimiz bize süpriz yaptı allah isteyen herkese versin

A.S. cnm allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin, ilaç kullanırkenmi hamile kaldın. tedavin nasıl gidiyor.

ilacımı ekim sonu kasım başı gibi kesmiştik sadece prednol ve salazropin kullanıyordum açıkçası hemen hamile kalacağım hiç aklıma gelmezdi.. büyük bir sürpriz oldu bizede. romatizma doktorum prednol e devam edebilirsin bir zararı olmaz dedi. zaten gün aşırı kullanıyordum. kadın doğum doktorumda ağrın yoksa ilk 3 ay hiç bir ilaç kullanma dedi. bende şimdi onu dinliyorum. allaha şükür ağrım sızım yok. 2 aylık oldu bile inşallah rahat bir hamilelik geçiririm. allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. hamile kalmadan önce çok büyük korkularım vardı. hamile kalabilecekmiyim hastalığımın seyri nasıl olacak diye. ama allah kolaylığını veriyor kızlar. şimdi tek duam sağlıkla sıhhatle bebeğimi kucağıma almak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…