Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

ya kızlar! prednol hamile kalmaya engelmi? bu arada bende geçen hafta evlendim 20 yıllık romatoid ardrit hastasıyım......lütfen yardım acil bebek istiyorum

ya kızlar! prednol hamile kalmaya engelmi? bu arada bende geçen hafta evlendim 20 yıllık romatoid ardrit hastasıyım......lütfen yardım acil bebek istiyorum

Selam canım,
Ben hamile kalmaya karar verdiğimde doktorum bana sadece prednol kullanabileceğimi söyledi onu kullanıyorum mecburen... yoksa ağrım dayanılmaz oluyor.

canım bende bebek isteyenlerdenim.ben de deltacortril ve endol diye ağrı kesici kullanıyorum..hamile kalınca napıcaz bilmiyorum..benim de dayanılmaz ağrılarım oluyo..

canım bende bebek isteyenlerdenim.ben de deltacortril ve endol diye ağrı kesici kullanıyorum..hamile kalınca napıcaz bilmiyorum..benim de dayanılmaz ağrılarım oluyo..

Banada en son gittiğimde doktor deltacortril verdi 5 mg lık ama ağrılarım dayanılmazdı,prednol'a geri döndüm 4 mg lık alıyorum ama ağrım azaldı en azından.

arkadaşlar el ve ayak deforma olanlarınız varmı?mesela benım iki elim kıvrık fakat el becerilerimde çok marifetliyim.bu arada en önemlisi holumunekankayizsmileayata pozitif bakıyorum....rabbime şükürler olsun....

canım hamileyken de kullanabileceğiz mi ilaçlarımızı...doktorun bu konuda bişey söyledi mi..

İlk doktorum sadece ağrı kesici dedi sonra da prof doktorum prednol kullanabileceğimi söyledi ama romaturka sayfasındaki bir doktor 20 mg'a kadar prednol zarar vermiyceğini söylemiş ama yinede sen doktoruna sor.Bizede ne dediğini iletirsen sevinirim.

kardeşim 13 yaşında tutuldu bu RA hastalığına 4 yıldır tedavi görüyor. hastalığa ilk yakalandığı yıllardaki gibi deil durumu şuan daha iyi . prednol hap ve metoject haftalık iğne kullanıyor. doktorumuz 18 yaşında atalatabilir diyor. gerçekten bunu yaşan var mı? doktorumuz bize moral olsun diye mi söylüyor acaba? hastalık ilerki yaşlarda atlatılabilir mi? bilgisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunurlarsa sevinirim. herkese geçmiş olsun..

canım ben de 12 yaşında tutuldum.şu an 22 yaşındayım..seni üzmek istemem ama bu hastalık vücuttan tamamen atılmıyo.sadece ilerlemesi engellenebiliyo.ilaçları düzenli kullanıp moralini yüksek tuttuktan sonra sorun yaşamaz.ayrıca ilaçlarla yaşamaya alışmalı...

kızlar romataıt atrıt den dolayı kıkırdak yapısı deforme olup eklem dondurma (platın konulması ) olan varmı aranızda yada sunı eklem yatıran yada bu alanda onerebılcegınız doktorrr

arkadaşlar hamileyim....5 haftalık hemde...allah yardım etsin bana inşallah hamileyken ilaç kullanmama çok fazla gerek kalmaz...pazartesi romotoloji doktoruma gideceğim bakalkım ne diyecek bu konuda....

arkadaşlar hamileyim....5 haftalık hemde...allah yardım etsin bana inşallah hamileyken ilaç kullanmama çok fazla gerek kalmaz...pazartesi romotoloji doktoruma gideceğim bakalkım ne diyecek bu konuda....

Hayırlı olsun cnm,,sonucu yazarsan sevinirim doktor ılaç önerdimi ne dedi?...

teşekkür ederim arkadaşlar...doktorum ilaçlarımı(deltacortril ve endolu) mecburen kullancağımı söyledi..ilerleyen zamanlarda hastalığın akışına göre kendin kesersin dedi...hamileyken bu hastalıkta genellikle hafifleme oluyomuş 3-4 aydan sonra...benimki 2 aylık daha...işte sürekli kontrol alrında olman gerekiyo dedi bide..nolur dua edin arkadaşlar ilaçsız geçiriyim hamileliğimi...

bu hastalıkta hamile kalıp anne olan yok mu arkadaşlar...ilaçları doktor kullanabilirsin dedi ama hala çok endişeleniyorum..acaba bebeğe bi zararı olur mu diye...bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…