Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

arkadaslar merhaba ;
bende 4 aydır RA tedavisi görüyorum her gün kortizon flantadin 6 mg , arava 100 mg , ve plaqueil 200 gr kullanıyorum.2 aydır adet olamıyorum gebelik yok.doktoruma sordum ilaçların yan etkisi olabilir dedi.aranızda böyle sorun aysayan var mı adet olamamakta kötüymüş hakkaten::KK17:

geçmiş olsn arkadaşım. ben hiç böyle bir sorun yaşamadım. bende 2 yıldır ra tedavisi görüyorum.

geçmiş olsn arkadaşım. ben hiç böyle bir sorun yaşamadım. bende 2 yıldır ra tedavisi görüyorum.

saol arkadasım doktorlara sordum ilaçlar yapıyo dedi günde 3 tane ilaç içiyorum bi de bu RA hastalıgı cıkmadan önce sürekli kanamam vardı kanamayı durdurmak için kürtaj yaptılar her sey üst üste gelince vücut hiç yasamadıgı seyleri yasıyo ama atlatıcaz hepimiz inş.
bu arada arkadaslar ben bionenerjiye gidiyorum RA hastalıgı için tavsiye ederim ben cok faydasını gördüm en azından psikolojik olarak artık daha iyiiym size de tavsiye ederim.
Bursa da yasayan arkadaslara gittiğim kişinin ismini verebilriim..:KK16:

:nazar:[
canım ben de hamilelik istediğim için ilaçlarım kesildi..salazorprini de kesti..1 yıldır sadece endol ve deltacortril kullanıyorum...haftaya ankaraya doktora gidecem bakalım ne diyecek...salazorprini de sorayım bi..dönünce yazarım gelişmeleri...

[geeçmiş olsun canım ankardaki hangi drun görüncen benimm bilğim bi dr var çok iyi alanında hacetpede benden şüphlenmişler r.a ama temizç ıktı çok şükürrrr:KK71:

arkadaşlar lütfen yardım edin bu romotoloji bölümü hangi hastanede var istanbul avrpa yakasındayım.yada iyi bir doktor bilen varmı bu tarafata bleğim feci şişti yine uyutmadı meret 4 aylıkta hamileyim.

mrb bende ra hastasıyım okadar çok özel hastane gezdim ki hiç bir şeyin yok dediler. ama asıl teşhisimi bakırköy osmaniye araştırma hastanesi koydu tavsiye ederim şu an çok memnunum doktorumdan fizik tedavi bölümü oraya gidebilirsiniz. çok ilgileniyorlar allah şifa versin tüm arkadaşlar....

arkadaşlar lütfen yardım edin bu romotoloji bölümü hangi hastanede var istanbul avrpa yakasındayım.yada iyi bir doktor bilen varmı bu tarafata bleğim feci şişti yine uyutmadı meret 4 aylıkta hamileyim.
rabiim yardımcın olsun istasnbulda bulunana arkdaşalrr biliyodurr cnm..:KK71:

mrb bende ra hastasıyım okadar çok özel hastane gezdim ki hiç bir şeyin yok dediler. ama asıl teşhisimi bakırköy osmaniye araştırma hastanesi koydu tavsiye ederim şu an çok memnunum doktorumdan fizik tedavi bölümü oraya gidebilirsiniz. çok ilgileniyorlar allah şifa versin tüm arkadaşlar....
kan testindemi çıktııı rötgendemi peki:KK28:

merhaba arkadaşlar ben 3 yıldar RA hastasıyım tedavi görüyorum.bu hastalıktan kurtulan varmı?ben 7 senelik evliyim bebeğimiz olmuyo.tüp bebek yaptırdık ama malesef başarısız oldu.bu dönemde ilaçlarımı bıraktım ve çook ağrım oldu.ilaçlarıma başladım.tekrar denemek istiyorum ama aynı cesareti şimdi gösteremiyorum..ra hastası olupta hamile kalan varmı.varsa bu dönemi nasıl geçirdi.

[geeçmiş olsun canım ankardaki hangi drun görüncen benimm bilğim bi dr var çok iyi alanında hacetpede benden şüphlenmişler r.a ama temizç ıktı çok şükürrrr:KK71:

canım benim de tanıdğım bi doktor var.gerçekten süper bi doktor..beni iyi yapan o oldu..ismi meral çangüveri...

ayos nerelrdesin sen merak ettim noldu tedavin ? bebek istiyordun varmı bir gelişme bu arada benim için bir kaç soru soracaktın cevapları çok merak ediyorum açıkçası

canım benim de tanıdğım bi doktor var.gerçekten süper bi doktor..beni iyi yapan o oldu..ismi meral çangüveri...
bende aynı dru söylücektimm geçmiş olsun ccmm:KK71:
evet canım kanda çıktı röntgenlerde bişey çıkmadı onlar temizdi

zaten ilk etapda kanda çıkıyorr sonra rötgendeyimşş vildan geçmiş olsun cnmm.:KK70:

herkese sıfa dılıyorum

bende romatızma hastasıyım ra degıl pseyorıtık artırıt benımkı ama hemen hemen aynı tum belırtı ve rahatsızlıklar
sabahları yataktan kalkamıyordum yuruyemıyordum ve bırgun parmagım sıstı tedavı oldugum halde hala ınmedı malesef
suan agrılarım daha kontrol alında ama hayat boyle cok zor
sedef hastasıydım 8 yıldır bır kızım var hamılelık sanırım hastalıgı tetıklıyormus

cortızon plaquenıl matetraxat ve agrı kesıcı kullanıyorum bır an once sfayı bulmak ıstıyorum.
dr avrupa yakası
istanbul cerrahi hastanesi dr hakan rauf tüfekçi ünlüde bir doktor kendısıne cok guvenıyorum

ayos nerelrdesin sen merak ettim noldu tedavin ? bebek istiyordun varmı bir gelişme bu arada benim için bir kaç soru soracaktın cevapları çok merak ediyorum açıkçası

canım ben yozgatlıyım ama ailem ankarada yaşıyo...ben de şuan siirtte yaşıyorum eşimin işi sebebiyle...seninle tanışıp ayrıntılı konuşmayı isterim...

herkese merhabalar.aranıza yeni katıldım .aslında bu hastqlıkla yenitanışmadım.12 yaşında ra teşhisi kondu.16 yaşıma kadar ra tedavisi gördüm.daha sonra hastalık atak yaptı karaciğerimi vurdu yüzümde kırmızı lekeler çıktı .bunlar lupus belirtisiydi.daha sonra hastalığımın adı lupus oldu.16 yaşımdan taki şu yaşıma kadar bu arada 24 yaşındayım,lupusdum.son bi senedir ellerimde işlevsellik kaybı şekil bozukluğu başladı.nörolojiye gönderdiler .bişey çııkmadı çokda önemsemediler bence ellerimi.çünkü lupusda ağrı olur ama deformite olmaz.en son 1 ay önce yine hastalık karaciğerime vurdu ben hastaaneye yattım.nihayet bu arada ellerim gözlerine çarptı ve emar çekildim.ve eski hastalığıma yine kavuştum evet ben yine ra'yım!!hemde hem ra hemde lupus!artık bu forumunda takipçisiyim .yarın kontrolum var bakalım.en çok neyden korkuyorum biliyomusunuz ooo iğğğğğğrennnç ilaca methatraxte e yeniden başlatırlar diyeee!!inşallah öyle bişey olmaz çok kötü oluyodum onu içerken.bu arada kendimi tanıtayım 24 yaşındayım evliyim 5 yaşındada bi kızım var.şimdiden memnun oldum.bide hakan rauf tüfekçiye giden arkadaşa sormak istiyorum.nerde nasıl ücreti nedir?banada çok güvenilir ve bilgili bi doktor izlenimi veriyo tvden takip ettiğim kadarıyla.

herkese merhabalar.aranıza yeni katıldım .aslında bu hastqlıkla yenitanışmadım.12 yaşında ra teşhisi kondu.16 yaşıma kadar ra tedavisi gördüm.daha sonra hastalık atak yaptı karaciğerimi vurdu yüzümde kırmızı lekeler çıktı .bunlar lupus belirtisiydi.daha sonra hastalığımın adı lupus oldu.16 yaşımdan taki şu yaşıma kadar bu arada 24 yaşındayım,lupusdum.son bi senedir ellerimde işlevsellik kaybı şekil bozukluğu başladı.nörolojiye gönderdiler .bişey çııkmadı çokda önemsemediler bence ellerimi.çünkü lupusda ağrı olur ama deformite olmaz.en son 1 ay önce yine hastalık karaciğerime vurdu ben hastaaneye yattım.nihayet bu arada ellerim gözlerine çarptı ve emar çekildim.ve eski hastalığıma yine kavuştum evet ben yine ra'yım!!hemde hem ra hemde lupus!artık bu forumunda takipçisiyim .yarın kontrolum var bakalım.en çok neyden korkuyorum biliyomusunuz ooo iğğğğğğrennnç ilaca methatraxte e yeniden başlatırlar diyeee!!inşallah öyle bişey olmaz çok kötü oluyodum onu içerken.bu arada kendimi tanıtayım 24 yaşındayım evliyim 5 yaşındada bi kızım var.şimdiden memnun oldum.bide hakan rauf tüfekçiye giden arkadaşa sormak istiyorum.nerde nasıl ücreti nedir?banada çok güvenilir ve bilgili bi doktor izlenimi veriyo tvden takip ettiğim kadarıyla.

canım öncelikle geçmiş olsun ve aramıza hoşgeldin..bende ra hastalığı 12 yaşında başladı.şuan 22 yaşındayım hala tedavi görüyorum...o iğrenç hapı ben içemedim iğnesini verdi onu da kullanamadıum..şuan başka bi iğneye başladı enbrel diye onu kullanıyorum...benim de el parmaklarımda dizlerimde dirseğimde şekil bozuklukları oldu...canım sen de hamilelik nasıl geçti hangi ilaçları kullandın yazarsan çok seviniriz...

X